رفتن به مطلب

رم دو کاناله

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

من قصد خرید رم 32 گیگا دو کاناله دارم یعنی دو تا رم 16

سوال من اینه که دو تا رم که تو ی یک پک باشه دوکاناله محسوب میشه از کجا معلوم دو تا single بوده و توی یک پک گذاشتند

باتوجه به اینکه سرعت رم دوکاناله حدود 2 برابر دو تا رم تنها از دوستان کسی می دونه که باید رم ها دارای تایمینگ cl و باس و حجم یکسان دوکاناله محسوب می شه یا معیارهای دیگری وجود دارد؟

ایا نرم افزاری برای تشخیص دوکاناله بودن رم وجود دارد

با تشکر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، abdossamad گفته است :

با سلام خدمت دوستان

من قصد خرید رم 32 گیگا دو کاناله دارم یعنی دو تا رم 16

سوال من اینه که دو تا رم که تو ی یک پک باشه دوکاناله محسوب میشه از کجا معلوم دو تا single بوده و توی یک پک گذاشتند

باتوجه به اینکه سرعت رم دوکاناله حدود 2 برابر دو تا رم تنها از دوستان کسی می دونه که باید رم ها دارای تایمینگ cl و باس و حجم یکسان دوکاناله محسوب می شه یا معیارهای دیگری وجود دارد؟

ایا نرم افزاری برای تشخیص دوکاناله بودن رم وجود دارد

با تشکر

البته اون قسمت که فرمودید 2برابر سرعت بصورت تک کاناله هست رو متوجه نشدم.

اما تک یا دو یا چهار کاناله بودن رم به نوع یا پک اون مربوط نیست بلکه به نحوه قرار گرفتن رم گفته میشه

تنها خوبی رم ها بصورت پک این هست که از نظر مشخصات و حتی شماره سریال پشت سرهم هستند و مشکلی از نظر مچ بودن نخواهید داشت

در خصوص تهیه  2 رم بصورت تک و استفاده بصورت دو کاناله باید فرکانس کاری و تایمینگ و  غیره یکی باشه در غیر این صورت احتمال تداخل و عدم بالا  امدن سیستم هست

در خصوص پک هم اگر از فروشگاه های معتبر خرید کنید و از پلمپ بودن پک مطمن بشید مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

واژه دو كاناله و تك كاناله (سينگل و دوال) نوع خاصي از رم نيست بلكه يك نوع چينش رم روي اسلات هاي مين برد هست، شما دو تا رم از دو تا فروشگاه مختلف هم بگيريد اصلا مهم نيست فقط بايد تايمينگ و فركانسشون برابر باشه حتي ماركشون هم فرق كنه باز اهميتي نداره، اما!! بهتر اينه كه از يك برند باشند تا نوع چيپ ها كاملا مشابه باشه تا بهترين كارايي رو دريافت كنيد بعضي اوقات پيش اومده يك نوع رم تو بازه زماني مختلف با دو نوع چيپ مختلف توليد شده كه حسن پك هاي دوال اينه كه شما ديگه مطمئنيد رم ها كاملا دوقلوهاي همسان هستند اما در كل سينگل و دوالي وجود نداره فقط مهم تايمينگ و فركانس هست.

اين رو هم بگم شما اگر حتي دو تا رم با دو برند متفاوت و حتي تايمينگ و فركانس متفاوت هم تهيه كنيد باز به صورت دو كاناله ميتونيد استفاده كنيد فقط فركانس و تايمينگ رم قوي تر به فركانس و تايمينگ رم ضعيف تر كاهش پيدا ميكنه و برابر با اون ميشه پس اين مورد كار عاقلانه ايي نيست صرفا جهت اطلاع گفتم.

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

با تشکر از پاسخ دوستان

در 7 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

البته اون قسمت که فرمودید 2برابر سرعت بصورت تک کاناله هست رو متوجه نشدم.

با تشکر چیزی که من شنیده ام اینه که رم دوکاناله به صورت 128 بیت کار می کنه ولی اگر دو تا سینگل باشه 64 بیت  واسه همین گفتم دو برابر

خلاصه مطالبی که متوجه شدم اینه دو تا رم مختلف با تایمینگ و فرکانس یکسان و ترجیحا برند یکسان اگر در جای صحیح در مادربرد قرار گیرد به صورت دوکاناله عمل می کند.

نرم افزاری وجود داره که نشون بده این دو رم  با هم ست هستند و بهینه یا dual کار می کنند ؟ یا از بایاس می توان متوجه شد؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

شما کافیه به مادربردت نگاه کنی و دوتا رمتون رو دو دو اسلات هم رنگ قرار بدی به صورت دوکانال کار میکنه.

