رفتن به مطلب

کامپیوترم در حد انتظار بازیا رو اجرا نمیکنه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

مشخصات سیستم دسکتاپ

i3 7100 با گرافیک آنبرد

مادربرد b250pro vd

ram 8

ویندوز 10 رداستون 2 - 64 بیت

مشخصات لپتاپ

i5 2410

گرافیک 540m

ram4

ویندوز 7 - 64 بیت

مشکل من اینه که سیستم دسکتاپی که تازه خریدم ، در حدی که انتظار داشتم بازیا رو اجرا نمیکنه ، در واقع از لپتاپم که مال 6 سال پیشه و خیلی پایینتره ضعیفتر اجرا میکنه بازیا رو

pes2016 رو فقط در حالت low اجرا میکنه ، لپتاپم متوسط اجرا میکنه.

رزیدنت ایول اچ دی ریمیک رو با سرعت خیلی کم اجرا میکنه که در واقع اصلاً قابل بازی نیست. ولی لپتاپم با سرعت بالاتر (پایین، ولی قابل بازی) اجراش میکرد

درایورشم تازه آپدیت کردم ، ولی تاثیر خاصی ندیدم.

(شایدم انتظار من بالا بوده؟)

ویرایش شده توسط Taghi
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Taghi گفته است :

درود

مشخصات سیستم دسکتاپ

i3 7100 با گرافیک آنبرد

مادربرد b250pro vd

ram 8

ویندوز 10 رداستون 2 - 64 بیت

مشخصات لپتاپ

i5 2410

گرافیک 540m

ram4

ویندوز 7 - 64 بیت

مشکل من اینه که سیستم دسکتاپی که تازه خریدم ، در حدی که انتظار داشتم بازیا رو اجرا نمیکنه ، در واقع از لپتاپم که مال 6 سال پیشه و خیلی پایینتره ضعیفتر اجرا میکنه بازیا رو

pes2016 رو فقط در حالت low اجرا میکنه ، لپتاپم متوسط اجرا میکنه.

رزیدنت ایول اچ دی ریمیک رو با سرعت خیلی کم اجرا میکنه که در واقع اصلاً قابل بازی نیست. ولی لپتاپم با سرعت بالاتر (پایین، ولی قابل بازی) اجراش میکرد

درایورشم تازه آپدیت کردم ، ولی تاثیر خاصی ندیدم.

(شایدم انتظار من بالا بوده؟)

دوست عزیز گرافیک شما حتما آنبورده

فکر گرافیک جدا باشید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، aminsa گفته است :

دوست عزیز گرافیک شما حتما آنبورده

فکر گرافیک جدا باشید

من خودم نوشتم آنبورده ، مشکلم اینه که همین hd630 آنبورد از نظر امتیاز بنچمارک نزدیک دوبرابر 540m می باشه

ویرایش شده توسط Taghi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، Taghi گفته است :

من خودم نوشتم آنبورده ، مشکلم اینه که همین hd630 آنبورد از نظر امتیاز بنچمارک نزدیک دوبرابر 540m می باشه

درایورHD630 به روز هست؟ اگر نه از لینک زیر بگیرید و بروزرسانی کنید.

http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=2937&lang=en

رمتون دوال هست؟

حافظه اختصاصی پیش فرض فکر کنم روی 256 هست؛ از توی بایوس بیشتر کنید.

اگر این امکان تو بایوس نیست، بروزرسانیش کنید.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درایورHD630 به روز هست؟ اگر نه از لینک زیر بگیرید و بروزرسانی کنید.

http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=2937&lang=en

رمتون دوال هست؟

حافظه اختصاصی پیش فرض فکر کنم روی 256 هست؛ از توی بایوس بیشتر کنید.

اگر این امکان تو بایوس نیست، بروزرسانیش کنید.

درایور آپدیته

رمم تکیه

نمیدونستم تنظیم میزان حافظه داره ، تست میکنم. اتفاقاً pes2016 گیر میده که حافظت کمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Taghi گفته است :

درایور آپدیته

رمم تکیه

نمیدونستم تنظیم میزان حافظه داره ، تست میکنم. اتفاقاً pes2016 گیر میده که حافظت کمه

وقتی شما میخوای از آنبرد گیم بگیری رمت دوال باشه شرایط بهتر میشه.

بله، تاجایی که یادمه میزان شیر رو میشه از داخل بایوس تنظیم کرد.

لینک به دیدگاه

گرافیک سر خود به شدت به سرعت مموری وابسته هستش .

حتما رم دوتایی استفاده کنید و میزان اشتراک مموری رو به حداکثر ممکن ارتقاء بدید .

