رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید کارت گرافیک با بودجه 400 تا 500

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

میخواستم کارت گرافیکمو ارتقا بدم.

بنظرتون با بودجه 400 تا 500 چه کارت گرافیکی مناسبه؟

تو بازار فقط اینارو پیدا کردم

Zotac GTX 750 Ti 2GB GDDR5_قیمت 485 تا 530

Gigabite GT 740 2GB GDDR5_قیمت 425 تا 450

Gainward GTX 750 2GB GDDR5 _قیمت 430 تا 445

البته مادربوردم pci 2 میخوره و میخوام بدونم که pci3 به pci2 بخوره مشکلی نداره؟

راستی یه رم 1333 Kingstone ddr3 4gb هم میخوام بگیرم. یعنی قراره دوتا رم 4 با همین مشخصات داشته باشم.

طوری پیشنهاد بدین که پاورمو عوض نکنم(الان 330watt هستش)

مشخصات:

CPU: Intel Pentium G850 2.9GHz

Graphic card: Nvidia Geforce 210

RAM: 4Gb ddr3 1333GHz

MotherBoard: ASUS P8H61

Technology 32nm  x64

ویرایش شده توسط erfan82
لینک به دیدگاه

سلام. 
pci-e3 حداکثر 5 درصد افزایش بازده داره و مشکلی با pci-e2 نخواهید داشت
پاورتون یکم پایین هست
بین کارت هایی که نوشتید خوب طبیعتا 750ti قوی تر هست از بقیه
می تونید کارت rx460 رو هم در نظر بگیرید. همینطور که در بنچمارک زیر مشخص هست قدرتی معادل (و گاها بیشتر) از کارت 750ti داره - همچنین معماری جدیدتری داره و با DX12  هم سازگارتر هست.
https://www.youtube.com/watch?v=48qXn-EVmGk
قیمتش فکر کنم بین 500 تا 550 هست (بسته به برند) - البته باز هم می گم با وجود اینکه عرض کردید نمی خواید پاور رو عوض کنید ولی در نظر بگیرید که زیر 400 وات یکم مسئله ساز خواهد شد- باز دوستان دیگر بیشتر راهنماییتون خواهند کرد

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، meepo گفته است :

سلام. 
pci-e3 حداکثر 5 درصد افزایش بازده داره و مشکلی با pci-e2 نخواهید داشت
پاورتون یکم پایین هست
بین کارت هایی که نوشتید خوب طبیعتا 750ti قوی تر هست از بقیه
می تونید کارت rx460 رو هم در نظر بگیرید. همینطور که در بنچمارک زیر مشخص هست قدرتی معادل (و گاها بیشتر) از کارت 750ti داره - همچنین معماری جدیدتری داره و با DX12  هم سازگارتر هست.
https://www.youtube.com/watch?v=48qXn-EVmGk
قیمتش فکر کنم بین 500 تا 550 هست (بسته به برند) - البته باز هم می گم با وجود اینکه عرض کردید نمی خواید پاور رو عوض کنید ولی در نظر بگیرید که زیر 400 وات یکم مسئله ساز خواهد شد- باز دوستان دیگر بیشتر راهنماییتون خواهند کرد

نظرتون بین این سه که به پاورم بخوره کدوم هست؟

البته گفتید مشکله، ولی کدوم بهتر کار میکنه؟

لینک به دیدگاه

روی کاغذ سیستم شما بین 300 تا 350 وات مصرف داره (با احتساب کارت جدیدی که مد نظر دارید). یعنی  شما در سایت معتبر CoolerMaster قسمت تخمین پاور مورد نیاز مشخصات سیستم رو وارد کنید با کارت 750ti تقریبا 300 و با کارت rx460 یک مقدار بیشتر توان مصرف خواهد شد. 3 تا کارتی که شما اشاره کردید خیلی کم مصرف هستن. در واقع همه این کارت ها (چه 3 تا که شما اشاره کردید چه مورد پیشنهادی من) مشکلی روی کاغذ با این پاور شما ندارن، ولی بحث استهلاک و پایین اومدن بازده پاور مطرح هست (با فرض بر اینکه سیستم شما قدیمی هست) و با توجه به اینکه پاور قطعه حساسی هست من پیشنهاد میدم این ریسک رو انجام ندید. یک پاور با کیفیت تر و توان یک مقدار بیشتر (400 وات برای مثال) تهیه کنید با این سیستم شما بهتر مچ خواهد شد و دیگه نگرانی ای نخواهید داشت.
+ پردازنده شما دو هسته ای و خیلی قوی نیست. حتی ممکنه کارت rx460 و 750ti رو تا حدودی گلوگاه کنه. 
موفق باشید

