رفتن به مطلب

بررسی یک ادعا ، فناوری DX12 در Fermi !

اشتراک گذاری

ساپورت DX12 .  

66 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام شرکت در ساپورت DX12 موفق تر بوده است ؟

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

اساس تولید دایرکت 12 بهره وری و افزایش فریم نبوده و دیدگاه شما از اساس اشتباه است

امیدوارم مطالعه مطلب زیر براتون مفید باشه

همه ی آنچه باید درباره DirectX 12 بدانید

https://www.farsigeek.com/?p=15019

از همون لینک که دادید

چه چیزی در مورد DirectX 12 بسیار خاص است؟

می‌توانیم دلیل آن را  در توانایی بالای این فناوری در میان سایر فناوریهای موجود در جذب سخت‌افزار در سطوح بالا دانست. همچنین این فناوری بیشترین سازگاری را با سخت‌افزارها داشته و به توسعه‌دهدنگان اجازه می‌دهد تا از تمامی قابلیت‌های آن استفاده نمایند. از طرفی، این امکان برای توسعه‌دهندگان وجود دارد تا از سطوح پایین سخت‌افزاری استفاده و بازی‌هایی را که تولید می‌کنند به صورت کامل با پردازنده بهینه نمایند. این بهینه‌سازی می‌تواند شرایط گسترده و متفاوتی همچون بهینه کردن فرمان‌ها و وظایف مختلف میان هسته‌های پردازشگر را نیز شامل شود. همچنین بهبود بخشیدن شرایط برای استفاده‌ی موتور بازی از تمامی هسته‌های پردازنده، می‌تواند یکی از بهترین نمونه‌های استفاده از DirectX 12 باشد.

DX12 در وهله اول منتشر شد تا مانع از هدر رفت منابع سیستم به خاطر ناتوانی در اجرای همزمان دستورات باشه .

پردازنده های گرافیکی multi-thread درDX11  نمی توانند برای اجرای چندین وظیفه به صورت همزمان بدون افزودن پیچیدگی قابل توجهی  زمانبندی شوند،این بدان معنا خواهد بود که تعداد قابل توجهی از منابع پردازنده گرافیکی به دلیل ناتوانی در تفهیم فرامین بلاستفاده باقی می ماند یا به عبارتی پردازنده گرافیکی هیچ گاه به صورت 100% قابل بکارگیری نیست.

به طور کلی ویژگی هایی مثل جمع شدن مموری های در حالت کراس ، SLI و یا استفاده همزمان از 2 یا چند عدد GPU مختلف از امتیازات متفرقه DX12 نسبت به DX11 محسوب میشن ( چنانچه تا الان هم توی بازی های مهم استفاده نشدن ) و اصل همون جلوگیری از هدررفت منابع هستش .

لینک به دیدگاه

• ارسال 52
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

در ۱ ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

مشکل کمبود حافظه البته در ذهن بنده هم بود منتها از اونجا که تمرکز بر روی فقط اجرا بود بنده عنوان نکردم ولی به هر صورت اینکه با این درایور جدید بازی روی این کارت اجرا میشه خودش ارزشمنده

مطمعنا خیلی ها هزینه ی تعوض گرافیک رو ندارن انویدیا کار بسیار بسییییار ارزشمندی رو انجام داد قطعا در اینده بازی هایی که برای اجرا فقط به DX12 نیاز دارن خواهد امد بر خلاف ای ام دی که با وقاحت تمام پشتیبانی از کارت های نسل قبلشو کاملا قطع کرد کابرها بیچاره رو در حسرت اجرای بازی های جدید گذاشت

ویرایش شده توسط Mahziyar Jafari
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

از همون لینک که دادید

چه چیزی در مورد DirectX 12 بسیار خاص است؟

می‌توانیم دلیل آن را  در توانایی بالای این فناوری در میان سایر فناوریهای موجود در جذب سخت‌افزار در سطوح بالا دانست. همچنین این فناوری بیشترین سازگاری را با سخت‌افزارها داشته و به توسعه‌دهدنگان اجازه می‌دهد تا از تمامی قابلیت‌های آن استفاده نمایند. از طرفی، این امکان برای توسعه‌دهندگان وجود دارد تا از سطوح پایین سخت‌افزاری استفاده و بازی‌هایی را که تولید می‌کنند به صورت کامل با پردازنده بهینه نمایند. این بهینه‌سازی می‌تواند شرایط گسترده و متفاوتی همچون بهینه کردن فرمان‌ها و وظایف مختلف میان هسته‌های پردازشگر را نیز شامل شود. همچنین بهبود بخشیدن شرایط برای استفاده‌ی موتور بازی از تمامی هسته‌های پردازنده، می‌تواند یکی از بهترین نمونه‌های استفاده از DirectX 12 باشد.

DX12 در وهله اول منتشر شد تا مانع از هدر رفت منابع سیستم به خاطر ناتوانی در اجرای همزمان دستورات باشه .

