رفتن به مطلب

مشکل cpu در بازی

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان‌.  من یک cpu i5 4460 دارم با گرافیک ۱۰۷۰ و ۱۶ گیگ رم. مین بردم گیگابایت z97xud3h هست. من وقتی دارم بازی بتلفیلد انلاین بازی میکنم فریم ریت میاد روی ۴۰ ۳۰ و ۲۰ در حالیکه همیشه رو ۶۰ بود. تمام روش های افزایش فریم هم امتحان کردم تنظیمات cpu رو کاهش دادم اما فایده ای نداشت. بهم گفتن مشکل از cpu هست. ک برا این بازی ضعیفه. من سوالم اینه ک واقعا مشکل از cpu هست،؟ گرافیک و رم رو ۱ ماهه گرفتم اما cpu مال ۲ سال پیشه ولی بهش فشاری نیومده. الان این مشکل غیر عادیه؟ یا اینکه واقعا cpu ضعیف هست. اگه مشکل cpu هست من ارزش داره بخرم ی مدلi7 یا نه؟ اگه بخوایم بگیم فعلا i5 باشه نمیشه چون نسل ۴ همین الانشم ناموجوده و سخته گیر اوردنش اگه نیازه ک عوضش کنم  برا اینده واقعا، بگید‌. اگه ن و مشکل از بازیه ک بمونم. مین بردمم فقط سامپورت نسل ۴ و ۵ دره متاسفانه‌

لینک به دیدگاه

من دقیق نمیدونم چرا این مشکل پیش اومده ولی توی تنظیمات گرافیکی بازی دست نزدید فریم روی 30 قفل بشه؟؟؟

اگه میتونی پردازنده ارتقا بده پردازنده برای این گرافیک ضعیفه تقریبا بازی جدیدم رم و پردازنده زیادی دارن مصرف میکنن بخری جدید خیلی بهتر میشه 

i7 اصلا برای گیم خوب نیست زیاد داغ میکنه مشکل پیش میاره باید کلی  پول کولر بدی.ولی یک i5 بگیر ساعت ها بشین بازی کن زیاد زیادش دماش بره روی 50 اونم اگه اتاق دماش 30 باشه وگرنه 45 بیشتر نمیره

ویرایش شده توسط pc gamer69
لینک به دیدگاه

کولر خوب دارم مشکلی نیس فقط cpu خوب میخوام

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

کولر خوب دارم مشکلی نیس فقط cpu خوب میخوام

شما باید مادربردم بخرین چون فکر کنم سوکت قدیمی هست

پس کلا از جدید ترین سوکت و پردازنده اینتل بردار

سوکت 1151

چیپست h270

پردازنده i7-7700

بهترین و جدید ترین هستند

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، pc gamer69 گفته است :

سوکت 1151

چیپست h270

پردازنده i7-7700

بهترین و جدید ترین هستند

۰

در 15 دقیقه قبل، pc gamer69 گفته است :

سوکت 1151

چیپست h270

پردازنده i7-7700

بهترین و جدید ترین هستند

دقیقا چون پولش زیاد میشه میخوام از همین نسل فقط ی سی پی یو بگیرم. نمیتونم هزینه اون همرو بدم.

لینک به دیدگاه

سلام

من همین cpu رو داشتم

و 1080 خریدم 

قبلش 1060 داشتم 

باورت نمیشه هیچی تغییری تو بازی و فریم دهی نکرد سیستم

فقط بخاطر ضعف سی پی یو

معنی گلوگاه یا همون باتل نک رو تازه فهمیدم ک یعنی چی

واسه 1080 ک خیلی ضعیفه اون پردازنده 1070 هم قاعدتا همینطوره

اگر واسه همین نسل میخوای cpu بخری

4790 بخر فک کنم موجود داشته باشه لیون

ویرایش شده توسط Pc Gaming
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، pc gamer69 گفته است :

من دقیق نمیدونم چرا این مشکل پیش اومده ولی توی تنظیمات گرافیکی بازی دست نزدید فریم روی 30 قفل بشه؟؟؟

