رفتن به مطلب

Mining Rig - راهنمایی برای انتخاب قطعات سیستم "ماینینگ"

Recommended Posts

در در 1396/09/18, 09:13:34، wanener گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز علی الخصوص آقا محسن که مطالعه پستهای جذاب ایشون باعث شد عضو بشم

من بعد از سالها به دنیای ارز مجازی برگشتم و البته که حسرت زیادی میخورم چون ماهی یک بیت کوین و لایت کوین به راحتی میشد استخراج کرد جوانی های ما !

حالا دوباره میخوام یک RIG درست کنم

سوال اول اینکه چرا نمیتونم با N970Extreme گیگابایت که دازم به هش ریت بیشتر از 2.5 توی اتریوم با کلیمورز ماینر برسم ؟

ETH: 1 pool is specified
Main Ethereum pool is eu1.ethermine.org:4444
DCR: 0 pool is specified
AMD OpenCL platform not found
Be careful with overclocking, use default clocks for first tests
Press "s" for current statistics, "0".."9" to turn on/off cards, "r" to reload pools, "e" or "d" to select current pool
CUDA initializing...

NVIDIA Cards available: 1
CUDA Driver Version/Runtime Version: 9.1/8.0
GPU #0: GeForce GTX 970, 4096 MB available, 13 compute units, capability: 5.2

Total cards: 1
No pool specified for Decred! Ethereum-only mining mode is enabled
ETHEREUM-ONLY MINING MODE ENABLED (-mode 1)
ETH: eth-proxy stratum mode
Watchdog enabled
Remote management (READ-ONLY MODE) is enabled on port 3333

ETH: Stratum - connecting to 'eu1.ethermine.org' <51.255.64.43> port 4444
ETH: Stratum - Connected (eu1.ethermine.org:4444)
ETH: Authorized
Setting DAG epoch #156...
Setting DAG epoch #156 for GPU0
Create GPU buffer for GPU0
ETH: 12/09/17-09:02:52 - New job from eu1.ethermine.org:4444
ETH - Total Speed: 0.000 Mh/s, Total Shares: 0, Rejected: 0, Time: 00:00
ETH: GPU0 0.000 Mh/s
GPU0 DAG creation time - 8804 ms
Setting DAG epoch #156 for GPU0 done
GPU0 t=48C fan=55%
GPU0 t=48C fan=55%
ETH: 12/09/17-09:03:55 - New job from eu1.ethermine.org:4444
ETH - Total Speed: 2.676 Mh/s, Total Shares: 0, Rejected: 0, Time: 00:01
ETH: GPU0 2.676 Mh/s
GPU0 t=47C fan=55%
Reloading epools.txt
ETH: 1 pool is specified
Main Ethereum pool is eu1.ethermine.org:4444

دوم اینکه الان بین سخت افزارهای موجود در ایران کدوم کارتهای گرافیک برای ماین اتر و مونرو و زی کش و .... میتونه مناسب باشه

فرض کنیم میخوام ده پانزده میلیون برای شروع روش هزینه بزارم و ROI هم توی چند ماه باشه حداکثر

RX480 بگیریم یا 7990 های قدیمی ؟

RX480 یا RX580 ?

شاید هم 1080TI یا 1070TI  ?

سلام من 1080ti. دارم برای زی کش استفاده میکنم خوبه خیلی راضی هستم 

نظرم اینه که کارت کم ولی خوب بخرین 

چون الان rx580 تو بازار کم شده بهتره برین سراغ gtx 

لینک به دیدگاه

• ارسال 114
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1396/09/19, 18:30:09، TechBaMohsen گفته است :

سلام.مرسی:100_pray:
میشه تا 18مگاهش هم بدست آورد ، شا بایستی نسخه ی ویندوز رو عوض کنید به آخرین ورژن ویندوز 10 64بیت، آخرین درایور انویدیا رو هم نصب کنید 99% مشکل شما حل خواهد شد.
معمولا بخاطر ویندوز یا درایور اون مشکل هش ریت پایین بوجود میاد.