پردازنده های گرافیکی multi-thread درDX11  نمی توانند برای اجرای چندین وظیفه به صورت همزمان بدون افزودن پیچیدگی قابل توجهی  زمانبندی شوند،این بدان معنا خواهد بود که تعداد قابل توجهی از منابع پردازنده گرافیکی به دلیل ناتوانی در تفهیم فرامین بلاستفاده باقی می ماند یا به عبارتی پردازنده گرافیکی هیچ گاه به صورت 100% قابل بکارگیری نیست.

به طور کلی ویژگی هایی مثل جمع شدن مموری های در حالت کراس ، SLI و یا استفاده همزمان از 2 یا چند عدد GPU مختلف از امتیازات متفرقه DX12 نسبت به DX11 محسوب میشن ( چنانچه تا الان هم توی بازی های مهم استفاده نشدن ) و اصل همون جلوگیری از هدررفت منابع هستش .

بله و بنده کامل خوندمش عزیز و اگر با دقت هم بخونید میبینید که نوشته یکی از قابلیت ها...دقت کنید (یکی از قابلیت ها)

هدف از ارائه دایرکت 12 از ابتدا سازگاری با دستگاه های بیشتر و استفاده بهینه تر از منابع و پیشرفت در بازی سازی و اسان سازی کار و استفاده از ابجکت های بیشتر در هر صحنه رندر شده هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

بله و بنده کامل خوندمش عزیز و اگر با دقت هم بخونید میبینید که نوشته یکی از قابلیت ها...دقت کنید (یکی از قابلیت ها)

هدف از ارائه دایرکت 12 از ابتدا سازگاری با دستگاه های بیشتر و استفاده بهینه تر از منابع و پیشرفت در بازی سازی و اسان سازی کار و استفاده از ابجکت های بیشتر در هر صحنه رندر شده هست

کدوم قابلیت بود که بیشتر از سایرین در تبلیغات استفاده می شد ؟

کدوم قابلیت  الان در حال استفاده هست ؟

کدوم قابلیت بیشترین تاثیر رو داره ؟

منکر قابلیت های دیگه DX12 نشدم اما از بین همه اونها بهینه سازی از همه مهمتر بود . DX12 میتونه بهینه سازی هایی رو انجام بده که DX11 نمی تونه . مهمترین ویژگی DX12 رو سطح پایین بودنش می دونند ، ویژگی ای که توانایی استفاده از حداکثر پتانسیل سیستم رو میده .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

کدوم قابلیت بود که بیشتر از سایرین در تبلیغات استفاده می شد ؟

کدوم قابلیت  الان در حال استفاده هست ؟

کدوم قابلیت بیشترین تاثیر رو داره ؟

منکر قابلیت های دیگه DX12 نشدم اما از بین همه اونها بهینه سازی از همه مهمتر بود . DX12 میتونه بهینه سازی هایی رو انجام بده که DX11 نمی تونه . مهمترین ویژگی DX12 رو سطح پایین بودنش می دونند ، ویژگی ای که توانایی استفاده از حداکثر پتانسیل سیستم رو میده .

اقا وحید بیخیال...دیگه ادامه بحث اصلا ارزش و دلیلی هم نداره

همین که دایرکت 12 باعث پیشرفت گیمینگ میشه در انتها مهمه

شما میدونید بنده از دوستانتون هستم و این تاپیک هم هیچگونه تاثیری در دوستی ما نخواهد داشت

یادتون باشه بنده قبلا با شما سر انویدیا و amd بحث میکردم و توی تاپیک ترین ها هم منو به عنوان طرفداران شدید انویدیا نام بردید 

اما از وقتی رایزن اومده بنده همه جا ازش تعریف میکنم و به اکثر کاربران خریدش رو پیشنهاد میکنم و احتمالا خودتون هم دیدید چون واقعا فوق العاده و ارزشمنده

بنده هم هیچوقت نگفتم که amd بده و نه تنها بد نیست بلکه عالی هست و نسبت به قیمت و کارایی بی نظیره فقط من با انویدیا عادت دارم چون از اول انویدیا داشتم

بنده دوست دارم در این سایت از اطلاعات دوستان به دور از طرفداری و متعصب بودن استفاده کنم و امیدوارم همه دوستان هم اینگونه باشن

همش همین :x

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، HeX گفته است :

اینم از اون حرفاس که نقیضش تو خودش هست!

چرا نمیشه ؟

مثال :  الان گرافیک 560 یا 570 راحت بازی دوتا2 رو اجرا میکنن ، امدیم فردا با یه آبدیت  دوتا2 از Dx11 به Dx12 رفت (مثل همین چند سال پیش که از  Dx10 به Dx11 رفت.