اگه میتونی پردازنده ارتقا بده پردازنده برای این گرافیک ضعیفه تقریبا بازی جدیدم رم و پردازنده زیادی دارن مصرف میکنن بخری جدید خیلی بهتر میشه 

i7 اصلا برای گیم خوب نیست زیاد داغ میکنه مشکل پیش میاره باید کلی  پول کولر بدی.ولی یک i5 بگیر ساعت ها بشین بازی کن زیاد زیادش دماش بره روی 50 اونم اگه اتاق دماش 30 باشه وگرنه 45 بیشتر نمیره

در 56 دقیقه قبل، pc gamer69 گفته است :

سوکت 1151

چیپست h270

پردازنده i7-7700

بهترین و جدید ترین هستند

شما که زیاد در این زمینه ها مطلع نیستی ، چرا به جای راهنمایی کردن مردم رو گمراه میکنی ، بعضی جاها بهتره آدم سکوت کنه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Pc Gaming گفته است :

سلام

من همین cpu رو داشتم

و 1080 خریدم 

قبلش 1060 داشتم 

باورت نمیشه هیچی تغییری تو بازی و فریم دهی نکرد سیستم

فقط بخاطر ضعف سی پی یو

معنی گلوگاه یا همون باتل نک رو تازه فهمیدم ک یعنی چی

واسه 1080 ک خیلی ضعیفه اون پردازنده 1070 هم قاعدتا همینطوره

اگر واسه همین نسل میخوای cpu بخری

4790 بخر فک کنم موجود داشته باشه لیون

دقیقا مشکل منم همینه. خیلیا بهم گفتن انلاین بازی نکنم اما وقتی این همه پولشو دادم نمیتونم  قانع شمو بیخیال باشم. ب نظر شما  i7 4770 مناسبه؟ اخه قیمتش خوبه و اینکه i7 هم هست. اما متاسفانه لیون موجوو نداره ولی سایتای همسایه دارن ک نمیدونم اعتماد کنم یا خبر. 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hamidmanu گفته است :

دقیقا مشکل منم همینه. خیلیا بهم گفتن انلاین بازی نکنم اما وقتی این همه پولشو دادم نمیتونم  قانع شمو بیخیال باشم. ب نظر شما  i7 4770 مناسبه؟ اخه قیمتش خوبه و اینکه i7 هم هست. اما متاسفانه لیون موجوو نداره ولی سایتای همسایه دارن ک نمیدونم اعتماد کنم یا خبر.

من در حال حاضر از 7700k استفاده میکنم

با همین پردازنده وقتی حات auto overclock

ک خود مادربرد سی پی رو رو اور میکنه تا فرکانس 4.5

رو غیر فعال میکنم و با فرکانس دیفالت 4.2  تو بعضی بازی ها گلوگاه ایجاد میکنه واس گرافیک!!

4790 اگر بتونی بگیری خیلی خوبه گزینه های پایینتر به نظرم جالب نیس 

ولی 4770 هم اونقد کم.نمیاره جلو 4790

درکل به نظرم یه تاپیک بزنید 4790 دست 2 بخرید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Pc Gaming گفته است :

من در حال حاضر از 7700k استفاده میکنم

با همین پردازنده وقتی حات auto overclock

ک خود مادربرد سی پی رو رو اور میکنه تا فرکانس 4.5

رو غیر فعال میکنم و با فرکانس دیفالت 4.2  تو بعضی بازی ها گلوگاه ایجاد میکنه واس گرافیک!!

