رفتن به مطلب

Mining Rig - راهنمایی برای انتخاب قطعات سیستم "ماینینگ"

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، 2Pamine گفته است :

ممنون محسن جان از توضیجاتت و وقتی که گذاشتی . 

در آخر پیشنهاد میکنی 6 تا کارت گیمینگ rx470 بگیرم یا 6 تا گیمینگ  gtx1060 ؟؟ هم برای استفاده حرفه ای که مثلا دوتاشو SLI یا Crossfire کنم بقیشم که واسه ماینینگ نیاز نداره اس ال آی یا کراسفایر شه . ضمنا فک میکنم پیدا کردن مدل گیمینگ rx470 سخت باشه همه جا مدل ماینینگش هست . 

ببین تقریبا 6 عدد گرافیک RX 470 حدود 170 مگاهش هش ریت بوجود میارن.

ولی 6 عدد GTX 1060 حدودا 144مگاهش هش ریت بوجود میارن.تقریبا به اندازه 1 گرافیک کامل،تفاوت دارند.

لذا پیشنهاد میکنم همون 470 رو تهیه کنین.

کراس فایر و اس ال آی که کلا توی ماینینگ لازم نیست،توی بازی هم تاثیرش واقعا محدود به چند بازی هستش.اگر حساس هستین، فکر میکنم 1060 کلا اس ال آی نشه ولی در کراس شدن 470ـها شکی نیست.و در کل لازم هم نیست.

گیمینگ RX 470 ُری بایو استار مدل 570 هستش عین گیمینگه.

ببین ماینینگ و گیمینگ یکی هستن فقط برخی از ماینینگ ها خروجی تصویر ندارن یا 1دونه دارن،اینا انتخاب بدی هستن.من پیشنهاد میکنم ماینینگ خروجی تصویر بگیری،دقیقا همون گیمینگ هست فقط اسمشو همینجوری گذاشتن ماینینگ (به دید من) و توی عملکرد که هیچ تفاوتی ندارن. (بازم به دید من و تست هایی که دیدم)

از ماینینگ برای گیمینگ میتونی استفاده کنی هیچ مشکلی نداره (ماینینگ هایی که خروجی تصویر دارند منظورم هست)

در 40 دقیقه قبل، CleverM گفته است :

هنوز که هنوزه نخریدم -_- والا همه چی اوکی شده الان این وسط کیس گیر نمیاد بدبختی دارم من هر دفعه یه مشکل بود 

lioncomputer.ir برو قسمت کیس، بخر. دستت رو که نبستن!

لینک به دیدگاه

• ارسال 114
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1396/06/16, 11:18:55، TechBaMohsen گفته است :

ببین تقریبا 6 عدد گرافیک RX 470 حدود 170 مگاهش هش ریت بوجود میارن.

ولی 6 عدد GTX 1060 حدودا 144مگاهش هش ریت بوجود میارن.تقریبا به اندازه 1 گرافیک کامل،تفاوت دارند.

لذا پیشنهاد میکنم همون 470 رو تهیه کنین.

کراس فایر و اس ال آی که کلا توی ماینینگ لازم نیست،توی بازی هم تاثیرش واقعا محدود به چند بازی هستش.اگر حساس هستین، فکر میکنم 1060 کلا اس ال آی نشه ولی در کراس شدن 470ـها شکی نیست.و در کل لازم هم نیست.

گیمینگ RX 470 ُری بایو استار مدل 570 هستش عین گیمینگه.

ببین ماینینگ و گیمینگ یکی هستن فقط برخی از ماینینگ ها خروجی تصویر ندارن یا 1دونه دارن،اینا انتخاب بدی هستن.من پیشنهاد میکنم ماینینگ خروجی تصویر بگیری،دقیقا همون گیمینگ هست فقط اسمشو همینجوری گذاشتن ماینینگ (به دید من) و توی عملکرد که هیچ تفاوتی ندارن. (بازم به دید من و تست هایی که دیدم)

از ماینینگ برای گیمینگ میتونی استفاده کنی هیچ مشکلی نداره (ماینینگ هایی که خروجی تصویر دارند منظورم هست)

lioncomputer.ir برو قسمت کیس، بخر. دستت رو که نبستن!