اون زمان اگر سری 500 از Dx12 ساپورت  نکنه طرف باید بره گرافیک جدید تر بخره ، ولی الان که ساپورت میکنن فردا روزی اگر همچین موضوع رخ بده طرف میتونی به بازیش ادامه بده ولی فقط کافیه کمی تنظیمات گرافیکی رو بیاره پایین.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ATER گفته است :

چرا نمیشه ؟

مثال :  الان گرافیک 560 یا 570 راحت بازی دوتا2 رو اجرا میکنن ، امدیم فردا با یه آبدیت  دوتا2 از Dx11 به Dx12 رفت (مثل همین چند سال پیش که از  Dx10 به Dx11 رفت.

اون زمان اگر سری 500 از Dx12 ساپورت  نکنه طرف باید بره گرافیک جدید تر بخره ، ولی الان که ساپورت میکنن فردا روزی اگر همچین موضوع رخ بده طرف میتونی به بازیش ادامه بده ولی فقط کافیه کمی تنظیمات گرافیکی رو بیاره پایین.

البته نشد نداریم ولی احتمالش بسیار بسیار کمه .

مثالی هم که زدید به شرطی عملیه که دیگه بازی در DX11 اجرا نشه وگرنه کسی با 560 و 580 و ... DX11 رو ول نمی کنه سراغ DX12 بره !

درواقع بازی باید مخصوص ویندوز 10 بشه .

در 19 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

اقا وحید بیخیال...دیگه ادامه بحث اصلا ارزش و دلیلی هم نداره

همین که دایرکت 12 باعث پیشرفت گیمینگ میشه در انتها مهمه

شما میدونید بنده از دوستانتون هستم و این تاپیک هم هیچگونه تاثیری در دوستی ما نخواهد داشت

یادتون باشه بنده قبلا با شما سر انویدیا و amd بحث میکردم و توی تاپیک ترین ها هم منو به عنوان طرفداران شدید انویدیا نام بردید ?

اما از وقتی رایزن اومده بنده همه جا ازش تعریف میکنم و به اکثر کاربران خریدش رو پیشنهاد میکنم و احتمالا خودتون هم دیدید چون واقعا فوق العاده و ارزشمنده

بنده هم هیچوقت نگفتم که amd بده و نه تنها بد نیست بلکه عالی هست و نسبت به قیمت و کارایی بی نظیره فقط من با انویدیا عادت دارم چون از اول انویدیا داشتم

بنده دوست دارم در این سایت از اطلاعات دوستان به دور از طرفداری و متعصب بودن استفاده کنم و امیدوارم همه دوستان هم اینگونه باشن

همش همین :x

لینک به دیدگاه

همینکه انویدیا به فکر کاربران دارنده کارتهای قدیمی هستش به خودی خود ارزشمنده! 

در خصوص استفاده از تمامی قابلیت های DX12 در کارتهای سری 500 باید منتظر آپدیتهای جدیدتر درایور انویدیا موند!  هرچند این احتمال هم نمیشه از نظر دور داشت که قابلیت های سخت افزاری سری های قدیمی تر انویدیا در استفاده تمام و کمال سریهای 400 و 500 از این API رو کمی با مشکل مواجه میکنه

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

خیلی مسخره است که در زمینه ساپورت نرم افزاری بخواهیم AMD رو با انویدیا مقایسه کنیم . AMD حتی برای سری های قدرتمند HD6000 , هم دو سه ساله دیگه درایور نمیده چه برسه به ساپورت . یک کارت 528 بیتی گرانقیمت یه زمانی تو سری 6000 الان سه ساله بدون درایو مونده . اونوقت شرکتی مثل انویدیا احترام به مشتری رو معنا میکنه که حتی سری های 400 به پایین رو هم براشون درایو میده . این ساپورت دایرکت 12 هم که دیگه نور علی نور . AMD  هیچ احترامی به خریداران سری های قدیمی اش نداره . مشتری مداری رو باید از انویدیا یاد بگیره . واقعا ارزش داره که یه کارت با سخت افزار یکسان رو پول بیشتری بدی و انویدیا بگیری چون مطمئنی که تا سالیان سال ازش پشتیبانی خواهد شد. اما amd فردا پس فردا است که پشتیبانی خودش رو بگذاره روی سری rx و پایینتر از اون هم به درک . خرید کارت amd اشتباهه . دوستان اشتباه منو تکرار نکنند که الان سه ساله کارتم رو اپدیت نکردم . نتیجه اخلاقیش این میشه که یکی با 550 میاد رزیدنت اویل 7 رو بازی میکنه به راحتی اما یکی با 6870 نمیتونه اجراش کنه چون اپدیت درایو نداره

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، rezayadida گفته است :

