رفتن به مطلب

درخواست کمک فوری ... تصویر ندادن مادربرد

meepo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

سیستمی با مشخصات زیر خریداری کردیم و اسمبل کردیم:

MB : MSI B350 Tomwahk

CPU : Ryzen 1500x

RAM: 2x 8Gb Kingston HyperX 2400MHZ

Monitor: LG MP58VQ

VGA : Strix 1060

Power: Green 600 Bronze

Case: Hero

1TB HDD + 128GB SSD

موقع روشن شدن سیستم هیچ تصویری نمیده .. هیچ بوق یا صدایی هم نمیده. اینم یه عکس از سیستم در حالت روشن (تصویر نداریم -- می نویسه No Signal)

photo_2017-07-04_22-57-19.thumb.jpg.7518890dad2afc77fcd680517116804c.jpg

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

انوع اقسام حالات رم رو امتحان کردم باز هم نتیجه نداد

2 چراغ LED Debug بالایی روشن هست. داخل دفترچه نوشته مربوط به رم و پردازنده هست.

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

سلام!

من به درستی نمیدونم اما حدس میزنم رم تون با سیستم سازگار نیست... میتونید بایوس رو آپدیت کنید یا رم دیگه ای  روی مادربرد قرار بدید؟

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

سلام!

من به درستی نمیدونم اما حدس میزنم رم تون با سیستم سازگار نیست... میتونید بایوس رو آپدیت کنید یا رم دیگه ای  روی مادربرد قرار بدید؟

ممنون بابت راهنماییتون ... ولی خوب تصویر نمیده اصلا . یعنی نمیشه وارد تنظیمات بایوس شد که آپدیت کرد

لینک به دیدگاه

سلام

میتونید سیستم رو وصل کنید به تلویزیون و با یه کابل دیگه تست کنید؟

اگر که بازم تصویر ندادن حداقل متوجه میشید که از کیسه...کارت رو دراوردید دوباره جا بزنید یا توی یه اسلات دیگه تست کنید؟

لینک به دیدگاه

جای اسلات رام رو عوض کنید و تنها یک رم رو در A2 قرار بدید، با یک کارت گرافیک دیگه هم امتحان کنید... باطری رو هم خارج کنید و دوباره قرار بدید یا با اتصال جامپرJBAT1 بایوس رو ریست کنید

ببخشید اکر کمکی نمیتونم بکنم چون تجربه ام در این زمینه کم هست

ویرایش

اگر همه این کارها رو کردید و باز هم تغییر نکرد... احتمالا از مادربرد هست، مرجوع ش کنید تا ببینید چی میشه.

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

دوسته عزیز جسارت شما اون اسپیکر کوچک مربوط ب بوق مادربورد رو نصب کردی؟

در مورد اینکه تصویر ندارید چند حالت داره یا شما کابل پاور گرافیکتون رو نصب نکردید یا کابلی ک خروجی میگیرید از کارت گرافیک مشکل داره یا هم سوکت مانیتورتون مشکل داره

لینک به دیدگاه

سلام

شما چرا سیستم رو تست نکرده، اسمبل کردید و 24 ساعت مهلت تست مادربورد رو از بین بردید! :50_open_mouth: اگه قبل از پیچ کردن مادربورد، تست میکردید و مادربورد مشکل داشت فروشنده براتون تعویض میکرد.

الان هم با یک رم دیگه امتحان کنید، اگه درست نشد با یه گرافیک دیگه هم تست کنید.:35_thinking:

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Saman Taji گفته است :

سلام!

من به درستی نمیدونم اما حدس میزنم رم تون با سیستم سازگار نیست... میتونید بایوس رو آپدیت کنید یا رم دیگه ای  روی مادربرد قرار بدید؟

در ۱ ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام

میتونید سیستم رو وصل کنید به تلویزیون و با یه کابل دیگه تست کنید؟

اگر که بازم تصویر ندادن حداقل متوجه میشید که از کیسه...کارت رو دراوردید دوباره جا بزنید یا توی یه اسلات دیگه تست کنید؟

در 51 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

جای اسلات رام رو عوض کنید و تنها یک رم رو در A2 قرار بدید، با یک کارت گرافیک دیگه هم امتحان کنید... باطری رو هم خارج کنید و دوباره قرار بدید یا با اتصال جامپرJBAT1 بایوس رو ریست کنید

ببخشید اکر کمکی نمیتونم بکنم چون تجربه ام در این زمینه کم هست

ویرایش

اگر همه این کارها رو کردید و باز هم تغییر نکرد... احتمالا از مادربرد هست، مرجوع ش کنید تا ببینید چی میشه.

در 38 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

دوسته عزیز جسارت شما اون اسپیکر کوچک مربوط ب بوق مادربورد رو نصب کردی؟

در مورد اینکه تصویر ندارید چند حالت داره یا شما کابل پاور گرافیکتون رو نصب نکردید یا کابلی ک خروجی میگیرید از کارت گرافیک مشکل داره یا هم سوکت مانیتورتون مشکل داره

در 28 دقیقه قبل، Amir1234646 گفته است :

سلام

شما چرا سیستم رو تست نکرده، اسمبل کردید و 24 ساعت مهلت تست مادربورد رو از بین بردید! :50_open_mouth: اگه قبل از پیچ کردن مادربورد، تست میکردید و مادربورد مشکل داشت فروشنده براتون تعویض میکرد.

الان هم با یک رم دیگه امتحان کنید، اگه درست نشد با یه گرافیک دیگه هم تست کنید.:35_thinking:

مرسی از دوستان
با رمی دیگه امتحان کردیم مشکل حل شد. با رم 2133 تصویر داد. این رم 2400 که تهیه شده هم سالم بود روی سیستم خودم تست کردم
((( بعد از آپدیت بایوس هم باز تصویر نمی داد ))) 
فکر کنم باید منتظر آپدیت های بعدی بایوس باشم ... کلا گویا این سری از مادربرد ها مشکل Compatibility رم دارن ...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جالبه که دقیقا این مشکل رو من هم داشتم مشخصات سیستم من

cpu ryzen 1500x

main msi b350 mortar

ram kingston fury 2400 x2 8b = 16gb

vga: galax 1060 oc 6 gb

پس از تماس با لیون ازم خواستن کمی حوصله کنم چرا که رایزن ها اذیت میکنن بعضا اما اوکی میشن

منم سیستم رو ریختم رو میز و رم ها رو جابه جا زدم و البته یکی رو اگر اشتباه نکنم روی ِDIMMB2 ,و اونیکی رو روی DIMMA2

در واقع یکی در میون زدم  اگر اینطوری نشد بزن رو DIMMَA1 و دیگری DIMMB1

محل ایناییم که گفتم رو دفترچه راهنما نوشته

بعد باید صبر کنی و عجله نکنی یه چند دقیقه صبر میکنی و تصویر میده

ضمنا باید اسپیکر بزنی مینببورد خیلی کمک میکنه تو خطایابی( اطلاعات بوق ها رو سرچ کن برای بردت)

اینم اضافه کنم قبل اینکار یه تلاشیم کردم برای Clear CMOS(نمیدونم اینکارم تاثیر داشته یا نه)

خلاصه که با همین رمها 2400 تصویر رو داد و بعدشم بایوس رو آپدیت کردم و الان دارم بدون مشکل استفاده میکنم

ویرایش شده توسط aminlion
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...