ممنون محسن جان واسه پاسخ گویی سریع و موثرت 

یکی از دوستان تو یکی از تاپیک های همینجا نوشته بود کارت های rx تا چند وقت دیگه بدرد نمیخورن , حرفش صحت داره ؟ دلیل حرفشو ننوشته بود . 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، 2Pamine گفته است :

ممنون محسن جان واسه پاسخ گویی سریع و موثرت 

یکی از دوستان تو یکی از تاپیک های همینجا نوشته بود کارت های rx تا چند وقت دیگه بدرد نمیخورن , حرفش صحت داره ؟ دلیل حرفشو ننوشته بود . 

مرسی دوپامین جان :25_money_mouth:

والا در این مورد توی تاپیک ماینینگ بطور کامل صحبت کردیم.قضیه DAG هستش که فشار بیشتری به مموری میاره.ولی در واقع اینگار فشار نیست بلکه یکجور تغییر ساده ای در نحوه ی درگیر کردن مموری هستش.بطوریکه با آپدیت درایور گرافیک نسخه بلاکچین این مشکل تا حدود زیادی رفع شد.

الآن همچنان بچه ها همون هش ریت های قبل رو دارن و دگ روشون تاثیر خاصی نگذاشته.

و کل این صحبت ها فقط مرتبط با الگوریتم دگر هاشیموتو هستش وگرنه اکثر سکه های دیگه نه مشکل دگ دارن نه مشکل حافظه ی کم و ...
فکر نمیکنم تا 2سال آینده مشکلی از این بابت باشه. فکر میکنم اولین بار خودمون توی همین لیون در موردش صحبت کردیم، توی یکی از یو تیوبر ها به اسم Hardware Unboxed اگر اشتباه نکنم، این قضیه رو متوجه شدم. بررسی کردم و مث اینکه جدیدا مشکل تا حدود زیادی رفع شده.

قربونت:100_pray:

لینک به دیدگاه

سلام البته باید بایوس عوض بشه تا هشریت بالاتر بره

ویرایش شده توسط Lone Titan
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام 

اقا من یه سوال دارم من یه ریگ rx580 ۸ تایی دارم ولی نمیدونم چه مشکلی که یک دفعه خاموش میشه و بلواسکرین می‌دهد و کلاک مموری ۱۹۹۰و چیپیو کلاک ۱۲۸۰هست نمیدونم چشه !!!!تغریبا بعد از ۳تا ۴ساعت !!!داغترین کارتم ۷۱درجه هست یعنی را ماینینگ داغ داغ نیس تغریبا خوبه 

ممنون میشم کمکم کنین

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Alialian گفته است :

سلام 

اقا من یه سوال دارم من یه ریگ rx580 ۸ تایی دارم ولی نمیدونم چه مشکلی که یک دفعه خاموش میشه و بلواسکرین می‌دهد و کلاک مموری ۱۹۹۰و چیپیو کلاک ۱۲۸۰هست نمیدونم چشه !!!!تغریبا بعد از ۳تا ۴ساعت !!!داغترین کارتم ۷۱درجه هست یعنی را ماینینگ داغ داغ نیس تغریبا خوبه 

ممنون میشم کمکم کنین

سلام.
1) ویندوزت رو عوض کن،نسخه جدیدی از ویندوز 10 نصب کن.
2) درایور کارت گرافیکت رو با ddu پاک کن و نسخه ی Blockchain رو نصب کن.

3) یکبار دیگه کارت ها رو اسمبل کن، از رایزر جدا کن و دوباره نصب کن.
4) درایور چیپ ست مادربورد رو آپدیت کن یا نصب کن.اگر تونستی بایوس مادربوردت اگر آپدیت جدیدی واسش اومده آپدیت کن.

5) مقدار ولتاژ کارتهات رو دقت کن،اگر 96- ولت بهشون داده شده، شما تبدیلش کن به 90- و بعد تست کن.دقت کن ولتاژ منفی هست،یعنی از ولتاژ اصلی، مثلا 90 میلی ولت کمتر باشه.ولتاژ رو اشتباهی تنظیم کنید کارت ممکنه بسوزه پس با دقت و با مسئولیت خودتون ولتاژ ها رو تغییر بدید.

