رفتن به مطلب

چشمام مشکل داره یا سیستم یا هردو؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

حداقل یک بار هم که شده، توی اینترنت مطلبی رو خوندیم که تفاوت بین 30 فریم و 60 فریم جزئی هست و درصد بالایی از آدم ها اصلا این تفاوت رو تشخیص نمیدن و چشم انسان بیشتر 30 فریم رو نمیبینه.

من یک وسواس خیلی شدید درمورد فریم بازی ها دارم، یعنی من وقتی یک بازی زیر 60 فریم باشه، به هیچ وجه اون بازیو ادامه نمیدم! به خاطر این وسواسم همیشه بازی هارو با کمترین تنظیمات گرافیکی ممکن بازی میکردم که بالاترین فریم رو بگیرم.

قضیه تا حدی شدید هست، که من فرق 60 فریم و 120 فریم رو خیلی خیلی راحت حس میکنم، وقتی بازیی 30 فریم باشه، به نظر من اون بازی لگ خالصه و هیچ جوره نمیتونم تحملش کنم! وقتی بازی 60 فریم هم باشه خوبه ولی اونجوری که دوست دارم روون نیست، اما بالای 80 90 فریم بازی به دلم میچسبه!

حالا میدونید نکته ی عجیب چیه؟

نکته عجیب اول) اینکه اصلا مانیتور بنده 60 هرتز هست و فریم بالای 60 رو نباید نشون بده! پس من چطور میتونم تفاوت 60 فریم و 120 فریم رو به این واضحی تشخیص بدم!؟

نکته عجیب دوم) اصلا مگه چشم انسان چند فریم رو میتونه تشخیص بده که من دارم اینگونه 60 فریم و 120 فریم رو متمایز میبینم اونم روی مانیتوری که اصلا بالای 60 فریم رو نشون نمیده!!؟

این مشکل اونقدر اذیتم نمیکرد تا از وقتی که بازی Mortal Kombat XL رو شروع کردم تمرین کنم... مشکل اساسی اینجاست که این بازی روی 60 فریم لاک هست و من بازیو روون نمیبینم! و ازون بدتر که انیمیشن ها و اینترو ها و اوترو  ها و حرکات سینماتیک  روی 30 فریم لاک هستن و اون موقع ها واقعا اعصابم خورد میشه!

من به خیلی چیز ها شک دارم، از درایور کارت گرافیک گرفته تا مانیتور و خود کارت گرافیک و حتی چشم های خودم! قضیه اینجاست که دقیق نمیدونم مشکل چیه و به کدوم باید رسیدگی کنم!

لینک به دیدگاه

من مدتیه overwatch رو روی ps4 بازی میکنم . خوب 60 فریم ثابت هست . قبلا با 30 فریم راحت بازی میکردم و روون میدیدم ولی الان 30 فریم کاملا لگ میبینم . اوایل حتی اطرافم رو لگ میدیدم بعد از گیم . تا اونجایی که من میدونم چشم اگه یه مدت به فریمی عادت بکنه بعد از اون فریم های پایین تر رو به روونی قبل نمیبینه در حالی که قبلا روون میدیده 

من اسمش رو میزارم اعتیاد چشم . دقیقا مثا اعتیاد که شما حس دفعه قبل رو ناچیز میدونید چشم هم فریم پایین تر رو لگ میدونه .

من پیشنهادم همون 60 فریم قفل هست . یه مدت بازی کنید چشمتون دوباره 60 رو  روون میبینه . بالاتر از 60 تا جایی که میدونم مضر هست

امیدوارم کمکتون کرده باشم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

من مدتیه overwatch رو روی ps4 بازی میکنم . خوب 60 فریم ثابت هست . قبلا با 30 فریم راحت بازی میکردم و روون میدیدم ولی الان 30 فریم کاملا لگ میبینم . اوایل حتی اطرافم رو لگ میدیدم بعد از گیم . تا اونجایی که من میدونم چشم اگه یه مدت به فریمی عادت بکنه بعد از اون فریم های پایین تر رو به روونی قبل نمیبینه در حالی که قبلا روون میدیده 

من اسمش رو میزارم اعتیاد چشم . دقیقا مثا اعتیاد که شما حس دفعه قبل رو ناچیز میدونید چشم هم فریم پایین تر رو لگ میدونه .

