رفتن به مطلب

از این پس با کاربرانیکه زیر حرفشون میزنن معامله ای نمیشه

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان گلم

متاسفانه خیلیها عادت کردن به بد قولی و زیر حرفشون زدن . من به شخصه با چنین دوستانی که یک بار چنین کاری رو انجام بدن معامله نخواهم داشت .

این کار معنی بسیار بدی داره و واقعا برای چنین دوستانی متاسفم که با اینکه میدونن چنین کاری اصلا درست نیستش باز این کار و تکرار میکنن . ;) :-j

من بارها شده که بعد از فروش یک کالا باز بهم قیمت بالاتر دادن ولی هیچ وقت چنین کاری رو انجام ندادم و واقعا شرمم میاد بخاطر چندر غاز چنین کاری رو بکنم . شرم بر من اگر چنین حرکتی رو انجام بدم

به امید روزی که هممون متوجه اشتباهاتمون بشیم و اونیکه درسته انجام بدیم . @};- :|

اعتبار مرد به حرف و قولشه

لینک به دیدگاه

واقعا بده این کار

اما میشه مثلا یک نمونه اش رو که کاربران بدقولی کردن اینجا هم بنویسید

از این بابت میگم که دیگران هم حواسشون جمع باشه و این که شاید بعضی ها عذرشون موجه باشه و بتونیم این دو دسته افراد رو از هم تشخیص بدیمaggressive.gif

ممنون

ویرایش شده توسط The.One
لینک به دیدگاه

اقای حسینی واقعا باید یه فکری واسه این موضوع میشد که جنابعالی همینطور که گفتین بهتره با این افراد معامله ای انجام نشه@};-

ویرایش شده توسط rezax2x
لینک به دیدگاه

به خدا آقای حسینی می خواستم بهتون pm بدم بگم انگار از دست کسی یا چیزی دل خور هستید! تا این که این تاپیک رو دیدم. @};-

کی زده زیر حرفش؟ بگو اگر سمت ماست بریم دهن مهنشو ... کنیم. :|

لینک به دیدگاه

واقعا بده این کار

اما میشه مثلا یک نمونه اش رو که کاربران بدقولی کردن اینجا هم بنویسید

از این بابت میگم که دیگران هم حواسشون جمع باشه و این که شاید بعضی ها عذرشون موجه باشه و بتونیم این دو دسته افراد رو از هم تشخیص بدیمaggressive.gif

ممنون

درود

سوال خوبی بود .

بد قولی انواع مختلف داره که من به چند تا از اونها اشاره میکنم :

1 - فروشنده یک کالایی رو میگذاره برای فروش و خریدارها قیمت میدن و یکی از دوستان خریدار قیمت خوبی میده و فروشنده هم بهش اوکی میده و فروشنده اعلام فروش میکنه ولی خریدار میزنه زیرش

2 - مثال بالا بر عکس هم میشه فروشنده برای فروش کالا رو میزنه زیرش

حالا چند تا نکته وجود داره دوستان که این مسئله بسیار مهمه :

دلایل مختلفی وجود داره که این افراد چنین کارهایی رو انجام بدن :

1 - فروشنده قیمت بهتری بهش پیشنهاد شده

2 - خریدار میخواد ناز کنه و یا کالای بهتری گیرش اومده

اینها فقط یک توجیه و بسیار حرکت زشتی هستش .

به طور مثال میگم :

بنده یک CPU میگذارم برای فروش و چندین نفر میان قیمت میدن و یک نفر برای یکی از دوستاش داره میخره و خیلی بهش نیاز داره و بهترین قیمت رو میده و بنده هم بهش اوکی میدم و ایشون هم به دوستش میگه اقا برات خریدم ........ ولی بنده بزنم زیرش چون یک نفر دیگه اومده مخفیانه قیمت خوبی بهم داده !!!!!!!!!!!!! واقعا شرم بر من

اینجور کارها بسیار بسیار زشت و نادرسته و از یک انسان بالغ و عاقل کاملا بعیده چنین کاری بکنه .