نکته: ولتاژ بالا = گرمای بیشتر ولی ولتاژ اگر بالا باشه، کارت میتونه در کلاک های بالاتر استیبل باشه و صفحه آبی یا هنگی نده.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.
1) ویندوزت رو عوض کن،نسخه جدیدی از ویندوز 10 نصب کن.
2) درایور کارت گرافیکت رو با ddu پاک کن و نسخه ی Blockchain رو نصب کن.

3) یکبار دیگه کارت ها رو اسمبل کن، از رایزر جدا کن و دوباره نصب کن.
4) درایور چیپ ست مادربورد رو آپدیت کن یا نصب کن.اگر تونستی بایوس مادربوردت اگر آپدیت جدیدی واسش اومده آپدیت کن.

5) مقدار ولتاژ کارتهات رو دقت کن،اگر 96- ولت بهشون داده شده، شما تبدیلش کن به 90- و بعد تست کن.دقت کن ولتاژ منفی هست،یعنی از ولتاژ اصلی، مثلا 90 میلی ولت کمتر باشه.ولتاژ رو اشتباهی تنظیم کنید کارت ممکنه بسوزه پس با دقت و با مسئولیت خودتون ولتاژ ها رو تغییر بدید.

نکته: ولتاژ بالا = گرمای بیشتر ولی ولتاژ اگر بالا باشه، کارت میتونه در کلاک های بالاتر استیبل باشه و صفحه آبی یا هنگی نده.

این الان مشخصات چیکار کنم ....

A3BA01BB-1257-4440-8C0B-91B7B61A493B.jpeg

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Alialian گفته است :

کارهایی که قبلا گفتم رو انجام بده اگر همچنان ارور میداد، مقدار ولتاژ رو به منفی 80 برگردون و تست کن اگر همچنان مشکل داشتی، احتمال داره شاید شاید پاورت سیستم رو ریست میده.ولی برای صفحه آبی معمولا مشکل از درایور،ویندوز، آورکلاک های اشتباه هستش.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

کارهایی که قبلا گفتم رو انجام بده اگر همچنان ارور میداد، مقدار ولتاژ رو به منفی 80 برگردون و تست کن اگر همچنان مشکل داشتی، احتمال داره شاید شاید پاورت سیستم رو ریست میده.ولی برای صفحه آبی معمولا مشکل از درایور،ویندوز، آورکلاک های اشتباه هستش.

نمیدونم ولی بعضی موقع ها هم درایور ای آن دی یا خود نرم افزار ماین از رانینگ خارج میشه و سیستم دستور بستن اونو میده 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Alialian گفته است :

نمیدونم ولی بعضی موقع ها هم درایور ای آن دی یا خود نرم افزار ماین از رانینگ خارج میشه و سیستم دستور بستن اونو میده 

پس بنظر مشکل سخت افزاری نیست و نرم افزاریه. احتمال زیاد درایور خراب هستش یا ویندوز مشکل خاصی داره.به این دو مورد توجه کن و یا ویندوز رو عوض کن و نسخه ی دیگری رو نصب کن یا درایور رو عوض کن و نسخه ی جدیدتر یا متفاوتی رو نصب کن. هر روز که بگذره ضرر میکنی.
امیدوارم مشکلت حل بشه.موفق باشی:100_pray:

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/31, 02:50:35، TechBaMohsen گفته است :

سلام دوستان محترم. این سیستم پیشنهادی هست برای عزیزان آماده برای ورود به عرصه ماینینگ!

منظور از کلمه Rig یجورایی یعنی مخصوص، Mining Rig یعنی مخصوص ماینینگ.

آپدیت جدید» خبر خوب! درسته در اینجا درباره کاهش سرعت کارتهای AMD گفتیم، ولی با آپدیت درایور این مشکل تا حدود بسیار زیادی رفع شد! و از طرفی با بررسی سایت زیر متوجه شدیم که فقط در سکه اتریوم،اونهم سال 2020 احتمال داره 4گیگابایت کم بیاد،وگرنه هیچ مشکلی در استخراج نیست.بقیه ی سکه ها هم که خیالتون تخت از قبل هم مشکلی نداشتن. پس با خیال راحت میتونید با کارت های 4گیگابایتی خودتون، حداقل تا 2-3سال آینده براحتی اتریوم ماین کنید.

