رفتن به مطلب

سیستم قابل قبول برای مجازی سازی

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

خب میتونی به حرف این دوستمون هم یه نگاهی داشته باشی. طبق گفته ایشون نیاز نیست هزینه آنچنانی بشه و با 16 گیگ رم هم کار راه میفته. البته راستم میگن کاملا بدون مشکل میتونی کارا رو پیش ببری ولی خب قطعا اگه رم بیشتر داشته باشی میتونی گسترده تر هم کار بکنی دیگه . بازم بستگی به بودجت داره.

اره دیدم . یه جورایی خیالم رو راحت کرد دوستمون . به قول شما رمم که بیشتره خب راحت تر میشه . اگرم amd گذاشتم روش فکر کنم خیلی بهترم بشه . حالا باید ببینیم نظر اساتید چیه درموردش . دقیقا همه چی به بودجه مربوط میشه وگرنه که جا داره سیستم بالاتر بست :دی

لینک به دیدگاه

درود دوباره

من از جزییات مجازی سازی چیزی نمی دونم، اینها رو  با توجه به کاراهایی که برای دوستان دست اندرکار کرده ام می گم. اول اگر تعداد ماشینها محدوه همین فهرست کمابیش مناسبه. اگر بیشتره  مثلا 6 تا و بیشتر زئون با c232 بگیر. یک مساله مهم دیگه پایداریه، مجازی سازی اگر برای نمره و مدرک گرفتنه ارزش یک ریال هزینه کردن هم نداره، اما اگر واقعا باهاش کار و پژوهش می کنی، باید ببینی بی ایراد بودن و کارکرد پیوسته برات مهمه یا نه. پایداری در چنین مواردی از سرعت مهم تره و بنابر این ssd ساتا بهتر از m.2 است.

لینک به دیدگاه

اگه cpu از سری رایزن بر مقدار مسافرمیداری چک کن مشکلی نداشته باشه با نرم افزارت

اوایل یه مشکلاتی با بعضی شبیه سازها داشت

الان رو نمیدنم

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/31, 22:35:31، سعید بهمنیان گفته است :

درود

پیشنهاد می کنم از پردازنده ی زئون و مادربوردی با تراشه ی c232 استفاده کنی،

ممنون

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوباره

من از جزییات مجازی سازی چیزی نمی دونم، اینها رو  با توجه به کاراهایی که برای دوستان دست اندرکار کرده ام می گم. اول اگر تعداد ماشینها محدوه همین فهرست کمابیش مناسبه. اگر بیشتره  مثلا 6 تا و بیشتر زئون با c232 بگیر. یک مساله مهم دیگه پایداریه، مجازی سازی اگر برای نمره و مدرک گرفتنه ارزش یک ریال هزینه کردن هم نداره، اما اگر واقعا باهاش کار و پژوهش می کنی، باید ببینی بی ایراد بودن و کارکرد پیوسته برات مهمه یا نه. پایداری در چنین مواردی از سرعت مهم تره و بنابر این ssd ساتا بهتر از m.2 است.

خیلی ممنون از راهنماییتون .

خب من کارم هم در همین زمینه هست  و اینکه حتی اگه برای مدرک بین المللی نیز بخایم اقدام بکنیم باید 1 سال برای هر مدرک زحمت کشید . و این نکته ای که در مورد پایداری گفتید خیلی جالب بود چون من به طول عمرشون اصلا دقت نکرده بودم . خیلی ممنون مهندس

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، 303 گفته است :

اگه cpu از سری رایزن بر مقدار مسافرمیداری چک کن مشکلی نداشته باشه با نرم افزارت

اوایل یه مشکلاتی با بعضی شبیه سازها داشت

الان رو نمیدنم

سلام .

پس لازم شد سایت ها خارجی رو زیر رو کنم . منم یکم شکم توی همین موضوع هستش

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، samansal1989 گفته است :

خیلی ممنون از راهنماییتون .

