رفتن به مطلب

ماینرها در سرتاسر دنیا بیش از یک کشور 17 میلیونی برق مصرف می کنند!

Recommended Posts

595f5e29a2c66_ximg_54ff9fa8516a5.jpg.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd_ic.fgB35oFQa5.thumb.jpg.a328bbb6d1ee7745d2b02c6c895f1b4b.jpg

بله، عنوان خبر کاملاً صحیح است! اکنون همه ما می دانیم که بازار ارزهای رمزکاوی شده در تاریخ خود به بالاترین حد ممکن رسیده است که تأثیر زیادی بر قیمت و موجودی اکثر کارت گرافیک های AMD و انویدیا گذاشته است. چه کسی دوست ندارد از هر طریق ممکنی سریعاً درآمدزایی کند؟

2.thumb.jpg.77ee7d83b2214ddf1c63c4c3396e7f7b.jpg1.thumb.jpg.67a78e742e226792c2f31b3c5be728c7.jpg

3.thumb.jpg.5d974dd0753e658324aa31febc50d2c8.jpg

حال یک چنین طرز تفکری، انرژی برق مصرفی توسط ماینرها در سرتاسر دنیا را به مرحله ای بی سابقه رسانده است. دو بازار ارزهای رمزکاوی شده بسیار پرطرفدار حال حاضر یعنی بیت کوین و اتریوم هر کدام مسئول 14.54 و 4.69 ترا وات ساعت مصرف برق هستند. هم اکنون اتریوم تقریباً مصرف انرژی ای معادل صد و بیستمین کشور پر مصرف جهان یعنی مولداوی را به خود اختصاص داده است که جمعیتی حدود 3 میلیون نفر دارد. از طرف دیگر نیز، بیت کوین در این لیست در رده هشتاد و یکم و بین کشورهای ترکمنستان (با جمعیت 5.17 میلیون نفر) و موزامبیک جای می گیرد. بیت کوین و اتریوم با هم بیش از کشور سوریه برق مصرف می کنند که در سال 2014 جمعیت آن بیش از 17 میلیون نفر تخمین زده می شد.

5.thumb.jpg.70f5f8f6b3457d718910f2be4bf36ae9.jpg4.thumb.jpg.f1f05c94b9d428f1fdf94a4349f9affd.jpg

6.thumb.jpg.a3fe41fc925b4e4dc9121fdb7992e851.jpg

ارز رمزکاوی شده اتریوم بیش از 8 برابر بیشتر از کل شبکه VISA انرژی مصرف می کند و این میزان برای بیت کوین به تقریباً 27 برابر می رسد. ارزهای رمزکاوی شده و به طور کلی تکنولوژی Blockchain آمده اند که بمانند و دنیا را متحول خواهند کرد. با این حال بنا به همین دلایل می توان گفت این طراحی مدرک کاری (Proof of Work یا PoW) در بلند مدت غیرقابل پیش بینی است؛ مخصوصاً اگر تکنولوژی Blockchain به مقیاس جهانی برسد.

منبع: TechPowerUp

مترجم: مجید بکائیان

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

درود

بیش از برق وقت و امید و البته پول  صرف رویای واهی ماینینگ می شه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بیش از برق وقت و امید واهی صرف ماینینگ می شه.

چرا؟

مگه درامد نداره؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

چرا؟

مگه درامد نداره؟

درود

مثل بیشتر کسب و کارها اقلیتی برنده و تعداد زیادی مغبون داره. با این تفاوت که بین  این سوداگران عالم پندار  نسبت بازنده ها خیلی بیشتره. همین چند تا تاپیک هایپ شده رو که احتمالا انبارداران کارتهای گرافیکی باد کرده توی بوق کرده اند ببین و دو سه ماه دیگه از دوستانی که وقت و پولشون رو صرف این کار کرده اند بخواه بیلان مالی کارشون رو رو کنند. هر چند بر اساس شناختی که دارم ماینینگ هم مثل فعالیت در شبکه های هرمی به تدریج سبب می شه شخص شفافیت و راست گفتاریش کم بشه و کمتر دیده ام ماینرها اطلاعات شفافی رو کنند. بخشیش به دلیل اینه که خیلی ها دوست دارند وقتی زمین خوردند تا منزل سینه خیز برن.

