رفتن به مطلب

مشکل سرعت بسیار پایین در رایت DVD

poyagh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. بنده 5 dvd رایتر نو asus نصب کردم که تا رایت با سرعت 24 هم ساپورت میکنه (اگر dvdش هم 24 باشه...).

وقتی یک یا دو dvd همزمان با نرم افزار Nero با سرعت 16 رایت میکنم در زمان کمتر از 6 7 دقیقه (بدون verfy) تمام میکنه کار رو و اگر با verify باشه تا 8:45 ثانیه طول میکشه که خوبه.

اما وقتی 5 dvd رو همزمان میذارم برای رایت سرعت بشدت کند میشه بطوریکه بین 30 تا 45 دقیقه بدون verify طول میکشه! و وقتی شروع به بررسی میکنه میبینم مینویسه که داره با سرعت 1 تا 2x انجام میده! در صورتی که اگه dvd تکی یا دوتایی باشه سرعت بررسی رو بین 8 تا 14x میزنه!

اومدم و چند نرم افزار مختلف رایت نصب کردم و هر کدوم رو برای یک رایتر اختصاص دادم. یعنی بازم همزمان ولی با نرم افزارهای مختلف رایت انجام میشه. ولی باز هم سرعت بشدت کند میشه و فرقی نداره...

سیستم هم از همینجا گرفتم و قبلش با کاربران مشورت کردم:

MSI Z170A Gaming M3 LGA1151 Z170 Mainboard
CPU:
Intel Core i3-7100 Kaby Lake
Ram:
Geil Pristine SO-DIMM 8GB 2400Mhz DDR4 
SSD ADATA SP600 128GB SATA3
Power:
GREEN GP450A-UK 80Plus Gold PSU
لینک به دیدگاه

درود

الان چه حجمی از درایو c  پر شده؟

وقتی آغاز به نوشتن ۵ تا دیسک همزمان می‌ کنی، آیا این حجم تغییری می‌کنه؟

مشخصات دقیق سیستم عامل و برنامه‌ی نرو رو بنویس. اینطور دوستانی که تجربه‌ی مشابه دارند بهتر می‌تونند راهنمایی کنند.

لینک به دیدگاه

درود، من فکر میکنم زمانی که شروع به رایت همزمان 5 دی وی دی میکنید، پهنای باند هاردتون تموم میشه که باعث میشه سرعت به طور کلی پایین بیاد

لینک به دیدگاه

خب من چک کردم از نظر برق نباید مشکلی باشه چون هر کدوم 30 واتن

ولی از نظر پهنای باندم عجیبه که مشکل بخوره اخه سیستمای رایت که بعضا 12 تا رایتر دارن... شاید البته از سیستم متفاوتی استفاده میکنن

به هرحال شما اگر دسترسی به ssd داری، یه ویندوز روش نصب کن وصل کن ببین مشکل حل میشه؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

خب من چک کردم از نظر برق نباید مشکلی باشه چون هر کدوم 30 واتن

ولی از نظر پهنای باندم عجیبه که مشکل بخوره اخه سیستمای رایت که بعضا 12 تا رایتر دارن... شاید البته از سیستم متفاوتی استفاده میکنن

به هرحال شما اگر دسترسی به ssd داری، یه ویندوز روش نصب کن وصل کن ببین مشکل حل میشه؟

درود

بر اساس مشخصات پست اول یکssd  هم داره، و قاعدتا ویندوز روی اون نصبه.

.....

چیزی که به ذهنم می‌رسه اینه که ممکنه همه‌ی منابعی که روی dvd نوشته می‌شن از یک هارددیسک خوانده بشن و اون به دلیل گردش هارددیسک سبب تاخیر بشه.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

چیزی که به ذهنم می‌رسه اینه که ممکنه همه‌ی منابعی که روی dvd نوشته می‌شن از یک هارددیسک خوانده بشن و اون به دلیل گردش هارددیسک سبب تاخیر بشه.

دقیقا! اما حافظه کش هم هنگام رایت موثر هست، نرم افزار به طور خودکار منابع رو تقسیم میکنه... ایشون امتحان کنن اول یک ایمیج از دی وی دی که قراره رایت بشه توسط خود نرو با انتخاب درایو مجازی ش ایجاد کنند و بعد اون ایمیج روی اس اس دی قرار بدن و دوباره شروع به رایت چند دیسک کنند تا ببینند چی میشه.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

دقیقا! اما حافظه کش هم هنگام رایت موثر هست، نرم افزار به طور خودکار منابع رو تقسیم میکنه... ایشون امتحان کنن اول یک ایمیج از دی وی دی که قراره رایت بشه توسط خود نرو با انتخاب درایو مجازی ش ایجاد کنند و بعد اون ایمیج روی اس اس دی قرار بدن و دوباره شروع به رایت چند دیسک کنند تا ببینند چی میشه.

