رفتن به مطلب

مدیریت دو کارت گرافیک در حالت SLI شده و تنظیم فن های اتوماتیک آنها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیز و گرامی لیون کامپیوتر

من دو تا کارت گرافیک Gainward Phoenix GTX 1080 دارم و عمل slide همون Bridge گذاشتن رو هم انجام دادم تا اینجای کار مشکلی نیست و ویندوز هر دو کارت رو میشناسه

ولی مشکل من اینجاست که فن های این کارت حتی در حالت تک هم اتوماتیک هست و در حالتی که حرارت بالا بره روشن باید بشه اصولا Fan Controller داره ولی نیاز به تنظیم داره

از داخل ویندوز با نرم افزار Asus GPU Teawak میشه دور فن رو کنترل کرد اما این مورد 

در حالت Sli  نمیشه فن هر دو رو کنترل کرد و دما بالا میره آگه کنترل نکنم دستی

دوستان آگه کسی میدونه واقعا کمک  کنه ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Photoshop گفته است :

سلام به دوستان عزیز و گرامی لیون کامپیوتر

من دو تا کارت گرافیک Gainward Phoenix GTX 1080 دارم و عمل slide همون Bridge گذاشتن رو هم انجام دادم تا اینجای کار مشکلی نیست و ویندوز هر دو کارت رو میشناسه

ولی مشکل من اینجاست که فن های این کارت حتی در حالت تک هم اتوماتیک هست و در حالتی که حرارت بالا بره روشن باید بشه اصولا Fan Controller داره ولی نیاز به تنظیم داره

از داخل ویندوز با نرم افزار Asus GPU Teawak میشه دور فن رو کنترل کرد اما این مورد 

در حالت Sli  نمیشه فن هر دو رو کنترل کرد و دما بالا میره آگه کنترل نکنم دستی

دوستان آگه کسی میدونه واقعا کمک  کنه ممنون میشم 

سلام از افتربرنر استفاده کنید

بنده 2 تا کارت دارم و با تنظیم ور فن در افتر برنر هر دو کارت سرعت فنشون تغییر میکنه

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام از افتربرنر استفاده کنید

بنده 2 تا کارت دارم و با تنظیم ور فن در افتر برنر هر دو کارت سرعت فنشون تغییر میکنه

ممنون از لطف شما نظر شما در این مورد که فن به صورت اتوماتیک فعال نمیشه یک ایراد برای Auto Fan Controller محسوب نمیشه ؟ خب اگر این شرکت ادعا داره فن ها در صورت

حرارت بالا فعال میشن اما اینطور نیست به گارانتی برم و بگم 

چون من قبلا کارت گرافیک AMD Fury Triple 3 Fan که آون هم سه تا فن داشت اما تکنولوژی Auto Fan Controller کار نمیکرد و گارانتی به من گفت باید واسش تو Asus Teawak

تعریف کنی در چه دمایی فعال بشه فن ها

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Photoshop گفته است :

ممنون از لطف شما نظر شما در این مورد که فن به صورت اتوماتیک فعال نمیشه یک ایراد برای Auto Fan Controller محسوب نمیشه ؟ خب اگر این شرکت ادعا داره فن ها در صورت

حرارت بالا فعال میشن اما اینطور نیست به گارانتی برم و بگم 

چون من قبلا کارت گرافیک AMD Fury Triple 3 Fan که آون هم سه تا فن داشت اما تکنولوژی Auto Fan Controller کار نمیکرد و گارانتی به من گفت باید واسش تو Asus Teawak

تعریف کنی در چه دمایی فعال بشه فن ها

شما اگه افتر برنر نصب کنی میتونی انتخاب کنی که کنترل فن اتومات توسط افتربرنر باشه که خیلی هم عالیه..برای من الان روی همین حالته

شما بگیر و تست کن و ببین فن ها خوب کار میکنن یا نه و بعدش اعلام کن

اگرم تنظیمات افتربرنر رو بلد نبودی بعد نصب بهم بگو که بگم از کجا باید تنظیمشون کنی..البته نرم افزار باز میشه همون جلوش همه ی گزینه ها با نوشته درشت هست و راحت پیداشون میکنید

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

شما اگه افتر برنر نصب کنی میتونی انتخاب کنی که کنترل فن اتومات توسط افتربرنر باشه که خیلی هم عالیه..برای من الان روی همین حالته

شما بگیر و تست کن و ببین فن ها خوب کار میکنن یا نه و بعدش اعلام کن

اگرم تنظیمات افتربرنر رو بلد نبودی بعد نصب بهم بگو که بگم از کجا باید تنظیمشون کنی..البته نرم افزار باز میشه همون جلوش همه ی گزینه ها با نوشته درشت هست و راحت پیداشون میکنید

با سلام خدمت دوست عزیز ممنون و تشکر از راهنمایتون اما اینجا سوال دیگر هم هست که باز هم فن ها رو درجه مثلا  50 در حالت پایه منظور نرمال هست یا جا 80 درجه و تا 100 میشه به همین  صورت نموداری تنظیم کرد که مثلا  آگه حرارت بالا رفت اصولا طبق تنظیمات من باید سرعت بیشتر بشه که اینم یک بار کار میکنه و یک بار کار نمیکنه حتی رو خشن ترین رزولوشن2160p

تو 3dmark جواب میده سرعت فن گذاشتم رو 80 درجه تا 100 درجه تنظیم کردم  اول رو 80 درجه خیلی نرم جواب میداد و جاهای سخت تر معرفت رو 100 درجه اتوماتیک فول میشه

ولی تو درجات پایین مثل 60 تا85 جواب نمیده اتوماتیک

من حالت sli رو از پنل خود انویدیا اما یک سوال باقی میمونه تو مرد sli که چرا کارت دوم کمتر کارآیی میده بهم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...