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

اون 3 گرافیکی که خودتون مدنظر دارید به نظر من اصلا ارزش خرید ندارن تو بازار حال . و به نظرم دوستمون خوب مشاوره دادن خرید یه کارت rx 460 و یا gtx 1050 خیلی خیلی بهتر هست که میتونید دست دوم تهیه کنید که هزینه زیادی هم نکرده باشید . ولی در هر حال مشکل اصلی به نظرم پاور شماست که 330 خیلی لب مرزی هست و به نظرم اگر بتونید عوضش کنید خیلی بهتر هست . یه پاور حداقل 400  به بالا داشته باشید خیلی بهتر است 

الان یکی از دوستان دست دوم کارت gtx 1050 برای فروش گذاشتن که به نظرم ارزش خرید دارن مخصوصا که کارتی بسیار بهینه هست هم از نظر قدرت و هم از نظر مصرف برق که خیلی کم مصرف هست و نیازی به برق سوا هم ندارن 

لینک به دیدگاه

سلام

دست دوم 960 یا 460  خیلی بهتره

460 نیازی به برق اضاف نداره

رم رو هم یک 4 دیگه اضاف کنید

سی پی یو رو هم بعدا ارتقا  می دید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام

دست دوم 960 یا 460  خیلی بهتره

460 نیازی به برق اضاف نداره

رم رو هم یک 4 دیگه اضاف کنید

سی پی یو رو هم بعدا ارتقا  می دید

یعنی با دسته دوم 460 یا 960 به نیاز به تغییر پاور نیست؟

لینک به دیدگاه

حتما پاور رو تغییر بدید و حداقل پاور 400 وات با کیفیت مناسب تهیه کنید. 

لینک به دیدگاه

البته شما از مسئله من دور شدید 

من گفتم الان بودجه عوض کردن پاورمو ندارم و یه کارت گرافیک پیشنهاد بدید که به این پاور بخوره.

حداقل بتونم battlefield 1 رو بازی کنم.

من داشتم به بازار نگاه میکردم که به rx550 برخوردم. بنظرتون اینچطوره؟

راستی حتما سوال اولمو پاسخ بدید و بین اونها یکیو انتخاب کنید چون میدونم بالاتر از اون ها حتما احتمال گلوگاه داره.

ویرایش شده توسط erfan82
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، erfan82 گفته است :

البته شما از مسئله من دور شدید 

من گفتم الان بودجه عوض کردن پاورمو ندارم و یه کارت گرافیک پیشنهاد بدید که به این پاور بخوره.

حداقل بتونم battlefield 1 رو بازی کنم.

من داشتم به بازار نگاه میکردم که به rx550 برخوردم. بنظرتون اینچطوره؟

راستی حتما سوال اولمو پاسخ بدید و بین اونها یکیو انتخاب کنید چون میدونم بالاتر از اون ها حتما احتمال گلوگاه داره.

فکر کنم rx550 هم به پاورم نخوره. مصرفش زیاده

راستی یکی از دوستان gt1030 رو پیشنهاد کرد که گفت یک ماه دیگه میاد مصرفشم کمه

ویرایش شده توسط erfan82
لینک به دیدگاه

پاور 430 دست دوم حدود 50 تا 60 تومن هست

460 دست دوم 480 خریدم واسه کسی   پاورشم 430 گرین

رم 8

cpu 3220

هارد  هم 2 ترا

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

رم 8

cpu 3220

هارد  هم 2 ترا

ممنون از راهنماییتون

ولی مطمئنید rx460  با cpuمن گلوگاه نمیکنه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، erfan82 گفته است :

ممنون از راهنماییتون

ولی مطمئنید rx460  با cpuمن گلوگاه نمیکنه.

من با 3220 استفاده می کنم مشکل نداره

نهایت یه 2120 یا 3220 یا 2400 بر می دارین 

حدود 190 تا 300 هست

مال خودتونم می فروشید

لینک به دیدگاه

با توجه به بودجه ای که کنار گذاشتید و اینکه قصد ارتقا پاور هم نداریداز بین سه کارتی که معرفی کردید750TI مناسب تره!

