رفتن به مطلب

کارت صدا آنبورد ALC1150 چند اهم دارد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه سوال داشتم من میخوام یه هدفون beyerdynamic DT1770 pro بخرم که 250 اهم لازم داره منم مادربوردم gigabyte z170 gaming 3 هستش با کارت صدا ALC 1150 میخواستم بدون این کارت صدا چند اهم میکشه؟ میتونم از نهایت هدفون استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

راستش اول خیلی تعجب کردم و فکر کردم نشه درایو کرد

یه سرچی تو نت زدم ، اینکه اهمت چقدر باشه به چیپ صدا ربطی نداره، چون این چیپ فقط مسئول پردازش سیگنال دیجیتال هست. ولی بخش تبدیل دیجیتال به انالوگ با اپ امپ هایی که داره مهمه...

مدل اپ امپ این مادربورد opa2134هست که متاسفانه نتونستم اطلاعات دقیقی ازش بفهمم، ولی خبر خوب اینکه اولا اپ امپ های روی مادروبرد شما راحت عوض میشه، پس میشه با یدونه قوی تر اونم با هزینه ی کم عوضش کرد که تو ایرانم موجوده...

دوما یه وسیله رو مادربورد هست که تعداد امپ هارو زیاد میکنه (میتونی رو 6 تنظیم کنی) که خیلی قوی تر میکنه خروجی رو ، برای چیزای اهم بالا.

تازه یه سرچی کردم، ظاهرا 250 رو راحت مادربورد درایو میکنه

https://hardforum.com/threads/alc-1150-250-ohm-vs-600-ohm.1768254/

پس جای نگرانی نیست، حتی اگر اپ امپ شما قوی نباشه که هست(میشه اون قطعه روی 6 تنظیم باشه) کافیه که صدا رو زیاد تر کنی، فرق اهم بالا اینکه صداش سخت تر زیاد میشه، پس اگر مثلا قبلا روی 70 درصد گوش میدادی، الان باید توی 90 درصد گوش بدی.

پس خیالتون راحت

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید.

دوست عزیز چیزی که هر اسپیکری لازم داره توان یا وات هست.

اون چیزی که شما میگید مقاومت یا امپدانس هست.

تعریفش هم به صورت راحت بگم شما یه شیر اب فرض کن اون میشه خروجی یه امپلی فایر که هرچی شما امپدانست کمتر باشه بیشتر از این خروجی استفاده میکنی  (مقاومتت جلوی خروجی شیر اب کمتره) هرچی امپدانس بالاتر باشه کمتر میتونی مصرف کنی( مقاومتت جلوی شیر اب بیشتره). هر کدوم هم ویژگی های خودش رو داره و هیچ کدوم به اون یکی برتری کامل نداره.

حالا میرسیم به سوال شما. خروجی اسپیکر مادر برد اکثرا قابلیت ساپورت همه نوع دیوایسی رو دارن مخصوصا جدید ها.

شما هدفون 16 اهمی بزنی یا 250 اهم تقریبا تفاوتی تو صداشون متوجه نمیشی. چرا؟ چون تفاوت یه هدفون 16 اهمی با 250 اهمی تو کیفیت صداس و پایدر بودن صدا تو ولوم های بالاس که امپ این مین برد THD کاملا معمولی داره و به هم ریختگی صدا از یه ولوم به بعد توش هست هر دیوایسی هم میخاد باشه.

تو دیوایس های اند و فوق با کیفیت امپدانس بالا میره چون با بالا رفتن امپدانس دیستوریشن (به هم ریختگی صدا) کم میشه و صدا با ثبات تر میمونه. مشکلی که اغلب هدفون های ارزون دارن که میزاری تو گوشت ولوم میدی بنده خدا هایده صداش میکشه سمت داریوش!! این یعنی صدا دچار دیستوریشن شده که البته به عوامل زیادی بستگی داره و به شدت هم مخربه این صدا.

امپ و DAC انبرد اکثر مادرها ان قدری قدرت نداره که این تفاوت رو کامل نشون بده و برای فهمیدن اصل تفاوت نیاز به یه کارت صدای خوب دارید.

در هر صورت این مین برد به صورت معمولی ساپورت میکنه و کارتون رو راه میندازه. اما اگر میخاید بفهمید که هدفون 250 اهمی و 2 ملیونی فرقش با هدفون معمولی چیه توصیه میکنم با این 2 تومن یه 2 تومن دیگه هم هزینه کنید یه کارت صدای M audio بخرید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

من از ایران هدفون پرسیدم گفت مادربوردت 5 میلیونم که باشه تا 60 70 اهم بیشتر ساپورت نمیکنه حالا اینی که شما میگی رو مادربورد هست میتونی تنظیم کنی کجاست؟ بگو برم تنظیم کنم من که چیزی ندیدم. اون قطعه رو هم نمیدونم چه طوری تعویض کنم

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از پاسخ هاتون فقط با یه کارت صدای 400 تومنیم میشه 600 اهم رو کامل گرفت وبه حجم کامل صدا و جزئیات کامل رسید 2تومن دیگه خیلیه چون اگه بگیرم میخواستم اینترنال هم  باشه اگه این همه میخواستم هزینه کنم یه دک میگرفتم که با گوشیم راحت بشه استفاده کرد. من بیچاره فقط میخوام آهنگ گوش کنم فقط به صدا خیلی حساس و دقیقم. اصلا بهتر نیست HD 630 vb بگیرم؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

استارتر محترم اگر نیاز به کارت صدا داشتید 

یک مورد creative titanium hd.

موجوده که بهترین سری xfi کریتیوه با خروجیاختصاصی هدفون عالی 

لینک به دیدگاه

رفتم ایران هدفون تست کردم هدفون هارو HD 630 vb که 23 اهم کستش زدم به گوشیم که تا 32 اهم ساپورت میکنه اصلا نه حجم صدا خوب بود نه بیس بعد زدم به یه mp3  که اونجا گذاشته بودن 150 اهم هم قدرت داشت، چنان بیسی هدفونه میزد که کلمو خم میکردم گلوم میلرزید! :|

خلاصه همین سنهایزر رو میگیرم رو کامپوترمم تست میکنم دیگه خدا عالمه اگه باز مثل اون پلیر تو فروشگاه نبود باید 1تومنم بدم اون mp3player رو بگیرم... انگار پول مفته :$

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، arvin zokaei گفته است :

من از ایران هدفون پرسیدم گفت مادربوردت 5 میلیونم که باشه تا 60 70 اهم بیشتر ساپورت نمیکنه حالا اینی که شما میگی رو مادربورد هست میتونی تنظیم کنی کجاست؟ بگو برم تنظیم کنم من که چیزی ندیدم. اون قطعه رو هم نمیدونم چه طوری تعویض کنم

فکر کنم اشتباه میکنه چون مادربورد های ازراک فتالیتی روشون درج شده تا 800 اهم هم پشتیبانی میکنند.

لینک به دیدگاه

عزیز مادربرد های گیگا کارت صوتی خیلی خوبی دارن. به نظرم مشکلی نباید باشه .

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...