خیلی مسخره است که در زمینه ساپورت نرم افزاری بخواهیم AMD رو با انویدیا مقایسه کنیم . AMD حتی برای سری های قدرتمند HD6000 , هم دو سه ساله دیگه درایور نمیده چه برسه به ساپورت . یک کارت 528 بیتی گرانقیمت یه زمانی تو سری 6000 الان سه ساله بدون درایو مونده . اونوقت شرکتی مثل انویدیا احترام به مشتری رو معنا میکنه که حتی سری های 400 به پایین رو هم براشون درایو میده . این ساپورت دایرکت 12 هم که دیگه نور علی نور . AMD  هیچ احترامی به خریداران سری های قدیمی اش نداره . مشتری مداری رو باید از انویدیا یاد بگیره . واقعا ارزش داره که یه کارت با سخت افزار یکسان رو پول بیشتری بدی و انویدیا بگیری چون مطمئنی که تا سالیان سال ازش پشتیبانی خواهد شد. اما amd فردا پس فردا است که پشتیبانی خودش رو بگذاره روی سری rx و پایینتر از اون هم به درک . خرید کارت amd اشتباهه . دوستان اشتباه منو تکرار نکنند که الان سه ساله کارتم رو اپدیت نکردم . نتیجه اخلاقیش این میشه که یکی با 550 میاد رزیدنت اویل 7 رو بازی میکنه به راحتی اما یکی با 6870 نمیتونه اجراش کنه چون اپدیت درایو نداره

گور بابای AMD ، اما مشتری مدار بودن انویدیا جوک خوبیه! پرچمداراش رو سال به سال داره ضعیفتر میکنه بعد اومده dx 12 رو برای کارت هایی که هیچ آسیبی به فروش کارت های جدیدش وارد نمیکنه رو آورده که همه مثل شما فکر کنن ، اگه خیلی به فکر مشتریش هست چند کامنت بالاتر گفتم به فکر 780 و 780ti باشه! هم پرچمدار هستند هم هزینه بیشتری برای خریدشون صرف شده!

Resident Evil 7 هم عنوان DirectX 11  هستش دوست خوبم ، برید راحت بازیتون رو بکنید.?

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

گور بابای AMD ، اما مشتری مدار بودن انویدیا جوک خوبیه! پرچمداراش رو سال به سال داره ضعیفتر میکنه بعد اومده dx 12 رو برای کارت هایی که هیچ آسیبی به فروش کارت های جدیدش وارد نمیکنه رو آورده که همه مثل شما فکر کنن ، اگه خیلی به فکر مشتریش هست چند کامنت بالاتر گفتم به فکر 780 و 780ti باشه! هم پرچمدار هستند هم هزینه بیشتری برای خریدشون صرف شده!

Resident Evil 7 هم عنوان DirectX 11  هستش دوست خوبم ، برید راحت بازیتون رو بکنید.?

درد همینه که رزیدنت اویل 7 دایرکت 1 1هستش اما این کارت نمیتونه اجراش کنه . یه سری به مشکلات بازیهای سال 2016 و 2017 بزنید متوجه میشید که اکثر بازیها که دایرکت 11 هم هستند رو خیلی کارتهای amd اجرا نمیشند

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، rezayadida گفته است :

درد همینه که رزیدنت اویل 7 دایرکت 1 1هستش اما این کارت نمیتونه اجراش کنه . یه سری به مشکلات بازیهای سال 2016 و 2017 بزنید متوجه میشید که اکثر بازیها که دایرکت 11 هم هستند رو خیلی کارتهای amd اجرا نمیشند

خب اون بخاطر مموری کارتتون هست! کارت قبلی بنده هم نمیتونست درست اجرا کنه! gtx 650ti boost! اگر با کارت های سری کارت شما مقایسه کنم میشه در حد 6970! این ربطی AMD یا Nvidia نداره! 

تنها دلیل انویدیا برای این ساپورت ، فقط اجرا کردن بازی هست و نه لذت بردن از بازی!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

خب اون بخاطر مموری کارتتون هست! کارت قبلی بنده هم نمیتونست درست اجرا کنه! gtx 650ti boost! اگر با کارت های سری کارت شما مقایسه کنم میشه در حد 6970! این ربطی AMD یا Nvidia نداره! 

تنها دلیل انویدیا برای این ساپورت ، فقط اجرا کردن بازی هست و نه لذت بردن از بازی!

داداش خبر نداری نگو اینو . اصلا ربطی به مموری نداره . بخاطر درایو تاریخ گذشته این کارتها اول بازی یه ارور دایرکت ایکس معروف میده که بلای جون همه کارتهای زیر 7000 شده و هزار تا بامبول دراورندند اما نتونستند رفعش کنند و منتظرند شاید کپکم یه به روزرسانی بده و کار amdرو اون انجام بده. اینکه یه کارتی 3 سال براش درایو نیاد همینه که مسئول مستقیمش هم amd است

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rezayadida گفته است :

داداش خبر نداری نگو اینو . اصلا ربطی به مموری نداره . بخاطر درایو تاریخ گذشته این کارتها اول بازی یه ارور دایرکت ایکس معروف میده که بلای جون همه کارتهای زیر 7000 شده و هزار تا بامبول دراورندند اما نتونستند رفعش کنند و منتظرند شاید کپکم یه به روزرسانی بده و کار amdرو اون انجام بده. اینکه یه کارتی 3 سال براش درایو نیاد همینه که مسئول مستقیمش هم amd است