................

پوزش از جناب بکاییان برای درازگویی کمی بی ربط.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

فقط کافیه یکی تو اداره برق این خبرو ببینه تا برق بشه کیلو واتی ۲۰۰۰ تومن ? با این وضع که فروشنده ها گرافیکا دارن بیشتر از قیمت خرید خودشون کارتا رو میفروشن، از اداره برقم بعید نیست که اینکارو بکنه!

حالا ماینرا ک سود میبرن ما دیگه موقع روشن کردن سیستمم باید حواسمون باشه کارمون تموم شد خاموش کنیم یهو ۴۰۰ تومن پول برقمون نیاد

دوتا ۲۹۰ تقریبا تو بازی ۶۰۰ کیلو وات در ساعت مصرف میکنن!

میشد ساعتی تقریبا ۱۳۰۰ تومن! اونم با گرافیک خودمون! چقد اوضا ناجور میشه!

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

پوزش از جناب بکاییان برای درازگویی کمی بی ربط.

اختیار دارید آقای بهمنیان، اتفاقاً مثل همیشه به نکات خوبی اشاره کردین

به علاوه اینکه کلاً هدف اول من همیشه دور هم جمع شدن دوستان و استفاده از نظراتشون هست. هر چه کامنت آموزنده بیشتر باشه، منم بیشتر خوشحال میشم :D

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/16, 15:05:16، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بیش از برق وقت و امید و البته پول  صرف رویای واهی ماینینگ می شه.

رویای واهی ماینینگ  با نظرتون مخالفم 

البته جدا از مصرف برق و درآمدزایی بحث ماینینگ و پول دیجیتال یه بحث کلی دربابطه با اقتصاد آزاد حتی سیاست و پردازش اطلاعاتی هست که اون طرف قضیه منافعی برای ارائه دهنگان اطلاعات داره مطمئنا این همه پردازش الکی نیست که  پاداش بیت کویین برا فرد بدن  

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/16, 15:23:38، danyalbmw گفته است :

فقط کافیه یکی تو اداره برق این خبرو ببینه تا برق بشه کیلو واتی ۲۰۰۰ تومن ? با این وضع که فروشنده ها گرافیکا دارن بیشتر از قیمت خرید خودشون کارتا رو میفروشن، از اداره برقم بعید نیست که اینکارو بکنه!

حالا ماینرا ک سود میبرن ما دیگه موقع روشن کردن سیستمم باید حواسمون باشه کارمون تموم شد خاموش کنیم یهو ۴۰۰ تومن پول برقمون نیاد ?

دوتا ۲۹۰ تقریبا تو بازی ۶۰۰ کیلو وات در ساعت مصرف میکنن!

میشد ساعتی تقریبا ۱۳۰۰ تومن! اونم با گرافیک خودمون! چقد اوضا ناجور میشه!

اونوقت برای افراد دیگه جامعه بد میشه میخوای روزی یکی دو ساعت گیم بزنی میترسی اخر برج پول برقت از سیستمی که خریدی بیشتر بشه!  یا مثلا برقای خونه رو نباید شب روشن کنی بجاش شمع بزاری بتونی هزینه هارو متعادل کنی:1_grinning:

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

رویای واهی ماینینگ  با نظرتون مخالفم 

البته جدا از مصرف برق و درآمدزایی بحث ماینینگ و پول دیجیتال یه بحث کلی دربابطه با اقتصاد آزاد حتی سیاست و پردازش اطلاعاتی هست که اون طرف قضیه منافعی برای ارائه دهنگان اطلاعات داره مطمئنا این همه پردازش الکی نیست که  پاداش بیت کویین برا فرد بدن  

نگفتم سودی به کسی نمی رسه، گفتم درباره ش بسیار اغراق می شه و از همه مهمتر گفتم لشکر بازنده ها در برابر فرماندهان خوشبخت منظره ی خوشایندی نیست، اما شوربختانه واقعیت داره. تاکید می کنم که تاپیکهایی که زده شد رو پی بگیر و احوال ماینرهای خوشخیال رو چند ماه دیگر جویا شو،