خب من کارم هم در همین زمینه هست  و اینکه حتی اگه برای مدرک بین المللی نیز بخایم اقدام بکنیم باید 1 سال برای هر مدرک زحمت کشید . و این نکته ای که در مورد پایداری گفتید خیلی جالب بود چون من به طول عمرشون اصلا دقت نکرده بودم . خیلی ممنون مهندس

خواهش

منظورم از پایداری فقط و لزوما عمر قطعه نیست. منظورم اینه که از فناوری های جواب پس داده استفاده بشه به جای استفاده از آخرین قطعات بروز. روی همین حساب زئون و sata ssd رو به رایزن و m.2 ssd ترجیح می دم.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش

منظورم از پایداری فقط و لزوما عمر قطعه نیست. منظورم اینه که از فناوری های جواب پس داده استفاده بشه به جای استفاده از آخرین قطعات بروز. روی همین حساب زئون و sata ssd رو به رایزن و m.2 ssd ترجیح می دم.

ممنون از پیشنهادتون . من خودم خیلی شک دارم در مورد رایزن . درسته که روی کاغذ خیلی خوب به نظر میرسه ولی نرم افزهای مجازیسازی خودشون خیلی باگ دارن . حرفتون درسته

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، sithlord گفته است :

سلام

من ccnp وMCSE  رو با i5 6600 و 16 Gb رم گذروندم بدون کوچکترین مشکل مشخصات سیستمم اینه

MB:Gigabyte Z170x-Gaming 3

RAM:Gskill Ripjaws V 16Gb 2400

CPU:I5 6600

SSD:Plextor 256Gb M8pe

براحتی جوابگو هست.

داداش یه سوال از کاراییه ssd plextor 256gb راضی ای ؟؟؟ مشکلی نداشته تا الان ؟ چند وقته داری استفاده میکنی ؟؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش

جناب بهمنیان سلام .

در مورد پردازنده های زئون ، آیا نظراتتون راجع به پردازنده ای مثل Xeon E5-2620 v4 هم صدق میکنه؟ چون نسبت به سایر زئون ها بسیار ارزون قیمت تره.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

جناب بهمنیان سلام .

در مورد پردازنده های زئون ، آیا نظراتتون راجع به پردازنده ای مثل Xeon E5-2620 v4 هم صدق میکنه؟ چون نسبت به سایر زئون ها بسیار ارزون قیمت تره.

درود

بله برای اتوماسیون اداری و مجازی سازی به طور کلی پایداری مهمتر از سرعت و بروز بودنه. اما رایانه بر پایه ی  زئونهای 2011 v3 گرانتر در می آد. چون مادربوردش هم گرانتره و رم  هم اگر ecc بخوای بگیری هزینه رو بالا می بره. مادربوردهای سومرمیکرو هم که جای خود دارند. البته الان به دلیل نسبتا قدیمی شدن 2011v3 زئونهای v3 افت قیمت بیشتری داشته اند، مثلا 2683 v3 از 2.500 هم ارزانتر شده.

زئون سوکت 1151 اقتصادی و کاراست و برای کارهای آموزشی-پژوهشی و اتوماسیون شرکتی اداری کوچک کاملا مناسبه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، samansal1989 گفته است :

داداش یه سوال از کاراییه ssd plextor 256gb راضی ای ؟؟؟ مشکلی نداشته تا الان ؟ چند وقته داری استفاده میکنی ؟؟

آره خیلی خوبه 5 ماهه دارمش خیلیم راضیم در مورد xeon با احترام به نظر دوستان باید بگم برای کاری که شما می خواهین انجام بدین به کار نمیاد برای مجازی سازی Enterprise یا راه اندازی لابراتوار بزرگ بکار می یاد برای CCNP یا حتی CCIE شما با نرم افزار هایی مثل GNS3 کار می کنی که کلا یه ماشین مجازی به اسم GNS VM داره که تمام روتر ها و سوئیچ ها داخل اون RUN می شن پس تعداد Core خیلی بالا نمی خوای می تونی I7 بردار که خیالت راحتتر باشه SSD m.2 NVMEهم که من همین الان دارم با هاش کار می کنم ولی رم 32عالیه برای کارت سئوالی بود در خدمتم.