من پیشنهادم همون 60 فریم قفل هست . یه مدت بازی کنید چشمتون دوباره 60 رو  روون میبینه . بالاتر از 60 تا جایی که میدونم مضر هست

امیدوارم کمکتون کرده باشم

من دقیقا برعکسم!

همه چیو میذارم روی تهه تنظیمات که فریم بیاد زیر ۲۴ به لگ بازی عادت میکنم!

بعد اینور اونور رو نگا میکنم میگم عوووفففف چه کیفیتیه!

لینک به دیدگاه

کی گفته قابل تشخیص نیست 

کاملا حس میشه من فقد روی 60 فریم میتونم بازی کنم میاد پایین فریم چشم درد میگیرم.برای همین قطعات همیشه بروز هست تا 60 کمتر نیاد فریمم.

این واقعیته مشکل شما نیست.من خودم قبلا پلی استیشن3 داشتم 2 ساعت بازی میکردم چشم درد سردرد باید بعد بازی   یک کنج ساکت مینشستی تا حالت جا بیاد اما با کامپیوتر 5 ساعت بازی میکنم فقد دستم خسته میشه اینقدر که با کیبورد موس ور رفتم 

ویرایش شده توسط pc gamer69
لینک به دیدگاه

سلام منـ سوال دارم

اگر مانیتور 60 هرتز باشه یعنی در بازی ها نهایتا 60 فریم نشون میده ؟ اصلا هرتز به تعداد فریم بازی ربطی دارد؟  یعنی اگر میخوام یک بازی با 120 فریم بازی کنم باید حتما هرتز هم 140 هرتز باشه‌؟

مرسی از پاسخ گویی

لینک به دیدگاه

چند نکته که باور اشتباه شده بگم

1.هیچ مانیتوری توی دنیا باعث نمیشه شما چشمتون ضعیف بشه  ، اگر آسیب فیزیکی به چشم نرسه  پس ضعیفی چشم شما در 99% موارد  ژنتیکی هست.

2. چشم و ذهن انسان میتونی تشخیص بد تا 17 فریم توی هر فریم چه اتفاقی رخ داده ، ولی رون بودن و اسموت بودن تصویر که برای گیمر ها خیلی مهم هست رو ذهن و چشم انسان خیلی خیلی بیتشر از 250 فریم میتونه حس کنه.

نه این که خرید ماینتور high fps خوب نیست  بلکه عالی واقعا تجربه ای که توی high fps هست توی  رزولیشن 4k نیست ( برای بازی های آنلاین رو میگم)

من مانیتور خودم رو از 60 فریم به  72 فریم اورکلاک کردم تفاوت رو کامل احساس میکنم دیگه چه برسه به 144  که یه بار توی بازار رضا با مانیتور  asus تست کردم زمین تا آسمون فرق داره ، ولی این رو فقط یه گیمر متوجه میشه من الان اونو به مادر بزرگم نشون بدم 1% تفاوت حس نمیکنه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

بین 30 فریم و 60 فریم که کاملا مشخصه یعنی خیللللی مشخصه  .

ولی 60فریم به بالا رو هنوز نتوستم تجربه کنم البته همون بهتر که نتوستنم 

بازی Forza Horzion 3 گرفته بودم همطور که میدونید بازی برای  Xboxone به صورت 30 فریم بهینه شده بود 

بازی رو که نصب کردم  تنظیمات به صورت خودکار روی 30 فریم بود اولین 30 فریمی بود که متوجه نشدم  بعد رفتم تنظیمات گرافیکی رو عوض کنم دیدم بازی رو 30 هست تغییر دادم به 60

