رفتن به مطلب

راهنمایی خرید گرافیک برای سیستم قدیمی!!!!! ضروری

Recommended Posts

سلام خسته نباشید

شاید برای شما خنده دار باشد خرید گرافیک واسه همچین سیستمی ولی جواب بدین ممنون میشم

سیستم من ddr2 با این مشخصات هست

ep43_ds3l

intel core 2 quad q6700

ram 4gb ddr2

ممنون میشم گرافیک بهم معرفی کنید در رنج قیمت حداکثر 400-500 که بتونم بازی های جدیدو باهاش بازی کنم دایرکس 11 و 12 و سیستم ساپورت کنه کارتو بازم ممنون از اساتید ک پاسخ بدن

لینک به دیدگاه

سلام به نظرم  اگه گرافیک  7950  رو بتونی دست دومشو پیدا کنی گزینه خوبی هستش 

لینک به دیدگاه

سلام 950 دست دوم نهایت تا 450 هزینه کن

بعدش rx 460  نوش حدود 530 هست شش پین برق هم نداره

دست دوم واسه کسی خریدم 480 تومن 

پاور رو نگفتی 

430 گرین بس هست

یه باندل 1155 بگری ب دو تا رم 4 گیگ خیلی بهتره بعدش گرافیک بگیر

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من هم تغییر کل سیستم به ۱۱۵۵ اولویت داره.

ولی اگه کارت قوی بخواهید باید دنبال GTX 670 یا GTX 760 یا R9 380 یا ...

https://www.techpowerup.com/gpudb/362/geforce-gtx-670

البته در همه موارد باید پاور سرحال بالای ۵۰۰ وات با خروجی 2x6 پین داشته باشید.

لینک به دیدگاه

سلام
میزان رم برای بازی های روز کم هست. دیگه الان تقریبا تمام بازی ها بالای 4 گیگ مصرف رم دارن
درباره کارت گرافیک باید عرض کنم خدمتتون که به خاطر نوع پردازنده و توانش، گرینه هاتون محدود تر میشن. 
به نظرم با این بودجه رم رو به 8 گیگ ارتقا بدید و یک کارت دست دوم تهیه کنید. 

لینک به دیدگاه

استارتر گرامی سلام

هیچ سیستمی خنده دار نیست و بسیاری از مردم با سیستم ضعیفتر از این هم کار می کنند .

اما برای خرید گرافیک باید چند نکته رو در نظر بگیرید .

1 باید توان پاور مشخص بشه . اگر پاورهای فیک یا خیلی قدیمی و با وات پایین دارید خرید گرافیک اشتباه هستش

2 باید مراقب قدرت سایر قطعات بود تا موجب گلوگاه نشن .

قبل از هرچیزی باید مشخصات پاور مشخص بشه ولی اگر پاور مناسب داشته باشید 2 گزینه کلی رو به روی شما هستش

الف : نگه داشتن سیستم فعلی

در این حالت شما فقط حدود 4 گیگ مموری DDR2 نیاز دارید به همراه یه گرافیک مناسب .

گرافیک هایی که میتونید روی اونها حساب کنید ( برای خرید بعضی باید قید 4 گیگ مموری رو بزنید که اصلا پیشنهاد نمیشه ولی معرفی می کنم تا خودتون تصمیم بگیرید )

1. بالا رده ها و میان رده های سری HD7000 ای ام دی شامل 7950   و 7870 و حتی 7850 .

2. میان رده های سری R9 200 و R9 300  ای ام دی شامل 270 و 270X و 370 و ...

3. پایین رده های سری RX 400 و RX 500 ای ام دی ( روی سری 500 حساب نکنید بهتره !!! ) شامل 460

4. بالا رده ها و میان رده های سری GTX 600 و تا حدود GTX 700 از انویدیا شامل 670 و 660Ti و 760 و 750Ti, ...

5. پایین رده  سری 900 شامل  GTX 950   .

ب: مهاجرت به یک سوکت دیگه .

برتری اصلی  این گزینه به گزینه قبلی باز بودن دست شما برای ارتقاء های آینده هستش .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

سلام

به نظر من هم تغییر کل سیستم به ۱۱۵۵ اولویت داره.

ولی اگه کارت قوی بخواهید باید دنبال GTX 670 یا GTX 760 یا R9 380 یا ...

https://www.techpowerup.com/gpudb/362/geforce-gtx-670

البته در همه موارد باید پاور سرحال بالای ۵۰۰ وات با خروجی 2x6 پین داشته باشید.

در 6 ساعت قبل، meepo گفته است :

سلام
میزان رم برای بازی های روز کم هست. دیگه الان تقریبا تمام بازی ها بالای 4 گیگ مصرف رم دارن
درباره کارت گرافیک باید عرض کنم خدمتتون که به خاطر نوع پردازنده و توانش، گرینه هاتون محدود تر میشن. 
به نظرم با این بودجه رم رو به 8 گیگ ارتقا بدید و یک کارت دست دوم تهیه کنید. 