ضمنن میتونید با برنامه MSI AfterBurner میزان زیر لود رفتن قطعات رو مانیتور کنید تا مطلع بشید کدوم قطعه گلوگاه شده ( در مورد شما باید همون گرافیک سر خود باشه )

برای آموزش نحوه استفاده از MSI AfterBurner هم میتونید از این تاپیک استفاده کنید :

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

درود. عزیز هیچموقع روی گرافیک انبورد برای بازی حساب باز نکنین. چون خودش مموری نداره و مموری شیر شده توسط رم هم توسط بازی ها شناخته نمیشه. گرافیک های انبورد  هرچقد هم قوی باشن تو بازی بخاطر نداشتن مموری اختصاصی حرفی برا گفتن ندارن. شما میتونین با خرید یه 750ti یا 950(کار کرده) کار خودتونو راه بندازین.

لینک به دیدگاه

مانیتورتون چیه. بازیا رو تو چه رزولوشنی اجرا میکنین.
مانیتور لپتاپ رزولوشن پایینی داره ولی اگر مانیتور کامپیوترتون fullhdباشه رو همین رزولوشن بالا میاد و پر از لگ و تاخیر هست.
رزولوشن مانیتور رو داخل بازی پایین بیارین بازی ها روون تر میشن

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

درود. عزیز هیچموقع روی گرافیک انبورد برای بازی حساب باز نکنین. چون خودش مموری نداره و مموری شیر شده توسط رم هم توسط بازی ها شناخته نمیشه. گرافیک های انبورد  هرچقد هم قوی باشن تو بازی بخاطر نداشتن مموری اختصاصی حرفی برا گفتن ندارن. شما میتونین با خرید یه 750ti یا 950(کار کرده) کار خودتونو راه بندازین.

نه، متوجه هستم که رو این سیستم به عنوان سیستم بازی نمیشه حساب کرد.

ولی عملکردش از اون چیزی که دیگران بهش رسیدن خیلی پایینتر بود.

در ۱ ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

مانیتورتون چیه. بازیا رو تو چه رزولوشنی اجرا میکنین.
مانیتور لپتاپ رزولوشن پایینی داره ولی اگر مانیتور کامپیوترتون fullhdباشه رو همین رزولوشن بالا میاد و پر از لگ و تاخیر هست.
رزولوشن مانیتور رو داخل بازی پایین بیارین بازی ها روون تر میشن

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

1050*1680 هست رزلوشن مانیتور ، ولی من خودم رزلوشن بازیو میارم پایین که زیاد فرق نمیکنه.

مرسی از همتون که کمک کردید. برم خونه تست کنم ببینم حل میشه

لینک به دیدگاه

خب

همونطوری که جناب @HeX فرمودن ، حافظه گرافیک تو بایوس 64 مگ تعیین شده بود

اونو کردمش 1000 ، ولی هیچ فرقی نکرده. البته از رم استفاده میکنه ، الان رم قابل استفاده م شده 7 گیگ ، ولی تو بازیها کوچکترین فرقی نکرده

برنامه افتربرنر رو هم دانلود و نصب کردم ، ولی برای من اصلاً گزینه بنچمارک رو تو اون تبها نداره.

الان یه فیلم دیدم رو یوتوب ، با همین کارت hd630 تونستن رزیدنت ایول 7 رو با کیفیت متوسط اجرا کنن.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Taghi گفته است :

خب

اونو کردمش 1000 ، ولی هیچ فرقی نکرده. البته از رم استفاده میکنه ، الان رم قابل استفاده م شده 7 گیگ ، ولی تو بازیها کوچکترین فرقی نکرده

برنامه افتربرنر رو هم دانلود و نصب کردم ، ولی برای من اصلاً گزینه بنچمارک رو تو اون تبها نداره.

الان یه فیلم دیدم رو یوتوب ، با همین کارت hd630 تونستن رزیدنت ایول 7 رو با کیفیت متوسط اجرا کنن.

عزیز دقت کنین خود پردازنده و میزان و نوع رم هم تاثیر بسزایی درش داره. منکه گفتم تغییر میزان رم فرقی نمیکنه چون بازی ها نمیشناسن این رم رو.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به نظر من خیلی هم عجیب نیست این نتایج تمام پردازنده های نسل هفتم اینتل از گرافیک داخلی  Intel HD Graphics 630  استفاده میکنند و اون نتایج  بنچمارکی که شما دیدی و دو برابر 540 m امتیاز گرفته می تونه مربوط به پردازنده 7700k باشه که مسلما خیلی از cpu شما قوی تره . در مورد گرافیگ های intel hd خیلی به بنچمارک ها نمیشه اعتماد کرد چون معمولا مشخص نیست مال کدوم پردازنده هستند

در کل الان برای اجرای بازی های روز کارت گرافیک 750 ti یه جور حداقل حساب میشه  و پایین تر از اون توصیه نمیشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

هیچ وقت از گرافیک های آنبرد اینتل توقع اجرای گیم  با کیفیت نداشته باش.اون گرافیک ۵۴۰ از لحاظ فنی به مراتب قدرتمند تر از این گرافیک ۶۳۰ هست.

