رفتن به مطلب

راهنمایی در در مورد تشخیص کانکتور های پور CorsAir Rm1000i

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام  به دوستان و کاربران لیون کامپیوتر 

سوالی دارم موردپاوری که تازه خریدم Corsair Rm1000i تو جعبه خودش دو تا دفترچه داره اما فقط در مورد مقدار ولتاژهای توضیح داده و روی خود پین های کارت گرافیک 6+2=8 در اصل همان مربوط به  PCI-Express و سی پی یو  یعنی    4+4=8 یا 8 پین همان مادربورد روی پاور نوشته یا درج نشده چون 6 تا سوکت 8 پین داره و جدا روی آون درج نشده و تو عکس زیر فقط CPU 4+4 & PCI - 6+2   و  سیم ها هم همه مشکی رنگ هستند 

چون قبلا سر همین موضوع 4 سال پیش  بار مادربورد و سی پی یو سوخت آگه کسی میدونه واقعا کمک کنه ممنون میشم

2012-12-13-5012.jpg

2012-12-13-5010.jpg

ویرایش شده توسط Photoshop
لینک به دیدگاه

سوكت هاي ٨ پين مادربرد و ٨ پين گرافيك از طرف سمتي كه به بورد متصل ميشن فقط متفاوت هستند يعني جابجايي پين ها در سمت سوكتي كه به بورد متصل ميشه اتفاق ميوفته و در سمتي كه به پاور متصل ميشن مشترك هستند هيچ تفاوتي ندارند. ٨پين هاي موجود روي پاور همگي يكسانند و هم براي pci و هم براي main اوكي هستند.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

سوكت هاي ٨ پين مادربرد و ٨ پين گرافيك از طرف سمتي كه به بورد متصل ميشن فقط متفاوت هستند يعني جابجايي پين ها در سمت سوكتي كه به بورد متصل ميشه اتفاق ميوفته و در سمتي كه به پاور متصل ميشن مشترك هستند هيچ تفاوتي ندارند. ٨پين هاي موجود روي پاور همگي يكسانند و هم براي pci و هم براي main اوكي هستند.

ممنون از راهنمایی من میدونم خروجی از طرف خروجی سیم ها متفاوته یعنی نوع ولتاژ رسانی  به سوکت مادربورد و گرافیکی هست یعنی برای pci و مادربورد در اصل این رو میدونم

فقط فکر میگردم اندازه ولتاژ ها هم روی 8 پین ها متفاوفته یعنی جای پین ها برای پاور ها هم متفاوته؟  حالا فهمیدم که یعنی در اصل فقط نحوه ولتاژ رسانی خروجی سر کابلهای رو مادربورد و گرافیک متفاوته درست گفتم؟

ویرایش شده توسط Photoshop
لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

کلا 3 نوع سوکت میتونی به پاور وصل کنی.

یکی 8 پین برای سی پی یو و گرافیک.

یکی 6 پین برای ساتا و مولکس.

یکی 24پین مین برد.

داخل جعبه به مقدار کافی از این سیم ها هست که یه طرف یکی از این سوکت هاس و طرف دیگه سوکتی که شما لازم داری.

با توجه به نیازت استفاده کن.

مثلا من 24پین مین با 2تا 8 پین و 1 مولکس گرفتم. بقیه سیم ها تو جعبن و استفاده نشدن.

دیگه اینکه نحوه ولتاژ رسانی و امپر خروجی و شرایط پذیرفتن برجام چیه رو ول کن. شما اونایی که لازم داری رو وصل کن اونایی که لازم نداری رو وصل نکن.

موفق باشید دوست من.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

کلا 3 نوع سوکت میتونی به پاور وصل کنی.

یکی 8 پین برای سی پی یو و گرافیک.

یکی 6 پین برای ساتا و مولکس.

یکی 24پین مین برد.

داخل جعبه به مقدار کافی از این سیم ها هست که یه طرف یکی از این سوکت هاس و طرف دیگه سوکتی که شما لازم داری.

با توجه به نیازت استفاده کن.

مثلا من 24پین مین با 2تا 8 پین و 1 مولکس گرفتم. بقیه سیم ها تو جعبن و استفاده نشدن.

دیگه اینکه نحوه ولتاژ رسانی و امپر خروجی و شرایط پذیرفتن برجام چیه رو ول کن. شما اونایی که لازم داری رو وصل کن اونایی که لازم نداری رو وصل نکن.

موفق باشید دوست من.

سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما 

مسئله برمیگرده به این که اینجا اگه خروجی 8 پین کارت گرافیک به جای 8 پین سی پی یو بره چون در پور های دیگر مشخص شده مثلا با رنگ که کدام 8 پین به کارت گرافیک ها یا pci یا

کدوم 8 پین به قسمت cup که یک موقع به جای هم اشتباه نشه که خودم در نتیجه فهمیدم اصلا  کانکتور خروجی سر سیم های pci نمیره داخل جای مربوط به سی پی یو همینطور cpu 

همینطوره ولی در حقیقت اگر این کمپانی به این بزرگی رویپاورش درج میکرد بهتر بود

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Photoshop گفته است :

ممنون از راهنمایی من میدونم خروجی از طرف خروجی سیم ها متفاوته یعنی نوع ولتاژ رسانی  به سوکت مادربورد و گرافیکی هست یعنی برای pci و مادربورد در اصل این رو میدونم

فقط فکر میگردم اندازه ولتاژ ها هم روی 8 پین ها متفاوفته یعنی جای پین ها برای پاور ها هم متفاوته؟  حالا فهمیدم که یعنی در اصل فقط نحوه ولتاژ رسانی خروجی سر کابلهای رو مادربورد و گرافیک متفاوته درست گفتم؟

خير، همونطور كه گفتم ٨ پين هاي روي پاور همگي يكسانند از اونجا هم كه يكسان هستند دليلي نيست شركت كورسير سوكت ٨ پين گرافيك و مين رو از هم جدا كنه..

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

خير، همونطور كه گفتم ٨ پين هاي روي پاور همگي يكسانند از اونجا هم كه يكسان هستند دليلي نيست شركت كورسير سوكت ٨ پين گرافيك و مين رو از هم جدا كنه..

عذر میخواهم یعنی در حقیقت چون من خودم قبلا  OCZ با توان 700 وات داشتم روی آون خیلی دقیق هم مقدار ولتاژها رو هم به وضوح نوشته بود و راحت میتونستم بفهمم و خودم با مولتی متر

تست میکردم با توجه به نوشته ها آگه جایی شک داشتم خیلی کمک بود خب منطقی هم هست واسه برند معروف

اما این پاور فکر میکنم آمپر خروجی کانکتورها رو خودش تشخیص و اتوماتیک تنظیم میکنه و در اصل داری مدار هوشمند است که دقیق توضیح نداده حتی تو گوگل رو چند تا pdf پیدا کردم مربوط به این پاور یا راهنمای به صورت عکس اکثر پاور ها هست ولی من چیزی پیدا نکردم و آخر هم مشورت چند تا دوست و مشاور خود گارانتی منو متوجه هوشمند بودن پاور کرد

به صورت عکس هم پیدا نشد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...