به همین دلیل در پست اول اشاره کردم که حجم درایو c بررسی بشه حین نوشته شدن دیسکها.

لینک به دیدگاه

همانطور که دوستان اشاره کردن احتمال زیاد به خاطر هاردیه که دیتاتون داخلش هست چون من خودم وقتی با دو تا رایتر رایت میکنم مشکلی ندارم وقتی سه تا  میشه همزمان سرعت یه مقدار کند میشه و تایم رایت بالا میره و زمانی که 4 میشه بیشتر.

ویرایش شده توسط M.Data
لینک به دیدگاه

الان تست کردم:

5 تا dvd رو گذاشتم روی رایت cpu در کل 1 تا 2% مصرف میشه

مموری در کل 25% هست و ثابته

درایو c حدود 16/2 پر شده و هیچ تغییری نکرد.

اطلاعاتم درون هارد Silicon Power Rugged Armor A80 هست که با usb 3 وصل شده

ویندوزمم 10 هست

الان حدستون روی اینه که هارد اکسترنال سرعت کافی نداره و باید اول دیتا رو به هاردم منتقل کنم؟

لینک به دیدگاه

توی انجمن cnet یک نفر یک پاسخی داد که درست سر در نمیارم چی گفته

https://www.cnet.com/forums/post/00c796aa-a47c-402c-8081-cd1b46310155/

میشه یکی پاسخ ایشون رو هم شرح بده؟

-----

تصویر مربوط به هارد اکسترنالم هم پیوست شد

Capture.PNG

ویرایش شده توسط poyagh
لینک به دیدگاه

درود.  تا حدی که سوادم قد بده براتون ترجمش میکنم آخرین پاسخ رو. 

As you told above there are bottlenecks and I noted one in the USB area. The other is RAM. A DVD is 4.7 or more GB and you have 8GB RAM so the throughput of the USB will be a bottleneck.

Also, if your CPU is less than say 4 cores then that could be an issue.

Best solution? Just make a few duplicators to get as much speed as possible. And don't use USB for any links.

همونطور که بالاتر گفتی، گلوگاه (محدودیت) هایی هست و من یکیش رو توی [استفاده از ] USB می بینم.  [مشکل]  بعدی رمه. یک دی وی دی 4.7 گیگابایت یا بیشتره و تو 8 گیگ رم داری پس پهنای باند USB  یه گلوگاه خواهد بود.  

همچنین، اگه سی پی یو شما کمتر از مثلا 4 هسته داره، پس اونم میتونه یه مشکل باشه. 

بهترین راه حل؟ فقط یه چندتا داپلیکیتور بگیر تا هر چقدر سرعت که ممکنه بدست بیاری. و از USB هم برای هیچ ارتباطی استفاده نکن. 

لینک به دیدگاه

هارددیسک داخلی مطمئن تره، اما اگر همه چیزهایی که روی دیویدی نوشته می شه همزمان از یک هارد خوانده بشن، باز به دلیل محدودیت حرکت هد و چرخش هارددیسک ممکنه مشکل داشته باشی. پیشنهاد می کنم منابع رو دست کم روی دو هارددیسک تقسیم کنی. همچنین برنامه ی نرو کش داره که بهتره روی ssd  باشه. الان ویندوز روی ssd نصبه؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

هارددیسک داخلی مطمئن تره، اما اگر همه چیزهایی که روی دیویدی نوشته می شه همزمان از یک هارد خوانده بشن، باز به دلیل محدودیت حرکت هد و چرخش هارددیسک ممکنه مشکل داشته باشی. پیشنهاد می کنم منابع رو دست کم روی دو هارددیسک تقسیم کنی. همچنین برنامه ی نرو کش داره که بهتره روی ssd  باشه. الان ویندوز روی ssd نصبه؟

بله روی ssd نصبه و نرو هم روی ssd نصبه

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، poyagh گفته است :

بله روی ssd نصبه و نرو هم روی ssd نصبه

اگر هارد داخلی داری، منابع رو بین هارد بیرونی و هارد داخلی تقسیم کن ببین تغییری می کنه. یعنی همزمان از هارد داخلی و هارد بیرونی خوانده و روی دیویدیها نوشته بشن، اگر هم نداری بین دو تا هارد بیرونی تقسیم کن،

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اگر هارد داخلی داری، منابع رو بین هارد بیرونی و هارد داخلی تقسیم کن ببین تغییری می کنه. یعنی همزمان از هارد داخلی و هارد بیرونی خوانده و روی دیویدیها نوشته بشن، اگر هم نداری بین دو تا هارد بیرونی تقسیم کن،

اینطوری سرعت کمتر نمیشه؟!