در 6 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

استارتر گرامی سلام

هیچ سیستمی خنده دار نیست و بسیاری از مردم با سیستم ضعیفتر از این هم کار می کنند .

اما برای خرید گرافیک باید چند نکته رو در نظر بگیرید .

1 باید توان پاور مشخص بشه . اگر پاورهای فیک یا خیلی قدیمی و با وات پایین دارید خرید گرافیک اشتباه هستش

2 باید مراقب قدرت سایر قطعات بود تا موجب گلوگاه نشن .

قبل از هرچیزی باید مشخصات پاور مشخص بشه ولی اگر پاور مناسب داشته باشید 2 گزینه کلی رو به روی شما هستش

الف : نگه داشتن سیستم فعلی

در این حالت شما فقط حدود 4 گیگ مموری DDR2 نیاز دارید به همراه یه گرافیک مناسب .

گرافیک هایی که میتونید روی اونها حساب کنید ( برای خرید بعضی باید قید 4 گیگ مموری رو بزنید که اصلا پیشنهاد نمیشه ولی معرفی می کنم تا خودتون تصمیم بگیرید )

1. بالا رده ها و میان رده های سری HD7000 ای ام دی شامل 7950   و 7870 و حتی 7850 .

3. پایین رده های سری RX 400 و RX 500 ای ام دی ( روی سری 500 حساب نکنید بهتره !!! ) شامل 460

4. بالا رده ها و میان رده های سری GTX 600 و تا حدود GTX 700 از انویدیا شامل 670 و 660Ti و 760 و 750Ti, ...

ب: مهاجرت به یک سوکت دیگه .

برتری اصلی  این گزینه به گزینه قبلی باز بودن دست شما برای ارتقاء های آینده هستش .

از همتون تک تک متشکرم ک راهنماییم میکنید دوستان پاورم 535 گرین هستhttp://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP535A ک میتونم ازش یک 6 پین بگیرم نهایتا در مورد رمم هم 4 تا جا داره 2تاش پره 2*2=4گیگ

دوستان مشخصات سیستمو ک گفتم ddr2 هستش قدیمیه دوستان هم گزینه های زیادی رو برای خرید گرافیک فرمودن من واسه بازی های روز میخوام دایرکس 11 و 12 ساورت کنه جوری ک بتونم جدیدترین بازی هارو بدون لگ بازی کنم با این سیستم دنیبال الترا ک نیستم :))))))

قوی ترین گرافیک رو بهم معرفی کنید با توجه ب بودجه و سیستمم ممنون میشم بازم راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط Mahyar Eftekhar
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Mahyar Eftekhar گفته است :

از همتون تک تک متشکرم ک راهنماییم میکنید دوستان پاورم 535 گرین هست ک میتونم ازش یک 6 پین بگیرم نهایتا در مورد رمم هم 4 تا جا داره 2تاش پره 2*2=4گیگ

دوستان مشخصات سیستمو ک گفتم ddr2 هستش قدیمیه دوستان هم گزینه های زیادی رو برای خرید گرافیک فرمودن من واسه بازی های روز میخوام دایرکس 11 و 12 ساورت کنه جوری ک بتونم جدیدترین بازی هارو بدون لگ بازی کنم با این سیستم دنیبال الترا ک نیستم :))))))

قوی ترین گرافیک رو بهم معرفی کنید با توجه ب بودجه و سیستمم ممنون میشم بازم راهنمایی کنید

ببینید برای خرید گرافیک گیم با بودجه 500 تومن بهتره سراغ دسته 2 برید .

در خرید گرافیک دسته 2 هم شاید یه مدل خاص مثلا 7950 گیرتون نیاد پس تاکید فقط روی یک گرافیک نادرسته .

گرافیک هایی که بهتون پیشنهاد دادم یه جورایی همرده هستند و بسته به قیمت و مدلی که گیرتون بیان میشه در موردشون قضاوت کرد .

مثلا 7950 خیلی بهتر از  7850 هستش اما یه 7850 خوش قیمت از یه برند خوب به یه 7950 گرون ارجحیت داره .

تمام این گرافیک ها با توجه به CPU مناسب هستند . پاور 535 گرین هم خوبه ولی در اینجا :

https://outervision.com/power-supply-calculator

مشخصات دقیق سیسمتون به همراه گرافیکی که می خواهید بگیرد رو وارد کنید تا از کافی بود توان پاورتون اطمینان حاصل کنید .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

ببینید برای خرید گرافیک گیم با بودجه 500 تومن بهتره سراغ دسته 2 برید .