سلام دوست عزیز :x شاید من دانشم در حدی نباشه که بخوام نظری در این مورد بدم ولی فک میکنم AMD توی ورژن قبلی درایورش که 15.7.1 باشه از کارت های زیر 7000 هم پشتیبانی میکنه، شاید هم من اشتباه میکنم اما طبق Change Log خود درایور همچین چیزی نوشته:

کارت های پشتیبانی شده در ورژن ۱۵.۷.۱ :

AMD Radeon R5 235X, Radeon R5 235, Radeon R5 ۲۳۰, Radeon R5 220 Series Graphics
AMD Radeon HD 8470, Radeon HD 8350, Radeon HD 8000 (D/G variants) Series Graphics
AMD Radeon HD 7000 – HD 7600 (including A/D/G/M variants) Series Graphics
AMD Radeon HD 6000 (including A/D/G/M variants) Series Graphics
AMD Radeon HD 5000 (including M variant) Series Graphics

هر چند که با تمام این تفاسیر باز هم فک نمیکنم اجرا نشدن این بازی روی چنین کارتی زیاد دور از انتظار باشه، این کارت کم کم 6 سال پیش عرضه شده و مشکل میتونه به دلیل نبود معماری مثل GCN باشه، نمونه مشکل شما:

?Is there any fix for this issue d:\\reengine\\reengine\\builder\\modules\\render\\os\\renderdevicedx11.cpp" 4948 createComputeShader failed
I'm using HD 6870 1GB, but some less powerfull graphic can run this game, like GTX 650 1GB, I don't know why this graphic can't run the game, it supports direct x11

It has nothing to do with being an AMD user (I'm one)
But that GPU is quite old, like 6 years old or so. The Intel HD graphics you are talking about are much newer integraded cpu that the one you have.... It's like saying HEY this Intel HD graphic card can run Crysis much better than my Nvidia Geforce 6600. I'm sure that the HD6870 gave you a lot of joy but is an old card, even ATI list that GPU as "Legacy" that means NO new drivers. Sorry

ویرایش شده توسط Ruby
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

طی یک  بررسی سایت های معتبر اومدن کارت 780 تی ای رو از درایورهای قدیمی تا جدیدترین درایور ها تو بازی ها تست کردن و این شایعه که انویدیا قدرت کارتاشو کاهش میده رو مورد بررسی قرار دادن..جالب اینه که هیچ کاهشی در کار نبود و به نسبت درایورهای قدیمی حتی میانگین 1 تا 2 فریم هم بهتر شده بود

خبرش رو هم توی همین انجمن گذاشته بودن و جالبیش اونه توی اون تاپیک اصلا سروکله طرفدارای amd پیدا هم نشد

لطفا فقط بخاطر اینکه چیزی از دیگران شنیدین نیاید اینجا همونو تکرار نکنید و برای حرفتون مدرک معتبر بیارید وگرنه ادعا کردن راحته عزیز

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

طی یک  بررسی سایت های معتبر اومدن کارت 780 تی ای رو از درایورهای قدیمی تا جدیدترین درایور ها تو بازی ها تست کردن و این شایعه که انویدیا قدرت کارتاشو کاهش میده رو مورد بررسی قرار دادن..جالب اینه که هیچ کاهشی در کار نبود و به نسبت درایورهای قدیمی حتی میانگین 1 تا 2 فریم هم بهتر شده بود

لطفا فقط بخاطر اینکه چیزی از دیگران شنیدین نیاید اینجا همونو تکرار نکنید و برای حرفتون مدرک معتبر بیارید وگرنه ادعا کردن راحته عزیز

ممنون میشم اسمی لینک اون تاپیک در اختیار بنده بگذارید ، حرف دیگران رو تکرار نمیکنم کارت قبلی بنده از شرکت انویدیا بوده ، علاوه بر اون کارت 780 یکی از دوستانم رو شخصا تست کردم! در بازی های جدید درایور های قدیمی که چند وقت قبل از اون بازی ها عرضه شدن وضعیت بهتری دارن نسبت به درایور های جدید! اما همیشه هر بازی رو نمیشه از با درایور های قدیمی اجرا کرد!

این قسمت قضیه یک طرف ، تفاوت کارت منسوخ و ترکیده 290  290x و کارت های 780 و 780ti هم یک طرف!  زمانی که هر دو عرضه شدن 290 و 290x مقداری از 780 قویتر و هر دو ضعیفتر از 780ti بودند چرا العان سخنی از 780ti  نیست؟ از نظر شما این دو کارت توانایی رقابت با 970 و 1060 و580 رو ندارند؟ یعنی زمانی که عرضه شدند 100% بهینه بودند؟ ( امکان بهبود کارایی با درایور جدید براشون وجود نداره؟)

?

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، rezayadida گفته است :

شما فرمودید" یه سری به مشکلات بازیهای سال 2016 و 2017 بزنید متوجه میشید که اکثر بازیها که دایرکت 11 هم هستند رو خیلی کارتهای amd اجرا نمیشند"

بنده با کارت HD6790 خیلی ها رو امتحان کردم همیچ کدومشون مشکلی نداشتن اگر مشکل فقط در یک بازی هست دلیل نمیشه بگیم که همشون مشکل دارن! 

