رفتن به مطلب

درخواست راهنمائی : مشکل با RAM 4GB DDR3 و EP43T-UD3L rev. 1.0

Rasoul.A
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

غرض از مزاحمت؛

امروز رم هائی که از ایسام خریداری کرده ام، رسیدند بهم.

Kingmax 2x4GB DDR3 1333MHz  (مجموعا 8 گیگابایت)

رم های خودم:  Avexir Budget Series 2x2GB DDR3 1600MHz CL9 1.35v

مادربورد خودم: EP43T-UD3L rev. 1.0

وقتی رم های جدید رو نصب و کامپیوتر رو روشن کردم، سیستم چندین بوق متوالی زد و قطع شد و دوباره بوق و قطع و بوق و قطع و ...

(البته دفعۀ اول که رم های خودم هم نصب بودند، تا Windows Starting هم بالا اومد سیستم!)

مشکل از کجاست؟ و راه حلش چیه؟ :35_thinking:

با تشکر.

لینک به دیدگاه

شما باید دفترچه ی مادربورد رو در بیاری و بخونی که این بوق چه معنی ای میده

یبارم بایوس رو ریست کنین

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

شما باید دفترچه ی مادربورد رو در بیاری و بخونی که این بوق چه معنی ای میده

یبارم بایوس رو ریست کنین

سلام. مادربورد رو دست دوم خریدم. دفترچه نداشت.

ویرایش شده توسط Rasoul.A
یادم اومد چجوری ریست کنم!
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. مادربورد رو دست دوم خریدم. دفترچه نداشت.

چجوری ریست کنم؟

خب از سایت سازنده بگیر، پاورو از برق جدا کنین و وایسین خازنا خالی بشن( یا کابل برق مادربورد رو جدا کنین) بعد باطری روی بورد رو در بیارین و دو پین کیج باطری رو با یه شی فلزی اتصال بدین و چند ثانیه صبر کنین که همه همه چی خالی بشه ... بعد دوباره باطری رو بزارین!

اون بوقا اگر درست نشد حتما دفترچه ی مادربورد نیازه....

لینک به دیدگاه

سلام

دوسته عزیز رم هارو یکی یکی چک کنید اگر درست نشد رم هاتون رو  یک برد دیگ تست کنید

و اینکه شما رم های تازه خریداری شده در کنار رم های خودتون نصب کردید؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام بایوس مادربوردتون چیه؟

سلام.

F10 (آخرین نسخۀ موجود در وبسایت گیگابایت که دیروز هم دریافت و نصبش کردم)

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

سلام

دوسته عزیز رم هارو یکی یکی چک کنید اگر درست نشد رم هاتون رو  یک برد دیگ تست کنید

و اینکه شما رم های تازه خریداری شده در کنار رم های خودتون نصب کردید؟

سلام.

وقتی ویندوز میاد بالا، یه جاش دیدم نوشته بود که 12 گیگ رم روی سیستم نصبه. از اونجا نتیجه گرفتم که رم های جدید سالم هستند!

بله. هم در کنارشون، هم به تنهایی.

میخوام پس بفرستم برای فروشنده، اما ترجیح میدم همین حوالی بفروشمشون... حوصلۀ پست و این حرفا رو ندارم. -_-

یکشنبه هم که دیگه باید پادگان باشم! :|

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام.

وقتی ویندوز میاد بالا، یه جاش دیدم نوشته بود که 12 گیگ رم روی سیستم نصبه. از اونجا نتیجه گرفتم که رم های جدید سالم هستند!

بله. هم در کنارشون، هم به تنهایی.