طبق بررسی این سایت تا سال 2023 هیچ نیازی به بیش از 4گیگابایت گرافیک نیست:

https://investoon.com/tools/dag_size

Mining Rig کمتر از 10 میلیون تومان

برای گیمر های محترم هم آموزش استفاده از نرم افزاری که براشون مثل ماینینگ میمونه و بازی های اصلی Steam رو میتونن به رایگان تهیه کنند، حتما قرار خواهم داد.

اگر ایرادی در توضیحات بود، به بزرگی خودتون ببخشید عزیزان.:100_pray:

سلام دوست عزیز خسته نباشید میشه یه توضیح مختصر و مفید درباره همین ماینینگ بگید ؟

اصلا چی هستش ؟ چیکار می کنه ؟

آیا هرکسی میتونه انجام بده ؟

اگه نمیتونه چه جوری باید یاد بگیره ؟

و برای راه انداختنش چه چیزهایی لازم هستش ؟؟

یعنی دقیقا باید چیکار کرد 

خیلی ممنون میشم توضیح بدید^_^

لینک به دیدگاه

ببخشید میشه یه نرم افزار خوب رای استخراخ اتریوم معرفی کنید ؟؟

اگه بشه یه مقدار راهنمایی کنید 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Game World گفته است :

سلام دوست عزیز خسته نباشید میشه یه توضیح مختصر و مفید درباره همین ماینینگ بگید ؟

اصلا چی هستش ؟ چیکار می کنه ؟

آیا هرکسی میتونه انجام بده ؟

اگه نمیتونه چه جوری باید یاد بگیره ؟

و برای راه انداختنش چه چیزهایی لازم هستش ؟؟

یعنی دقیقا باید چیکار کرد 

خیلی ممنون میشم توضیح بدید^_^

در 30 دقیقه قبل، Game World گفته است :

ببخشید میشه یه نرم افزار خوب رای استخراخ اتریوم معرفی کنید ؟؟

اگه بشه یه مقدار راهنمایی کنید 

سلام.
این مطالب رو کامل بخونید و بر روی لینک هایی که در تاپیک زیر داده شده کلیک کنید و دیگر مطالب تاپیک های دیگه رو هم مطالعه کنید، 90% سوالات شما پاسخ داده شده:

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

پس بنظر مشکل سخت افزاری نیست و نرم افزاریه. احتمال زیاد درایور خراب هستش یا ویندوز مشکل خاصی داره.به این دو مورد توجه کن و یا ویندوز رو عوض کن و نسخه ی دیگری رو نصب کن یا درایور رو عوض کن و نسخه ی جدیدتر یا متفاوتی رو نصب کن. هر روز که بگذره ضرر میکنی.
امیدوارم مشکلت حل بشه.موفق باشی:100_pray:

والا الان رفتم سر لینوکس اون ورژن مخصوص مانینگ اون انگار بهتره 

واقعا تا الان خیلی ضرر دادم میخوام سرمو بکوبم تودیوار  اگه چیزی در مورد این سیستم عامل میدونین بگین خوش حال میشم 

ممنون 

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/04, 12:09:40، Alialian گفته است :

منم این مشکل صفحه ابی رو دارم

چیز خاصی نیس مشکل مال ویندوزته

من با این کار دیگه خاموش نمیشه 

برنامه موزیک پلیر ویندوز رو اجرا کن چندتا موزیک بزار روش و حالت تکرارشو بزن که هیچوقت موزیک قطع نشه 

اینجوری مشکلت حل میشه 

اینم بگم نسخه ویندوزت باگ داره واسه همین اینجوریه 

روش دیگشم اینه  اخرین نسخه ویندوزو نصب کنی. :21_kissing_closed_eyes: 

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/06, 01:16:30، aligamer گفته است :

منم این مشکل صفحه ابی رو دارم

چیز خاصی نیس مشکل مال ویندوزته

من با این کار دیگه خاموش نمیشه 

برنامه موزیک پلیر ویندوز رو اجرا کن چندتا موزیک بزار روش و حالت تکرارشو بزن که هیچوقت موزیک قطع نشه 

اینجوری مشکلت حل میشه 

اینم بگم نسخه ویندوزت باگ داره واسه همین اینجوریه 

روش دیگشم اینه  اخرین نسخه ویندوزو نصب کنی. :21_kissing_closed_eyes: 

دیگه بیخیال ویندوز شدم رفتم لینوکس 

لینک به دیدگاه

یه مشکل جدید کارتای منو توی کلی مور نمیشناسه و به دج فایلم گیر میده دیونه شدم !!!!