سه سال هم نیست برادر ، درایوری که دوستمون Ruby  فرمودن برای اواسط 2015 هستش  .?

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

ممنون میشم اسمی لینکی از سایت های معتبری که فرمودید بگذارید ، حرف دیگران رو تکرار نمیکنم کارت قبلی بنده از شرکت انویدیا بوده ، علاوه بر اون کارت 780 یکی از دوستانم رو شخصا تست کردم! در بازی های جدید درایور های قدیمی که چند وقت قبل از اون بازی ها عرضه شدن وضعیت بهتری دارن نسبت به درایور های جدید! اما همیشه هر بازی رو نمیشه از با درایور های قدیمی اجرا کرد!

این قسمت قضیه یک طرف ، تفاوت کارت منسوخ و ترکیده 290  290x و کارت های 780 و 780ti هم یک طرف!  زمانی که هر دو عرضه شدن 290 و 290x مقداری از 780 قویتر و هر دو ضعیفتر از 780ti بودند چرا العان سخنی از 780ti  نیست؟ از نظر شما این دو کارت توانایی رقابت با 970 و 1060 و580 رو ندارند؟ یعنی زمانی که عرضه شدند 100% بهینه بودند؟ ( امکان بهبود کارایی با درایور جدید براشون وجود نداره؟)

?

بحث در رابطه با 290 ها متفاوت هست و ربطی به ماجرای انویدیا نداره...افزایش کارایی کارت های amd باعث شده خیلی ها فکر کن که کارت های نسل قبل انویدیا کاهش عملکرد داشته ان..صحبت ما اصلا سر این چیزا نیست و درباره درایورها و افت کارایی عمدی داریم بحث می کنیم

جالبش اینه شما از من مدرک میخواید ولی خودتون مدرکی ارائه نمیدید...در واقع احتیاجی نیست که من به شما مدرک بدم..این شما هستیدکه اومدید اتهامی علیه انویدیا وارد کردید و باید الان مدرک مستند و معتبر بدید

همون بررسی که فرمودید انجام دادید دوباره انجام  بدید و با ما به اشتراک بگذارید

بنده دارم دنبال لینک اون بررسی میگردم و پیدا کنم حتما توی همین پست اضافه میکنم

لینک پایین هم یک بررسی از کارت 980 تی ای و 1080 هست با درایورهای قدیمی و جدید که دیدنش خالی از لطف نیست

https://www.hardocp.com/article/2017/02/08/nvidia_video_card_driver_performance_review/13

این بررسی درایور هم تو سایت سخت افزار در ایران تهیه شده برای همین ماجرا

http://sakhtafzar.com/1395/04/مقايسه-عملكرد-درايورهاى-nvidia-در-سالی-که-گذ/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

بحث در رابطه با 290 ها متفاوت هست و ربطی به ماجرای انویدیا نداره...افزایش کارایی کارت های amd باعث شده خیلی ها فکر کن که کارت های نسل قبل انویدیا کاهش عملکرد داشته ان..صحبت ما اصلا سر این چیزا نیست و درباره درایورها و افت کارایی عمدی داریم بحث می کنیم

جالبش اینه شما از من مدرک میخواید ولی خودتون مدرکی ارائه نمیدید...در واقع احتیاجی نیست که من به شما مدرک بدم..این شما هستیدکه اومدید اتهامی علیه انویدیا وارد کردید و باید الان مدرک مستند و معتبر بدید

لینک پایین هم یک بررسی از کارت 980 تی ای و 1080 هست با درایورهای قدیمی و جدید که دیدنش خالی از لطف نیست

https://www.hardocp.com/article/2017/02/08/nvidia_video_card_driver_performance_review/13

ماشاالله آقای الماسی عزیز :)

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rezayadida گفته است :

در ۱ ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

آخر ما نفهمیدیم ای ام دی 3 ساله که برای کارتهاش درایور نمیده و هیچ احترامی به مشتریش نمیزاره یا با لانچ درایور جدید برای کارتهای سری R9 200 هنوز هم افزایش پرفورمنس به وجود میاره ؟؟؟؟

صرف وجود درایور چه فایده ؟؟؟؟ وقتی انویدیا درایور میده برای استفاده از DX12 و به جای افزایش پرفورمنس با کاهش پرفورمنس رو به رو میشیم این ساپورت کردنه ؟؟؟؟

چه فایده از درایور هایی که تاثیر مثبت ندارن ؟؟؟

اما در مورد کاهش پرفورمنس :

اولا که صحبت سر کاهش پرفورمنس سری 700 بود نه 900 . سری 700 عملا همرده جدی سری 900 حساب میشه . کارت 780 و 780Ti توان رقابت با 970 و 980 رو دارن و کارت 770 با 960 قابل مقایسه هست اما سری 900 به زحمت برای سری 1000 رقیب محسوب میشه . 1080 توانی معادل 2 عدد 980 در حالت SLI داره و 980 رو باید با یک پایین رده در حد 1060 مقایسه کرد . پر واضحه که بر عکس سری 700 که رقیب سری 900 بود سری 900 توان رقابت با سری 1000 رو نداره . بنابر این کاهش پرفورمنس سری 900 سودی برای  انویدیا نداره .