در خرید گرافیک دسته 2 هم شاید یه مدل خاص مثلا 7950 گیرتون نیاد پس تاکید فقط روی یک گرافیک نادرسته .

گرافیک هایی که بهتون پیشنهاد دادم یه جورایی همرده هستند و بسته به قیمت و مدلی که گیرتون بیان میشه در موردشون قضاوت کرد .

مثلا 7950 خیلی بهتر از  7850 هستش اما یه 7850 خوش قیمت از یه برند خوب به یه 7950 گرون ارجحیت داره .

تمام این گرافیک ها با توجه به CPU مناسب هستند . پاور 535 گرین هم خوبه ولی در اینجا :

https://outervision.com/power-supply-calculator

مشخصات دقیق سیسمتون به همراه گرافیکی که می خواهید بگیرد رو وارد کنید تا از کافی بود توان پاورتون اطمینان حاصل کنید .

موفق باشید .

این کارتی ک میگید دایرکس 11 هستش؟دایرکس 12 ساپورت میکنه فک کنم ی سال دیگه بازی ها همه دایرکس 12 بشن

ویرایش شده توسط Mahyar Eftekhar
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Mahyar Eftekhar گفته است :

این کارتی ک میگید دایرکس 11 هستش؟دایرکس 12 ساپورت میکنه فک کنم ی سال دیگه بازی ها همه دایرکس 11 بشن

همه کارتهایی که مثال زدم دایرکس 11 و 12 رو ساپورت می کنند .

البته دایرکس 12 دارای سطح های متفاوتی هست و در این زمینه کارتهای شرکت AMD کمی بهتر هستند .

سری GTX 600 و GTX 700 در اصلا فقط توانایی اجرای DX12 رو دارن و عملا هیچ افزایش پرفورمنسی نصیبشون نمیشه . کارتهای سری GTX 900 هم تقریبا همین شرایط رو دارن . کارتهای سری GTX 1000 هم نتونستن به خوبی با DX12 ارتباط برقرار کنند که البته با بودجه 500 تومن باید قیدشون رو بزنید .

در مورد کارتهای ای ام دی از سری HD 5000 به بالا همگی دایرکس 11 رو ساپورت می کنند اما برای ساپورت دایرکس 12 باید سراغ HD 7000 و بالاتر برید طبیعتا نسل های جدیدتر ساپورت بهتری از DX12 دارند و  میشه گفت بهترین ساپورت DX12 الان توسط سری RX 400 و RX 500 انجام میشه .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

همه کارتهایی که مثال زدم دایرکس 11 و 12 رو ساپورت می کنند .

البته دایرکس 12 دارای سطح های متفاوتی هست و در این زمینه کارتهای شرکت AMD کمی بهتر هستند .

سری GTX 600 و GTX 700 در اصلا فقط توانایی اجرای DX12 رو دارن و عملا هیچ افزایش پرفورمنسی نصیبشون نمیشه . کارتهای سری GTX 900 هم تقریبا همین شرایط رو دارن . کارتهای سری GTX 1000 هم نتونستن به خوبی با DX12 ارتباط برقرار کنند که البته با بودجه 500 تومن باید قیدشون رو بزنید .

در مورد کارتهای ای ام دی از سری HD 5000 به بالا همگی دایرکس 11 رو ساپورت می کنند اما برای ساپورت دایرکس 12 باید سراغ HD 7000 و بالاتر برید طبیعتا نسل های جدیدتر ساپورت بهتری از DX12 دارند و  میشه گفت بهترین ساپورت DX12 الان توسط سری RX 400 و RX 500 انجام میشه .

نظر شما در مورد rx460 برام سیستم من چطوره؟

لینک به دیدگاه

نظر شما در مورد rx460 برام سیستم من چطوره؟

به طور کلی خرید RX 460 توصیه نمیشه .

دلیلش هم پرفورمنس در برابر دلار پایین این کارت مخصوصا داخل ایران هستش .

با پول RX 460 میشه کارتهای قویتری خرید که البته مصرف بیشتری دارن اما به صرفه تر هستند .

اما اگر یه RX 460 دسته دوم خوش قیمت پیدا کنید چرا که نه !!!!

لینک به دیدگاه

به طور کلی خرید RX 460 توصیه نمیشه .

دلیلش هم پرفورمنس در برابر دلار پایین این کارت مخصوصا داخل ایران هستش .

با پول RX 460 میشه کارتهای قویتری خرید که البته مصرف بیشتری دارن اما به صرفه تر هستند .

اما اگر یه RX 460 دسته دوم خوش قیمت پیدا کنید چرا که نه !!!!