اگه کسی هم میدونه چجوری میشه تو لینوکس ماین کرد بگه ممنون

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشید اقا لطفا کمک کنید هیچ کس جواب نداده تا الان بهم من میخام با 30 میلیون سیستم جمع کنم برای مایینینگ اگه کسی میتونه کمک کنه ایمیل بده تا در ارتباط باشیم یا بهم ایمیل بزنه لطفا شدیدا نیازمند کمکم چون میخام تصمیم گیری کنم.

لطفا سریع جواب بدید

omidhosseiny@live.com

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/26, 22:46:37، Omid Hosseiny گفته است :

سلام خسته نباشید اقا لطفا کمک کنید هیچ کس جواب نداده تا الان بهم من میخام با 30 میلیون سیستم جمع کنم برای مایینینگ اگه کسی میتونه کمک کنه ایمیل بده تا در ارتباط باشیم یا بهم ایمیل بزنه لطفا شدیدا نیازمند کمکم چون میخام تصمیم گیری کنم.

لطفا سریع جواب بدید

omidhosseiny@live.com

۸تا ۱۰۸۰ ببند برا زی کش یا دو تا ۸تایی rx580 برا اتریوم 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان 

من الان نزدیک ۲ روز هست دارم کل سایت رو زیر و رو میکنم تو گروه مباحث رو دنبال میکنم ولی هنوز یه سری صحبتها برام مبهمه :

نقل قول

به نظرم شما که تا الان کاری نکردید منتظر سری vega باشید وقتی اون سری اومد تو بازار خرید کنید

کارتهای سری vega مخصوصا vega 64 برای این کار مناسب ترن یک کارت vega 64 میتونه 100 مگاهش برای ماینینگ اتریوم تولید کنه

الان با قدرت فعلی اگه اینقدر هزینه کنید ضرر میکنید

و

نقل قول

اگه توماینینگ تجربه نداری با یک یا دو کارت شروع کن 

ولی اگه من جای شما بودم پولمو میزاشتم تو بانک سود میگرفتم

و

نقل قول

دوستان  الان وارد شدن به ماینینگ با این قطعات گرون اصلا به صرفه نیست  و زیاد شدن روزانه سختی تاکید میکنم سختی کار روزانه داره زیاد میشه همین چند روز پیش سختی ایتریم کلاسیک به خاطر یه نوسان ۸ دلاری ۳۰ درصد سختیش اضافه شد قیمت دوباره برگشت به قبل ولی سختی بالا موند از طرف دیگه نقد کردن خود این ارزهاس که به خاطر شرایط موجود در ایران باید از طریق سایتای واسطه انجام بدید که بی تعارف بگم رسما دزدن موقع خرید دلار رو ۳۳۰۰ حساب میکنن موقع فروش ۴۳۰۰ به نظر من پول گرون این قطعات رو بدید خود ارز رو بخرید خیالتونم راحته هی استرس سختی و درامد قطره ای رو ندارید اگر یه سال پیش کسی وارد ماین شده باشه الان برده اما الان دیگه صرف نداره اگرم بخوای سرمایه زیاد و قطعات زیاد چند ده میلیونی بذارید پای کار درامد میره بالا و یک حرارت رو باید فکرشو بکنید دو جای زیاد میخواد سه و از همه مهمتر پول برق که با ۱۲ عدد کارت ۱۰۶۰ و شش گیگ(این کارتو واس این میگم چون سری rx چند وقت دیگه به درد نمیخورن) یک کیلو وات ساعت مصرف میشه که روزانه میشه ۲۴ کیلو وات ماهانه میشه ۷۲۰ کیلو وات با توجه به اینکه تو این رنج مصرف پول برق به ازای هر کیلووات ۳۲۲ تومن حساب میشه شما باید ناقابل ماهیانه ۲۳۱ تومن پول برق بدید با توجه به فصل گرما فکر خنک کردن هم باید باشید که اونم حداقل ماهی ۱۰۰ تومن میافته که میشه ماهی ۳۳۱ ینی قبض دوماهه ۶۶۲ تومن حالا استهلاک قطعات بماند امیدوارم این توضیحات مفید باشه که الکی پولتونو دود نکنید بره

اینا نظرات منفی دوستان در تاپیک های دیگه بوده نظرات مثبت رو هم همون اول خوده بودم برای همین جذبش شدم ولی این سوال ها هم برام پیش اومد . 