2) برای ماینینگ اتریوم سAMD RX 470 - 570 - 480 - 580 مدل های 4گیگ بصرفه هستند.8گیگ هم مشکلی ندارن ولی گرونترن و هش ریتشون با 4گیگ یکی هست
برای مونرو کارت ها یRX Vega با هش ریت حدود 2000 
برای ماینینگ زد کش و بیت کوین گلد، کارتهای NVidia اعم از 1070 و 1060 بصرفه هستند با هش ریت بترتیب 450 و 300

3)قطعا کارت های جدید بگیرید.
تفاوت خاصی بین سری 400 و 500 در amd نیست.هر کدوم خوش قیمت تر بود بگیرید.
نه اصلا 1080ti توصیه نمیشه.1070ti هم نه مگر هش ریتش خیلی عجیب خوب باشه ولی در کل توصیه نمیشن.
تقریبا با محاسبات الآن بنظر roi حدود 8 تا 10 ماه خواهد بود.ولی فکر میکنم ماکزیمم 1سال بشه.

به صرفه هست 1080ti واقعا چون الان خودم دارم و به نتیجه هم رسیده که چقدر در میاره و مصرف برقمم چقدره

لینک به دیدگاه

آپدیت

ویرایش شده توسط wanener
آپدیت
لینک به دیدگاه

سلام دوستان .

متاسفانه من هنوز آشنایی کاملی با اینکار ندارم و چند روزی هست که دربارش مطالعه می کنم . شاید سوالاتم  ابتدایی و اشتباه باشه .  پیشاپیش عذرمیخوام

1- من دسترسی به برق بسیار ارزان دارم . اما این محل فاصله زیادی از محل زندگی من دارد .   در هنگام ماینینگ (مثلا ethermine از pool ) اگر برق یا اینترنت برای یک ساعت قطع شود آیا مقداری که استخراج شده نابود می شود ؟

2- در صورتی که سیستمی با 6 کارت گرافیکی به ارزش حدود 10 میلیون تومن راه اندازی کنم آیا هر روز نیاز به رسیدگی دارد و کلا چند وقت یکبار باید به این سیستم دسترسی داشت چون فاصله من از اون محل زیاد هست .

3- مقدار مصرف اینترنت برای ماینینگ چقدر هست ؟ چون من مجبورم از مودم سیمکارت ایرانسل استفاده کنم برای اون محل ؟

4- با نرم افزار claymore میتونم همزمان با cpu و gpu ماینینگ کنم ؟

5-  الان دیر نشده واسه ماینینگ ؟ اصلا سرمایه گذاری کنم ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام 

من یه سیستم با 6 تا گرافیک 1060 6 گیگ و مادربورد z270p اسمبل کردم اما موقع ماینینگ فقط یکیش کار میکنه و یکیش شناسایی میشه

الان باید چیکار کنم که بقیه هم شناسایی بشن؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام و تشکر از توضیحاات آقا محسن.

چه فرقی

بین

Sapphire 11265-01-20G Radeon NITRO+ RX 580 8GB GDDR5 DUAL HDMI / DVI-D / DUAL DP with backplate (UEFI) PCI-E

Graphics Card

ASUS Radeon RX 580 8GB Dual-fan OC Edition GDDR5 DP HDMI DVI VR Ready AMD Graphics Card (DUAL-RX580-O8G)

MSI VGA Graphic Cards Bundle 2 Items: RX 570 GAMING X 4G DDR5 7100 MHZ (OC Model) 

با

AMD RX580 

هست؟

قیمتهایشان را هم مشخص بشه (تقریبی)  ممنون میشم.

ویرایش شده توسط duman
لینک به دیدگاه

در در 1396/10/02, 14:49:20، madmad گفته است :

سلام دوستان .

