رفتن به مطلب

ارتقا کارت گرافیک به RX480

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

بنده می خوام کارت گرافیکم که الآن GTX 560 DDR5 هست رو به RX480  8GB  ارتقا بدم منتهی شک دارم که یه وقتی مادربورد و CPU اصلا ساپورت نکنه.

مادربورد Gigabyte p55a و  پردازنده Core i7 @860 و رم DDR3 8GB  Bus 1600   ناگفته نماند پاور Green 585 که سوکت برق 8 پینی نیز دارد.

من این کارت رو میخوام تهیه کنم : ASUS ROG STRIX-RX480-O8G-GAMING

ممنونم

ویرایش شده توسط alirezav.f
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من اطلاع کامل ندارم اما گمونم سی پی یوت نتونه از قدرت کامل گرافیک استفاده و حتی احتمال داره گلوگاه بشه

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام

از نظر ساپورت کردن که ساپورت میکنه . اما اگه منظور شما گلوگاه شدن و این حرفا یا کم آوردن پاور باشه . نظر بنده اینه که پاور کافیه . توی بازیها هم ، بعید میدونم مشکلی داشته باشی با سی پی یو . ولی بعضی از بازیها این روزها سی پی یو محور هستن و ممکنه سی پی یو متونه از تمام توان کارت گرافیک استفاده کنه .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Beni_Lx گفته است :

سلام

از نظر ساپورت کردن که ساپورت میکنه . اما اگه منظور شما گلوگاه شدن و این حرفا یا کم آوردن پاور باشه . نظر بنده اینه که پاور کافیه . توی بازیها هم ، بعید میدونم مشکلی داشته باشی با سی پی یو . ولی بعضی از بازیها این روزها سی پی یو محور هستن و ممکنه سی پی یو متونه از تمام توان کارت گرافیک استفاده کنه .

ممنوم 

من الآن تو فیفا 17 گاهی خیلی افت فریم دارم ، و جدیدا دیگه بازی ها رو روی LOW هم که میگذارم باز افت فریم هست و خسته شدم ، نظرم به اینه که RX480 رو بگیرم ، پس بنظرتون بگیرم مطمئنا خیلی خیلی تفاوت با الآن هست ، من شک دارم که اصلا پشتیبانی نشه.

در 4 دقیقه قبل، سامی گفته است :

سلام دوست عزیز من اطلاع کامل ندارم اما گمونم سی پی یوت نتونه از قدرت کامل گرافیک استفاده و حتی احتمال داره گلوگاه بشه

لینک به دیدگاه

از عمر مین و CPU شما مدت زیادی گذشته .

بهتره که به سوکت جدید مهاجرت کنید .

الان CPU سری RYZEN انتخاب های بسیار زیادی رو برای مصرف کننده به وجود آورده .

الان R5 1400 با 4 هسته و 8 ترد در گیم در حد 6600K و 7600K ظاهر شده و در سایر برنامه ها حتی بهتر رفتار کرده .

قیمتش هم بسیار مناسبتره .

شما بهتره مشخصات دقیق سیستم به همراه مقدار بودجه رو مشخص کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

از عمر مین و CPU شما مدت زیادی گذشته .

بهتره که به سوکت جدید مهاجرت کنید .

الان CPU سری RYZEN انتخاب های بسیار زیادی رو برای مصرف کننده به وجود آورده .

الان R5 1400 با 4 هسته و 8 ترد در گیم در حد 6600K و 7600K ظاهر شده و در سایر برنامه ها حتی بهتر رفتار کرده .

قیمتش هم بسیار مناسبتره .

شما بهتره مشخصات دقیق سیستم به همراه مقدار بودجه رو مشخص کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .

تشکر ، حرف شما کاملا متینه ، من سال 89 خودم سیستمم رو اسمبل کردم و بعد از دوسال کارت گرافیکم رو ارتقا دادم  ، فکر کنم Core i7 من  نسل اولی هست یا دومی.

دوسالی هم هست SSD 850 evo روش گذاشتم  و رم ها رو هم DDR 3 Bus 1600 ارتقا دادم به 8GB.

قبول دارم صددرصد CPU های با معماری های جدید گزینه مناسبتری برای گرافیکی مثل RX480 هستن ولی شما این رو هم مدنظر بگیرین که اگر CPU ارتقا بدم باید مادربورد ، رم رو ارتقا بدم ، حالا میگیم پاور 585 گرینم خوبه ، که دست کم همینا تا 3 الی 3.5 در میاد و اینطوری باشه بی خیال میشم. (البته شایدم کمتر بشه ولی من به مادبورد متوسط قانع نیستم!)