این موضوع رو با یه نفر که برق کار کرده در میون گذاشتم گفت که مربوط به کش cpuــه و نمیشه کاریش کرد. cpu مدام باید اطلاعات رو از فولدر a بگیره بده به رایتر a از فولدر b بگیره بده به رایتر b و...

لینک به دیدگاه

کش خود نرو رو هم از 16 به 4300 مگابایت افزایش دادم ولی فرقی نکرد باز

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، poyagh گفته است :

اینطوری سرعت کمتر نمیشه؟!

این موضوع رو با یه نفر که برق کار کرده در میون گذاشتم گفت که مربوط به کش cpuــه و نمیشه کاریش کرد. cpu مدام باید اطلاعات رو از فولدر a بگیره بده به رایتر a از فولدر b بگیره بده به رایتر b و...

اگر مشکل به گلوگاه شدن هارددیسک مربوط باشه، روشی که گفتم راهگشا خواهد بود. اگر مشکل از کش پردازنده باشه، باید  دنبال راه  دیگری باشی.

لینک به دیدگاه

بلخره مشکل حل شد :)

محتوای 3 دیسک رو ریختم رو هارد اینترنال ssd و 2 تادیگه رو از روی همون اکسترنالها...

سرعت رایت از 1 ساعت و 1 دقیقه به 5 دقیقه و 30 ثانیه با سرعت 16 کاهش یافت :)

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، poyagh گفته است :

محتوای 3 دیسک رو ریختم رو هارد اینترنال ssd و 2 تادیگه رو از روی همون اکسترنالها...

چه خوب! البته میتونید به جای انتقال دیتا به ssd نرم افزار نرو رو طوری تنظیم کنید در ابتدا یک کش از دیسک روی درایو ssd ایجاد کنه بعد شروع به رایت کنه...

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، poyagh گفته است :

چه خوب. اون چیزی که جناب مهندس درباره‌ی گلوگاه شدن پردازنده گفته بودند، من  رو به فکر فرو برد، گفتم شاید مغزم زودتر از موعد بازنشسته شده که این چیزها رو نمی‌فهمم. خوشبختانه نظرش درست یا دقیق نبود.

برای این که تاپیک به کار دیگران بیاد، پست اول رو به شکل زیر ویرایش کن:

در عنوان تاپیک داخل کروشه " حل شد" رو بیافزا.

شرحی از راه حل در پایان پست اول بنویس.

تگ یا کلیدواژه ‌های مناسب بیافزا، مانند کند شدن در نوشتن یا odd bug و...

لینک به دیدگاه

- پست تکراری

حدف شد.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

چه خوب. اون چیزی که جناب مهندس درباره‌ی گلوگاه شدن پردازنده گفته بودند، من  رو به فکر فرو برد، گفتم شاید مغزم زودتر از موعد بازنشسته شده که این چیزها رو نمی‌فهمم. خوشبختانه نظرش درست یا دقیق نبود.

برای این که تاپیک به کار دیگران بیاد، پست اول رو به شکل زیر ویرایش کن:

در عنوان تاپیک داخل کروشه " حل شد" رو بیافزا.

شرحی از راه حل در پایان پست اول بنویس.

تگ یا کلیدواژه ‌های مناسب بیافزا، مانند کند شدن در نوشتن یا odd bug و...

کش سی پی یو به شدت پر سرعته، و چیزی مستقیم نمیره میره به رم که پرحجم و پر سرعته

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

کش سی پی یو به شدت پر سرعته، و چیزی مستقیم نمیره میره به رم که پرحجم و پر سرعته

مگر من چیزی خلاف این گفتم؟ گفتم این که پردازنده یا کشش برای اینکار گلوگاه بشه به نظرم دور از ذهن می‌آمد و خوشبختانه دور از واقعیت هم بود.

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/16, 21:59:08، poyagh گفته است :

تصویر مربوط به هارد اکسترنالم هم پیوست شد

Capture.PNG

شما همون اول با دیدن این عکس باید می فهمیدی پهنای باند هاردت پر شده و بیشتر از این نمی تونه تغذیه کنه سیستم رو ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...