حتی اگر خریدار دیگه ای بیاد 100 برابر پول بده نباید چنین کاری رو انجام بده ادم وقتی قول میده اگر قول نده باز مسئله فرق میکنه

نمونه های زیاد وجود داره ولی مطمئنم که همه دوستان گلم به این مسائل واقفن

لینک به دیدگاه

درود آقای حسینی

از این که این مساله رو مطرح کردید ممنونم , امیدوارم با چنین کاربرایی برخورد قاطع بشه

لینک به دیدگاه

البته گاهی اوقات هم هست که معامله به دلایلی بهم میخوره ، مثلا من با آقای خسروی یک مانیتور ایسوس 238 معامله کردم . ایشون گفتن که چند روزی احتیاجش دارن و من هم قبول کردم که پیششون بمونه . ولی به دلایلی که برای من محترمه مدت بیشتری طول کشید و ایشون گفتن که درحال حاضر نمیتونن ارسال کنن . من هم گفتم قسمت نبود . بعد از چند هفته ایشون شرایطشون مهیا شد و قبل از اینکه تاپیک فروش رو دوباره راه بندازن به من پیغام دادن که اگر میخوام با همون قیمت برای من ارسال میکنن . منتها من پولی رو که برای مانیتور میخواستم بدم جا دیگه خرج کرده بودم و انصراف دادم . آقای خسروی هم با قیمت بالاتری فروخت . اینجا کسی زیر حرفش نزد . ولی شرایط معامله خوب پیش نرفت . در کل میخوام بگم برای بعضیها شرایط به هم میخوره .نه اینکه به خاطر پول معامله رو خراب میکنن . در مورد همه یکجور قضاوت نکنیم .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

جناب حسینی عزیز

الان دیگه همه شما رو میشناسند و میدونند که بسیار محترم و خوش قول هستید ومسلماً هم همینطوره

اما من یک دلخوری خیلی کوچک از شما داشتم که مربوط میشه به خیلی زمان گذشته که خدا رو شکر سعی کردم از یادم بره و دیگه اون کدورت باعث این نشود که بین ما خدای ناکرده اختلافی پیش بیاد

به هر حال من براتون آرزوی موفقیت و سعادت روزافزون دارم چون واقعاً خالصانه خدمت میکنید @};-

ویرایش شده توسط vivid
لینک به دیدگاه

سلام

البته این رو هم باید اضافه کنید بدقولی ها حتی بعد از خرید هم ممکن وجود داشته باشه.

مثال میزنم : فرض کنید قطعه ای رو شما خربدید و قسمتی از وسایل مربوط به اون نیست. حالا فروشنده شما رو سرکار گذاشته باشه تا اون قطعه رو براش ارسال کنید. این باعث میشه که دیگه اون اعتماد اولی هم از بین بره.

به نظر من بهترین خرید موقعی امکان پذیره واقعا آدم خودش رو جای خریدار یا فروشنده قرار بده و ببینه که چقدر یه رفتار اشتباه تاثیر نامطلوب بر اعتماد بین افراد داره. و اگر سهل انگاری کنه ممکن چرخ زمونه بچرخه و کسی دیگه با اون فرد همین کار رو

انجام بده. خوش قولی و رضایت طرفین توی خرید و فروش شرط اصلیه که واقعا نباید نادیده گرفته بشه.

همیشه یه ناظر بر کارها مون هست که هیج چیز از دیدش مخفی نیست ....

لینک به دیدگاه

اقای حسینی واقعا باید یه فکری واسه این موضوع میشد که جنابعالی همینطور که گفتین بهتره با این افراد معامله ای انجام نشه:|

حتما یه سری برنامه براش میریزیم عزیز البته با کمک شما دوستان خوبم که محیطی امنبرای معاملات ایجاد کنیم

به خدا آقای حسینی می خواستم بهتون pm بدم بگم انگار از دست کسی یا چیزی دل خور هستید! تا این که این تاپیک رو دیدم. @};-

کی زده زیر حرفش؟ بگو اگر سمت ماست بریم دهن مهنشو ... کنیم. ;)

ممنونم سعید جان . میشناسمت عزیز که خیلی اقایی . واقعیتش بارها پیش اومد این مسئله و ناراحت شدم و چیزی نگفتم و از اونجایی که سعی میکنم راهمو در مقابل مشکلات عوض کنم و یا حلش کنم چیزی نگفتم ولی بعدها دقت کردم که من دارم خیانت میکنم به همون شخص و باید یه جورایی اشتباهشو بهش بفهمونم .