در همون لینک دوم که دوست خوبمون آقای الماسی دادند نوشته شده :

نکته مهم : طبق شواهد بدست آمده و تست های انجام شده، مشخص شده است که انویدیا یا بصورت تصادفی یا از روی قصد قبلی، درایور های را ارائه کرده است که توانایی سخت افزاری سری 700 را در بازی های رایانه ای کاهش داده است. با در نظر گرفتن این شواهد وبسایت تخصصی سخت افزار تمرکز ویژه ای بر سری کارت های گرافیکی سری 900 انویدیا با حضور قدرتمندترین آنها GTX 980 Ti داشته است تا بتوان هر چه دقیق تر به نتیجه نهایی دست پیدا کرد.

لینک میدید خودتون یه دور بخونید !!!!

اما در مورد حمایت از حقوق مصرف کننده توسط انویدیا :

جدا از بحث کاهش پرفورمنس سری 700 موارد بسیاری حکایت از کثافت کاری های انویدیا داره .

عرضه کارت 970 با 0.5+3.5 گیگ حافظه که موجب محکومیت این شرکت در دادگاه های آمریکا و پرداخت غرامت شد.

حذف تکنولوژی SLI از کارت 1060 برای جلوگیری از رقیب شدن این کارت با 1080 !

دروغ گویی های این شرکت در ساپورت کامل DX12 توسط سری 1000 و سایر دروغ گویی های این شرکت در مورد DX12 !

و ...

موفق باشید !

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

آخر ما نفهمیدیم ای ام دی 3 ساله که برای کارتهاش درایور نمیده و هیچ احترامی به مشتریش نمیزاره یا با لانچ درایور جدید برای کارتهای سری R9 200 هنوز هم افزایش پرفورمنس به وجود میاره ؟؟؟؟

صرف وجود درایور چه فایده ؟؟؟؟ وقتی انویدیا درایور میده برای استفاده از DX12 و به جای افزایش پرفورمنس با کاهش پرفورمنس رو به رو میشیم این ساپورت کردنه ؟؟؟؟

چه فایده از درایور هایی که تاثیر مثبت ندارن ؟؟؟

اما در مورد کاهش پرفورمنس :

اولا که صحبت سر کاهش پرفورمنس سری 700 بود نه 900 . سری 700 عملا همرده جدی سری 900 حساب میشه . کارت 780 و 780Ti توان رقابت با 970 و 980 رو دارن و کارت 770 با 960 قابل مقایسه هست اما سری 900 به زحمت برای سری 1000 رقیب محسوب میشه . 1080 توانی معادل 2 عدد 980 در حالت SLI داره و 980 رو باید با یک پایین رده در حد 1060 مقایسه کرد . پر واضحه که بر عکس سری 700 که رقیب سری 900 بود سری 900 توان رقابت با سری 1000 رو نداره . بنابر این کاهش پرفورمنس سری 900 سودی برای  انویدیا نداره .

در همون لینک دوم که دوست خوبمون آقای الماسی دادند نوشته شده :

نکته مهم : طبق شواهد بدست آمده و تست های انجام شده، مشخص شده است که انویدیا یا بصورت تصادفی یا از روی قصد قبلی، درایور های را ارائه کرده است که توانایی سخت افزاری سری 700 را در بازی های رایانه ای کاهش داده است. با در نظر گرفتن این شواهد وبسایت تخصصی سخت افزار تمرکز ویژه ای بر سری کارت های گرافیکی سری 900 انویدیا با حضور قدرتمندترین آنها GTX 980 Ti داشته است تا بتوان هر چه دقیق تر به نتیجه نهایی دست پیدا کرد.

لینک میدید خودتون یه دور بخونید !!!!

اما در مورد حمایت از حقوق مصرف کننده توسط انویدیا :

جدا از بحث کاهش پرفورمنس سری 700 موارد بسیاری حکایت از کثافت کاری های انویدیا داره .

عرضه کارت 970 با 0.5+3.5 گیگ حافظه که موجب محکومیت این شرکت در دادگاه های آمریکا و پرداخت غرامت شد.

حذف تکنولوژی SLI از کارت 1060 برای جلوگیری از رقیب شدن این کارت با 1080 !

دروغ گویی های این شرکت در ساپورت کامل DX12 توسط سری 1000 و سایر دروغ گویی های این شرکت در مورد DX12 !

و ...

موفق باشید !

