رفتن به مطلب

مشکل پخش نشدن صدا از اسپیکر

mohammad7222
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

حدود دو هفته پیش بود که کارت گرافیک من خراب شد و دادم تعمیر کردن و پریروز تحویل گرفتم
بعد از اینکه کارت گرافیک رو نصب کردم، همه چیز درست هست جز اینکه صدا از هدستم که یو اس بی هست میاد ولی از اسپیکر پخش نمیشه، در صورتی که ویندوز اون رو میشناسه و وقتی troubleshoot رو هم میزنم هیچ مشکلی پیدا نمیکنه ...

از پریشب هر کاری که تونستم انجام دادم ... صدای ویندوز mute نیست، درایور کارت صدا رو از device manager میزنم آپدیت هست، تمام کابل های داخل کیس رو دو سه بار درآوردم دوباره زدم، بایوس رو هم حتی ریست کردم، گزینه مربوط به صدای آنبرد کارت گرافیک در بایوس فعاله ... حتی بعد از 2 سال ویندوز رو هم عوض کردم که شاید مشکل حل بشه، ولی متاسفانه حل نشد .. اسپیکر و کابلش هم با لپ تاپ تست کردم سالمن
ویندوزم 10 هست 64 بیتی، مادربودرمم msi a75a-g35
 قبلا هدفون گوشیم رو وصل میکردم جلوی کیس کار میکرد، الان اون هم کار نمیکنه ... وصل میشه، ویندوز اون رو شناسایی میکنه ولی صدا رو پخش نمیکنه ... فیش مربوط به قسمت جلوی کیس رو هم چک کردم وصل هست به مادربورد
این مورد رو هم بگم که فیش پشت مادربورد من یه کم مشکل داشت از قبل، برای اینکه صدا از اسپیکر بیاد مجبور بودم  جابجاش کنم ولی صدا رو پخش میکرد .... از اونجایی که ویندوز اسپیکر رو میشناسه و جوری عمل میکنه که انگار صدا در حال پخش هست و اینکه تو این دو هفته کیس خونه بود، ممکنه مادربوردم به هر دلیلی ایراد پیدا کرده باشه؟ چون سرچ کردم افراد زیادی مشکل من رو دارن ولی نتونستن حلش کنن

ممنون میشم اگر راه حلی دارین بگین چون واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم

1234.PNG

لینک به دیدگاه

اول سیم اسپیکر رو بزنید به فیش های دیگه . مثلا بزنید به رنگ ابی . برنامه صدا پاپ اپ میده و شما تیک front رو بزنید . روی همه ی فیش ها تست کنین. اگر جواب نگرفتین چیپ صدای مادر برد احتمالا معیوب شده .
علت خرابی گرافیکتون چی بوده؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mohammad7222 گفته است :

سلام خدمت دوستان

حدود دو هفته پیش بود که کارت گرافیک من خراب شد و دادم تعمیر کردن و پریروز تحویل گرفتم
بعد از اینکه کارت گرافیک رو نصب کردم، همه چیز درست هست جز اینکه صدا از هدستم که یو اس بی هست میاد ولی از اسپیکر پخش نمیشه، در صورتی که ویندوز اون رو میشناسه و وقتی troubleshoot رو هم میزنم هیچ مشکلی پیدا نمیکنه ...

از پریشب هر کاری که تونستم انجام دادم ... صدای ویندوز mute نیست، درایور کارت صدا رو از device manager میزنم آپدیت هست، تمام کابل های داخل کیس رو دو سه بار درآوردم دوباره زدم، بایوس رو هم حتی ریست کردم، گزینه مربوط به صدای آنبرد کارت گرافیک در بایوس فعاله ... حتی بعد از 2 سال ویندوز رو هم عوض کردم که شاید مشکل حل بشه، ولی متاسفانه حل نشد .. اسپیکر و کابلش هم با لپ تاپ تست کردم سالمن
ویندوزم 10 هست 64 بیتی، مادربودرمم msi a75a-g35
 قبلا هدفون گوشیم رو وصل میکردم جلوی کیس کار میکرد، الان اون هم کار نمیکنه ... وصل میشه، ویندوز اون رو شناسایی میکنه ولی صدا رو پخش نمیکنه ... فیش مربوط به قسمت جلوی کیس رو هم چک کردم وصل هست به مادربورد
این مورد رو هم بگم که فیش پشت مادربورد من یه کم مشکل داشت از قبل، برای اینکه صدا از اسپیکر بیاد مجبور بودم  جابجاش کنم ولی صدا رو پخش میکرد .... از اونجایی که ویندوز اسپیکر رو میشناسه و جوری عمل میکنه که انگار صدا در حال پخش هست و اینکه تو این دو هفته کیس خونه بود، ممکنه مادربوردم به هر دلیلی ایراد پیدا کرده باشه؟ چون سرچ کردم افراد زیادی مشکل من رو دارن ولی نتونستن حلش کنن

ممنون میشم اگر راه حلی دارین بگین چون واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کن

1234.PNG

سلام همین عکسی که گذاشتین روی اسپیکر کلیک راست کنید و گزینه set as default communication device رو بزنید فک کنم مشکلتون حل شه. (بابت اینکه کل پست رو هم نقل قول کردم شرمنده اخه با موبایلم)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

اول سیم اسپیکر رو بزنید به فیش های دیگه . مثلا بزنید به رنگ ابی . برنامه صدا پاپ اپ میده و شما تیک front رو بزنید . روی همه ی فیش ها تست کنین. اگر جواب نگرفتین چیپ صدای مادر برد احتمالا معیوب شده .
علت خرابی گرافیکتون چی بوده؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

به فیش های دیگه که متصل میکنم همینطوری اتفاقی نمیفته، ولی وقتی نرم افزار مدیریت صدای realtek رو نصب میکنم، همونطوری که میگید میتونم front یا سایر گزینه ها رو انتخاب کنم

در مورد چیپ صدا، منم به همین شک دارم ... چون واقعا هیچ چیزی نبوده که انجام ندم

گرافیک هم کاملا بی دلیل خراب شد ... البته خیلی وقته استفاده میکنم، AMD 6790 XFX هست، 5 سال پیش خریدم و حسابی ازش کار کشیدم ... ولی موقع وب گردی یهو تصویر رفت و دیگه نیومد ... مغازه دادم گفت آی سیش سوراخ شده بود و تعویضش کردن درست شد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lordofgame گفته است :

سلام همین عکسی که گذاشتین روی اسپیکر کلیک راست کنید و گزینه set as default communication device رو بزنید فک کنم مشکلتون حل شه. (بابت اینکه کل پست رو هم نقل قول کردم شرمنده اخه با موبایلم)

سلام، ممنون از پاسخگوییتون

انجام دادم متاسفانه حل نشد

ویرایش شده توسط mohammad7222
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

من ی مشکل دیگه دارم .. بعد ی مدت صدا قط میشه و باید خاموش روشن کنم .. کسی میتونه بگه مشکل از چیه ؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...