البته گاهی اوقات هم هست که معامله به دلایلی بهم میخوره ، مثلا من با آقای خسروی یک مانیتور ایسوس 238 معامله کردم . ایشون گفتن که چند روزی احتیاجش دارن و من هم قبول کردم که پیششون بمونه . ولی به دلایلی که برای من محترمه مدت بیشتری طول کشید و ایشون گفتن که درحال حاضر نمیتونن ارسال کنن . من هم گفتم قسمت نبود . بعد از چند هفته ایشون شرایطشون مهیا شد و قبل از اینکه تاپیک فروش رو دوباره راه بندازن به من پیغام دادن که اگر میخوام با همون قیمت برای من ارسال میکنن . منتها من پولی رو که برای مانیتور میخواستم بدم جا دیگه خرج کرده بودم و انصراف دادم . آقای خسروی هم با قیمت بالاتری فروخت . اینجا کسی زیر حرفش نزد . ولی شرایط معامله خوب پیش نرفت . در کل میخوام بگم برای بعضیها شرایط به هم میخوره .نه اینکه به خاطر پول معامله رو خراب میکنن . در مورد همه یکجور قضاوت نکنیم .

درسته حامد جان پیش میاد بعضی وقتها ولی نه همیشه و بعضی وقتها یه سری مشکلات وجود داره و یا پیش میاد که نمیگذاره معامله انجام بشه ولی دور زدن در معامله خیلی فرق داره . مثلا اگر جناب خسروی به شما قول داده بود و میرفت به شخص دیگه ای میفروخت خیلی بد میشد عزیز .

جناب حسینی عزیز

الان دیگه همه شما رو میشناسند و میدونند که بسیار محترم و خوش قول هستید ومسلماً هم همینطوره

اما من یک دلخوری خیلی کوچک از شما داشتم که مربوط میشه به خیلی زمان گذشته که خدا رو شکر سعی کردم از یادم بره و دیگه اون کدورت باعث این نشود که بین ما خدای ناکرده اختلافی پیش بیاد

به هر حال من براتون آرزوی موفقیت و سعادت روزافزون دارم چون واقعاً خالصانه خدمت میکنید ;)

وحید جان حق با شماست و من یادم نمیاد که چه مشکلی بوجود اومده بوده . ولی رو وراست بگم :

من هم کاسبی رو یه شبه یاد نگرفتم و هر وقت یه تجربه ای بدست اوردم تا بتونم مشتریهای راضیه بیشتری داشته باشم . ولی واقعا اگر تکرار کردم و اگر شما دوست من هستید اگر به بنده نگید واقعا به من خیانت کردید عزیز . و همین الان ازتون میخوام که اشتباهی که مرتکب شدم اینجا عنوان کنید و کاملا رو راست عذرخواهی میکنم و بهتون قول میدم که دو حالت بیشتر نداشته :

1 - تجربم کم بوده تو این زمینه و این اشتباه رو مرتکب شدم

2 - سهل انگاری کردم

واقعا ازت عذر میخوام

سلام

البته این رو هم باید اضافه کنید بدقولی ها حتی بعد از خرید هم ممکن وجود داشته باشه.

مثال میزنم : فرض کنید قطعه ای رو شما خربدید و قسمتی از وسایل مربوط به اون نیست. حالا فروشنده شما رو سرکار گذاشته باشه تا اون قطعه رو براش ارسال کنید. این باعث میشه که دیگه اون اعتماد اولی هم از بین بره.

به نظر من بهترین خرید موقعی امکان پذیره واقعا آدم خودش رو جای خریدار یا فروشنده قرار بده و ببینه که چقدر یه رفتار اشتباه تاثیر نامطلوب بر اعتماد بین افراد داره. و اگر سهل انگاری کنه ممکن چرخ زمونه بچرخه و کسی دیگه با اون فرد همین کار رو

انجام بده. خوش قولی و رضایت طرفین توی خرید و فروش شرط اصلیه که واقعا نباید نادیده گرفته بشه.

همیشه یه ناظر بر کارها مون هست که هیج چیز از دیدش مخفی نیست ....

درود

این هم قبول دارم و بارهابرای خودم هم پیش اومده که کالا واسه مشتری فرستادم و این اتفاق افتاده ولی مطمئنا تمام سعیم رو کردم که مشکلش رو حل کنم البته تا جایی که در توانم بوده .

ببینید دوستان برای هر کدوم از ماها پیش اومده که یه نفر بهمون کلک بزنه . واقعا عدم صداقت و عدم راستگویی ( البته در بعضی از هموطنانما ) باعث مشکلات بزرگی برای ما ایرانیها شده . باور کنید که هر جای دنیا ما رو بابت همین کلکها و دروغها مورد تمسخر قرار میدن . نمیگم اونور دنیا وجود نداره ولی در ایران بسیار بسیار زیاده . حتی یه نون میخوای بخری هزارتا دروغ میشنوی .