متاسفانه من هنوز آشنایی کاملی با اینکار ندارم و چند روزی هست که دربارش مطالعه می کنم . شاید سوالاتم  ابتدایی و اشتباه باشه .  پیشاپیش عذرمیخوام

1- من دسترسی به برق بسیار ارزان دارم . اما این محل فاصله زیادی از محل زندگی من دارد .   در هنگام ماینینگ (مثلا ethermine از pool ) اگر برق یا اینترنت برای یک ساعت قطع شود آیا مقداری که استخراج شده نابود می شود ؟

2- در صورتی که سیستمی با 6 کارت گرافیکی به ارزش حدود 10 میلیون تومن راه اندازی کنم آیا هر روز نیاز به رسیدگی دارد و کلا چند وقت یکبار باید به این سیستم دسترسی داشت چون فاصله من از اون محل زیاد هست .

3- مقدار مصرف اینترنت برای ماینینگ چقدر هست ؟ چون من مجبورم از مودم سیمکارت ایرانسل استفاده کنم برای اون محل ؟

4- با نرم افزار claymore میتونم همزمان با cpu و gpu ماینینگ کنم ؟

5-  الان دیر نشده واسه ماینینگ ؟ اصلا سرمایه گذاری کنم ؟ 

خیر مشکلی نیس پولتون از بین نمیره و میتونین برای این که مشکلی پیش نیاد از پریز های اینترنتی استفاده کنین که حالا به هر دلیلی روشن و خاموش بتونین بکنین. 

سر زدن به کارت ها هم هر هفته یک بار اون هم برای گرد و خاک گیری ..... همین. 

مصرف خیلی کمی اینترنت داره. 

ارزش نداره که gpu و cpu رو باهم در گیر کنین چون سیستم های ماینینگ cpu های معمولی و ارزون قیمتی میخواد . 

در حال حاضر هم کمی دیر هست برای ماین ولی بازم از نظر من ارزش داره 

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/13, 23:59:23، duman گفته است :

با سلام و تشکر از توضیحاات آقا محسن.

چه فرقی

بین

Sapphire 11265-01-20G Radeon NITRO+ RX 580 8GB GDDR5 DUAL HDMI / DVI-D / DUAL DP with backplate (UEFI) PCI-E

Graphics Card

ASUS Radeon RX 580 8GB Dual-fan OC Edition GDDR5 DP HDMI DVI VR Ready AMD Graphics Card (DUAL-RX580-O8G)

MSI VGA Graphic Cards Bundle 2 Items: RX 570 GAMING X 4G DDR5 7100 MHZ (OC Model) 

با

AMD RX580 

هست؟

قیمتهایشان را هم مشخص بشه (تقریبی)  ممنون میشم.

سلام توی این مارک ها که شما گفتین msi و asus از بقیه راندمان بالا تری دارن (تجربه شخصی ) و قابلیت کلاکشون بالاتره ولی متنی که گذاشتین مربوط به rx570 هست که کمی هشریتش از rx580 کمتره..... 

الان هم اگه این کارت هارو با بازار فعلی بتونین گیر بیارین قیمتی بین 3.400 تا 3.700 هست 

موفق باشین 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستای گلم

با توجه به شرایط الان, با 10 تومن میشه سیستم ماینینگ با سود دهی مناسب بست؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Omid.H گفته است :

سلام دوستای گلم

با توجه به شرایط الان, با 10 تومن میشه سیستم ماینینگ با سود دهی مناسب بست؟

سلام دوست عزیز

خیر فعلا با قیمتی که کارت گرافیک داره  و سختی شبکه ای که هست خیلی ریسک زیادی داره ، من جای شما باشم دست نگه میدارم

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام 

در فروم ها وقتی از مدل کارت صحبت میشه معمولا اون رو خلاصه میگن مثلا RX580و فوقش یه برند سازنده هم اولش میزارن ولی تو سایت شرکت تولید کننده و یا تو سایت های فروشنده از اصطلاحاتی مانند OC و O4GوO8GوT8G و غیره در اخر اسم و اصطلاحاتی مانند ROG و DUAL و AREZ و EX در اول اسم کارت استفاده میشه که با عث سردرگمی میشه .می شه بفرمایید این اصطلاحات نشون دهنده چی هستن و اینکه کدومش برای ماینینگ مناسب هست ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، JAFAR_R گفته است :

