رفتن به مطلب

چطوری یک هارد ssd رو با یک هارد مکانیکی raid کنم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان سلام

من یک هارد ssd تازه خریدم حالا میخوام بدونم چطوری بایک هارد مکانیکی اونو raid کنم

مینم MSI 890FX GD70 هست هارد مکانیکی هم سیگیت باراکودا 7200.12 هست

لطفا اگه امکانش هست توضیح کامل بدید ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

من یک هارد ssd تازه خریدم حالا میخوام بدونم چطوری بایک هارد مکانیکی اونو raid کنم

چرا میخوای این کار رو بکنی؟ سرعت هارد ssd رو میاری پایین فقط . تو سیستم عامل و نرم افزارهاتو روی ssd نصب کن . هارد مکانیکی رو هم بزار برای آرشیو . دیگه به raid احتیاجی نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام

با درود:

دوست عزیز ، آیا واقعا می توان چنین کاری کرد ؟

یعنی می توانیم 1 عدد SSD را با 1 عدد هارد مکانیکی RAID 0 کرد ؟

بنده فکر نمی کنم.

اما اگر چنین چیزی هم بشود انجام داد باعث پایین آمدن سرعت می شود.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام

اگر از نظر تئوری هم امکان پذیر باشه:

1- سرعت شما به حد سرعت هارد کند تر میرسه

2- فضای قابل دسترسی شما میشه 2 برابر فضای موجود روی هارد با ظرفیت کمتر یعنی اگر 1 SSD داشته باشی که 100 گیگ فری داشته باشه

و یه هارد مکانیکی که 1 ترابایت فری داشته باشه و RAID 0 کنی شما کلا 200 گیگ فضای آزاد خواهی داشت.

3- به دلیل اختلاف سرعت مشکل از دست دادن اطلاعات رو داری.

لینک به دیدگاه

عزیز فک نمی کنم همچین کاری شدنی باشه , برای رید کردن باید هردو هارد مشابه هم باشند. حالا شما میخوای یه هارد مکانیکی با سرعت پایین رو با یه هارد SSD رید کنی که چی ؟

بنظر من سیستم عامل رو بریزی روی هارد جامد و از هارد 1 گیگ به عنوان ذخیره استفاده کنی خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب پس طریقه رید کردن دو هارد مکانیکی شبیه به هم رو لطفا توضیح دهید ایا در سرعت انتقال اطلاعات تفاوتی هم حس میشه یا نامحسوسه

لینک به دیدگاه

raid کردن برای افزیش سرعت هارد های مکانیکی و ssd هستش. نکته مهم این هست که باید هر دو هارد از یک نوع و مشخصات باشند تا به بهترین پرفورمنس برسید.

سرعت هارد های ssd به طور محسوسی از هارد های مکانیکی بالاتره و به همین دلیل فکر کنم که raid یک هارد ssd با یک هارد مکانیکی در نهایت به کاهش سرعت و ظرفیت منتج بشه.

برای raid کردن دو هارد مکانیکی این تاپیک را مطا له کنید.

طریقه raid

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

رید یک هارد مکانیکی با یک هارد SSD ممکن نیست.

در مورد رید دو هاردم چه هارد جامد و چه هارد مکانیکی بهتره که هر دو از یک مدل باشن در غیر اینصورت در رید هارد پرسرعت به اندازه هارد ضعیفتر بازده خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

رید یک هارد مکانیکی با یک هارد SSD ممکن نیست.

در مورد رید دو هاردم چه هارد جامد و چه هارد مکانیکی بهتره که هر دو از یک مدل باشن در غیر اینصورت در رید هارد پرسرعت به اندازه هارد ضعیفتر بازده خواهد داشت.

کار که نشد نداره ولی ...

نمی دونم می شه بهش گفت رید یا نه ، یا بهتر بگیم SSD کشینگ . فکر کنم آقای MR_MOHAMMAD توی تاپیک اخبار هاردها یک دیوایس سخت افزاری رو معرفی کردند که به صورت انکلوژر یک SSD و یک HDD بهش وصل می شد و یک خروجی SATA می داد که باعث می شد SSD به صورت کش برای HDD عمل کنه و حجم ها هم باهم جمع می شد . :-j @};-

لینک به دیدگاه

کار که نشد نداره ولی ...

نمی دونم می شه بهش گفت رید یا نه ، یا بهتر بگیم SSD کشینگ . فکر کنم آقای MR_MOHAMMAD توی تاپیک اخبار هاردها یک دیوایس سخت افزاری رو معرفی کردند که به صورت انکلوژر یک SSD و یک HDD بهش وصل می شد و یک خروجی SATA می داد که باعث می شد SSD به صورت کش برای HDD عمل کنه و حجم ها هم باهم جمع می شد . :-j @};-

الان تو مادربورد های با چیپست Z اینتل که Intel® Smart Response رو دارن همین اتفاق میوفته ، درسته ؟ دیگه احتیاجی به اون دیوایس سخت افزاری نیست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...