بهتون قول میدم که هممون شروع کنیم به انجام معاملات درست و راستگویی رو پیشه کنیم خیلی از مشکلات حل میشه .

از این پس برنامه ای میریزم که افراد راستگو و خوش معامله بیشتر برای سایرین معرفی بشن و افرادی که فکر میکنن زیاد زرنگن دستشون رو بشه و بهتون قول میدم که جایی توی این سایت نداشته باشن .

در اخر یه داستان هم بگم :

یکی از دوستانم در ژاپن زندگی میکرده و یک روز یکی از دوستاش که ژاپنی بوده میگه خیلی سرم درد میکنه و از اونجایی که ما ایرانیها همه چیز رو به مسخره میگیریم این دوستمون به اون ژاپنیه میگه سرت رو بزن به دیوار و قسم میخورد که اون ژاپنیه اعتماد میکنه و سرش رو محکم میزنه به دیوار تا که شاید خوب بشه . تحیلی این داستان رو میگذارم بر عهده شما

این فیلترینگ رو اجرا میکنیم تا با کمک شما عزیزان محیطی امن رو ایجاد کنیم :-j ;)

لینک به دیدگاه

اگر هم کمکی از دست ما بر میاد در خدمتیم . این کار به نفع همه میشه . اونهایی که تو معامله ریا میکنن و کلک میزنن یک روزی سر خودشون هم میاد . @};-

لینک به دیدگاه

در پست قبلیم منظورم شما نبودید آقای حسینی .

بلکه یکی از دوستان این چنین کار رو انجام داده بود که جناب مدیر ارشد سایت در جریان هستند.

هدفم از اون پست این بود همچنین حالاتی هم وجود داره که باعث نارضایتی میشه .

لینک به دیدگاه

حتی اگر خریدار دیگه ای بیاد 100 برابر پول بده نباید چنین کاری رو انجام بده ادم وقتی قول میده اگر قول نده باز مسئله فرق میکنه

البته به قیمت کالا هم بستگی داره ها...یه کالایی ۱ تومنهُ یک کالایی ۱ ملیون تومن D:

در رابطه با هدف تاپیک از حضرت علی نقل هست که گفتن "آسان گرفتن روزی را زیاد میکند" بعضی ها تو معامله حتی سر هزار تومن میبینی میزنن زیر همه چیز...اما بعضیا واقعا مرام والایی دارند و با همه کس یه جورایی کنار میان.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته به قیمت کالا هم بستگی داره ها...یه کالایی ۱ تومنهُ یک کالایی ۱ ملیون تومن D:

در رابطه با هدف تاپیک از حضرت علی نقل هست که گفتن "آسان گرفتن روزی را زیاد میکند" بعضی ها تو معامله حتی سر هزار تومن میبینی میزنن زیر همه چیز...اما بعضیا واقعا مرام والایی دارند و با همه کس یه جورایی کنار میان.

من پول رو ریختم به حساب طرف در وقاحت تمام میگه یکی هزار تومن بیشتر خواسته اگه 2هزار تومن بیشتر بدی میدم به شما گفتم مرد حسابی من بیشتر از 2 تومن فقط با ایرانسل شما تماس گرفتم و با هم مذاکره کردیم گفتی بریز ریختم حالا میگی یکی هزار تومن بیشتر میخواد پول رو ریخت به حسابم منم 2 هزار تومن دوباره ریختم به حسابش گفتم اینم بهای مردونگی که به 2 تومن میفروشیش

حضرت امیر علیه السلام به مالک اشتر میفرماید

اگر با دشمنی پیمانی بستی تا او را در پوشش پناه خویش بگیری، به پیمان خویش وفادار بمان و ذمه ات را با امانت کامل پاس دار و جان خود را سپر عهد و پیمان خویش قرار ده که در میان واجبات الهی، هیچ موضوعی همانند وفای به عهد در میان مردم جهان، با تمام اختلافاتی که با هم دارند، مورد اتفاق عمومی نیست.

یعنی اگه تو جزیره آدمخوارا هم بد قولی کنی نمیخورنت چون میگن آدم نیستی که بخوریمت @};- :|

در آخر تایپیک رو نورانی میکنم با کلامی از خداوند حکیم

«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَوْفُوا بِالْعُقُودِ؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! به پیمان ها وفا کنید».

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

بنده هم با این فرمایش جناب حسینی کاملا موافقم، البته فکر می کنم نظره همه ی دوستانه گله لیونی هم همین باشه

و بنده هم از این به بعد همین کار رو انجام خواهم داد

موفق و موید باشید @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...