سلام 

در فروم ها وقتی از مدل کارت صحبت میشه معمولا اون رو خلاصه میگن مثلا RX580و فوقش یه برند سازنده هم اولش میزارن ولی تو سایت شرکت تولید کننده و یا تو سایت های فروشنده از اصطلاحاتی مانند OC و O4GوO8GوT8G و غیره در اخر اسم و اصطلاحاتی مانند ROG و DUAL و AREZ و EX در اول اسم کارت استفاده میشه که با عث سردرگمی میشه .می شه بفرمایید این اصطلاحات نشون دهنده چی هستن و اینکه کدومش برای ماینینگ مناسب هست ؟

با تشکر

سلام.
اگر در دنیای کامپیوتر حضور داشته باشین متوجه میشین که اون اصطلاحات چی هست.عموما چند چیز رو بدونید»
فقط 2شرکت کارت گرافیک ساز داریم که چیپ اصلی و قلب اصلی گرافیک رو میسازن» AMD و Nvidia
حالا شرکت AMD وقتی مثلا کارت گرافیک AMD RX 470 یا RX 480 یا RX 570 یا RX 580 رو میسازه، خودش نمیاد توی بازار پخش کنه.بلکه میده به شرکت ASUS یا MSI یا XFX یا Sapphire تا در بازار پخش کنن و تزئینش کنن و بهش چنتا امکانات ساده اضافه کنن و بفروشن.

حالا شرکت ASUS کارت RX580 رو میگیره و به اسم های مثلا ROG STRIX RX580 میفروشه و شرکت Sapphire میاد به اسم Sapphire Nitro Plus RX580 میفروشه.
حالا همون شرکت ها کارت ها رو میان تقسیم بندی میکنن و بصورت آورکلاک و معمولی هم معرفی میکنن مثلا Asus RX580 ROG STRIX OC یک تفاوت ریزی با ASUS RX580 ROG STRIX داره.اونم اینه مدل OC مثلا 3-4% فرکانس بالاتری داره.همین.
یا مثلا کارت مدل ASUS RX580 DUAL فقط 2فن داره و یا مثلا هیت سینکش کوچیک تر از مدل ROG STRIX هست.
مثال زدم.

ولی آیا تفاوت خیلی عجیبی دارن؟ نه زیاد تقریبا تمامی مدل های تمام برند های RX580 عین هم هستند» همشون توسط AMD ساخته شده، برخی هاشون دمای بهتری دارن چون هیتسینکشون بهتر هست، برخی هاشون فرکانس بالاتری دارن (در حد 5% بهتر شاید) و شکل ظاهریشون فرق میکنه.

حالا متوجه شدید؟
مدل های 4گیگ و 8گیگ هم دارن که تفاوت خاصی در ماینینگ ایجاد نمیکنن.

مدل RX470-4GB تقریبا از لحاظ قدرت ماینینگ با مدل RX580-8GB فرق نمیکنه.لذا پول بیشتر دادن برای مدل بهتر عمل بیهوده هست و بخاطر اطلاعات کم در ارتباط با هشریت و ماینینگ هستش.
همیشه بصرفه ترین کارت رو بخرید که دمای خوبی هم داشته باشه و هشریتش بد نباشه.همینقدر خوبه.