میخوام پس بفرستم برای فروشنده، اما ترجیح میدم همین حوالی بفروشمشون... حوصلۀ پست و این حرفا رو ندارم. -_-

یکشنبه هم که دیگه باید پادگان باشم! :|

دوسته گرامی شما اگر رم جدید رو سیستم گذاشته باشی امکان بالا اومدن ویندوز وجود نداره مگر اینکه ویندوز عوض کنی

شما ترجیحا ی کار کن رم های جدیدو رو برد سوار کن ویندوزتو عوض کن اگر در این حین (قبل از نصب ویندوز و در هنگام post )صدای بوقی شنیدی احتمال زیاد مشکل از رم هاست اما برای اطمینان از اینکه مادربورد مشکل نداره رم های قبلی رو جایگزین کن اگر صدای بوقی نشنیدی و ویندوز بالا اومد مشکل از رم های جدید خریداری شده هست

ناگفته نماند دوسته عزیز سعی کن در خرید رم ب مواردی چون برند یکسان تایمینگ یکسان و ... توجه داشته باشی وگرنه ب مشکل میخوری دوسته عزیز از جمله مچ نشدن رم ها صفحه ابی و همین بوق و ....

ویرایش شده توسط nightwolf
تکمیل پاسخ
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

سلام ، تایمینگ و ولتاژ رم های جدیدتون رو بفرمایید.

سلام. اگر اشتباه نکنم: CL9  &  1.5v

رم های خودم هم: CL9  &  1.35v

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

دوسته گرامی شما اگر رم جدید رو سیستم گذاشته باشی امکان بالا اومدن ویندوز وجود نداره مگر اینکه ویندوز عوض کنی

-  واقعا ربطی به ویندوز هم داره یعنی؟ :35_thinking:

شما ترجیحا ی کار کن رم های جدیدو رو برد سوار کن ویندوزتو عوض کن اگر در این حین (قبل از نصب ویندوز و در هنگام post )صدای بوقی شنیدی احتمال زیاد مشکل از رم هاست اما برای اطمینان از اینکه مادربورد مشکل نداره رم های قبلی رو جایگزین کن اگر صدای بوقی نشنیدی و ویندوز بالا اومد مشکل از رم های جدید خریداری شده هست

- وقتی رم های خودم و رم های جدید روی سیستم نصب هستند، تا Starting Windows هم پیش میره، اما از اونجا دیگه جلوتر نمیره. (البته من دیگه 10 دقیقه وقت نذاشتم اونجا!)

دقیقا متوجه نمیشم... خب من با رم های خودم ویندوز نصب کرده ام قبلا و الآن هم رم های خودم هستند که دارند روی سیستم کار میکنند... :35_thinking:

ناگفته نماند دوسته عزیز سعی کن در خرید رم ب مواردی چون برند یکسان تایمینگ یکسان و ... توجه داشته باشی وگرنه ب مشکل میخوری دوسته عزیز از جمله مچ نشدن رم ها صفحه ابی و همین بوق و ....

- بله بله. خب اینا هر دو تاشون Kingmax هستند با CL و فرکانس و ولتاژ یکسان. (میدونم با رم های خودم تفاوت دارند البته!)

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Rasoul.A گفته است :

بله ربط داره عزیز:$

دوسته عزیز من بهت خاطر نشان شدم ویندوز شما ب دلیل اینکه رم های جدید رو در کنار رم های قدیم نصب کردی بالا نمیاد شما برای بالا اومدن ویندوزت باید رم های جدید خریداری شده روبرداری از رویه بردت ولی من بهت توصیه میکنم اگر هم میخاستی از رم های جدیدت استفاده کنی اولن( ک باید ویندوز عوض کنی) دومن(ترجیحا رم های قبلی رو استفاده نکن) سومن الان 8 گیگ رم خیلی از نیاز هارو برطرف میکنه^_^^_^

اگر میدونید ک عزیز نباید استفاده کنید در کنار هم :):)

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

بله ربط داره عزیز:$

- هممممم

دوسته عزیز من بهت خاطر نشان شدم ویندوز شما ب دلیل اینکه رم های جدید رو در کنار رم های قدیم نصب کردی بالا نمیاد شما برای بالا اومدن ویندوزت باید رم های جدید خریداری شده روبرداری از رویه بردت ولی من بهت توصیه میکنم اگر هم میخاستی از رم های جدیدت استفاده کنی اولن( ک باید ویندوز عوض کنی) دومن(ترجیحا رم های قبلی رو استفاده نکن) سومن الان 8 گیگ رم خیلی از نیاز هارو برطرف میکنه^_^^_^

- حوصلۀ نصب ویندوز ندارم اصن! :دی

بله بله. اما گفتم بیش از 8 باشه برای بهتر بودن سیستم!