4790 اگر بتونی بگیری خیلی خوبه گزینه های پایینتر به نظرم جالب نیس 

ولی 4770 هم اونقد کم.نمیاره جلو 4790

درکل به نظرم یه تاپیک بزنید 4790 دست 2 بخرید

خب برا شما با ۱۰۸۰ گلوگاهه من ۱۰۷۰ دارم ب نظرتون برا من اوکی نیس؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

خب برا شما با ۱۰۸۰ گلوگاهه من ۱۰۷۰ دارم ب نظرتون برا من اوکی نیس؟

عزیز به نظر من تمام قدرت گرافیکتو شاید نتونه درگیر کنه 4770

میتونی از سایت های خارجی یه امار بگیری

یوتیوب هم خوبه

یه سرچ بزن داداش انشاالله ک تست هاش هست تو نت

من فقط نمیخوام راهنمایی اشتباهی بکنم ک خدایی نکرده 4770 رو بخرید ولی بازم جواب نگیرید  اونطور ک مد نظر دارید

ویرایش شده توسط Pc Gaming
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Pc Gaming گفته است :

عزیز به نظر من تمام قدرت گرافیکتو شاید نتونه درگیر کنه 4770

میتونی از سایت های خارجی یه امار بگیری

یوتیوب هم خوبه

یه سرچ بزن داداش انشاالله ک تست هاش هست تو نت

من فقط نمیخوام راهنمایی اشتباهی بکنم ک خدایی نکردی 4770 رو بخرید ولی بازم جواب نگیرید  اونطور ک مد نظر دارید

خیلی ممنون تا اینجاشم کلی راهنماییم کردید. بحث اینه ک من دست دوم نمیتونم اعتماد کنم . اگه از خود لیون بود میشد یکاریش کرد. از طرفی دیگه نو هم خیلی گرونه. تو ی سایت بود ک گلوگاه رو تست میکرد 4770 با 1070 نوشته بود مشکلی نداره و با هم مچ هستن  اما برا 1080 زده صعیفه. از طرف دیگه لیون 4790 موجود داره و 4770 نیست. من موندم چه کنم. 4770 خوبه قیمتشم مناسبه اما موجودی نداره ولی سایتای دیگه دارن ک من نمیتونم اعتماد کنم.  دست دو هم بخوام بگیرم  4790 نمیتونم اعتماد کنم. بدبختیه ولله.

ویرایش شده توسط hamidmanu
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hamidmanu گفته است :

خیلی ممنون تا اینجاشم کلی راهنماییم کردید. بحث اینه ک من دست دوم نمیتونم اعتماد کنم . اگه از خود لیون بود میشد یکاریش کرد. از طرفی دیگه نو هم خیلی گرونه. تو ی سایت بود ک گلوگاه رو تست میکرد 4770 با 1070 نوشته بود مشکلی نداره و با هم مچ هستن  اما برا 1080 زده صعیفه. از طرف دیگه لیون 4790 موجود داره و 4770 نیست. من موندم چه کنم. 4770 خوبه قیمتشم مناسبه اما موجودی ندارخ ولی سایتای دیگه دارن ک من نمیتونم اعتماد کنم.  دست دو هم بخوام بگیرم  4790 نمیتونم اعتماد کنم. بدبختیه ولله.

خواهش میکنم عزیز

خب داداش گل شما چجوری به لیون اعتماد کردی؟از اول ک اعتماد نداشتی درسته؟

سایت های دیگه ام همینطور..میتونی امارشونو بگیری بعد با خیال راحت خرید کنی یا زنگ بزنی به خود لیون ببینی میتونن برات اوکیش کنن این cpu رو یا خیر

اگر با 1070 اوکی هست پس نیاز به هزینه بیشتر نیس با توجه به محدودیت بودجه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Pc Gaming گفته است :

خواهش میکنم عزیز

خب داداش گل شما چجوری به لیون اعتماد کردی؟از اول ک اعتماد نداشتی درسته؟

سایت های دیگه ام همینطور..میتونی امارشونو بگیری بعد با خیال راحت خرید کنی یا زنگ بزنی به خود لیون ببینی میتونن برات اوکیش کنن این cpu رو یا خیر

اگر با 1070 اوکی هست پس نیاز به هزینه بیشتر نیس با توجه به محدودیت بودجه

ممنونم از پاسخگوییتون. سایتایی ک موجودی دارند meghdadit و itbazar هستند.