یه عکس از gpu-z هر دو گرافیک رو برات گذاشتم و اون المان های موثر توی اجرای بازی رو هم دورش خط کشیدم که میتونی با هم مقایسه کنی:

Screen_Shot_۱۳۹۶-۰۴-۲۰_at_۲۲_۰۱_۳۶.jpg

لینک به دیدگاه

نه این سیستم من حتماً یه مشکلی داره

الان کامنتهای سایتهای دیگه رو هم چک کردم ، با 7100 بدون گرافیک مجزا خیلی بازیا رو اجرا کردن. گیم دیبیت هم میگه میشه

سی پی یو هم به نظر نمیاد زیاد موثر باشه. تو نتایج بنچ مارک میانگین امتیازش شده 1200  یکی با سی پی یو  i3 7320 تونسته تقریبا به این امتیاز برسه

یکی هم با i5 7500 تونسته فقط به 700 برسه!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Taghi گفته است :

خب

نسخه 4.4 رو گرفتید ؟؟؟؟

در هنگام نصب برای نصب یه برنامه دیگه از شما اجازه می خواد حتما باید به اون برنامه هم اجازه نصب بدید !

شما فعلا با بنچمارک کاری نداشته باش . فقط در قسمت Monitoring تیک های مربوط به میزان لود GPU و CPU و میزان فریم ریت رو بزن . بعد وارد بازی شو ببین کدوم قطه زیر لود کامل میره و چقدر فریم می گیری .

در 27 دقیقه قبل، omid.gh گفته است :

سلام دوست من

هیچ وقت از گرافیک های آنبرد اینتل توقع اجرای گیم  با کیفیت نداشته باش.اون گرافیک ۵۴۰ از لحاظ فنی به مراتب قدرتمند تر از این گرافیک ۶۳۰ هست.

یه عکس از gpu-z هر دو گرافیک رو برات گذاشتم و اون المان های موثر توی اجرای بازی رو هم دورش خط کشیدم که میتونی با هم مقایسه کنی:

دوست عزیز این مقایسه نادرسته !

اعداد به تنهایی مشخص کننده همه چیز نیستن . به طور مثال سایه زن ( Shaders ) بسته به نوع کارت گرافیک قدرت متفاوتی دارن . یک عدد سایه زن در معماری پاسکال بسیار بهتر از همون یک دونه سایه زن در معماری مکسول یا کپلر هستش .

لینک به دیدگاه

سلام.واسه pes 2016 و ;کلا pes یه راهی هست که بازی گرافیکتون رو بشناسه،با این روش

https://www.youtube.com/watch?v=9D1cpIcRQSM

خودم با 6700 تست کردم و بازی روی high و 1080p اجرا میشد.بازی های دیگه هم تست کردم مث gta v اونا نیازی به این روش ندارن همینطوری هم باید اجرا بشه.البته با کیفیت پایین

واسه 7100 شما باید بازیا رو بذاری روی رزولوشن 720P و تنظیمات پایین تا بتونی اجرا کنی

در کل بگم رو گرافیک اینتل حساب نکن برای بازی چون اصلا برای این کار ساخته نشده و به CPU زیاد فشار میاد

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، iman0013 گفته است :

سلام.واسه pes 2016 و ;کلا pes یه راهی هست که بازی گرافیکتون رو بشناسه،با این روش

https://www.youtube.com/watch?v=9D1cpIcRQSM

خودم با 6700 تست کردم و بازی روی high و 1080p اجرا میشد.بازی های دیگه هم تست کردم مث gta v اونا نیازی به این روش ندارن همینطوری هم باید اجرا بشه.البته با کیفیت پایین

واسه 7100 شما باید بازیا رو بذاری روی رزولوشن 720P و تنظیمات پایین تا بتونی اجرا کنی

در کل بگم رو گرافیک اینتل حساب نکن برای بازی چون اصلا برای این کار ساخته نشده و به CPU زیاد فشار میاد

آقا مرسی ، این مشکل منو حل کرد تا حدود زیادی

ساکر 2016 رو بادقت گرافیک high و رزلوشن خود مانیتور 1050*1680 خیلی راحت میاره و میشه بازی کرد ، البته گاهی لگ میزنه که بردمش روی مدیوم و دیگه هیچ مشکلی نداره.

نکته ماجرا اینه که وقتی برنامه دلفین (شبیه ساز گیم کیوب) رو توش اضافه میکنم ، کلاً برنامه دلفین فلج میشه دیگه هیچچی نمیاره!  البته دلفین به خودی خود تقریباً خوب کار میکنه.

ممنون ازتون.

جناب @big VULTURE فرموده شما رو هم تست کردم ، متوجه شدم باتلنکم گرافیکه. نیم ساعت بازی کردم ، نمودار نشون میداد که کل گرافیک درگیر میشه ، ولی حین بازی فقط یکی از هسته ها در حد 30-40 درصد درگیره و بقیه زیر 5 درصد هستن.

ممنون از کمک همتون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...