سلام..لینک رو بنده خوندم عزیز..بهتره شما یکبار دیگه قشنگ تر بخونید چون در انتها گفته شده:

همانطور که جدول نتیجه نشان می دهد، در بالاترین حالت تنظیمات گرافیکی با فعال بودن تمامی گزینه های GAMEWORKS شاهد آن هستیم که تمامی درایور ها نزدیک هم بوده و نرخ فریم یکسانی در میانگین فریم دریافت کردند

در چند بازی با درایور نهایی افزایش کارایی هم داشتیم..در رابطه با سری 700 هم هیچ مدارکی دال بر افت کارایی وجود نداره و اگر داره ممنون میشم نشون بدید..خود سایت سخت افزار هم فقط نقل قول کرده از جاهای دیگه و خودش تستی از سری 700 نداشته..با توجه به شناختی که از شما هواداران فعال AMD داریم اطمینان دارم که اگر مدرکی بود تا الان تمامی این انجمن رو منقوش به تصاویرش کرده بودید ! پس جای تعجب نداره

اینم جواب شما..البته نیاز به پست دادن نبود فقط جهت شفاف سازی گفتم...درباره اون سری 700 هم ممنون میشم مدرک معتبر بدید و طبق معمول کار همیشگی فن های AMD شایعات بی پایه و اساس نبافید

اینجا همه میتونن قشنگ ببینن و قضاوت کنن

ما منتظر مدارک شما میمونیم

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

من نمیدونم چرا روی AMD بعضی دوستان تعصب دارند . خداییش همین تکنولوژی CUDA یا physx برای اینکه به انویدیا ایمان اورد کافی نیست. همه چیز قیمت پایین نیست.هنوز که هنوزه یه کارت 550 ti میتونه چه در گیم و چه در رندرینگ موثر ظاهر بشه .اینکه میان رده ها رو انویدیا زیاد علاقه ای بهش نداره شاید بخاطر حضور انتحاری amd باشه که با قیمت خیلی پایین داره خودزنی میکنه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام..لینک رو بنده خوندم عزیز..بهتره شما یکبار دیگه قشنگ تر بخونید چون در انتها گفته شده:

همانطور که جدول نتیجه نشان می دهد، در بالاترین حالت تنظیمات گرافیکی با فعال بودن تمامی گزینه های GAMEWORKS شاهد آن هستیم که تمامی درایور ها نزدیک هم بوده و نرخ فریم یکسانی در میانگین فریم دریافت کردند

اینم جواب شما..البته نیاز به پست دادن نبود فقط جهت شفاف سازی گفتم...درباره اون سری 700 هم ممنون میشم مدرک معتبر بدید و طبق معمول کار همیشگی فن های AMD شایعات بی پایه و اساس نبافید

اینجا همه میتونن قشنگ ببینن و قضاوت کنن

ما منتظر مدارک شما میمونیم

گفتم که سری 900 رقیب سری 1000 محسوب نمی شه.

پس کاهش کارایی هم بی مورده

اون نتیجه گیری پایانی مربوط به 980Ti هستش نه سری 700 . خود سایت سخت افزار مدعی شده کارتهای سری 700 با درایورها دچار کاهش کارایی شده و این رو به عنوان یک واقعیت پذیرفته بعد رفته سراغ سری 900 و کارت 980Ti تا ببینه انویدیا برای این سری 900 هم چنین کاری کرده یا نه !!!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

گفتم که سری 900 رقیب سری 1000 محسوب نمی شه.

پس کاهش کارایی هم بی مورده

اون نتیجه گیری پایانی مربوط به 980Ti هستش نه سری 700 . خود سایت سخت افزار مدعی شده کارتهای سری 700 با درایورها دچار کاهش کارایی شده و این رو به عنوان یک واقعیت پذیرفته بعد رفته سراغ سری 900 و کارت 980Ti تا ببینه انویدیا برای این سری 900 هم چنین کاری کرده یا نه !!!

پست رو اپدیت کردم...باز هم میگم فقط مدرک معتبر..بنده به شایعات و حرف های بی اساس گوش نمیدم و پشیزی برام ارزش ندارن

اگر شما ادعا دارید که چنین هستش خوشحال میشم مدارکتون رو به ما هم ارجاع بدید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، rezayadida گفته است :

من نمیدونم چرا روی AMD بعضی دوستان تعصب دارند . خداییش همین تکنولوژی CUDA یا physx برای اینکه به انویدیا ایمان اورد کافی نیست. همه چیز قیمت پایین نیست.هنوز که هنوزه یه کارت 550 ti میتونه چه در گیم و چه در رندرینگ موثر ظاهر بشه .اینکه میان رده ها رو انویدیا زیاد علاقه ای بهش نداره شاید بخاطر حضور انتحاری amd باشه که با قیمت خیلی پایین داره خودزنی میکنه

بنده هم نمیدونم شما چرا روی انویدیا تعصب دارید ؟

افتخارات ای ام دی بسیار زیاده . از ساخت CPU های 2 و چند هسته ای تا استفاده از مموری های جدید تر مثل HBM و ... . تکنولوژی هرگز بدون ای ام دی به اینجا که الان رسیده نمی رسید !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...