رفتن به مطلب

خرید سیستم گیمینگ با بودجه 6,200,000 تومان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

قصد خرید سیستم گیمینگ با بودجه 6 میلیون رو دارم...

سی پی یو رو اورکلاک نمیکنم ... شاید جی پی یو رو کمی اور کلاک کنم...

تا الان خودم این قطعات رو انتخاب کردم ممنون میشم اگر ناهمخوانی داره یا اگر قطعه بهتری مورد نظرتون هست نظر بدید...

Untitled.png

لینک به دیدگاه

کاربری تون چیه ؟

قبل از اینکه پاسخ بدین باید عرض کنم این build کلش ایراده . 

رزولوشن مانیتور رو هم بگین . 

ویرایش شده توسط _theghostsleader_
لینک به دیدگاه

کاربری گیمینگ هست

من تو زمینه سخت افزار مبتدی هستم ممنون میشم قطعات بهتری رو معرفی کنید...

رزولوشن مانیتو 2k هست

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، iridescent گفته است :

کاربری گیمینگ هست

من تو زمینه سخت افزار مبتدی هستم ممنون میشم قطعات بهتری رو معرفی کنید...

رزولوشن مانیتو 2k هست

این cpu و ,mobo که انتخاب کردین تاریخ عرضه ش اواخر 2015 هست پس نسل گذشته اینتل حساب میشه و خریدش توجیهی نداره در حالی نسل بعد از اون اوایل 2017 عرضه شده !!و خرید اون منطقی تره پس این دو یعنی مین بورد و پردازنده عملا از لیست شما حذف میشن تا به اینجا.

پاور و وادر کولر ارزش خریدشون زیرصفره یعنی مطلقا نباید خریداری بشن به دلیل کیفیت پایین و اینکه 100 درصد کاربر رو دچار مشکل می کنن به خصوص پاور . 

گرافیک می تونید مدل بهتر از برند دیگه ای انتخاب کنید و این مدل زیاد جالب نیست با توجه به قیمتش . 

رم رو صدرصد می تونید مدل خیلی بهتری از همین برند بردارین .

کیس خوبه ولی بازم گزینه های بهتری تو همون رنج کمی بالاتر هست . 

هارد مناسبه و مشکلی نداره .

ssd هم بهتره 250 باشه ..

این نظر من در مورد لیستی که شما انتخاب کردین .

------------------------------------------

اما من خودم با توجه به اینکه اخیرا  سیستمم رو ارتقا دادم و از پردازنده های جدید AMD گرفتم پیشنهاد خودم همین هست می تونید از پردازنده های جدیدی که یه ماه هست وارد ایران شده استفاده کنید از لحاظ کارایی فوق العاده عالی هست و اینتل رو تو خیلی از زمینه ها شکست داده و جاهایی هم تنگاتنگ و کمی پایین تر بوده .

با توجه به اینکه پردازنده ا که انخاب کردین 4 هسته / 4 رشته هست زیاده آینده جالبی نداره به جاش می تونید از پردازنده های 8 هسته ای و یا شش هسته ای AMD استفاده کنید که بسیار بهتر هست تو بیشتر زمینه ها ...

من پیشنهاد میدم با توجه به بودجه مناسبی که دارین اینده نگری کنید و از پردازنده ای AMD Ryzen بگیرین ...

ryzen 1700 or 1600x

giga ax-370 gaming 5

geil evo x 3200 rgb

wd 2tb blue

power coolermaster g650m 

ssd 850 evo 250

در مورد گرافیک 1070GTX مناسب هست برای 2k اما با توجه به اینکه اختلاف قیمتی این دو خیلی کم شده خرید 1080GTX منطقی تره .

پیشنهاد می کنم گرافیک رو نو نخرین می تونید به راحتی یه کارکرده گارانتی دارشو تو انجمن پیدا کنین که افت قیمت خودشو داشته . 

ویرایش شده توسط _theghostsleader_
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، _theghostsleader_ گفته است :

این cpu و ,mobo که انتخاب کردین تاریخ عرضه ش اواخر 2015 هست پس نسل گذشته اینتل حساب میشه و خریدش توجیهی نداره در حالی نسل بعد از اون اوایل 2017 عرضه شده !!و خرید اون منطقی تره پس این دو یعنی مین بورد و پردازنده عملا از لیست شما حذف میشن تا به اینجا.

