رفتن به مطلب

مشکل سیاه شدن تصویر و ریست شدن سیستم هنگام بازی

MEYSAM-66
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.

سیستم موقعی که یه مقدار از بازی میگذره و فن کارت دورش بیشتر میشه صفحه سیاه میشه و کارت هم فنش وحشتناک دورش بیشتر میشه .

من خودم فکر کنم از پاورم هست چون 8و9 سالی میشه که داره کار میکنه.

ممنون میشم نظرتون رو بگین.

پاورم 680 گرین .کارت هم 390x .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MEYSAM-66 گفته است :

با سلام.

سیستم موقعی که یه مقدار از بازی میگذره و فن کارت دورش بیشتر میشه صفحه سیاه میشه و کارت هم فنش وحشتناک دورش بیشتر میشه .

سلام،

بیشترین چیزی که احتمال می دهم، گرم شدن بیش از حد کارت گرافیک است که موارد نوشته شده از نشانه های گرم شدن بیش از حد پردازنده ی گرافیکی است.

کارت گرافیک را با احتیاط باز کنید(مراقب محل قرار گیری واشرها، پیچ ها و سیم اتصال چرخنده ها باشید)، پخش/دفع کننده ی حرارتی را با فرچه ای نرم و وزاندن باد تمیز کنید(گرد و خاک باعث کاهش ضریب دفع حرارتی می شوند)، در صورتی که بیش از یک سال از خرید کارت گرافیک گذشته باشد و در این مدت خمیر حرارتی آن را جایگزین نکرده باشید، خمیر حرارتی پیشین را با پنبه ای آغشته به اندکی الکل تمیز کنید و سپس خمیر حرارتی جدیدی را اعمال نمایید.

مورد دیگر بررسی تهویه ی هوای درونی محفظه ی رایانه است. ورودی هوا کافی باشد و منافذ کافی برای خروج هوا وجود داشته باشند.

در صورت Overclock کارت گرافیکی، تنظیمات آن را به حالت پیش فرض بازگردانید.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

بیشترین چیزی که احتمال می دهم، گرم شدن بیش از حد کارت گرافیک است که موارد نوشته شده از نشانه های گرم شدن بیش از حد پردازنده ی گرافیکی است.

کارت گرافیک را با احتیاط باز کنید(مراقب محل قرار گیری واشرها، پیچ ها و سیم اتصال چرخنده ها باشید)، پخش/دفع کننده ی حرارتی را با فرچه ای نرم و وزاندن باد تمیز کنید(گرد و خاک باعث کاهش ضریب دفع حرارتی می شوند)، در صورتی که بیش از یک سال از خرید کارت گرافیک گذشته باشد و در این مدت خمیر حرارتی آن را جایگزین نکرده باشید، خمیر حرارتی پیشین را با پنبه ای آغشته به اندکی الکل تمیز کنید و سپس خمیر حرارتی جدیدی را اعمال نمایید.

مورد دیگر بررسی تهویه ی هوای درونی محفظه ی رایانه است. ورودی هوا کافی باشد و منافذ کافی برای خروج هوا وجود داشته باشند.

در صورت Overclock کارت گرافیکی، تنظیمات آن را به حالت پیش فرض بازگردانید.

با سلام و ممنون از پاسخگویی. 

مراحلی رو که گفتید انجام میدم.فقط یه موضوعی. یه چیز عجیبی که هست وقتی بازی سبکی مثل inside رو اجرا میکنم مشکلی نیست و دور فن هم زیاد نمیشه که فکر کنم به خاطر ثبات فرم باشه. دما کارت هم 85  تا 88  بود. ولی وقتی بازی سنگین اجرا میکنم  و فرم ثبات نداره به 1 دقیقه هم نمیرسه بعد از ران کردن بازی  که اینجوری میشه.به نظرت دما تو این فاصله کم انقدر زیاد میشه؟ 

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، MEYSAM-66 گفته است :

به نظرت دما تو این فاصله کم انقدر زیاد میشه؟ 

خواهش می کنم.

بله امکان پذیر است. به خصوص در کارت گرافیک های AMD که گرم مزاج هستند.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

خواهش می کنم.

بله امکان پذیر است. به خصوص در کارت گرافیک های AMD که گرم مزاج هستند.

دوست عزیز کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی باز هم  اتفاق افتاد .

احتمال داره کارت کلا مشکل پیدا کرده باشه ؟

لینک به دیدگاه

درود گرافیک رو آکبند خریدید یا کارکرده؟

بله پاور امکان داره در لود ایجاد مشکل کنه یک پاور 600HP گرین مناسبه برای سیستم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MEYSAM-66 گفته است :

دوست عزیز کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی باز هم  اتفاق افتاد .

احتمال داره کارت کلا مشکل پیدا کرده باشه ؟

سلام،

اگر توان منبع تغذیه ناکافی باشد، رایج است رایانه خاموش یا خاموش/روشن(restart) شود. با توجه به توضیحات شما ایراد متوجه کارت گرافیک است تا منبع تغذیه.