لینک به دیدگاه

اوکی

از دید خبیثانه من خوبه

بازنده ها کارتایی که خریدن رو بعد چن وقت میذارن برا فروش و قیمتا میاذ پایین

البته کارت ماینر دیگه شاید بدرد نخوره

لینک به دیدگاه

بازار ماینینگ هم دقیقا مثل بازار بورسه. افرادی سود می کنن که از میانگین دانش افراد در این کار دانش بیشتری داشته باشن. پول از آسمون نازل نمیشه بلکه دست به دست میشه . شما باید سعی کنی پول از دست شما نره تو جیب کس دیگه. البته این بازار هم مثل هر بازار دیگه رشد داره . ینی سرمایه کل بازار سکه های الکترونیکی هم بالا پایین میشه . من نظرم اینه اول ماجراست و سال های آینده این سکه های الکترونیکی جای خودشون رو بیشتر باز می کنن. همه چیز داره الکترونیکی میشه در این جهان چرا ارزها الکترونیکی نشن. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

اوکی

البته  صددرصد پدر کارت گرافیکو تا اونوقت در آوردن و وقتی شما روی سیستمتون بزارید یه سرفه کوچولو میزنه و جان به جان آفرین تسلیم میکنه

لینک به دیدگاه

من تست کردم به نظرم خیلی هم سود ده نیست . تازه احتمال اینکه ضرر کنی خیلی بیشتره . ولی پسر داییم داره جدی دنبال میکنه و اگر تا 4یا 5 ماه آینده منم ببینم جواب دهی داره شاید منم رفتم سمتش فعلا که کارت گرافیکم گیرش نمیاد چه برسه به مشکلات دیگش ^_^

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

من تست کردم به نظرم خیلی هم سود ده نیست . تازه احتمال اینکه ضرر کنی خیلی بیشتره . ولی پسر داییم داره جدی دنبال میکنه و اگر تا 4یا 5 ماه آینده منم ببینم جواب دهی داره شاید منم رفتم سمتش فعلا که کارت گرافیکم گیرش نمیاد چه برسه به مشکلات دیگش ^_^

بله کارت ها کمیاب شدن 

البته من یه rx 480 دارم موندم بفروشم یا نه 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

درود

حتما تا چند ماه آینده ما رو در جریان  احوال پسرداییت بگذار.

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، nima19 گفته است :

بله کارت ها کمیاب شدن 

البته من یه rx 480 دارم موندم بفروشم یا نه 

نه بابا حیفه اون کارت خفن نیست؟! بره دست یه ماینر؟!

در 17 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

حتما تا چند ماه آینده ما رو در جریان  احوال پسرداییت بگذار.

:4_joy::4_joy:

هرچی ما سعی میکنیم این ماینرا رو از فروم دور تر نگهداریم که بیشتر در آرامش بشه مبادله کرد، بدتر میشه وضعیت نمیدونم چرا!

با زحمات فراوان آقا محسن که نهال ماین رو در انجمن کاشتند، دیگه موقع خرید بجای اینکه بگیم یه عکس از جی پی یو زد بده باید بگیم یه بنچمارک بگیر بده که همزمان کنارش Afterburner و چندتا نرم افزار دیگه که مشخص کنه وضعیت کارت رو باز باشه :|:|

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

هرچی ما سعی میکنیم این ماینرا رو از فروم دور تر نگهداریم که بیشتر در آرامش بشه مبادله کرد، بدتر میشه وضعیت نمیدونم چرا!

با زحمات فراوان آقا محسن که نهال ماین رو در انجمن کاشتند، دیگه موقع خرید بجای اینکه بگیم یه عکس از جی پی یو زد بده باید بگیم یه بنچمارک بگیر بده که همزمان کنارش Afterburner و چندتا نرم افزار دیگه که مشخص کنه وضعیت کارت رو باز باشه :|:|

این نیز بگذرد !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...