پاور و وادر کولر ارزش خریدشون زیرصفره یعنی مطلقا نباید خریداری بشن به دلیل کیفیت پایین و اینکه 100 درصد کاربر رو دچار مشکل می کنن به خصوص پاور . 

گرافیک می تونید مدل بهتر از برند دیگه ای انتخاب کنید و این مدل زیاد جالب نیست با توجه به قیمتش . 

ssd هم بهتره 250 باشه ..

اما من خودم با توجه به اینکه اخیرا  سیستمم رو ارتقا دادم و از پردازنده های جدید AMD گرفتم پیشنهاد خودم همین هست می تونید از پردازنده های جدیدی که یه ماه هست وارد ایران شده استفاده کنید از لحاظ کارایی فوق العاده عالی هست و اینتل رو تو خیلی از زمینه ها شکست داده و جاهایی هم تنگاتنگ و کمی پایین تر بوده .

با توجه به اینکه پردازنده ا که انخاب کردین 4 هسته / 4 رشته هست زیاده آینده جالبی نداره به جاش می تونید از پردازنده های 8 هسته ای و یا شش هسته ای AMD استفاده کنید که بسیار بهتر هست تو بیشتر زمینه ها ...

من پیشنهاد میدم با توجه به بودجه مناسبی که دارین اینده نگری کنید و از پردازنده ای AMD Ryzen بگیرین ...

ryzen 1700 or 1600x

giga ax-370 gaming 5

geil evo x 3200 rgb

wd 2tb blue

power coolermaster g650m 

ssd 850 evo 250

در مورد گرافیک 1070GTX مناسب هست برای 2k اما با توجه به اینکه اختلاف قیمتی این دو خیلی کم شده خرید 1080GTX منطقی تره .

پیشنهاد می کنم گرافیک رو نو نخرین می تونید به راحتی یه کارکرده گارانتی دارشو تو انجمن پیدا کنین که افت قیمت خودشو داشته . 

ممنون بابت راهنماییتون ...

متاسفانه اکثر 1080 های لیون ناموجود شدن ... احتمالا خودم از بازار یه gaming x تهیه کنم...

در مورد سی پی یو من خودم تمایل داشتم  intel باشه ... چون از بنچمارک هایی که دیدم اینتل توی زمینه گیمینگ سر تر بوده اما سری رایزن برای کارهای غیر گیمینگ مناسب تر بوده ... حتی توی بعضی از بازی ها مثل Doom , GTA V , Hitman  تفاوت r 1700 با 7700k به 40 فریم هم رسیده(البته توی رزولوشن 1080)... ولی از طرفی شنیدم سری رایزن آینده بهتری داره ... خیلی دودل شدم

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، iridescent گفته است :

ممنون بابت راهنماییتون ...

متاسفانه اکثر 1080 های لیون ناموجود شدن ... احتمالا خودم از بازار یه gaming x تهیه کنم...

در مورد سی پی یو من خودم تمایل داشتم  intel باشه ... چون از بنچمارک هایی که دیدم اینتل توی زمینه گیمینگ سر تر بوده اما سری رایزن برای کارهای غیر گیمینگ مناسب تر بوده ... حتی توی بعضی از بازی ها مثل Doom , GTA V , Hitman  تفاوت r 1700 با 7700k به 40 فریم هم رسیده(البته توی رزولوشن 1080)... ولی از طرفی شنیدم سری رایزن آینده بهتری داره ... خیلی دودل شدم

نو 1080 داستان زمین تا اسمون فرق داره با 2k ..

من خودم 1080 دارم سی پی یو قبلیم 4770k بود الانم 1700 دارم خیلی عالی فریم می گیرم به نظر من شک نکن که رایزن چون خود اینتل تابستون داره میره رو 6 هسته ای و بالاتر . 

لینک به دیدگاه

قثط پولتو هدر نکن.. این سیستمی که گذاشتی تاریخش میگذره!!