با سیستم من ب کارایی خوبی میرسه؟؟فک کنم تو فروم بتونم پیدا کنم دست دوم

لینک به دیدگاه

با سیستم من ب کارایی خوبی میرسه؟؟فک کنم تو فروم بتونم پیدا کنم دست دوم

460 توی تقریبا هیچ کدوم از بازی های سطح بالای روز نمی تونه در رزولیشن فول اچ دی و تنظیمات نهایی 60 فریم رو بده .

اما برای رزولیشن های پایین تر یا تنظیمات متوسط و با توجه به سایر قطعات سیستم بدک نیستش !

فقط روی خوش قیمت بودن تاکید می کنم قیمت این کارت در ایران به نسبت قیمت جهانیش  بالا هستش .

البته برای شما که پاور نسبتا قوی دارید کارتهای پر مصرفتر قدیمی کمی به صرفه تر هستند ولی با این همه 460 هم کارت بدی نیست .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

460 توی تقریبا هیچ کدوم از بازی های سطح بالای روز نمی تونه در رزولیشن فول اچ دی و تنظیمات نهایی 60 فریم رو بده .

اما برای رزولیشن های پایین تر یا تنظیمات متوسط و با توجه به سایر قطعات سیستم بدک نیستش !

فقط روی خوش قیمت بودن تاکید می کنم قیمت این کارت در ایران به نسبت قیمت جهانیش  بالا هستش .

البته برای شما که پاور نسبتا قوی دارید کارتهای پر مصرفتر قدیمی کمی به صرفه تر هستند ولی با این همه 460 هم کارت بدی نیست .

مناسبه؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Mahyar Eftekhar گفته است :

مناسبه؟؟؟

کارت خوبیه .

البته مدت زیادیه برای فروش گذاشته شده و مدت زیادی هم هست تاپیک آپ نشده .

احتمالا یا فروش رفته یا کنسل شده .

اون موردی که گفته بود 660Ti بدم با 80 تومن سر هم خوب بود !!!

لینک به دیدگاه

الان تو فروم دیدیم 460 رو فروختن 480 تومن منتظر میمونم ی خوش قیمتش بیوفته

لینک به دیدگاه

کارت خوبیه .

البته مدت زیادیه برای فروش گذاشته شده و مدت زیادی هم هست تاپیک آپ نشده .

احتمالا یا فروش رفته یا کنسل شده .

اون موردی که گفته بود 660Ti بدم با 80 تومن سر هم خوب بود !!!

الان تو سایت 460 دیدم فروختن 480 تومن منتظر میمونم خوش  قیمتش بیوفته

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mahyar Eftekhar گفته است :

الان تو سایت 460 دیدم فروختن 480 تومن منتظر میمونم خوش  قیمتش بیوفته

460 آش دهن سوزی نیست .

با 500 تومن میشه کارتهای قویتری خرید .

در هرصورت موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

460 آش دهن سوزی نیست .

در هرصورت موفق باشید .

چه کارتی الان فرومو گشتم 7950 کلا نیس مورد های دیگه بفرمایید

لینک به دیدگاه

460 آش دهن سوزی نیست .

در هرصورت موفق باشید .

این سوالمم پاسخ بدین سوالیه ک خیلی ذهنمو مشغول کرده گرافیک های آنبورد دایرکس چند ساپورت میکنن

لینک به دیدگاه

چه کارتی الان فرومو گشتم 7950 کلا نیس مورد های دیگه بفرمایید

شما یه تاپیک بزن خرید کارت تا 500 تومن خود بچه ها پیشنهاد میدن .

ضمنن من کلی کارت معرفی کردم

نمی دونم چرا شما گیر دادید به 7950 ؟

لینک به دیدگاه

این سوالمم پاسخ بدین سوالیه ک خیلی ذهنمو مشغول کرده گرافیک های آنبورد دایرکس چند ساپورت میکنن

در نسخه های مختلف فرق می کنه

مثلا گرافیک سر خود CPU های نسل جدید دایرکس 12 رو ساپورت می کنه ( نه در حد گرافیک های روز ای ام دی مثل سری RX400 و RX 500 ) .

اما این گرافیک ها ضعیفتر از اونی هستن که برای گیمینگ بشه روشون حساب کرد .

لینک به دیدگاه

در نسخه های مختلف فرق می کنه

مثلا گرافیک سر خود CPU های نسل جدید دایرکس 12 رو ساپورت می کنه ( نه در حد گرافیک های روز ای ام دی مثل سری RX400 و RX 500 ) .

اما این گرافیک ها ضعیفتر از اونی هستن که برای گیمینگ بشه روشون حساب کرد .

ممنون از شما و وقتی ک برام گذاشتین بسیار متشکرم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mahyar Eftekhar گفته است :

ممنون از شما و وقتی ک برام گذاشتین بسیار متشکرم

خواهش می کنم .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...