رفتن به مطلب

میزان load پردازنده در رزولوشن های مختلف؟

Recommended Posts

سلام 

اقا سوال جدیدی که طرح  کردم  اینه که اگه یه پردازنده در حالت FHD مثلا X درصد  میره زیر لود

اگه همون بازی رو با همون گرافیک در حالت 4K اجرا کنیم cpu چقدر بیشتر بهش فشار میاد

مثلا کارت 1080 ti

و بازی هم crysis 3

همچنین بفرمایید که واسه مانیتور 4k یه core i5  نسل 6 کافیه یا نه

ممنون از پاسخ عزیزان

لینک به دیدگاه

سلام شما با یه 1080 میخوای یه i5 استفاده کنی؟ قطعا خیلی ضعیفه پیشنهاد میکنم یه سیپیو قویتر بگیرین مخصوصا رزولوشن 4k .  در مورد سوال دیگتونم باید بگم بین10-30 درصد لودش تفاوت داره ( اگر سیپیو از قبل فول یا روی 80-90 نباشه )

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

به نسبت با بالا رفتن رزولیشن فشار روی گرافیک بیشتر میشه . مقدار دقیق این نسبت هم در هر بازی متفاوته و میشه توی سایت هایی که بنچمارک ها رو قرار میدن تا یه حدود پیداشون کرد ( عموما برای مشخص کردن میزان قدرت CPU از بازی استفاده نمی کنند چون به هیچ وجه بنچمارک خوبی نیست و گاها یه CPU با قیمتی بیشتر از 1000 دلار و با 10 هسته و 20 ترد میاد زیر یه i5 ! )

به طور کلی CPU در بازی به میزان فریم وابسته هستش تا رزولیشن . اگر شما در فول اچ دی 100 فریم بگیرید و در 4K هم 50 فریم فشار بسته به نوع بازی میتونه برای کارت گرافیک در 4K  مساوی یا بیشتر از فول اچ دی باشه اما برای CPU در فول اچ دی بیشتره !!!! چون CPU به تعداد فریم بسیار وابسته تره !!!

پس اگر شما از فول اچ دی به 4K مهاجرت کنید عموما فشار از روی CPU برداشته میشه چون کارت گرافیک نمیتونه همون مقدار که روی فول اچ دی  فریم می گرفته روی 4K هم فریم بگیره . درنتیجه فریم  افت می کنه و فشار از روی CPU برداشته میشه .

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

به نسبت با بالا رفتن رزولیشن فشار روی گرافیک بیشتر میشه . مقدار دقیق این نسبت هم در هر بازی متفاوته و میشه توی سایت هایی که بنچمارک ها رو قرار میدن تا یه حدود پیداشون کرد ( عموما برای مشخص کردن میزان قدرت CPU از بازی استفاده نمی کنند چون به هیچ وجه بنچمارک خوبی نیست و گاها یه CPU با قیمتی بیشتر از 1000 دلار و با 10 هسته و 20 ترد میاد زیر یه i5 ! )

به طور کلی CPU در بازی به میزان فریم وابسته هستش تا رزولیشن . اگر شما در فول اچ دی 100 فریم بگیرید و در 4K هم 50 فریم فشار بسته به نوع بازی میتونه برای کارت گرافیک در 4K  مساوی یا بیشتر از فول اچ دی باشه اما برای CPU در فول اچ دی بیشتره !!!! چون CPU به تعداد فریم بسیار وابسته تره !!!

پس اگر شما از فول اچ دی به 4K مهاجرت کنید عموما فشار از روی CPU برداشته میشه چون کارت گرافیک نمیتونه همون مقدار که روی فول اچ دی  فریم می گرفته روی 4K هم فریم بگیره . درنتیجه فریم  افت می کنه و فشار از روی CPU برداشته میشه .

تشکر از پاسخ دقیق و علمی تون

یکمم تعجب کردم چون حواسم به میزان فشار به cpu  نسبت به فریم ریت نبود

با این تفاسیر cpu رو تعویض نکنم

ویرایش شده توسط Javadmpower
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

تشکر از پاسخ دقیق و علمی تون

یکمم تعجب کردم چون حواسم به میزان فشار به cpu  نسبت به فریم ریت نبود

خواهش می کنم .

اگر هنوز هم میخواهید به تفاوت هر فریم در 4K و فول اچ دی  پی ببرید این کار رو میتونید انجام بدید . ( هرچند بعید می دونم در عمل کار درست و دقیقی باشه !!!! )

میزان دقیق زیر لود رفتن CPU و میزان فریم گرفته شده رو در هر دو حالت فول اچ دی و 4K بدست بیارید . بعد از طریق نسبت بستن بین میزان لود و میزان فریم میشه مقدار لود پردازنده برای هر فریم رو به دست آورد .

بزارید مثال بزنم ( اعداد رو از خودم میزارم )  شما در بازی X و در رزولیشن فول اچ دی با لود 80 درصد CPU ای که دارید100 فریم می گیرید ( هر فریم 0.8 درصد از قدرت CPU رو نیاز داره )

در همین بازی اما در رزولیشن 4K شما با 50 درصد لود CPU میتونید 50 فریم بگیرید ( هر فریم 1 درصد از قدرت CPU رو نیاز داره )

پس تفاوت رزولیشن فول اچ دی با 4K برای CPU شما در حد 25 درصد هستش !!

در واقع اگر کارت شما چند برابر کارت فعلی قدرت می داشت در فول اچ دی شما نهایتا حدود 125 فریم می گرفتید اما در 4K حدود 100 فریم ! چون از این به بعد CPU در هر دو حالت گلوگاه میشه .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

خواهش می کنم .

اگر هنوز هم میخواهید به تفاوت هر فریم در 4K و فول اچ دی  پی ببرید این کار رو میتونید انجام بدید . ( هرچند بعید می دونم در عمل کار درست و دقیقی باشه !!!! )

میزان دقیق زیر لود رفتن CPU و میزان فریم گرفته شده رو در هر دو حالت فول اچ دی و 4K بدست بیارید . بعد از طریق نسبت بستن بین میزان لود و میزان فریم میشه مقدار لود پردازنده برای هر فریم رو به دست آورد .

بزارید مثال بزنم ( اعداد رو از خودم میزارم )  شما در بازی X و در رزولیشن فول اچ دی با لود 80 درصد CPU ای که دارید100 فریم می گیرید ( هر فریم 0.8 درصد از قدرت CPU رو نیاز داره )

در همین بازی اما در رزولیشن 4K شما با 50 درصد لود CPU میتونید 50 فریم بگیرید ( هر فریم 1 درصد از قدرت CPU رو نیاز داره )

پس تفاوت رزولیشن فول اچ دی با 4K برای CPU شما در حد 25 درصد هستش !!

در واقع اگر کارت شما چند برابر کارت فعلی قدرت می داشت در فول اچ دی شما نهایتا حدود 125 فریم می گرفتید اما در 4K حدود 100 فریم ! چون از این به بعد CPU در هر دو حالت گلوگاه میشه .

چقدر دقیق!!!!

مخم زایید

اگه میخاستم خودم تست بگیرم اولا مخم 100 ,درصد لود میشد بعدم گیج میشدم

چون از اولش ریاضیاتم صفففربود

واقعا حال کردم

تشکر ویژه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...