رفتن به مطلب

درخواست نرم افزار

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.

آیا نرم افزاری هست که بشه سرعت فن سی پی رو کم و زیاد یا حداقل زیادش کرد ؟

تا اونجایی که تحقیق کردم فن های سی پی یویی که PWM یا به اصطلاح 4 پین هست رو نمیشه کنترل کرد.

لینک به دیدگاه

درود

مادربوردها مخصوصا جدیدهاش امکاناتی برای تنظیم دور فن دارند. از توی بایاس و از درون سیستم عامل. جز اون با برنامه ی اسپیدفن شه سرعت فن رو از درون سیستم عامل تنطیم کرد، هر چند فکر کنم با همه ی مادربوردها سازگار نباشه.

مدل دقیق مادربورت چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام اگه مادربردتون گیگابایت هست میتونین از توی سیدی مادربرد و یا از سایت خودگیگابایت نرم افزار Easy Tune رو دانلود کنید که هم میشه باهاش اورکلاک کرد ( هر قطعه ای مثل سیپیو و گرافیک ) و میتونین فن سیپیوتونم تنظیم کنید.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام اگه مادربردتون گیگابایت هست میتونین از توی سیدی مادربرد و یا از سایت خودگیگابایت نرم افزار Easy Tune رو دانلود کنید که هم میشه باهاش اورکلاک کرد ( هر قطعه ای مثل سیپیو و گرافیک ) و میتونین فن سیپیوتونم تنظیم کنید.

درود

دوست گرامی

در مادربوردهای گیگا easy tune برای تنظیم دور فن استفاده نمی‌شه.

لینک به دیدگاه

عکس هم خدمت شما

1234.JPG.9813e1722ddd14356495418e18e8f2d1.JPG

اپدیت .... یه قسمت دیگم هست

123132.thumb.JPG.2737599bfd5dbbeff69388ba82923668.JPG

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مادربوردها مخصوصا جدیدهاش امکاناتی برای تنظیم دور فن دارند. از توی بایاس و از درون سیستم عامل. جز اون با برنامه ی اسپیدفن شه سرعت فن رو از درون سیستم عامل تنطیم کرد، هر چند فکر کنم با همه ی مادربوردها سازگار نباشه.

مدل دقیق مادربورت چیه؟

جدید ها که بعضی هاشون دارن . مادربرد من Gigabyte EP41T-UD3L هست و تو قسمت بایوس مادربرد این 3 تا تنظیم رو داره که تو حالت اتوماتیک و Enable فن رو به زحمت نمی اندازه و تو دور پایین کار میکنه و تو حالت Disable فن با اخرین سرعت کارمیکنه که البته کولر من Notus 100 هست و تو حالت 100% هم صدایی تولید نمیکنه.اون سازگاری برنامه اسپید فنی هم که میگین ربطی به مادربرد نداره و مربوط میشه به پین های فن کولر . اگه 3 پین باشه میشه با اسپید فن کنترلش کرد اگه 4 پین باشه نمیشه کنترلش کرد.
هدف من این بود که بتونم در داخل گیم سرعت دور فن رو خودم ببرم بالا و تو دسکتاپ که نیاز نیس 100% نباشه.

1.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

با Easy Tune 6 تونستم دور فن رو بالا ببرم.

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

من خودم تست نکردم اما یه قسمت داره که خیلیم پرت هست.

پوزش از اشتباهم

ظاهرابرای مادربوردهای  قدیمی اینطور بوده. برای گیگابایهایی که دیده‌ام با siv دور فن تنظیم می‌شه. 

در 4 ساعت قبل، Xps گفته است :

با Easy Tune 6 تونستم دور فن رو بالا ببرم.

ممنون.

برنامه‌ی speedfan رو زیاد استفاده نکرده‌ام اما برای مثلا گیگا z97xg7  کلا فنها رو نمی شناسه. من ربطی بین ۳ و ۴ پین بودنشون نیافتم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

عکس هم خدمت شما

1234.JPG.9813e1722ddd14356495418e18e8f2d1.JPG

اپدیت .... یه قسمت دیگم هست

123132.thumb.JPG.2737599bfd5dbbeff69388ba82923668.JPG

این قسمت دوم که اضافه کردی برای تنظیم سرعت فن نیس بلکه برای تنظیم اخطار برای دما یا دور معین سی پی یو عه.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Xps گفته است :

این قسمت دوم که اضافه کردی برای تنظیم سرعت فن نیس بلکه برای تنظیم اخطار برای دما یا دور معین سی پی یو عه.

حالا جهت اطلاعات بیشتر، با easy tune دور فن رو میشه تنظیم کرد؟

اون اولی که smart fan است آیا زیر مجموعه ی  easy tune ه یا برنامه ی مستقل؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/17, 00:41:01، سعید بهمنیان گفته است :

سلام خدمت شما. همون EASYTUNE هست قسمت SMART FAN . بنده هم تست نکردمش چون لازم نبود:3_grin:

در در 1396/04/17, 00:26:35، Xps گفته است :

سلام. من همین که دیدم RPM داره گذاشتم دقیق نگاه نکردم .

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

تو پست بالا گفتم که بله میشه با Easy Tune 6 سرعت فن سی پی رو تنظیم کرد حتی فن های 4 پین.
ولی با برنامه SpeedFan فقط میشه فن های 3 پین رو تنظیم کرد.

بله این هردو برنامه مستقلی هستن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...