رفتن به مطلب

یک سوال از دوستان مطلع در زمینه ی کولر گازی...

crash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
ما خونمون 2 تا کولر گازی مارک general zh داریم یکی 24 هزار یکی 18 هزار ...

مشکلی هم که دارم اینه که اگر هردوشونو با هم روشن کنم اسپیلت ها ok هستن ولی اون یونیتای رو پشت بوم یا یکی یا دوتاشون خاموش میشن و عملا کولرا مبشن یه پنکه......

برق هم برای کولرا مستقیم از سر یه کنتور جدا کشیدم(ما 3تا کنتور داریم ..یکی برق خونه یکی برق انبار یکی هم فعلا فقط به این 2 تا کولر و یدونه یخچال وصله) سیم هم کلفت هست ونکته اینه که کنتور نمی پره فقط یونیتا خاموش میشه.... کنتور هم تک فازه...

مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

سلام داداش 

من یه کولر گازی 24 هزار و یه آبی 4500 دارم . خیلی وقت پیش حدود 8 سال پیش که کولر گازی رو تازه نصب کرده بودم مشکل مشابهی داشتم . کولر آبی وقتی روشن بود و کولر گازی رو بعدش روشن میکردیم گاهی اوقات یه دفعه برق خونه قطع میشد و فیوز میپرید !

خیلی بالا پایین کردیم نشد که نشد . آخرش یه برقکار ماهر آوردم گفت برق از کنتور تا منزل مشکلی نداره چند سال پیش که تعمیرات داشتم تو خونه به پیشنهاد برقکار ساختمون داخل منزل باکس مینیاتوری گذاشتم و برای هر اطاق یه فیوز مینیاتور  . از فیوز مینیاتور تا کولر گازی سیم ضخیم نبود و باعث این مشکل میشد . سیم داخل دیوار از مینیاتوری تا کولر گازی رو با مدل ضخیمتر عوض کردیم و تادااا !! مشکل حل شد .

ببخشید مفصل شرح دادم . گفتم شاید شما هم مشکل مشابهی داشته باشی . به هر حال به نظر من 99 درصد مشکل از برق هست .

لینک به دیدگاه

سلام علیک برق خونتون سه فاز هست یا تک فاز ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک برق خونتون سه فاز هست یا تک فاز ؟

برق هم برای کولرا مستقیم از سر یه کنتور جدا کشیدم(ما 3تا کنتور داریم ..یکی برق خونه یکی برق انبار یکی هم فعلا فقط به این 2 تا کولر و یدونه یخچال وصله) سیم هم کلفت هست ونکته اینه که کنتور نمی پره فقط یونیتا خاموش میشه.... کنتور هم تک فازه...

لینک به دیدگاه

احتمال خیلی زیاد به خاطر تک فاز هست

هر کولر حدود 10تا 15  آمپر می کشه 

فیوز رو نگاه کن چن آآمپری هست

مال خونمون ذو کلن عوض کردیم 25 آمپری انداختیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با توجه به اینکه فیوز نمی پره و هر کولر به صورت تکی بدون مشکل کار می کنه .پس احتمال زیاد مشکل از سیم کشی است .اگر کابل 2تا کولر مشترکه حداقل باید نمره 4باشه اگر 6باشه که چه بهتر اتصال سیم به کنتر و از اون اون طرف تقسیم یک سیم به 2تا سیم کولر خیلی مهمه شاید سیمها کلفت باشه اما اتصال سیم ها خوب نباشه و جریان دهی ضعیف باشه . دقتم کنید که سیم جایی کشیده نشده باشه که ممکنه سیم را ضعیف کرده باشه.

گاهی اوقات این مشکلات از متصل نبودن ارت هم به وجود میاد .که در جریان کشی های یک دفعه مدار فرمان کولر دچار خطا میشه.

لینک به دیدگاه

سلام

خسته نباشی

میشه ی سوال بپرسم؟

ایا باد خروجی اسپیلت اینا به هم برخورد میکنه؟

اگر جواب خیر باشه که نمیدونم

ولی اگر جواب بله باشه

کولرگازی سنسور دما داره، پس وقتی که باد یکی به اون یکی میرسه فکر میکنه دمای محیط تنظیم شده ، پس قطع میکنه و این کاملا طبیعیه و مشکلی نداره

باید جلوی رسیدن باد خروجی هر کدام به یکدیگر گرفته بشه

نکته دوم

باد یونیت یکی نباید به اونیکی برخورد کنه

موفق باشی

ویرایش شده توسط alihoo
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...