برای اولی آیا الان وقت مناسبی هست برای ریگ بستن یا صبر کنیم این سری Vega بیاد ؟؟

سوال بعدی در مورد مصرف برق و به صرفه بودن و استلاک قطعات و عمرشون هست که اینها خودش یه نوع ضرر محسوب میشن .

و سوال بعدی درمورد نقد کردن این نوع ارز ها هست که راحت اینکار حتی مبالغ بالا انجام میشه یا خیر ؟ من خیلی دوست داشتم با کسی صحبت کنم که تجربه ی طولانی و نتیجه گیری عالی در این زمینه داشته باشه چون اکثر دوستان  به مدت کمی استفاده کردن یا تازه شروع کردن و هنوز کسی به نتیجه ی کامل نرسیده .

پیشاپیش بابت پاسخگوییاتون ممنونم <3

ویرایش =======

این هم الان دیدم درمورد خرید کارت گرافیت که آقا محسن گذاشته بودن :

نقل قول

بله دقیقا همین رو میخواستم.

برای همینه که جایی دیدم که میگفت بهترین برای اینکار  GTX 1070 هست ولی دلیل اصلیش رو نمیدونستم.

این نشون میده که در Long Term (به مرور) قطعا داشتن 1070 بهتر از سری RX هست. از این بهتر هم هست به مرور متوجه میشیم کدوم کارت.

مرسی عزیز.

گناه دارن اوناییکه صدتا صدتا RX گرفتن  شاید هم کلا ما اشتباه کنیم 

الان سایت کارت گرافیک RX داره میفروشه همین ریگ های سایت مناسبه یا 1080 بگیرم ؟ یا اصلا نه برم دنبال ASIC ؟

ویرایش شده توسط AlirezaRamo
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، AlirezaRamo گفته است :

سلام خدمت دوستان 

من الان نزدیک ۲ روز هست دارم کل سایت رو زیر و رو میکنم تو گروه مباحث رو دنبال میکنم ولی هنوز یه سری صحبتها برام مبهمه :

و

و

اینا نظرات منفی دوستان در تاپیک های دیگه بوده نظرات مثبت رو هم همون اول خوده بودم برای همین جذبش شدم ولی این سوال ها هم برام پیش اومد . 

برای اولی آیا الان وقت مناسبی هست برای ریگ بستن یا صبر کنیم این سری Vega بیاد ؟؟

سوال بعدی در مورد مصرف برق و به صرفه بودن و استلاک قطعات و عمرشون هست که اینها خودش یه نوع ضرر محسوب میشن .

و سوال بعدی درمورد نقد کردن این نوع ارز ها هست که راحت اینکار حتی مبالغ بالا انجام میشه یا خیر ؟ من خیلی دوست داشتم با کسی صحبت کنم که تجربه ی طولانی و نتیجه گیری عالی در این زمینه داشته باشه چون اکثر دوستان  به مدت کمی استفاده کردن یا تازه شروع کردن و هنوز کسی به نتیجه ی کامل نرسیده .

پیشاپیش بابت پاسخگوییاتون ممنونم <3

ویرایش =======

این هم الان دیدم درمورد خرید کارت گرافیت که آقا محسن گذاشته بودن :

الان سایت کارت گرافیک RX داره میفروشه همین ریگ های سایت مناسبه یا 1080 بگیرم ؟ یا اصلا نه برم دنبال ASIC ؟

سلام 

من هم اول کارم مثل شما بودم کلا توی سر در گمی این که چی بخرم چی نخرم .....

تمام حرف هایی که دوستان گفتند از جنبه هایی درست هست .