یعنیی  انقدررر روون شده بود که نگو سرعت ماشین ها به شدت افزایش پیدا کرده بود 

لینک به دیدگاه

من  اصلا فرق 100 فریمم نمیفهممo.O توی بازی 70 فریم میگرفتم بعد اومد 25 اصن فرقشو نفهمیدم ولی زیر 25 رفت انگار کند شده بود اما بازی مثلا از 35 بره 2000 تغییری نمیفهمم. چشمتون چجوری تضخیص میدهo.O

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amir.coder گفته است :

سلام دوستان

حداقل یک بار هم که شده، توی اینترنت مطلبی رو خوندیم که تفاوت بین 30 فریم و 60 فریم جزئی هست و درصد بالایی از آدم ها اصلا این تفاوت رو تشخیص نمیدن و چشم انسان بیشتر 30 فریم رو نمیبینه.

من یک وسواس خیلی شدید درمورد فریم بازی ها دارم، یعنی من وقتی یک بازی زیر 60 فریم باشه، به هیچ وجه اون بازیو ادامه نمیدم! به خاطر این وسواسم همیشه بازی هارو با کمترین تنظیمات گرافیکی ممکن بازی میکردم که بالاترین فریم رو بگیرم.

قضیه تا حدی شدید هست، که من فرق 60 فریم و 120 فریم رو خیلی خیلی راحت حس میکنم، وقتی بازیی 30 فریم باشه، به نظر من اون بازی لگ خالصه و هیچ جوره نمیتونم تحملش کنم! وقتی بازی 60 فریم هم باشه خوبه ولی اونجوری که دوست دارم روون نیست، اما بالای 80 90 فریم بازی به دلم میچسبه!

حالا میدونید نکته ی عجیب چیه؟

نکته عجیب اول) اینکه اصلا مانیتور بنده 60 هرتز هست و فریم بالای 60 رو نباید نشون بده! پس من چطور میتونم تفاوت 60 فریم و 120 فریم رو به این واضحی تشخیص بدم!؟

نکته عجیب دوم) اصلا مگه چشم انسان چند فریم رو میتونه تشخیص بده که من دارم اینگونه 60 فریم و 120 فریم رو متمایز میبینم اونم روی مانیتوری که اصلا بالای 60 فریم رو نشون نمیده!!؟

این مشکل اونقدر اذیتم نمیکرد تا از وقتی که بازی Mortal Kombat XL رو شروع کردم تمرین کنم... مشکل اساسی اینجاست که این بازی روی 60 فریم لاک هست و من بازیو روون نمیبینم! و ازون بدتر که انیمیشن ها و اینترو ها و اوترو  ها و حرکات سینماتیک  روی 30 فریم لاک هستن و اون موقع ها واقعا اعصابم خورد میشه!

من به خیلی چیز ها شک دارم، از درایور کارت گرافیک گرفته تا مانیتور و خود کارت گرافیک و حتی چشم های خودم! قضیه اینجاست که دقیق نمیدونم مشکل چیه و به کدوم باید رسیدگی کنم!

من هم این مشکل رو با MK Xl دارم و شدید ترش با بازی هایی که فریمشون بین 50 تا 100 برای من متغییر باشه اصلا نمیتونم بیشتر از یک ساعت بازیشون کنم. سردرد میگیرم و اصلا به قول شما به دلم نمیچسبه.

تنها راهش هم تا به الان ارتقا و ارتقا بیشتر بوده!o.O

بعضی بازی ها رو تونستم با دستکاری برخی فایل ها درست کنم. ولی به عنوان نمونه MKX اصلا نمیشه. یه جایی خوندم که به خاطر بعضی فن ها اگر بیشتر از 60 باشه کلا خراب میشه...

کافی بازی مورد نظرتون رو در گوگل بزنید و جلوش تایپ کنید  locked 60fps فوروم ها ی خارجی خیلی تمیز توضیح میدم چطور فایل مورد نظر رو ادیت کنید.

اگر گرافیک رده بالا دارید و میدونید بیشتر فریم میده شاید درایور رو آپدیت کنید چند فریمی تاثیر داشته باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...