من میخوام الآن گرافیکم رو فقط ارتقا بدم تا یه چندسالی ، نهایتا 4 سالی کار کنه و بعد اگر عمری بود یه سیستم اسمبل کنم که دیگه تا آخر عمر کاری به کارم نداشته باشه ، بسته به اینکه انسان روز به روز علائقش فرق میکنه.

2017-06-16_14-40-09.jpg

2017-06-16_14-48-05.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه از عمر پاورتون 7 سال  میگذره (از سال 89) به شدت توصیه میکنم عوضش کنید چون همین پاور به فرض نو واسه 480 حداقل هستش ، اونی هم که 7 سال کارکرده دیگه عمرشو کرده ممکنه بقیه قطعات به فنا بده

راجب برد گرون ، واسه گیمر برد 300 تومنی با 1 میلیونی فرقی نداره و بعضی چیزهای الکی گرونترش میکنن مثل قابلیت sli , ...

به نظرم به سوکت جدید مهاجرت کنید اگه کل بودجتون بگید بهتر میشه راهنمایی کرد

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

اگه از عمر پاورتون 7 میگذره (از سال 89) به شدت توصیه میکنم عوضش کنید چون همین پاور به فرض نو واسه 480 حداقل هستش ، اونی هم که 7 سال کارکرده دیگه عمرشو کرده ممکنه بقیه قطعات به فنا بده

راجب برد گرون ، واسه گیمر برد 300 تومنی با 1 میلیونی فرقی نداره و بعضی چیزهای الکی گرونترش میکنن مثل قابلیت sli , ...

به نظرم به سوکت جدید مهاجرت کنید اگه کل بودجتون بگید بهتر میشه راهنمایی کرد

از شما هم ممنونم ، چه انجمنی داره لیون ، احسنت ، کاربران فعال.

بله ، خدایی باید خرج کرد و من هم الآن حقیقت دارم کار مسکن سازیم رو انجام میدم ، بنایی میکنم و دیگه پیش خودم گفتم حالا نهایتا 1400 پول بگم انگار که نیست و یه گرافیک بخرم ولی در کل فعلا قصد ارتقا ندارم ، چون به غیر گیم اونم تو رزولوشون بالا مشکلی دیگه ای با سیستمم ندارم شکر خدا.

حالا در رابطه با پاور شما گفتین ، باید بگم سیستم من تا یادم میاد از هفته ای 7 روز حداقل ، کم کم 4  شب ها رو دان دارم ، کلا من از سرکار میام میرم پا سیستمم ، زمانی که حوصله برنامه نویسی داشتم گاهی دلفی کار میکردم ، اونم خوب شدید ولی الآن بیشتر فیلم و گیم و ... ، خدایی این پاور بزنم به تخته جون سگ داشته ، چون خیلی خودم تو مشتری هام که سیستم هاشون عیب میکن میبینم سیستم عمری نداره ولی پاورش سوخته، خوب من این پاور رور اون زمان 5 برابر یه پاور معمولی خریدم.

در کل بنظر خودم من اگر سیستم ارتقا بدم باید سیستمم طوری باشه که دیگه این سری یه عمر کار کنه ، خیلی رفتم تو فکر RYZEN که خوب البته تا موقعه ای که تصمیم به ارتقا بگیرم شاید خیلی معیارها متفاوت باشه اما سیستم آدم اسمبل میکنه باید کمش نگذاره که پس فردا هی این قطعه و اون قطعشو زود به زود ارتقا بدم ، حداقل یه 6 سالی کار کنه بدون دقدقه.

لینک به دیدگاه

حالا با همه این تفاصیل بگیرم RX480 رو یا نه ، نهایت بودجه همون 1400

این هم یه عکس از سیستم 

photo_2017-06-16_15-51-23.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فک نکنم الان بتونی 480 پیداکنی چون به خاطر ماینرها الان کارت های رادئون کمیاب شدن باید مدتی صبر کنی تا موجود بشه 

ویرایش شده توسط esy2011
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون 1060 خیلی بهتر از 480 هست
مصرف برقش هم کمتره
مدل های متنوع تری داره با قیمت های بهتر

شما کارت رو بخر ، اگر دیدی با هاش مشکل داری بعد باید به فکر بقیه قطعات باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 53 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

