رفتن به مطلب

فرقی بین رابط Sata 3 و M.2 NVME حس نمیشه یا من حس نمی کنم ؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . 

من قبلش ssd 840 evo داشتم رو سیستم قبلیم که اینتل بود بعد رایزن بستم الان samsung evo 256 nvme دارم مطلقا فرقی تو پرفورمنس چه تو محیط ویندوز و چه تو سرعت لود بازیا و ... حس نمی کنم ...

مثلا تو بتل 1 همون سرعتی که روی 840 evo داشتم همونو موقع لودینگ بازی و وارد شدن به نقشه های انلاین با 960 دارم ..

سرعت خیلی عالیه تو سیستم ولی سیستم قبلیمم همین بود یعنی تغییر خیلی خاصی انگار اتفاق نیوفته با این که پردازنده خیلی قویتر شده نمی دونم همه چی هم عادی هست ...

شرمنده دوستان تیتر مشکل داره نمی دونم چجوری باید ویرایش کرد ظاهرا نمیشه واسه کاربران عادی حس نمیشه یا من حس نمی کنم جفتش یکی هست لول 

Capture.PNG

ویرایش شده توسط _theghostsleader_
لینک به دیدگاه

درود

مشخصات سخت‌افزارت چیه؟

با  hard disk sentinel  و crystal diskmark  آزمون اجرا کن و عکسش رو بگذار.

ssd تازمانی که پردازش با داده‌های روی درایو سر وکار نداشته باشه قدرتش رو نشان نمی‌ده. اگر برات مقدوره مدتی m.2 رو بردار و جاش ساتا بگذار. احتمالش هست به m.2 عادت کرده‌ باشی و وقتی نباشه متوجه برتریش بشی.

یک چیز خیلی ساده که وجود ssd پرسرعت رو نسبت به ssd معمولی و ssd رو نسبت به هارددیسک متفاوت نشان می‌ده، سرعت اجرا شدن برنامه‌هاست و نیز کارهای جزيی روزمره مثل راست کلیکی که روی نام پوشه‌ها و فایها می‌زنی، همه‌ی اینها روانتر می‌شن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مشخصات سخت‌افزارت چیه؟

با  hard disk sentinel  و crystal diskmark  آزمون اجرا کن و عکسش رو بگذار.

ssd تازمانی که پردازش با داده‌های روی درایو سر وکار نداشته باشه قدرتش رو نشان نمی‌ده. اگر برات مقدوره مدتی m.2 رو بردار و جاش ساتا بگذار. احتمالش هست به m.2 عادت کرده‌ باشی و وقتی نباشه متوجه برتریش بشی.

یک چیز خیلی ساده که وجود ssd پرسرعت رو نسبت به ssd معمولی و ssd رو نسبت به هارددیسک متفاوت نشان می‌ده، سرعت اجرا شدن برنامه‌هاست و نیز کارهای جزيی روزمره مثل راست کلیکی که روی نام پوشه‌ها و فایها می‌زنی، همه‌ی اینها روانتر می‌شن.

سلام . 

پروفایل کاربر فک کنم واسه دیدن مشخصات دیگران تعریف شده .

نه دقیقا شبیه ساتا 3 هست سرعت باز کردن اونم خیلی بالا بود اینم همین طور من اصلا نمی تونم کوچکترین فرقی تشخصیص بدم انگار نه انگار m.2 هست ..

من اگر می دونستم این اینطوریه یه ساتا 500 یا یه ترا میخریدم الکی پول به این دادم .

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

براي كاربر عادي حس نميشه!

عزيز سرعت ريد و رايت ساتا٣ كه همون حدود ٥٠٠ اينطوراست اينقدر زياد هست كه حس كردن تفاوتش با ٣٠٠٠ تو لود بازي و اينجور كارا اصلا حس نميشه، انتظار اينكه سيستم پرواز كنه رو ديگه نبايد داشته باشيد..

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، _theghostsleader_ گفته است :

سلام . 

پروفایل کاربر فک کنم واسه دیدن مشخصات دیگران تعریف شده .

نه دقیقا شبیه ساتا 3 هست سرعت باز کردن اونم خیلی بالا بود اینم همین طور من اصلا نمی تونم کوچکترین فرقی تشخصیص بدم انگار نه انگار m.2 هست ..