از یک شروع میکنم : 

کارتای وگا از نظر من اصلا صرفه اقتصادی نداره چون اگه بدونین کارتای ای ام دی کلا در حال افت هش هستن و بعد یک مدت کم شاید یک ماه وگا. ۶۴ از هش ۴۴ به ۴۰ برسه که برای یک ماینر با کارتای زیاد خیلی بده 

۲:وگا کلا مصرف برق های زیادی دارن و گرمای زیادی هم تولید میکنن پس در نتیجه پول برق هم در نظر داشته باشین 

۳:اگه تازه کار هستین و کلا تا حالا این کارو نکردین باید بگم یکم دیر شده برای سخت افزار های خفن ومیتونین برای اول کار با هزینه ی ۶تا۷میلیون یک ریگ معمولی gtxبرای زکش یا rxبرای اتریوم تهیه کنین که خودتون دستتون بیاد چجوری وضعیت !! 

۴: این که بعضی ها میگن که ما ۱۰میلیون داریم چرا تو بانک نذاریم از نظر من اشتباه چون ما یک سری سخت افزار داریم که خود اونا یه سرمایس که میتونیم بعد ۱یا ۲سال اونا رو با قیمت خوبی بفروشیم درحالی که سودمونو کردیم و هیچ بانکی سالی۵۰درصد سود نمیده ولی اگه فقط برای کسب درآمد این کارو میکنین و اونقدر توی کامپیوتر سر رشته ندارین سمت این کار نیاین چون سختی خیلی داره 

خوب فکر کنم کافی باشه ان شا الله اگه ریگ گرفتین اگه کمکی  درباره سیستم عامل تنظیمات اینا داشتین در خدمتم 

راسی .....

یادم رفت میخواستم بگم که اگه حتما پول خاصی رو نمیخواین ماین کنین بهتره برین سراغ انودیا که پایداری خیلی بهتر نسبت به ای ام دی و هشش هم افت خیلی کمتری داره 

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Alialian گفته است :

سلام 

من هم اول کارم مثل شما بودم کلا توی سر در گمی این که چی بخرم چی نخرم .....

تمام حرف هایی که دوستان گفتند از جنبه هایی درست هست .

از یک شروع میکنم : 

کارتای وگا از نظر من اصلا صرفه اقتصادی نداره چون اگه بدونین کارتای ای ام دی کلا در حال افت هش هستن و بعد یک مدت کم شاید یک ماه وگا. ۶۴ از هش ۴۴ به ۴۰ برسه که برای یک ماینر با کارتای زیاد خیلی بده 

۲:وگا کلا مصرف برق های زیادی دارن و گرمای زیادی هم تولید میکنن پس در نتیجه پول برق هم در نظر داشته باشین 

۳:اگه تازه کار هستین و کلا تا حالا این کارو نکردین باید بگم یکم دیر شده برای سخت افزار های خفن ومیتونین برای اول کار با هزینه ی ۶تا۷میلیون یک ریگ معمولی gtxبرای زکش یا rxبرای اتریوم تهیه کنین که خودتون دستتون بیاد چجوری وضعیت !! 

۴: این که بعضی ها میگن که ما ۱۰میلیون داریم چرا تو بانک نذاریم از نظر من اشتباه چون ما یک سری سخت افزار داریم که خود اونا یه سرمایس که میتونیم بعد ۱یا ۲سال اونا رو با قیمت خوبی بفروشیم درحالی که سودمونو کردیم و هیچ بانکی سالی۵۰درصد سود نمیده ولی اگه فقط برای کسب درآمد این کارو میکنین و اونقدر توی کامپیوتر سر رشته ندارین سمت این کار نیاین چون سختی خیلی داره 

خوب فکر کنم کافی باشه ان شا الله اگه ریگ گرفتین اگه کمکی  درباره سیستم عامل تنظیمات اینا داشتین در خدمتم 

راسی .....

یادم رفت میخواستم بگم که اگه حتما پول خاصی رو نمیخواین ماین کنین بهتره برین سراغ انودیا که پایداری خیلی بهتر نسبت به ای ام دی و هشش هم افت خیلی کمتری داره 

موفق باشید 

ممنون بابت پاسخگوییتون من تو نظرم هست ریگ 8تایی rx580 رو تهیه کنم از سایت و اتریوم استخراج کنم . درمورد 1080 هم از جناب @TechBaMohsen صحبتهایی داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که rx580 مناسب تر هست .

گویا سرعت هش کردن 1080 پایینتر از 580 هست

ویرایش شده توسط AlirezaRamo
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AlirezaRamo گفته است :

ممنون بابت پاسخگوییتون من تو نظرم هست ریگ 8تایی rx580 رو تهیه کنم از سایت و اتریوم استخراج کنم . درمورد 1080 هم از جناب @TechBaMohsen صحبتهایی داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که rx580 مناسب تر هست .