همون 1060 خیلی بهتر از 480 هست
مصرف برقش هم کمتره
مدل های متنوع تری داره با قیمت های بهتر

شما کارت رو بخر ، اگر دیدی با هاش مشکل داری بعد باید به فکر بقیه قطعات باشی

پیشنهاد خوبیه نسبت به پاور و وضعیت فعلی ، چون الان کارتهای 470 و 480 و مخصوصا 5708 و 580 نایاب شدن بهتره ، 1060 بگیرید البته با توجه به اینکه شما یه قطعه میگیرید برای چندسال ، طرف انویدیا رفتن یه کم ضرر هستش چون با کوچه به نسل جدید عملا پشتیبانی درایوری کامل از نسل قبل نمیشه و بهبود فریم در بازیهای جدید مشاهده نمیکنید اما رادئون هم نایابه ، تصمیم گیری با خودتونه

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

پیشنهاد خوبیه نسبت به پاور و وضعیت فعلی ، چون الان کارتهای 470 و 480 و مخصوصا 5708 و 580 نایاب شدن بهتره ، 1060 بگیرید البته با توجه به اینکه شما یه قطعه میگیرید برای چندسال ، طرف انویدیا رفتن یه کم ضرر هستش چون با کوچه به نسل جدید عملا پشتیبانی درایوری کامل از نسل قبل نمیشه و بهبود فریم در بازیهای جدید مشاهده نمیکنید اما رادئون هم نایابه ، تصمیم گیری با خودتونه

یعنی rx480 بهتر از 1060 هست؟ و مصرف برق 1060 کمتره؟

یه چیز دیگه دقیق متوجه نشدم ، یعنی nVidia پایین تر AMD هست؟! آخه 1080 رو فکر نکنم هنوز براش AMD حرفی واسه گفتن داشته باشه.

در کل من همون rx480 رو میگیرم ، هرچه باداباد ، ببینیم چی میشه

لینک به دیدگاه

سلام

هر دو ۴۸۰ و ۱۰۶۰ در یک سطح هستند, کارت های گرافیک nVidia سازگاری بیشتری با بازی ها دارند، اما کارت های گرافیک AMD دارای نسبت بهتر کارایی به قیمت هستند. بله AMD کارتی در سطح ۱۰۸۰ نداره مگر کارت های Vega که در آینده دور یا نزدیک عرضه خواهند شد.

با توجه به مشخصات سیستم تون من توصیه میکنم یک ارتقا بدید چون با خرید کارت گرافیک جدید ممکن است نتیجه مطلوب رو نگیرید، این سیستم اگر چه نیاز شما رو برطرف میکنه اما قدرت پردازش پردازنده برای بازی های جدید اصلا کافی نیست. الان RX480 نایاب هست و پول شما برای ۱۰۶۰ کم هست، به نظر من کارت RX470 یا GTX 1050 هم میتونه کار شما رو راه بندازه و باقی پول تون رو صرف تعویض پردازنده و مادربرد کنید.

لینک به دیدگاه

دوستان آخر با کلی تحقیق مدل 6 گیگابایتی 1060 ایسوس رو سفارش دادم. ASUS DUAL-GTX1060-O6G

و فقط یه چیزی این مدل یه کانکتور برق 6 پینی بیشتر نداره و 140 وات برق میخواد.

یه چیز دیگه حقیقت یه جا تو این انجمن ها خوندم که رو پردازندهای ضعیف هم به خوبی جواب داده.حالا هرچی بود بنظرتون میتونم بازی مثل Dishonored 2 یا Doom رو با مشخصات High و رزولشون 1080 اجرا کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، alirezav.f گفته است :

دوستان آخر با کلی تحقیق مدل 6 گیگابایتی 1060 ایسوس رو سفارش دادم. ASUS DUAL-GTX1060-O6G

و فقط یه چیزی این مدل یه کانکتور برق 6 پینی بیشتر نداره و 140 وات برق میخواد.

یه چیز دیگه حقیقت یه جا تو این انجمن ها خوندم که رو پردازندهای ضعیف هم به خوبی جواب داده.حالا هرچی بود بنظرتون میتونم بازی مثل Dishonored 2 یا Doom رو با مشخصات High و رزولشون 1080 اجرا کنم؟

از لحاظ گرافیک مشکلی ندارید الترا هم به خوبی جواب میده اما راجب سی پی یو احتمال گلوگاه شدن هستش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...