رفتن به مطلب

مشکل جدی در خروجی تصویر

maziar96
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من دیشب داشتم با لپتاپ کار میکردم که یهو تصویر شطرنجی شد و فریز شد بعد یه صفحه ابی داد که نوشته های روش واضح نبود بعد هم سیستم خاموش شد الانم که روشن میکنم ویندوز که میخواد بیاد بالا اخرای کار صفحه ابی که نوشته داره رو نشون میده(عکسش هست) بعد خاموش میشه ولی تو حالت  safe mood بالا میاد که میتونید تو عکسای زیر ببنید چه شکلیه 

تو safe mood رفتم چک کردم چیپست گرافیک رو میشناخت الان من موندم این چشه لطفا راهنمایی کنید ببینم چی کار باید بکنم ممنون

j6jx_img_4054.jpg

o1j3_jjme6314.jpg

228r_pwfq6166.jpg

28vk_xmcd3990.jpg

ویرایش شده توسط maziar96
لینک به دیدگاه

سلام به نظر میاد گرافیکتون نابود شده و باید گرافیکو عوض کنید . اگر گرافیکتون انبرد سیپیو هست باید سیپیو تون رو عوض کنید و قابل درست شدن بعید میدونم باشه. اون صفحه ابی هم بلو اسکرین هست که موقعی که مشکل سخت افزاری پیش میاد ظاهر میشه مثل پرشدن رم یا مشکل قطعات یا اورکلاک بیش ازحد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

گرافیک شما  مشکل سخت افزاری و خرابی gpu  پیدا کرده  دقیقا  

مثل  مورد زیر و موارد  دیگه  که  در فروم  دوستان بهش برخوردن

لینک به دیدگاه

نه گرافیک انبورد نیست بعد یک سوال اگه گرافیک نابود شده چجوری مدل چیپست رو نشون میده اصلا این ربطی به سالم یا خراب بودنش داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، maziar96 گفته است :

نه گرافیک انبورد نیست بعد یک سوال اگه گرافیک نابود شده چجوری مدل چیپست رو نشون میده اصلا این ربطی به سالم یا خراب بودنش داره؟

نابود نشده ولی مشکلدار شده   باید  تعمیر سخت افزاری بشه  که  احتمال درست شدنش  50 50 هست 

تاپیکها رو مطالعه کنید    پاسخ داده  شده

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایتون 

به نظرتون اصلا ارزش وقت و هزینه برای تعمیر داره ل‌پتاپ قدیمی هم هست inspiron 5010

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، maziar96 گفته است :

ممنون از راهنمایتون 

به نظرتون اصلا ارزش وقت و هزینه برای تعمیر داره ل‌پتاپ قدیمی هم هست inspiron 5010

بستگی داره    کدرکل   هزینه  و دردسر  تعمیر  گرافیک   لپ تاپ  بیشتر  و  احتمال  درست شدنش  به نسبت  گرافیک  pc  خب  کمتره  اگر کار به تعویض بخواد بکشه که  ارزش نداره   مگر   خود  gpu  درست بشه   بسته به  کانفیگ  و  ارزش  قیمتیش  شاید  بصرفه

لینک به دیدگاه

شرمنده اون تایپیکارم خوندم ولی میشه توضیح بدید که چی میشه که این جوری میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، maziar96 گفته است :

شرمنده اون تایپیکارم خوندم ولی میشه توضیح بدید که چی میشه که این جوری میشه

خواهش میکنم

ببینید زیر  این  چیپ ها  حالا بیشتر  مدنظر   گرافیکه    توپهای  قلع  خیلی زیاد و ظریفی   برا اتصال  به  مدار  و  برد  وجود داره   که  به مرور زمان  و  سرد و  گرم شدن   و عوامل  دیگه  دچار  شکستگی و  به اصطلاح لحیم سردی میشن  و  خب   دیگه مثل سابق نمیتونن  اتصال بین   چیپ و مدارو  برقرار  کنن  اینکه   مشکل دار میشه و  مشکلش به همین صورت بروز میکنه  یعنی   صفحه شطرنجی میشه  یا  فقط  سیف مود میره   کرش شدن  و  صفحه  ابی  و  در  وضعیت حادتر   و اگر همینطور  ادامه  پیدا کنه   دیگه تصویر هم نخواهید داشت 

لینک به دیدگاه

اقا اینارو میگم شاید به درد کسی بخوره

بعد از این که اون داستان برای سیستم پیش اومد رفتم  پاساژ پایتخت یه قیمت در بیارم در مورد تعمیرش که گفتن برای گرافیک و باید عوض شه ( حالا نمیدونم چیپست گرافیک رو عوض میکردن یا برد ولی با توجه به چیزی که ازبرد دیدم فکر نکنم به سادگی و با وسایل عادی قابل تعویض باشه) و قیمت حدودی هم گفتن 250-300 منم دیدم نمیرزه برای همچین لپتاپی اینقدر خرج کنم برگشتم  و با پدرم که مهندس الکترونیک سیستم و باز کردیم  و پشت چیپست و نگاه کردیم اندکی برد اون حوالی فکر کنم برای گرمای چیپست رنگش فرق  داشت بعدش خمیر سلیکون و عوض کردیم و فن و سوکتارو اسپری زدیم بعد سیستم و بستیم که در عین ناباوری تصویر سیستم الان اوکی حالا نمیدونم به صورت موقت هست یا نه ولی فعلا 24 ساعت که داره کار میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...