گویا سرعت هش کردن 1080 پایینتر از 580 هست

با سلام 

ممنون از همراهیتون 

آقا محسن عزیز کاملا به شما درست گفتن و واقعا الان بهترین هش و مصرف انرژی rx580 هست ولی یک سری نکته درباره این کارت هست که چون خودم همین کارتودارم بهتره که بهتون بگم :

خوب اول اینه که این کارت صرفه اقتصادی بابت خریدشو داره و در طول زمان میبینید که تا یک هفته پیش هر کارتی ۲۵ هش داشته الان شده ۲۴ که یکم نگران کننده هست که اگه نظر منو میخواین اگه پول خاصی ماین نمیخواین برین برین سراغ gtx که از نظر این مشکل خیلی بهتره 

خوب اگه بازم میخواین همین کارتو استفاده کنین پس این نکته هارو بهش توجه کنین :

کارتای که الان موجوده توی لیون کارتای ۸ گیگ بگیرین حتما حتما ....

اگه نظر منو بخواین و تازه کار هستین یه ریگ ۶تایی بخرین بهتره  این که فقط بخواین روی ویندوز اکتفا کنین کار غلطیه چون اگه ویندوز رو به هر دلیلی نتونین راه بندازین به مشکل بر میخورین 

از پاور های کولر مستر یا کورسیر استفاده کنین پاورای گرین برای مانینگ کشش نداره 

نظر من هم اینه که ریگ های آماده لیون رو نخرین و هرچی که خودتون میخواین رو سر هم کنین و به فکر تنظیماتشم نباشین اگه از خود لیون بپرسین بهتون میگه  البته نه این که مادر برد و اینا رو مثلا z170 بگیرینا ...!!! تو راستای خودش ....

یک نکته دیگه این که حتما به فکر پول برقشم باشین و برای خودتون یه حسابی بکنین که چقدر باید پول بدین 

موفق باشین 

سوالی داشتین در خدمتم 

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/08, 18:28:15، Alialian گفته است :

با سلام 

ممنون از همراهیتون 

آقا محسن عزیز کاملا به شما درست گفتن و واقعا الان بهترین هش و مصرف انرژی rx580 هست ولی یک سری نکته درباره این کارت هست که چون خودم همین کارتودارم بهتره که بهتون بگم :

خوب اول اینه که این کارت صرفه اقتصادی بابت خریدشو داره و در طول زمان میبینید که تا یک هفته پیش هر کارتی ۲۵ هش داشته الان شده ۲۴ که یکم نگران کننده هست که اگه نظر منو میخواین اگه پول خاصی ماین نمیخواین برین برین سراغ gtx که از نظر این مشکل خیلی بهتره 

خوب اگه بازم میخواین همین کارتو استفاده کنین پس این نکته هارو بهش توجه کنین :

کارتای که الان موجوده توی لیون کارتای ۸ گیگ بگیرین حتما حتما ....

اگه نظر منو بخواین و تازه کار هستین یه ریگ ۶تایی بخرین بهتره  این که فقط بخواین روی ویندوز اکتفا کنین کار غلطیه چون اگه ویندوز رو به هر دلیلی نتونین راه بندازین به مشکل بر میخورین 

از پاور های کولر مستر یا کورسیر استفاده کنین پاورای گرین برای مانینگ کشش نداره 

نظر من هم اینه که ریگ های آماده لیون رو نخرین و هرچی که خودتون میخواین رو سر هم کنین و به فکر تنظیماتشم نباشین اگه از خود لیون بپرسین بهتون میگه  البته نه این که مادر برد و اینا رو مثلا z170 بگیرینا ...!!! تو راستای خودش ....

یک نکته دیگه این که حتما به فکر پول برقشم باشین و برای خودتون یه حسابی بکنین که چقدر باید پول بدین 

موفق باشین 

سوالی داشتین در خدمتم 

من جوابتون رو دیر دیدم . من ریگ rx580 8GB ۸تایی از لیون خریدم ۱ روزه استارت کردم ماینینگ رو ولی متوسط هشریتم روی ۲۷ هست شما چقدر دارین هشریت میگیرین ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...