لینک به دیدگاه

سلام  باید وارد بایوس بشین و profile XMP  فعال کنید بعد از ذخیره و ریست کردن  رم ها ب صورت دوال و بالاترین فرکانس  کار میکنن

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، abdossamad گفته است :

با سلام خدمت دوستان

سلام،

شرکت های سازنده پس از آزمودن RAM های تولید شان، آن ها را بر اساس کیفیت و سرعت قابل دست رسی، رده بندی می کنند. در سرعت های یکسان RAM، برای نمونه 3200MHz، کیفیت چیپست های استفاده شده به ترتیب از زیاد به کم نوشته شده است: بسته ی چهارتایی با پیکربندی چهارکانال، بسته ی چهارتایی با پیکربندی دو کانال، بسته ی دوتایی با پیکربندی دو کانال و بسته ی تکی با پیکربندی دو کانال

همگی RAM ها تک کانال هستند و پس از بررسی و گزینش آن ها که آیا در شرایط مورد نظر، عملکرد، کارایی و پایداری لازم را دارند یا نه، در بسته بندی های مناسب خود قرار می گیرند. تعداد بیشتر=احتمال پایداری کمتر

نوشته ی بالا کلی است، با این حال همواره صحیح نیست و موارد استثنا نیز وجود دارند.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوستان اگه رم نوع تک کاناله و دو کاناله نداره پس چرا توی دیجی کالا زدن رم تک کاناله کینگستون 

حتی تو جستجوی پیشرفته هم یکی از پارامترها مقدار کانال هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/03/30, 08:30:30، abdossamad گفته است :

نرم افزاری وجود داره که نشون بده این دو رم  با هم ست هستند و بهینه یا dual کار می کنند ؟ یا از بایاس می توان متوجه شد؟

با تشکر

توی اسلاتهای هم رنگ گذاشته بشه بصورت دوال کارمیکنن البته توی بردهای 4 اسلاته و بیشتر

Capture.thumb.JPG.8e8a2e8a8676e379064b0953d4a2dbfb.JPG

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، saadat 68 گفته است :

سلام دوستان اگه رم نوع تک کاناله و دو کاناله نداره پس چرا توی دیجی کالا زدن رم تک کاناله کینگستون 

حتی تو جستجوی پیشرفته هم یکی از پارامترها مقدار کانال هست

برای همون قضیه افرادی که میخوان از یک برند بگیرن

لینک به دیدگاه

4تا رم Ballistix Tactical 4GB DDR3-1866  به تازگی بستم سریالها متفاوته اما دوال شدن

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

4تا رم Ballistix Tactical 4GB DDR3-1866  به تازگی بستم سریالها متفاوته اما دوال شدن

رم 4 کاناله واقعا هزینه اضافیه به نظرم 

شما با همین پول میتونستید یه دو کاناله با فرکانس بالاتر بخرید

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

رم 4 کاناله واقعا هزینه اضافیه به نظرم 

شما با همین پول میتونستید یه دو کاناله با فرکانس بالاتر بخرید

از 2کاناله ارزونتر دراومد برام

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، alirezatha گفته است :

برای همون قضیه افرادی که میخوان از یک برند بگیرن

ممنون

یعنی اگه میزد رو دو گیگ دو کاناله منظورش این بود که دو عدد رم دو گیگ هست ؟ 

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، saadat 68 گفته است :

ممنون

یعنی اگه میزد رو دو گیگ دو کاناله منظورش این بود که دو عدد رم دو گیگ هست ؟ 

نه دو گیگ دو کانال یعنی دوتا یک گیگ

لینک به دیدگاه

دوستان این رم که توی دیجی کالا هست چرا اینقدر ارزونه؟

قیمتش از رم دست دوم هم کمتره 

https://www.digikala.com/product/dkp-87051/رم-کامپیوتر-کینگستون-مدل-valueram-ddr3-1600mhz-cl11-ظرفیت-2-گیگابایت

خرید دو تا از این رم به جای خرید رم دست دوم پیشنهاد میکنید ؟

ویرایش شده توسط saadat 68
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، saadat 68 گفته است :

دوستان این رم که توی دیجی کالا هست چرا اینقدر ارزونه؟

قیمتش از رم دست دوم هم کمتره 

https://www.digikala.com/product/dkp-87051/رم-کامپیوتر-کینگستون-مدل-valueram-ddr3-1600mhz-cl11-ظرفیت-2-گیگابایت

خرید دو تا از این رم به جای خرید رم دست دوم پیشنهاد میکنید ؟

چیش ارزونه؟؟

دو گیگابایته 8 گیگ نیستشاا

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

چیش ارزونه؟؟

دو گیگابایته 8 گیگ نیستشاا

تو همین سایت دو گیگ دست دوم میدن صد ده و بیست تومن 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saadat 68 گفته است :

تو همین سایت دو گیگ دست دوم میدن صد ده و بیست تومن 

خوب گرون میدن

لینک به دیدگاه

بجای دوتا رم 16 

چهار تا رم 8 بگیرید

بسیار بهتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...