رفتن به مطلب

لانچ کردن پردازش همزمان همه کارت گرافیک های sli شده در حالت رندرینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان لیون کامپیوتر

من دو تا کارت گرافیک Gainward Phoenix GTX 1080 دارم و عمل slide همون Bridge گذاشتن رو هم انجام دادم تا اینجای کار مشکلی نیست و ویندوز هر دو کارت رو میشناسه

کلا هدف من از خرید دو تا کارت گرافیک استفاده از تعداد  هسته های بیشتر Cuda Cores انویدیا در متور رندرینگ  Vray  همان پردازش موازی در رندرینگ برنامه های Autodesk بیشتر هست  

تا اینجای کار من از پنل مدیریت خود انویدیا حالت sli رو فعال کردم  و در برنامه ها  ی 3d mark ,بنچ مارک و بازی ها با نرم افزار Asus Twaeak  ودر مانیتورینگ خودم مشاهده کردم هر دو کارت گرافیک بدون مشکلی لانچ یا فعال بودند 

خب اما من دو کارت گرافیک رو برای کار رندرینگ در نرم افزار Vray - برای 3ds.Max و مشابه آن  استفاده میکنم حالا مشکل کجاست ؟؟؟ کانفیگ رو هم برای هر نسخه  درست انجام دادم و Cuda رو انتخاب کردم 

اما بحث در مورد رندرینگ فرق کرده و کارت دوم هیچ عکس العملی نشان نمیده و جاهای دیگه مشاهده کردم کارشون مثل من هست راحت از Cuda Cores در حالت sli  به صورت همزمان  استفاده میکنند

Untitled-1.jpg

ویرایش شده توسط Arshiyaa
لینک به دیدگاه

سلام بنده در اسکچاپ و vray با استفاده از هر دو کارت رندر میگیرم و مشکلی وجود نداره 

شما برنامه gpu-z رو نصب کن و هنگام رندر ببین عملکرد کارت دوم چجوریه...کاملا بهت نشون میده

خودمم به همین صورت چک کردم - در صورت امکان هم وقتی از gpi-z چک کردید اسکرین شات بگیرید و برام بفرستید

لینک به دیدگاه

درود

تا جایی که می دونم برای استفاده از دو کارت گرافیکی در رندر vray rt نیازی به sli نیست.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

تا جایی که می دونم برای استفاده از دو کارت گرافیکی در رندر vray rt نیازی به sli نیست.

سلام  

پس از نظر شما کارت ها باید تکی کار کنند ؟؟؟؟ که این هم با ز نمیشه چون من میخوام از قدرت هر دو تا کارتم بهره بگیرم 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام بنده در اسکچاپ و vray با استفاده از هر دو کارت رندر میگیرم و مشکلی وجود نداره 

شما برنامه gpu-z رو نصب کن و هنگام رندر ببین عملکرد کارت دوم چجوریه...کاملا بهت نشون میده

خودمم به همین صورت چک کردم - در صورت امکان هم وقتی از gpi-z چک کردید اسکرین شات بگیرید و برام بفرستید

سلام دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون 

تا جایی که میدونم GPU-Z برای مانیتورینگ نیست 

اما حدس میزنم کانفیگ Vray-Rt هم ممکنه اشتباه باشه که اونم رو cuda میزارم من واستون میفرستم اسکرین شات

اینجا هم که زده از directx 12 این  چیپ سری 1000 که این GTX 1080 بالاتر نداریم و ساپورت نمیکنه یعنی؟؟؟؟؟

چون در حقیقت این directx 12 قرار بود  باعث بشه مموری کارت از هم شیر کنند  

00000.gif

ویرایش شده توسط Arshiyaa
لینک به دیدگاه

واسه استفاده از vray rt  نیازی به SLI کردن نداری شما.

اگر هم از نسخه های آخرین Vray استفاده میکنی کافیه اون پایین تو تنظیمات هر کدوم از گرافیکهاتو که میخوای در رندر استفاده بشه تیک بزنی.

پیشنهادم اینه که از sli خارجش کنی و کارتو ادامه بدی. سوالی داشتی پیام بده تلگرام 09155115723

ویرایش شده توسط Ehsan Dehghani
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Arshiyaa گفته است :

سلام  

پس از نظر شما کارت ها باید تکی کار کنند ؟؟؟؟ که این هم با ز نمیشه چون من میخوام از قدرت هر دو تا کارتم بهره بگیرم 

نه.

در تنظیمات vray rt هر دو کارت گرافیک که شناخته بشن کافیه و نیازی به ایجاد پیکربندی  sli نیست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ehsan Dehghani گفته است :

واسه استفاده از vray rt  نیازی به SLI کردن داری شما.

اگر هم از نسخه های آخرین Vray استفاده میکنی کافیه اون پایین تو تنظیمات هر کدوم از گرافیکهاتو که میخوای در رندر استفاده بشه تیک بزنی.

پیشنهادم اینه که از sli خارجش کنی و کارتو ادامه بدی. سوالی داشتی پیام بده تلگرام 09155115723

درود

جمله ی اول با جمله ی آخر تناقض داره. شاید غلط نوشتاریه.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

یک ن جا افتاده بود!!!:8_laughing:

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

در 7 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

در 11 دقیقه قبل، Ehsan Dehghani گفته است :

واسه استفاده از vray rt  نیازی به SLI کردن نداری شما.

سلام و ممننون از کمکتون دوست عزیز الان خودم اگه تلگرام هستی یک صحبت بکنیم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Ehsan Dehghani گفته است :

یک ن جا افتاده بود!!!:8_laughing:

چه ن مهمی!

من در  پریمیر هم چندین بار sli رو  آزموده ام و تاثیری در توان پردازشی ندیده ام، گمان می کنم sli بیشتر برای بازی کاربرد داره.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Arshiyaa گفته است :

سلام دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون 

تا جایی که میدونم GPU-Z برای مانیتورینگ نیست 

اما حدس میزنم کانفیگ Vray-Rt هم ممکنه اشتباه باشه که اونم رو cuda میزارم من واستون میفرستم اسکرین شات

اینجا هم که زده از directx 12 این  چیپ سری 1000 که این GTX 1080 بالاتر نداریم و ساپورت نمیکنه یعنی؟؟؟؟؟

چون در حقیقت این directx 12 قرار بود  باعث بشه مموری کارت از هم شیر کنند  

00000.gif

از تب سنسور میتونید عملکرد کارت رو ببینید

gpu-z هم مشخصات کامل کارت گرافیکی رو نشون میده و هم عملکرد کارت رو به نمایش میزاره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...