لینک به دیدگاه

یه تست با برنامه msi afterburner بگیرید و مطمئن شید که اشکال از دمای زیاد کارت یا cpu نیست

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/24, 20:53:48، M-yousef گفته است :

یه تست با برنامه msi afterburner بگیرید و مطمئن شید که اشکال از دمای زیاد کارت یا cpu نیست

دوست عزیز من زیاد اشنایی ندارم. میشه بیشتر توضیح بدید. برنامه رو دان کردم ولی نمیدونم باید چیکار کنم

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/24, 19:46:35، saeed0c گفته است :

درود گرافیک رو آکبند خریدید یا کارکرده؟

بله پاور امکان داره در لود ایجاد مشکل کنه یک پاور 600HP گرین مناسبه برای سیستم.

والا کار کرده خریدم و اشتباه هم کردم .چون زیاد شنیدم که این کارت ها رو بیشتر ازش تو ماین استفاده میکنن.

پاورم هم 680 گرین هستش ولی خیلی وفته داره کار میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام.

من دقیقا همین مشکل رو با 4870 ام داشتم که با پاور گرین ۴۸۰ وات استفاده میکردم.چون پاور ۱ کانکتور برق بیشتر نداشت مجبور به استفاده از تبدیل میشدم . با تغییر سرعت فن کیسم دقیقا همین مشکل پیش میومد کارت تصویرش میپرید و دور فنش تا ته میرفت بالا. 

بعد از مدتی که پاور خریدم تست کردم دیگه اون مشکل حل شد و به دمای ۱۰۲ درجه هم کارت رو رسوندم و هیچ مشکل پیش نیومد.

4870 ام هم هنوز سالمه:14_relaxed:

ویرایش شده توسط Alirezamab
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MEYSAM-66 گفته است :

دوست عزیز من زیاد اشنایی ندارم. میشه بیشتر توضیح بدید. برنامه رو دان کردم ولی نمیدونم باید چیکار کنم

وقتی برنامه رو باز میکنید برید توی قسمت تنظیمات/مانیتورینگ بعد تنظیمات مربوط به نمایش داده شدن دمای cpu و gpu رو انجام بدید بعد شروع به بازی کنید موقع بازی دمای cpu و gpu به شما نمایش داده میشه اگه دیدید دمای یکی از اون قطعات خیلی بالا رفت و شما دوباره به اون مشکل برخورد کردید بدونین اشکال از دمای بالای اون قطعه هست

اگه هم مشکل خاصی توی دمای قطعات ندیدید احتمال داره مشکل از پاور باشه

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

وقتی برنامه رو باز میکنید برید توی قسمت تنظیمات/مانیتورینگ بعد تنظیمات مربوط به نمایش داده شدن دمای cpu و gpu رو انجام بدید بعد شروع به بازی کنید موقع بازی دمای cpu و gpu به شما نمایش داده میشه اگه دیدید دمای یکی از اون قطعات خیلی بالا رفت و شما دوباره به اون مشکل برخورد کردید بدونین اشکال از دمای بالای اون قطعه هست

اگه هم مشکل خاصی توی دمای قطعات ندیدید احتمال داره مشکل از پاور باشه

ممنون. 

انجام دادم. کارت در حالت فول  لود خیلی زود به 100 درجه رسید و تصویر سیاه شد. 

دور فن رو زیاد کردم اوضاع خوب شد و تا 90 بیشتر نرفت و اون اتفاق هم نیوفتاد. 

در هر حال ممنون و مچکر از دوستانی که پاسخگوی پست من بودن. 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، MEYSAM-66 گفته است :

ممنون. 

انجام دادم. کارت در حالت فول  لود خیلی زود به 100 درجه رسید و تصویر سیاه شد. 

دور فن رو زیاد کردم اوضاع خوب شد و تا 90 بیشتر نرفت و اون اتفاق هم نیوفتاد. 

در هر حال ممنون و مچکر از دوستانی که پاسخگوی پست من بودن. 

90 درجه هم دمای زیادی هست ببین اگه میشه پایین تر بیارش تا کارت تو طولانی مدت آسیب نبینه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز . این دما اصلا مناسب برای گرافیک نیس.
احتمالا تحویه کیستون خیلی بده.

کیس تون چیه؟ چند عدد فن روی کیس نصب هست و جهت باد دهی به کدوم سمته؟
عکس از داخل کیس بزارین ممنون میشیم

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

90 برای این کارت بالاست مخصوصا با کولر غیررفرنس. ممکنه مشکل از کولر باشه و صدمه فیزیکی دیده باشه یا لوله انتقال حرارت از پایه اتصال به جی پی یو جدا شده باشه.

البته احتمالش هست که مشکل از پاور باشه یا خود کارت گرافیک، چون من مثل همین مشکل رو با گرافیک 5970 یکی از دوستام دیدم که بعد از مدتی کار کردن صفحه سیاه میشد و دور فن میرفت به اخر که بالاخره عمرشو به شما داد. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

دوست عزیز . این دما اصلا مناسب برای گرافیک نیس.
احتمالا تحویه کیستون خیلی بده.

کیس تون چیه؟ چند عدد فن روی کیس نصب هست و جهت باد دهی به کدوم سمته؟
عکس از داخل کیس بزارین ممنون میشیم

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

سلام. چشم وقت کنم میزارم. 

کیس هم گرین z4 هست‌. 5 تا فن0 12 mm داره. 

ویرایش شده توسط MEYSAM-66
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...