لینک به دیدگاه

سلام 

ممنون از اینکه با صبر و حوصله و با توضیح کامل پاسخ دادید 

اگه به این چند سوال هم جواب بدید ممنون میشم

1:چطور میتونم کارت و یا قطعه کامپیوتری رو که دست دوم هست تست کنم تا مطمعن بشم  میتونه برام کار کنه؟ نه اینکه تا لهضه تحویل کار کنه و بعد از مثلا دو روز خراب بشه

2:دولت میتونه شبکه ای رو که ریگ ماینینگ بهش وصل هست رو فیلتر کنه ؟

3:دولت میتونه جلوی مبادلات ارز های دیجیتال رو بگیره ؟

4:دولت های خارجی چطور ؟میتونن با اعمال تحریم و یا فیلتر های مختلف جلوی ماینینگ و یا مبادلاد ارز دیجیتال رو بگیرن؟

5:چندوقت پیش شنیدم صرافی بیترکس پول ایرانی ها رو بالا کشید .برای جلوگیری از این جور موارد استفاده از کیف پول سخت افزاری کار ساز هست ؟

6:امکان ذخیره همه انواع ارز های دیجیتالی در کیف پول های الکترونیکی  سخت افزاری وجود داره ؟یا باید برای هر کدوم کیف  جدادگانه تهیه کرد ؟

7:اینطور که شنیدم و حتی توی یکی  از اموزش های خودتونم دیدم وقتی با یه صرافی در ایران ارزی رو تبدیل میکنیم ابتدا ارز رو به حساب اون صرافی واریز میکنیم و بعد از حداقل چند ساعت اون صرافی معادل ارزی که واریز شده پول به حسابمون میریزی  این روان کلا ایجوری هست یا فقط یکی دو صرافی اینجوری هست  و واقعا قابل اعتماد هستن ؟

8:بازگشت دوباره تحریم ها سر جاش و حتی اینطور که ترامپ کفته بدتر میشن بنظرتون تاثیری در ماینینگ و یا مبادلات ارز ایجاد میکنه ؟یه وقت شروع کنیم به ماین کردن بعد که نوبت به چنج کردن برسه رو هوا نمونیم اونم با کلی سرمایه که تو این کار خابوندیم؟ 

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، JAFAR_R گفته است :

سلام 

ممنون از اینکه با صبر و حوصله و با توضیح کامل پاسخ دادید 

اگه به این چند سوال هم جواب بدید ممنون میشم

1:چطور میتونم کارت و یا قطعه کامپیوتری رو که دست دوم هست تست کنم تا مطمعن بشم  میتونه برام کار کنه؟ نه اینکه تا لهضه تحویل کار کنه و بعد از مثلا دو روز خراب بشه

2:دولت میتونه شبکه ای رو که ریگ ماینینگ بهش وصل هست رو فیلتر کنه ؟

3:دولت میتونه جلوی مبادلات ارز های دیجیتال رو بگیره ؟

4:دولت های خارجی چطور ؟میتونن با اعمال تحریم و یا فیلتر های مختلف جلوی ماینینگ و یا مبادلاد ارز دیجیتال رو بگیرن؟

5:چندوقت پیش شنیدم صرافی بیترکس پول ایرانی ها رو بالا کشید .برای جلوگیری از این جور موارد استفاده از کیف پول سخت افزاری کار ساز هست ؟

6:امکان ذخیره همه انواع ارز های دیجیتالی در کیف پول های الکترونیکی  سخت افزاری وجود داره ؟یا باید برای هر کدوم کیف  جدادگانه تهیه کرد ؟

7:اینطور که شنیدم و حتی توی یکی  از اموزش های خودتونم دیدم وقتی با یه صرافی در ایران ارزی رو تبدیل میکنیم ابتدا ارز رو به حساب اون صرافی واریز میکنیم و بعد از حداقل چند ساعت اون صرافی معادل ارزی که واریز شده پول به حسابمون میریزی  این روان کلا ایجوری هست یا فقط یکی دو صرافی اینجوری هست  و واقعا قابل اعتماد هستن ؟

8:بازگشت دوباره تحریم ها سر جاش و حتی اینطور که ترامپ کفته بدتر میشن بنظرتون تاثیری در ماینینگ و یا مبادلات ارز ایجاد میکنه ؟یه وقت شروع کنیم به ماین کردن بعد که نوبت به چنج کردن برسه رو هوا نمونیم اونم با کلی سرمایه که تو این کار خابوندیم؟ 

سلام.