لینک به دیدگاه

سلام من یه سوال دارم 

رو فول اچ دی بازی میکنی ؟ بعد با حداکثرتنظیماته ؟ 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mnbv172 گفته است :

سلام من یه سوال دارم 

رو فول اچ دی بازی میکنی ؟ بعد با حداکثرتنظیماته ؟ 

سلام اره. 2 هفته اول خوب بود بعد اینطوری شد

لینک به دیدگاه

وقتی که اول روی 60 فریم میتونستی بازی و بالا بیاری ولی حالا یه دفعه فریم میاد روی 30 مشکل نمیتونه از ضعیف بودن cpu باشه مگه میشه cpu یک دفعه ضعیف بشه احتمالا مشکل از چیز دیگه ای هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

وقتی که اول روی 60 فریم میتونستی بازی و بالا بیاری ولی حالا یه دفعه فریم میاد روی 30 مشکل نمیتونه از ضعیف بودن cpu باشه مگه میشه cpu یک دفعه ضعیف بشه احتمالا مشکل از چیز دیگه ای هست

خب نمیدونم چی میتونه باشه منم اول گفتم ک مشکل از چیه؟ شما اطلاعی ندارین در این رابطه؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

برادر میشه از پردازنده باشه!ب طور مثال جاهای خلوت بازی 60 فریم بده و ی جای شلوغ بیاد روی 20-30 .به نظر من راحت ترین کار اینه ک با ی پردازنده ی دیگه تست کنن و اگه نتیجش خوب بود بعد پردازنده بخرن

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، hamidmanu گفته است :

سلام اره. 2 هفته اول خوب بود بعد اینطوری شد

فول اچ دی سی پی یو بیشتر درگیر میشه تا 2کی یا 4 کی 

تنظیمات بازیو ریست کن و تو خود بازی ببین بنجمارک بگیر چند فریم میده بعد مقدار مصرف سی پی یو تو زمان بنجمارک گیری رو چند میرسه ؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

خب نمیدونم چی میتونه باشه منم اول گفتم ک مشکل از چیه؟ شما اطلاعی ندارین در این رابطه؟

الآن تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینکه اگه بعد از یک مدت بازی فریم اینجوری میاد پایین علت این میتونه باشه که دمای یکی از قطعات افزایش پیدا کنه و سیستم کلاک و بیاره پایین

لینک به دیدگاه

سلام

منم مشکله شما رو دارم سیستم هم تو امضا هست

اتفاقا از اقای ایمان هم امروز تو لایو تک پرسیدم گفتن گلوگاه نیست واسه فول اچ دی ولی فریمم ناگهانی پایین میاد تو بازیهای گرافیک بالا

باز بتلفیلد گرافیک بالایی داره من تو wow پچ legion فریمم تو جاهای شلوغ تا 30 هم میاد و همین طور بازیهای دیگه. البته من فقط wow انلاین بازی میکنم

من که منتظرم پولم جمع بشه سوکت جدید بگیرم. 4790 سی پی یو قدرتمندی هست و خیلی هم مناسبه واسه گیم و 1070 ولی به نظرم میخوای هزینه کنی یه دفعه سوکت جدید بگیری بهتره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

الآن تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینکه اگه بعد از یک مدت بازی فریم اینجوری میاد پایین علت این میتونه باشه که دمای یکی از قطعات افزایش پیدا کنه و سیستم کلاک و بیاره پایین

دمای هردو خوبه کارت نهایتا رو ۶۰ سی پی یو هم ۵۵ تا ۶۰ دیگه ته تهش

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

برادر میشه از پردازنده باشه!ب طور مثال جاهای خلوت بازی 60 فریم بده و ی جای شلوغ بیاد روی 20-30 .به نظر من راحت ترین کار اینه ک با ی پردازنده ی دیگه تست کنن و اگه نتیجش خوب بود بعد پردازنده بخرن

ایشون میگه که توی دو هفته اول اصلا این مشکل و نداشته نمیشه صحنه های شلوغ از هفته سوم شروع بشن

لینک به دیدگاه

سلام

وقتی شما قبلا با همین سی پی یو 60 فریم میگرفتی مطمئنا مشکل از جای دیگست

4460 سی پی یوی بدی نیست ...

ویرایش شده توسط EhsanCPU
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...