چون هم معماری پاسکال داره  و هم مشخصاتش از دو کارت قبلی بالاتره . 

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، M.z.D گفته است :

دوستان برند زوتاک کیفیت کارتهاش چطوره؟ بازار دست دوم خوبی داره یا به عنوان یه برند درجه دو شناخته میشه؟

من دو کارت قبلیم زوتاک بود یکی نسخه فاندرز ادیشن از 550TI و دیگری 970 قیمتش نسبت به سایر برندهای مطرح کمتره اما از لحاظ کیفیت میشه گفت اختلاف زیادی با برندهای مطرح نداره 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

رم 8

cpu 3220

هارد  هم 2 ترا

دوست عزیز به هیج وجهه پیشنهاد نمیکنم که پاور استوک استفاده کنید هر قطعه ای رو میشه استوک استفاده کرد اما پاور نه!

برای اینکه پاور استوک حتا اگر هم سالم باشه راندمان و توان قبلی خودش رو نداره و میتونه برای سایر قطعات مشکل ایجاد کنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

دوست عزیز به هیج وجهه پیشنهاد نمیکنم که پاور استوک استفاده کنید هر قطعه ای رو میشه استوک استفاده کرد اما پاور نه!

برای اینکه پاور استوک حتا اگر هم سالم باشه راندننمان و توان قبلی خودش رو نداره و میتونه برای سایر قطعات مشکل ایجاد کنه

یعنی دسته دو نگیرم؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، erfan82 گفته است :

یعنی دسته دو نگیرم؟

به هیچ وجهه عزیز

پاور قلب کامپیوتر محسوب میشه اگر خوب کار نکنه سایر قطعات و تحت تاثیر خودش قرار میده و اونها رو معیوب میکنه اولین قطعات مین بورد و گرافیک هستن که خراب میشن

لینک به دیدگاه

احتمال خرابی در پاور آک هم وجود داره و بنده با خرید دست دومش هیچ مشکلی نمیبینم البته باید در خریدش بیشتر دقت کرد وگرنه همه پاورهای دست دوم که فروخته میشه به خاطر خرابی نمیتونه باشه و بیشتر برای ارتقاء این کارو میکنن 

خیلی از دوستان مثل خود بنده قطعه ای گارانتیش تموم بشه نگه نمیدارم و میفروشم نه به خاطر مورد دار بودنش بلکه به خاطر ضرر بیشتر در خرابیش . شماهم میتونید یه پاور دست دوم با گارانتی بخرید که خیالتون هم بیشتر راحت باشه . 

خرید اون گرافیک هایی که مدنظر دارید به نظرم اصلا انتخاب های درستی نیست هم به خاطر قدرت پایینشون و هم به خاطر تکنولوژی روز نبودنشون . من جای شما باشم یه کارت گرافیک 460 یا 1050 دست دوم و یه پاور دست دوم باگارانتی تهیه میکنم . 

به شخصه مدت 6 سال هست که برای بیشتر فامیل و دوستان و مشتریانم پاور دست دوم تهیه کردم و تاحالا حتی یک بارم به مشکل برنخوردم . شما میتونید از آقای شعبانی یا آقای محبی پاور تهیه کنید که خودشون رابطه مستقیم با گرین دارن و خوشبختانه بسیار منصف هم هستن . و تمام پاورهایی که میفروشن همگی تست شده و سالم هستن 

لینک به دیدگاه

اگر با نظر کسی مخالف هستید سعی کنید تا با منطق طرف رو قانع کنید و خودتون رو پرفسور ندونید . این جور کارا نشانه شخصیت ضعیف و سطح شعور پایین رو نشون میده که هر کسی رو در مسیر خودتون نبینید و توان قانع کردن طرف رو نداشته باشید از روش نادرست و منفی دادن استفاده کنید 

به نظرم اگر کسی فرهنگ چیزی رو نداره بهتره اول خودش رو اصلاح کنه بعد وارد یه چنین سایتهایی بشه . چون باعث میشه جو کلی  سایت رو به هم بزنه و متاسفانه باعث کدورت بین دوستان بشه . امیدوارم این پست باعث بشه بیشتر فکر کنید و گذیده عمل 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...