رفتن به مطلب

کارت گرافیک Nvidia یا AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان یه سوالی دارم که البته از عنوان پست مشخصه میخوام چه سوالی بپرسم.

به نظر شما کارت گرافیک Nvidia  رو برای کارت گرافیکی سیستم بعدی خودم انتخاب کنم یا AMD. خودم کارت گرافیک AMD دارم و ازش خیلی راضی و یه جواریی فن کارت های گرافیکی شرکت AMD هستم. اما روی انتخاب کارت گرافیک کمی دو دل هستم و میخواستم از شما دوستان مشاوره بگیرم.

من تا جایی که میدونم برای اینکه از قابلیت G.Sync کارت گرافیکی gtx استفاده کنیم حتماً باید از مانیتوری استفاده کنیم که از این تکنولوژی پشتیبانی کنه از طرفی کارت های گرافیکی AMD با API به اسم FreeSync استفاده میکنن که نیازی نیست حتماً مانیتور دارای قطعه سخت افزاری باشه. درست میگم؟

تا یادم نرفته، برای CPU هم اگه Nvidia بگیرم به نظرتون برم سراغ سری kabylake اینتل یا رایزن؟

در هر صورت میخوام نظر شما رو هم راجع به این مسئله بدونم.

متشکر.

لینک به دیدگاه

درود

دست کم ده تا تاپیک مشابهش داریم که خیلیهاش به پرخاش و بحثهای بی حاصل رسیده. بگرد توی انجمن خواهی یافت.

لینک به دیدگاه

اینطور که پیداست شما اطلاعات سخت افزاری زیادی نداری اصلل نمیشه دو تا برند و با هم اینجوری مقایسه کرد بلکه باید محصولاتشون و که توی یک رنج قیمت هستند با هم مقایسه کرد مثلا توی رنج بالارده تنها انویدیا محصولات خوبی داره 

در مورد سوال دوم انویدیا اصلا cpu تولید نمیکنه شما باید بین سری ryzen amd و سری kabylake intel انتخاب کنید

در اون مورد تکنولوژی های هر کدوم هر دوشون قطعه سخت افزاری توی مانیتور نیاز دارن ولی فرقشون اینه که تکنولوژی انویدیا پولیه ولی تکنولوژی amd رایگانه برای همین بیشتر مانیتور ها از freesync استفاده میکنن

لینک به دیدگاه

من خودم از کارت گرافیک AMD R9 280X استفاده میکنم(فن انویدیا نیستم:دی)، اما اگر رزولوشن 1080 بازی میکنی ،  (با توجه به کمبود RX580 وافزایش قیمت این مدل)بهت پیشنهاد میکنم GTX 1070 کارکرده و گارانتی دار تهیه کنی. چون در حال حاضر بهترین عملکرد نسبت به قیمت رو داره.

cpu هم بهتره i7 7700K  اینتل ، تهیه کنی (ترجیحاً کارکرده چون ریسک خرید cpu دسته دو خیلی پایینه) .

لینک به دیدگاه

به نظرم اگه بودجتون رو مشخص کنید بهتر میشه راهنماییتون کرد

بگین هم برای چه کاری میخواید و اگه گیمه در چه رزولوشنی و چه فریم ریتی یا اگه واسه کار میخواید چه برنامه هایی

گفتن اینکه ای ام دی بهتره یا انویدیا از پایه غلطه باید محدوده قیمتی و کاربرد مشخص بشه تا بشه نظر داد کدوم مناسب هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...