رفتن به مطلب

اورکلاک AMD ATHLON64X2 5000

Recommended Posts

با عرض سلام.

سیستم من اینه:

M.B:ASUS M2N-X

CPU:AMD ATHLON64X2 5000

VGA:XFX HD5750 1GIG

RAM:2GIG 800

POWER:T.C.M 550W (UNREAL

من می خواستم که سی پی یو رو اور کنم.اما از اورکلاک هیچی هیچی هیچی نمیدونم.اگه یکی لطف کنه قدم به قدم و خیلی ابتدایی آموزش بده ممنون میشم.لطفا بکمکید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاورتون احتمالا جواب نده!

شما چقدر میخوای اور کنی؟ چون الان هوا گرمه بدون کولر به مشکل بر میخوری! حاضری کولر براش بگیری؟

اگه آره برات توضیح بدم!

لینک به دیدگاه

با این پاور الان هم به مشکل خوردین خودتون نفهمیدین. عوض کردن پاور احتمالا کارایی سیستم شما رو بالا میبره.

لینک به دیدگاه

پاورتون احتمالا جواب نده!

شما چقدر میخوای اور کنی؟ چون الان هوا گرمه بدون کولر به مشکل بر میخوری! حاضری کولر براش بگیری؟

اگه آره برات توضیح بدم!

ممنون از توجهت دوست عزیز.

جسارتا من نمی دونم کولر چیه ؛ منظورت همون فن سی پی یو هست؟

در ضمن من که نمی خوام تا 3.3 اور کنم ، تا 2.8 یا نهایت 2.9 .

پاور هم به احتمال 90% عوضش می کنم.ولی فعلا با این پاور نمیشه؟

لینک به دیدگاه

شما با این سیستم در حالت عادی به یک پاور 430 وات نیاز داری . 430 وات واقعی . اگر به 3000 با ولتاژ 1.66 اورکلاک کنی و کولر مناسسب هم برای cpu بزاری به 530 وات واقعی نیاز داری. شما اگر در حالت عادی به کار با این سیستم ادامه بدی ممکنه به زودی به مشکل بر بخوری و قطعاتت شروع به خراب شدن کنن . اورکلاک که کنی نور الا نور میشه . حتما نیاز داری پاور رو تعویض کنی . متاسفانه بعضی از شرکتها و فروشگاهها بدون اینکه به مشتری توضیحی بدن قطعات رو میبندن . فقط میخوان بگن ارزونتر میدیم . البته خیلیها هم هیچی بلد نیستن که بخوان توضیحی بدن . الان ذیگه مشتری باید خودش همه چیز رو بدونه و خودش قطعاتی رو که میخواد انتخاب کنه . این فروم و فروم های مشابه این بهترین مکان برای یاد گرفتن و راهنمایی خواستنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از توجهت دوست عزیز.

جسارتا من نمی دونم کولر چیه ؛ منظورت همون فن سی پی یو هست؟

در ضمن من که نمی خوام تا 3.3 اور کنم ، تا 2.8 یا نهایت 2.9 .

پاور هم به احتمال 90% عوضش می کنم.ولی فعلا با این پاور نمیشه؟

خواهش میکنم!

بله منظورم همون فن خنک کننده سی پی یو هست ولی نه استوک ، یعنی خودتون باید یه مدل با کیفیت بخرین!

شما الان فرکانس پردازندتون چنده؟ 2.6 درسته؟

از 2.6 به 2.8 یا 2.9 رو بدون کولر هم میتونین انجام بدین اما بشرطی که کیستون تهویه مناسبی داشته باشه و از نظر پاور هم مشکلی نداشته باشین!

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان گل خودم.

بابت وقفه ی چند روزه ای که پیش اومد از همگی معذرت می خوام.

سیستم من به این ارتقا پیدا کرد:

POWER:GREEN GP330A

RAM:4GIG 800

البته از بابت پاور خودم هم راضی نبودم.اما ما شهرستانی ها هم مشکلات عتیقه ی خودمون رو داریم دیگه ؛ باورتون نمیشه که یه پاور 430 گیرم نیومد.

درباره تهویه هم باید بگم که من کلا در کناری کیس رو بر می دارم ؛ حتی توی زمستون.به طور مثال در حالتی که کار گرافیکی خاصی انجام نمی دم دمای کارت گرافیک روی 55 درجه هست.