1.  با نرم افزار های تست، مثل FurMark به مدت 6ساعت یکضرب، تست بگیرید.
  2.  احتمالا بله ولی راه های دور زدنش بسیار بسیار زیاده
  3.  بله میتونه.ولی بازهم چون شخص به شخص میتونه بفروشه،شدنیه.مثلا من یک کامپیوتر دارم، خرید و فروش کامپیوتر ممنوع هست،ولی بلاخره میتونم به ینفر توی شهر اینور اونور،بفروشم.
  4.  میتونن کاهشش بدن تا شاید 80% ولی نمیتونن از بین ببرنش.فقط وقتی مسدود کنن میتونن بشدت قیمت ارزها رو کم کنن و طرفداراش رو کاهش بدن.ولی از بین بردنشون مثل از بین بردن Torrent هست که غیر ممکنه چون مردمی ـه.
  5.  صرافی در واقع بالا نکشید به بهونه ی تحریم اومد بلوکه کرد یعنی همچنان میشه دیدش ولی نمیشه برداشتش کرد. صرافی یه سری کیف پول های مخصوص به خودشو داره، که بهتره کسی توی کیف پول های صرافی ها ارز نگه نداره، کیف پول سخت افزاری یا کاغذی یا شخصی کلا بحثش جداست و غیر قابل فیلتر و مسدود و بن و تحریم هست.کلا هر کیف پولی که Private Key دست شما باشه، همه چیزش مال شماست.
  6. کیف پول های سخت افزاری مثل Ledger حدود فکر میکنم 18ارز مختلف و معروف رو ساپورت میکنن.لازم نیست برای هر ارز یک کیف پول سخت افزاری خرید.لیستش در وبسایت هاشون هست.بیت کوین اتریوم لایت کوین و .... که معروف هستن ساپورت میکنن اکثرا.ولی برخی سکه های خیلی خاص مثلا Ubiq باید کیف پول خودشو بسازید.
  7.  بله تقریبا همه جا همین روال کار هست.بیشتر صرافی های معمول که دارن فعالیت میکنن کم و بیش معتبر هستن ولی مشکل اینه برخی هاشون خیلی مالیات میگیرن برخی هاشون کمتر مالیات میگیرن.
  8. اگر خود کشور ما مشکلی با این ارزها نداشته باشه،نه هیچ مشکلی پیش نمیاد.ولی اگر مشکل پیدا کرد،بله خرید و فروشش بشدت آزار دهنده خواهد شد.

قرار بر این بود این ارزها پول وارد کشور کنن،ولی اونقدر حجم خرید ارز دیجیتالی در کشور بالا رفته که داره برعکس ، پول رو خارج میکنه. ما باید هدفمون این باشه از ارزهای دیجیتالی کسب درآمد کنیم، نه اینکه پول بدیم ارز دیجیتالی بخریم نگه داریم و بدون هیچ علم Trading بیایم پول ها رو بر باد بدیم که الآن داره خیلی خیلی اتفاق میفته.
لینک به دیدگاه

مادر برد B250 gaming m3 برای ماینینگ مناسب هست ؟و چند کارت رو میتونه ساپرت کنه ؟

برق ورودی به کارت گرافک ها کلا 12 ولت هست یا با هم فرق میکنن؟

اموزش قدم به قدم اسمبل کردن یه ریگ و نصب برنامه ای مربوطه سراغ دارین ؟

از این مدل ها که در زیر اوردم کدوم رو از نظر دوام .کیفیت و میزان هش ریت .صلاح میدونید

MSI                         RADEON RX580 GAMING X 8G

MSI                                                  RX580 ARMOR 8G OC

SAPHAYER            NITRO PLUS RX580 SPECIAL EDITION 8GB

GIGABYTE             RADEON RX580 GAMING 8G

ASUS STRIX          RX580 GAMING O8G

ASUS DUAL           RX580 O8G

BIOSTAR VGA       RX580 4GB GDDR5

ASUS                     ROG-STRIX RX580-T8G-GAMING

با تشکر

ویرایش شده توسط JAFAR_R
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...