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/21, 23:18:56، _theghostsleader_ گفته است :

ssd هم بهتره 250 باشه ..

ryzen 1700 or 1600x

giga ax-370 gaming 5

geil evo x 3200 rgb

wd 2tb blue

power coolermaster g650m 

ssd 850 evo 250

عین این سیستم من یه ماه شاید هم دوهفته دیگه بردارم

لینک به دیدگاه

عین این سیستم من یه ماه شاید هم دوهفته دیگه بردارم

ایشالا داداش فقط هاردتو توشیبا بردار وسترن بلو کیفیتش کمه

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، _theghostsleader_ گفته است :

نو 1080 داستان زمین تا اسمون فرق داره با 2k ..

من خودم 1080 دارم سی پی یو قبلیم 4770k بود الانم 1700 دارم خیلی عالی فریم می گیرم به نظر من شک نکن که رایزن چون خود اینتل تابستون داره میره رو 6 هسته ای و بالاتر . 

من واقعا هر جور حساب کردم دیدم دلم پیشه اینتل هست تصمیم گرفتم بودجه رو بیشتر کنم ولی سیستم اینتل بمونه ... الان این سیستم چطوره؟ (کارت گرافیک msi gaming x هست اما الان لیون موجود نداره) :

Untitled.png

ویرایش شده توسط iridescent
لینک به دیدگاه

دوست عزیز! چقدر شبیه من قطعات انتخاب کردی! تاپیک بنده رو شما مطالعه کن توش بحث های خوبی مطرح کردن ک من الان متوجه منظور دوستان میشم! دو تا تاپیک دارم در مورد سیسنم گیم اونارو سعی کن تا اخرش مطالعه کنی و مخصوصا به حرفای آقای MohsenBaTech که واقعا باسوادن و در حرفاشون تردید نکنید

لینک های تاپیک ها

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، iridescent گفته است :

من واقعا هر جور حساب کردم دیدم دلم پیشه اینتل هست تصمیم گرفتم بودجه رو بیشتر کنم ولی سیستم اینتل بمونه ... الان این سیستم چطوره؟ (کارت گرافیک msi gaming x هست اما الان لیون موجود نداره) :

Untitled.png

مین بورد از بین اینا یکی رو با توجه به بودجه انتخاب کن به نظر من rog های ایسوس عالی هستن .

1.http://lioncomputer.ir/product/11070/مادربرد+ایسوس+ROG+STRIX+Z270G+GAMING/

2.http://lioncomputer.ir/product/10172/مادربرد+گیگابایت+Z270-Gaming+3/

3.http://lioncomputer.ir/product/10030/مادربرد+ایسوس+ROG+STRIX+Z270E+GAMING/

4.http://lioncomputer.ir/product/10028/مادربرد+ایسوس+ROG+STRIX+Z270H+GAMING/

باتوجه به اینکه پردازنده قابلیت اورکلاک خوبی داره و فرکانس base هم بالا هست بهتره کولر بهتر برداری به خصوص اینکه 7700k مشکلات گرمایی هم تا حدودی موقع اورکلاک کردن داره ..

http://lioncomputer.ir/product/11633/کولر+مایع+کولر+مستر+MasterLiquid+240/

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Game_Over گفته است :

دوست عزیز! چقدر شبیه من قطعات انتخاب کردی! تاپیک بنده رو شما مطالعه کن توش بحث های خوبی مطرح کردن ک من الان متوجه منظور دوستان میشم! دو تا تاپیک دارم در مورد سیسنم گیم اونارو سعی کن تا اخرش مطالعه کنی و مخصوصا به حرفای آقای MohsenBaTech که واقعا باسوادن و در حرفاشون تردید نکنید

لینک های تاپیک ها

ممنون ... تاپیکتون رو خوندم ... مثل اینکه همه دارن میگن رایزن بهتره ...  مخصوصا وقتی فهمیدم r7 1700 رو میشه با کولر خودش اورکلاک کرد نظرم نسبت بهش مثبت شد 

ممنون از کمک همتون فک کنم دیگه تصمیم نهاییم r7 1700 شد ... امیدوارم تغییر نکنه چون دیگه سرگیجه گرفتم :|