حالا با این تفاسیر به نظرتون می تونم سی پی یو رو تا 2.8 یا 2.9 اور کنم؟البته بدون تعویض فن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ببخشید سرتون رو در آوردم ؛ باز هم فریاد از فقر امکاناتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

از همگی دوستان لیونی صمیمانه تشکر می کنم.

MER30

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان گل خودم.

بابت وقفه ی چند روزه ای که پیش اومد از همگی معذرت می خوام.

سیستم من به این ارتقا پیدا کرد:

POWER:GREEN GP330A

RAM:4GIG 800

البته از بابت پاور خودم هم راضی نبودم.اما ما شهرستانی ها هم مشکلات عتیقه ی خودمون رو داریم دیگه ؛ باورتون نمیشه که یه پاور 430 گیرم نیومد.

درباره تهویه هم باید بگم که من کلا در کناری کیس رو بر می دارم ؛ حتی توی زمستون.به طور مثال در حالتی که کار گرافیکی خاصی انجام نمی دم دمای کارت گرافیک روی 55 درجه هست.

حالا با این تفاسیر به نظرتون می تونم سی پی یو رو تا 2.8 یا 2.9 اور کنم؟البته بدون تعویض فن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ببخشید سرتون رو در آوردم ؛ باز هم فریاد از فقر امکاناتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

از همگی دوستان لیونی صمیمانه تشکر می کنم.

MER30

پاور 330 وات برای سیستمتون کافی نیست.2.6 با 2.8 یا 2.9 تفاوت خاصی نداره اور نکنید بهتره با این پاورتون ممکنه به دردسر بیفتید. در مرد کیستونم اگه 2-3 تا فن داره درشو باز نذارید. ممکنه اوایل به مشکل نخورید ولی بعد چند وقت احتمالش زیاد هست

ویرایش شده توسط majid777
لینک به دیدگاه

پاور 330 وات برای سیستمتون کافی نیست.2.6 با 2.8 یا 2.9 تفاوت خاصی نداره اور نکنید بهتره با این پاورتون ممکنه به دردسر بیفتید. در مرد کیستونم اگه 2-3 تا فن داره درشو باز نذارید. ممکنه اوایل به مشکل نخورید ولی بعد چند وقت احتمالش زیاد هست

دوست عزیز تشکر می کنم بابت توجهتون.اینی که پاور برای سیستم کمه یعنی چی؟ الان کامپیوترم روشن هست و بدون هیچ مشکلی بازی می کنم.فکر کنم بیشترین استفاده پاور برای vga هست که کارت من در حد اکثر استفاده به 86w می رسه؟درست می گم؟

از بابت سی پی یو هم باید بگم که من در بازی هام فقط چند لگ کوچولو دارم که می خوام اونا برطرف بشه ، من با سی پی یو مشکل اساسی ندارم که بخوام یه پاور 550w بگیرم و بعد بترکونمش.

اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

آقا بیخیاله پاور آورکلاکو عشق است

شما همون اول که سیستم میاد بالا دکمه delete را بزنید

برو قسمت power قسمت hardware monitor درجه حرارت cpu و ولتاژارو ببین و یه جا یادداشت کن

برو قسمت advanced قسمت amd overclocking configuration

خب حالا اینجا میتونی فرکانسو دستکاری کنی ..... باید چند نکته را در نظر داشته باشه

1- واسه آور خوب باید فرکانس HT را بیاری پایین . البته واسه آور معمولی احتیاج نیست

2- با گامهای کم فرکانس cpu را زیاد کنی و هربار از بالا اومدن ویندوز اطمینان پیدا کنی

3- بعد از اینکه بیشتر از یه رنجی نتونستی فرکانسو بالا ببری و ویندوز بالا نیومد باید شروع به افزایش ولتاژ کنی

4- با گامهای کم ولتاژو زیاد کنید و هر بار درجه حرارت و ولتاژهارو چک کنید

5- تا حد آخر cpu را آور نکنید

6- در پایان کار با نرم افزار OCCP پایداری یسیتمو چک کنید

7- در آور با فرکانس ... فرکانس رم هم بالا میره که شما یا باید تایمینگ رمو بالا ببرید یا فرکانس رمو کم کنید

البته cpu شما اگه از رم 800 استفاده میکنید تا فرکانس 2.8 بدون دستکاری در رم صرف نظر از مدل و تایمینگ ، اعمال آورکلاک کنید

چقدر حرف زدم تازه کلی نکته دیگه هم هست که باید با تجربه به دست بیارین

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...