رفتن به مطلب

مشکل نصب ویندوز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان عزیزم . خدمتون عرض کنم . من یه سیستم دارم که روش ویندوز 7 می تونم نصب کنم اما وقتی می خوام XP نصب کنم error هارد می ده . یعنی در واقع سی دی ویندوز ایکس پی بوت می شه اما وقتی می خواد Set up شروع بشه . ایراد هارد می ده / هاردم 1 ترابایت مکانیکی هست .

لطف کنید راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط محمد جواد
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه بگین دقیقا چه اروری میده!

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیزم . خدمتون عرض کنم . من یه سیستم دارم که روش ویندوز 7 می تونم نصب کنم اما وقتی می خوام XP نصب کنم error هارد می ده . یعنی در واقع سی دی ویندوز ایکس پی بوت می شه اما وقتی می خواد Set up شروع بشه . ایراد هارد می ده / هاردم 1 ترابایت مکانیکی هست .

لطف کنید راهنمایی کنید

سلام

مشكل از تنظيم SATAهارد هست.

داخل بايوس بريد و بدنبال گزينه اي بگردين كه نوع SATA رو مشخص كرده.

وقتي اين گزينه روي AHCI هست همچين مشكلي در نصب ويندوز XP كه با Native SATA همخواني نداره ايجاد ميشه.

راه حل:

1- گزينه رو روي Compatible يا يه همچين چيزي قرار بدين ( چون آپشن ها واسه هر بايوسي متفاوته)

2- به بايوس دست نزنين و يه سي دي ويندوز XP كه اصطلاحا SATA Enabled هستند بخريد. اين ويندوز ها ابتدا درايورهاي AHCI ساتا رو نصب مي كنن و هارد رو شناسايي مي كنن

ساير لينكهايي كه مي تونن كمكتون كنن:

لينك 1

لينك 2

لينك 3

موفق باشيد

ویرایش شده توسط Hamid Reza
لینک به دیدگاه

تشکر دوست من امشب تست می کنم و خبرشو می دم 8-}

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر دوست من امشب تست می کنم و خبرشو می دم 8-}

کاری که حمید رضا گفتن انجام بدین 99% درست میشه

لینک به دیدگاه

سلام

فعلان این روبگم که طی اطلاعیه ماکروسافت برای نصب ویندوز های قدیمی روی ویندوزهای جدید سیستم با مشکلاتی مواجه میشه.

راحت ترین راه اینه که شما اول xpوبعد7رونصب کنی اگر امکان داره؟8-}

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز خدمتون عرض کنم . کارهایی که دوست عزیزمون حمیدرضا گفتند رو انجام دادم یعنی 1 - تنظیمات بایوس و گزینه compatible /IDE - و مورد 2 تهیه ویندوز SATA ساپورت

اما متاسفانه با این دو عمل مشکلم حل نشد . سی دی ویندوز ساتا ساپورت رو هم نمی خوند . من جای کابل ساتا هارد رو از ساتا 6 به ساتا 3 تغییر دادم و ظاهرا فعلا مشکل حل شد . و در حال نصب ویندوز ایکس پی هستم

اگه دوستانی نظر دارند بفرمایند 8-} :o =D>

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوست خوبم پوریا که راهنمایی کرد 8-}

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...