عکس پائین GNS VM منه بهش 1 Core و 4 GB رم دادم و تصویر بعدی اجرای یه سناریوی Advance OSPF و Task Manager هم بازه خودت بررسی کن.

gns3.jpg

gns3-1.jpg

ویرایش شده توسط sithlord
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، sithlord گفته است :

آره خیلی خوبه 5 ماهه دارمش خیلیم راضیم در مورد xeon با احترام به نظر دوستان باید بگم برای کاری که شما می خواهین انجام بدین به کار نمیاد برای مجازی سازی Enterprise یا راه اندازی لابراتوار بزرگ بکار می یاد برای CCNP یا حتی CCIE شما با نرم افزار هایی مثل GNS3 کار می کنی که کلا یه ماشین مجازی به اسم GNS VM داره که تمام روتر ها و سوئیچ ها داخل اون RUN می شن پس تعداد Core خیلی بالا نمی خوای می تونی I7 بردار که خیالت راحتتر باشه SSD m.2 NVMEهم که من همین الان دارم با هاش کار می کنم ولی رم 32عالیه برای کارت سئوالی بود در خدمتم.

عکس پائین GNS VM منه بهش 1 Core و 4 GB رم دادم.

gns3.jpg

ممنون داداش از جوابت

gns3 الان یکم افت داشته با توجه به اینکه EVE اومده و خیلی گسترده تره . vendor های زیادی رو ساپورت میکنه از جمله Cisco و juniper و huawei . انواع firewall ها رو مسه ASA خیلی بهتر میاره بالا . من پیشنهادم اینه بهتون اگه کار نکردید هنوز باهاش . تا حالا سعی کردی روی سیستمتون  ESXi نصب کنی ؟ و سنایور پیاده کنی ؟ میخام بدونم اینم جواب میده این سیستم یا نه . چون سیستممون تقریبا نزدیک همه . اگه هزینش برسه شایدi7 گرفتم . ولی بعید میدونم . سیستم خنک کننده چی ؟

ویرایش شده توسط samansal1989
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، sithlord گفته است :

عکس پائین GNS VM منه بهش 1 Core و 4 GB رم دادم و تصویر بعدی اجرای یه سناریوی Advance OSPF و Task Manager هم بازه خودت بررسی کن.

gns3.jpg

gns3-1.jpg

مرسی داداش عکس دومت خیلی خوب برام روشن کرد قضیه رو. خیلی عالیه . اگه میتونی بازم برام بفرست تا خیالم راحت شه . خیلی ممنون .

لینک به دیدگاه

EVE نیازمندیهای سخت افزاریش مثل GNS3 هست کولینگم استوک اینتله ولی شاید Cooler Master Hyper 212 LED Turbo بگیرم کلا دما بالا نمیره ESXI تا حالا نصب نکردم چون هنوز سراغ Enterprise Virtualization نرفتم.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، sithlord گفته است :

EVE نیازمندیهای سخت افزاریش مثل GNS3 هست کولینگم استوک اینتله ولی شاید Cooler Master Hyper 212 LED Turbo بگیرم کلا دما بالا نمیره ESXI تا حالا نصب نکردم چون هنوز سراغ Enterprise Virtualization نرفتم.

ممنون از راهنماییت . اگه دما بالا نره خیلی که لزوم به صرف هزینه ی زیادی ام نیست پس . امیدوارم موفق باشی تو این رشته داداش

ویرایش شده توسط samansal1989
لینک به دیدگاه

در در 1396/04/01, 20:16:08، samansal1989 گفته است :

سلام داداش . ممنون از نظرت

لیست رو تغییر دادم . دقیقا بجای دوتا ssd یه m.2 plextor انتخاب کردم .

بجای پاور گرین هم کولر مستر برداشتم

و برای هارد هم گفتن که گرین دیگه تولید نمیشه مسه اینکه. یا وسترن بلو انتخاب میکنم یا Seagate 2TB BarraCuda  .

اگه پیشنهادی داری بگو

ممنون میشم

با تغییر ssd موافقم  و همینطور با پاور و برای هارد هم خوبه اگه قصد نصب کردن گیم یا نرم افزار های سنگین روش نداری وگرنه وسترن دیجیتال بلک بگیر در کل خوبه انشاالله کارتو راه بندازه

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، hamid_lifter گفته است :

با تغییر ssd موافقم  و همینطور با پاور و برای هارد هم خوبه اگه قصد نصب کردن گیم یا نرم افزار های سنگین روش نداری وگرنه وسترن دیجیتال بلک بگیر در کل خوبه انشاالله کارتو راه بندازه

ممنون داداش . چک کردم  بهتر بود ولی هزینش برام زیاد بود . دیگه تمام تلاشمو کردم توی هزینه :)  . مرسی از راهنماییت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...