رفتن به مطلب

کلید OC مادربرد چگونه عمل میکند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

یه سوال  دیگه طرح کردم جهت اطلاع خودم و بقیه دوستان

دکمه oc که روی مادر برد های حرفه ای هستش رو اگه به تنهایی فعال کنیم غیر از cpu چه قطعاتی دیگه اوور میشن؟ یا فقط cpu 

واین که مزیتی داره نسبت به اوور نرم افزاری

تفاوتش با easy tune  یا بایوس چجوریه

کلا چجوری عمل میکنه و چقدرپردازنده اوور میشه 

ممنون میشم اگ زحمتی نباشه براتون

از اقای بهمنیان و اقا وحید هم  تشکر میکنم

ویرایش شده توسط Javadmpower
لینک به دیدگاه

درود

مادربوردت چیه؟

معمولا چنین مادربوردهایی کلیدهایی دارند که کلاک پایه و ولتاژ و ضریب پردازنده‌ رو می‌شه باهاش تنظیم کرد و بر این گمانم که با یک کلید به تنهایی نمی‌شه اورکلاک پایداری داشت.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مادربوردت چیه؟

معمولا چنین مادربوردهایی کلیدهایی دارند که کلاک پایه و ولتاژ و ضریب پردازنده‌ رو می‌شه باهاش تنظیم کرد و بر این گمانم که با یک کلید به تنهایی نمی‌شه اورکلاک پایداری داشت.

سلام

Z170 gaming 7

giga

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

منتظر نظر اساتید هستیم

داداش این مادربورد رو یکی از اطرافیانم داره برمی‌رسم و خبرش رو می‌دم. شوربختانه با بردهای گیگا زیاد کار نکرده‌ام. ولی فکر کنم برای سوییچ کردن روی یک پروفایل اورکلاک ذخیره شده است.

پ.ن ۱-دکمه oc  اورکلاک خودکار انجام می‌ده و از پروفایل پیشفرض که با برنامه‌ی easy tune هم دردسترسه استفاده می‌کنه. در چنین حالتی یعنی اجرای پرووفایل پیشفرض چه از طریق این دکمه و چه از برنامه‌ی‌ easy tune چراغ دکمه‌ی oc به چشمک زدن می‌آغازد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

شما  بازدن  این  کلید  وقتی سیستم بوت نشده   بصورت  اتومات   تا یه مقدار  معین   سی پی یو  که قابلیت اور داره سری کا   رو   اور میکنه 

مین  خودم   گیگاست که  همین دکمه رو  هم داره 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

شما  بازدن  این  کلید  وقتی سیستم بوت نشده   بصورت  اتومات   تا یه مقدار  معین   سی پی یو  که قابلیت اور داره سری کا   رو   اور میکنه 

مین  خودم   گیگاست که  همین دکمه رو  هم داره 

بله درسته

لینک به دیدگاه

درود

مادربرد های جدید MSI رو باهاشون کار نکردم ولی سری های قدیمی تر که این قابلیت رو داشتندکه دارای یه کلید سه حالته که در واقع از سه تا کلید تشکیل شده بود  ، بودند و در کنار این کلید ها اعداد 1.2.3 زده شده بود و روی خود PCB مادربرد حالت های مختلف اورکلاک رو با جدول ترکیب این کلید ها چاپ کرده بودند که براحتی قابل خوندن و انجام بود...

همونطور که دوستان هم فرمودند جدیدا هم که مادربرد ها دارای همون کلید  OC هستند که با فشار همون دکمه تاحد تعریف شده و پیشفرض  اور میکنه.

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوست من oc button  بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره و در بیشتر موارد ولتاژ یشتر از نیاز واقعی set میکنه که بخوبی میدونین ولتاژ بیشتر برابر هست با دمای بیشتر و عمر کوتاهتر. درصورتی که قصد اورکلاک پردازنده رو دارین ولتاژ رو دستی تنظیم کنین نتیجه ی بهتری بدست میارین کار دشواری هم نیست. اما از لحاظ تغییراتی که oc button انجام میده به عنوان مثال oc genie که در مین بورد های Msi استفاده میشه وظیفه ی تنظیم کلاک و ولتاژ  cpu و iGPU و مموری رو داره .

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهتره خودتون پروفایل بسازید و بسته به نیاز خودتون اورکلاک کنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...