اگر میدونید ک عزیز نباید استفاده کنید در کنار هم :):)

- xD جهت تست نصب شد!

اونوقت اگه رم های جدید به کار بیفتند، دیگه نخواهم تونست رم های خودم رو نیز بنصبم در کنارشان آیا؟! :دی :35_thinking:

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. اگر اشتباه نکنم: CL9  &  1.5v

رم های خودم هم: CL9  &  1.35v

به احتمال قوی مشکلتون ولتاژ متفاوت هست ، یکی از هر پک رو در یک کانال نصب کنید ببینید میتونه بالا بیاره یا خیر(هر پک رو در یک رنگ) ، اگر نشب باید ولتاژ و فرکانس رم هاتون رو در بایوس برابر کنید ، بازم به احتمال قوی ممکنه درست بشه اما امکان این وجود داره که رمهاتون با هم با هر گونه تغییری سازگار نباشن.

همیشه سعی کنید رم ها رو از یک مدل بگیرید اگر نشد چیپ هاشون نزدیک به هم باشن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

اونوقت اگه رم های جدید به کار بیفتند، دیگه نخواهم تونست رم های خودم رو نیز بنصبم در کنارشان آیا؟! :دی :35_thinking:

اینکه ویندوز رو با رم های جدید نصب کنید خیر نمیشه عزیز رم های خودتو روش نصب کنی

احتمال اینکه رم های شما با رم های خریداری شده مچ بشه بسیار پایینه چون ن در حجم ن در ولتاز ن در برند و ... کلن شبیه نیستن من ک توصیه نمیکنم از این رم ها در کنار هم استفاده کنید بهتره یا مثه رم های خودتون تهیه کنید یا هم رم های ک الان دارید رو بفروشید و مثه رم های ک جدیدن خریداری کردین رو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AJOR گفته است :

به احتمال قوی مشکلتون ولتاژ متفاوت هست ، یکی از هر پک رو در یک کانال نصب کنید ببینید میتونه بالا بیاره یا خیر(هر پک رو در یک رنگ) ، اگر نشب باید ولتاژ و فرکانس رم هاتون رو در بایوس برابر کنید ، بازم به احتمال قوی ممکنه درست بشه اما امکان این وجود داره که رمهاتون با هم با هر گونه تغییری سازگار نباشن.

همیشه سعی کنید رم ها رو از یک مدل بگیرید اگر نشد چیپ هاشون نزدیک به هم باشن.

خیلی از راه ها رو رفتم... نشد.

در 18 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

اینکه ویندوز رو با رم های جدید نصب کنید خیر نمیشه عزیز رم های خودتو روش نصب کنی

احتمال اینکه رم های شما با رم های خریداری شده مچ بشه بسیار پایینه چون ن در حجم ن در ولتاز ن در برند و ... کلن شبیه نیستن من ک توصیه نمیکنم از این رم ها در کنار هم استفاده کنید بهتره یا مثه رم های خودتون تهیه کنید یا هم رم های ک الان دارید رو بفروشید و مثه رم های ک جدیدن خریداری کردین رو تهیه کنید

شد که یه دونه از رم های خودم و یه دونه از رم های جدید در کنار هم کار کنند. اما هر کاری کردم، بالای 6 گیگ رم رو جواب نداد.

شاید مشکل از مادربورد باشه... نمیدونم.

به هر حال من دیگه خسته شدم. یا میفروشمشون، یا این که پس میفرستم برای فروشنده.

در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

میرم برا نصب ویندوز، با رم های جدید ...

Result:  -_-:|:43_slight_frown::41_pensive::34_rolling_eyes:

به هر حال ممنون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...