من اگر می دونستم این اینطوریه یه ساتا 500 یا یه ترا میخریدم الکی پول به این دادم .

نوشته‌های روی داشبورد و گلگیر رو بسیاری از کاربران بروز نمی‌کنند و حالا که گیر می‌دی، بهتر بود می‌نوشتی مشخصات رایانه مطابق داشبورد.

از نظر فنی مشکلی وجود نداره، اما این که تفاوتش ملموس نیست بستگی به انتظارات کاربر و نوع کاربریش داره.

من تفاوتشون رو حتی در کاربری عادی حس می‌کنم. چه برسه به پردازشهای سنگین. بسیاری از کارها هنوز وابسته به سرعت تک‌هسته‌ی پردازنده هستند و فکر کنم انتظارت از سریع‌تر شدن رایانه دست کم چند سال طول بکشه برآورده بشه.

نهایتا اگر احساس می‌کنی 960evo به کارت نمی‌آد، تاپیکش رو  بزن. خودم خریدارم. :D

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

نوشته‌های روی داشبورد و گلگیر رو بسیاری از کاربران بروز نمی‌کنند و حالا که گیر می‌دی، بهتر بود می‌نوشتی مشخصات رایانه مطابق داشبورد.

از نظر فنی مشکلی وجود نداره، اما این که تفاوتش ملموس نیست بستگی به انتظارات کاربر و نوع کاربریش داره.

من تفاوتشون رو حتی در کاربری عادی حس می‌کنم. چه برسه به پردازشهای سنگین. بسیاری از کارها هنوز وابسته به سرعت تک‌هسته‌ی پردازنده هستند و فکر کنم انتظارت از سریع‌تر شدن رایانه دست کم چند سال طول بکشه برآورده بشه.

نهایتا اگر احساس می‌کنی 960evo به کارت نمی‌آد، تاپیکش رو  بزن. خودم خریدارم. :D

اگر من از هارد سوییچ میکردم یه اس اس دی اره ولی الان از ساتا میام رو ام تو نمی دونم چرا اصلا هیچ تفاوتی حس نمی کنم همون طوری که رو سیستم اینتل و 840 باز میکرد و وارد بازی میشدم الانم همونه تازه اینتل که بوت سیستمم سریع ترم بود الان رایزن قعلا در حال اپدیت هست به طور پیوسته ...

مساله اینه اگر می دونستم واقعا هیچ فرقی نمی کنه میرفتم یه 1 ترا میخریدم الکی سر این هزینه کردم البته مهم نیست ولی خوب مجبورم یه ساتا هم بخرم . 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، _theghostsleader_ گفته است :

اگر من از هارد سوییچ میکردم یه اس اس دی اره ولی الان از ساتا میام رو ام تو نمی دونم چرا اصلا هیچ تفاوتی حس نمی کنم همون طوری که رو سیستم اینتل و 840 باز میکرد و وارد بازی میشدم الانم همونه تازه اینتل که بوت سیستمم سریع ترم بود الان رایزن قعلا در حال اپدیت هست به طور پیوسته ...

مساله اینه اگر می دونستم واقعا هیچ فرقی نمی کنه میرفتم یه 1 ترا میخریدم الکی سر این هزینه کردم البته مهم نیست ولی خوب مجبورم یه ساتا هم بخرم . 

من m.2 و pcie رو روی رایزن نیازموده ام. شاید واقعا این پلتفرم به اندازه ی اینتل برای ssd های جدید بهینه نشده باشه. همانطور که مثلا 1151 نسبت به 1150 اختلاف قدرت پردازشی ملموسی نداره، اما تجربه ی کاربری به دلیل بهینه بودن پلتفرم، روانتره.

به همین دلیل  گرچه روی کاغذ و در بسیاری آزمونها رایزن می درخشه، شخصا تاکنون دربرابر وسوسه ی رایزن مقاومت کرده ام.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

من m.2 و pcie رو روی رایزن نیازموده ام. شاید واقعا این پلتفرم به اندازه ی اینتل برای ssd های جدید بهینه نشده باشه. همانطور که مثلا 1151 نسبت به 1150 اختلاف قدرت پردازشی ملموسی نداره، اما تجربه ی کاربری به دلیل بهینه بودن پلتفرم، روانتره.