لینک به دیدگاه

شک نکن بهتره

این مقالم بخون ک دیگه خیالت تخت بشه

http://sakhtafzar.com/single-reviews/?id=35072

البته برا اور احتیاط کن

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، iridescent گفته است :

ممنون ... تاپیکتون رو خوندم ... مثل اینکه همه دارن میگن رایزن بهتره ...  مخصوصا وقتی فهمیدم r7 1700 رو میشه با کولر خودش اورکلاک کرد نظرم نسبت بهش مثبت شد 

ممنون از کمک همتون فک کنم دیگه تصمیم نهاییم r7 1700 شد ... امیدوارم تغییر نکنه چون دیگه سرگیجه گرفتم :|

منم بالا و تو همون تاپیک در مورد رایزن صحبت کرده بودم ..

الان دوره 4 هسته ای تموم شده و خود اینتل داره هسته ها رو زیاده می کنه تو سری بعدی ..

ضمن اینکه شما رایزن بخری یه فن خیلی زیبا هم داره و راحت اور میشه به 3.7 و اصلا نیازی به خرید یه کولر 400 تومنی نداری فوقش کولر مکس خودش که هیت پایپ داره رو میخری ...

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

من با نظر دوستان کمی مخالفت دارم

البته درست میگیند که پردازنده های رایزن هسته های بیشتری دارند ولی برای گیم خوب نیستن توصیه میکنم مقایسه خیلی عالی بین 1800x و 7700k را ببینی تا مطمئن بشی

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700K-vs-AMD-Ryzen-7-1800X/3647vs3916

اگر به سایت زیر را بروی می بینی  7700k برای گیم 100%  هست ولی 1800x  برای گیم 91%

ولی برای امور پردازشی رایزن 101% است

ولی اینتل 73%

غیر منطقی هم هست که رایزن 1800x قیمتش 

499 دلار میباشد . بخری

پس قبل ازینکه بخری به این سایت سر بزن

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700K-vs-AMD-Ryzen-7-1800X/3647vs3916

ویرایش شده توسط moti9454
لینک به دیدگاه

سلام دوباره 

توصیه میکنم از خرید 1700 صرف نظر کنید و 6700k بخرید ـ

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6700K-vs-AMD-Ryzen-7-1700/3502vs3917

سایت بررسی

با توجه به سایت میزان گیمینگ پردازنده اینتل 92%  میباشد ولی رایزن 83%

ویرایش شده توسط moti9454
لینک به دیدگاه

سلام این یه سیستم فوق العاده برای شما که  همه چیزش عالیه .

102030405060708090100.thumb.JPG.33d3e9dca2567116c77712088a4a6e4b.JPG

درمورد قیمتم شد 6.4 ( این سایت قیمتاش اپدیت نبود وگرنه سرجمع تو سایت میشه 6.6 دویست باید کم کنید) اگرم حتما همون 6.2 میخواین میتونین پاور 750 بگیرین که عالی میشه روی هم. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

یچیزم اضافه کنم که میتونین پاورو 650 هم بگیرین و به جاش یه رم حرفه ای تر بگیرین کیس هم میتونین مدل پایینتر z4 بگیرین.

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/24, 19:36:35، mohammadtabrizi گفته است :

میبینم که باز فن بوی های اینتل تشریف آوردن!

چرا به من منفی میدی من که نگفتم اینتل بهتر از amd هس یه سیستم اینتل معرفی کردم خو مگه گناهه میخوای الان وضش میکنم amd میزارم منفی میدی:|

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

چرا به من منفی میدی من که نگفتم اینتل بهتر از amd هس یه سیستم اینتل معرفی کردم خو مگه گناهه میخوای الان وضش میکنم amd میزارم منفی میدی:|

من ندادم باو لول خخخخ.ببین مثبت دادم به این :3_grin:

لینک به دیدگاه

خخخ بیخشید حتما یکی سو استفاده کرده اخریت پست مال شما بود فکز کزدم شمایی :14_relaxed: منم به این مثبت دادمxD

در 35 دقیقه قبل، mohammadtabrizi گفته است :

من ندادم باو لول خخخخ.ببین مثبت دادم به این :3_grin:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...