به همین دلیل  گرچه روی کاغذ و در بسیاری آزمونها رایزن می درخشه، شخصا تاکنون دربرابر وسوسه ی رایزن مقاومت کرده ام.

نمی دونم شایدم ربط به چیزای دیگه داشته باشه اما سیستم که خیلی روونه با این فرکانس رو 3 گیگ هست اما از 4 اینتل هم سریع تره من قبلش 4770k داشتم رایزن از اونم سریع تره ...

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، _theghostsleader_ گفته است :

نمی دونم شایدم ربط به چیزای دیگه داشته باشه اما سیستم که خیلی روونه با این فرکانس رو 3 گیگ هست اما از 4 اینتل هم سریع تره من قبلش 4770k داشتم رایزن از اونم سریع تره ...

مثال بزنم مطابق تجربه ی من 7700 و 7700k با z270 و b250 در کاربری عادی روانتر هستند و سریع تر بودنشون ملموسه، اما مثلا برای کاری که من می کنم یعنی پردازش ویدئو تفاوتی با z97 و 4790k که خودم دارم ندیدم. کلا ب  اساس آنچه دیده ام اسکایلیک و کابیلیک برای m.2 از بقیه ی پلتفرمهایی که دیده ام بهینه تر هستند،

لینک به دیدگاه

سلام

Samsung 960 Evo 256 یک Buffer Cache داره با حجم 13 گیگابایت، در صورتی که فایلی که در حال انتقال هست بیش از این میزان باشه سرعت درایو در حد یک SSD SATA کم میشه. در غیر این صورت شما با سرعت خوانش 6 برابر سریعتر و نوشتار 3 برابر سریعتر از SSD SATA می توانید از Samsung 960 Evo بهره ببرید.

اینکه تغییری در سرعت شاید به نظرتون نمیاد دلیلش میتونه این باشه که اصولا" اونقدر سنگین از سیستم استفاده نمیکنید. در بنچ مارکی که نشون دادین همه چیز عادی و طبیعیه. شاید باید سنگین تر از سیستم استفاده کنید تا تفاوت سرعت بیشتر براتون محسوس بشه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

من خودم روی سیستم هم سری بلک وسترن دارم . هم 850 پرو و هم 951 که دو نسل قبل 960 هست که همه اشون رو هم رید بستم . تو رندرینگ وقتی رایت یا save میکنم واقعا خروجی کارم تو هارد بلک با 850پرو و 951 Nvme رو کاملا حس میکنم . کاملا ملموسه حین رندرگیری و کاملا رضایت بخش بطوری که روی m2 حداقل 3برابر سریعتر از ssd خروجی میگیرم ...

یبارم چون برام خیلی مهم بود بازی mass effect andromeda رو روی هارد بلک نصب کردم یبار روی ssd  و یبار روی m2 . روی رزولیشن 5k با مانیتور دل 2715 با نرخ فرش 60Hz موقع لود از روی m2 راحت  60 هرتز بهم تصویر داد در صورتی که تو لود از ssd بهم 56 تا و تو هارد بلک حدود 50 تا تصویر میداد . البته با یه سیستم امضام که روش 2تا 1080ti نصب بود .  وقتی روی سیستم 4 تا 1080 انداختم و دوباره تست گرفتم و بقیه قطعات ثابت بود اختلاف رفرش تصاویر  ناچیز شدن . بطوریکه  از لود از m2 حدود 60 تصویر و از 850 پرو 58 تصویر و از هارد بلک 57 تصویر خروجی بهم داد . 

اگه گرافیکتون خیلی بالا باشه اون موقع نو درایوری که از روش بازی اجرا میشه زیاد مهم نیست . ولی اگه حافظه گرافیک یه مقدار کم بیاره شاید سرعت درایو اجرا کننده تعیین کننده میزان خروجی تازه اونم در حد 2 تا 3 فریم باشه  . ولی تو رندرینگ کاملا  قضیه فرق میکنه 

خودم شاید بعد تا پیکش کردم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...