رفتن به مطلب

ویندوز 10؛ مشکل تیک لحظه ای یا mini stuttering در بازی ها. ""مشکل حل شد. ریست دادن page file""

Amir4678
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من 3 ماهه دارم با ویندوز 10 سر و کله میزنم تمام نسخه هارو امتحان کردم. از ورژن 1511 و 1607و 1703 تا ورژن های اینسایدر فال کریتور اپدیت. در مقایسه با ویندوز 8.1 تو بازی ها، کاهش فریم شدید و لگ لحظه ای و لگ صدا داره ویندوز10. همه ی کار هارو هم امتحان کردم: غیر فعال کردم game dvr و حالت game mode, غیر فعال کردن windows search و windows error reporting. غیر فعال کردن conected user experience and telementry. حتی فایل بازی رو تو قسمت compatibilty روی ویندوز 8.1 گذاشتم یاrun as admisistor. غیر فعال کردن cotana و one drive.  اپدیت درایور ها با driver pack solution........ 

خیلی کار ها کردم که یادم نیس الان واقعا دارم کلافه میشم. در مقایسه با ویندوز 8.1 زمان بوت 10 دو برابر 8.1 هستش. تو نرم افزار cpuz, بنچمارک حالت مولتی کور وقتی رو ویندوز 8.1 هستم سریع میرسه به اوجش بدون هیچ افت و خیز. ولی تو ویندوز 10 تا اخرین لحظه بنچمارک افت و خیز داره و 100 امتیاز پایین ترم نشون میده بعضی اوقات. ( رو ویندوز 8.1 میشه 2433 ولی  ویندوز10 رو 2320 تا حداکثر 2400)

این مشکلاتو فقط من دارم یا بقیه دوستان هم دارن؟سیستمم:

I7 7700

Gtx 1060 6gb

Msi b250m bazooka

RipjawsV 8Gb

SHDD 2TB seagate

واقعا عاشق ویندوز 10 ام نمیتونم بگذرم ازش واسه همینه 3 ماه یه سره دنبال مشکلشم.. از طرفی ساپورت ماکروسافت از لحاظ امنیتی روش بالاست.

595d213679e35_NewBitmapImage.jpg.15ae1072af2e3a984f8bdeaafc99bb66.jpg

بخاطر همیناست که نمیشه کذشت :)

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اپدیت درایور رو وقتی از خود سایت سازنده میتونید دریافت کنید هیچ موقع با درایور پک نصب نکنید

درایور هات فیکس کارتتون داخل سایت انودیا موجوده اونو دانلود و نصب کنید

از هاردتون هم تست hdd tune بگیرید

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درایور هات فیکس کارتتون داخل سایت انودیا موجوده اونو دانلود و نصب کنید

داداش درایور هات فیکس منظورت همون اخرین ورژنه؟ الان 384.80 اخریشه که مشکلاته 384.76 رو برطرف کرده. منم همه این کارارو با 384.80 انجام دادم. مشکل اینه که، یک سیستم یکسان، نرم افزار های یکیسان همه کار هارو بین نصب ویندوز 8.1 و 10 یکسان انجام میدم (هر چیزی به غیر از نصب ویندوز یکسانه) درایور گرافیک مخصوص هر ویندوز رو نصب میکنم. بازم ویندوز 10 در مقابل 8.1 لگ داره. یعنی مشکل سخت افزاری نیست (از هارد نیست) بازم ممنون میرم  یه سر به اون برنامه ببینم درست میکنه قضیه رو. حتی ورژن education ویندوز 10 اپدیت 1607 رو نصب کردم (تو این ورژن ماکروسافت کروتانا رو غیر فعال کرده) بازم درست نشد البته خیلی سبک تر از ورژن معمولیه. ورژن 1607 از اپدیت کریتورز یا 1703 خیلی سبک تره در کل.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

هیچ موقع با درایور پک نصب نکنید

فقط با درایور پک که نصب نکردم. یبار همه چیو یکسان انجام دادم  رو جفت ویندوزا درایور های اصلی سایت مادربود و گرافیکم رو نصب کردم. درایور های چیپ اینتل و انویدیا. دیدم که بازم لگ داره یه نوبت دیگه ویندوز نصب کردم جفتشونو با درایور پک. شاید باورت نشه تو این 3 ماه 30 بار ویندوز عوض کردم. System restore هم زیاد گذاشتم. :(

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند نسخه از درایورها رو امتحان کنید اگر مشکل برطرف نشد به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری هست

کارت گرافیکتون رو رویه یک سیستم دیگه تست کنید

تا حد امکان سی پی یو و رمها تون رو رویه یه سیستم دیگه تست کنید

تیک و لگ لحظه ای اکثر اوقات مربوط به هارد هست این مورد رو بنده خودم داشت برد هارد مشکل پیدا کرده بود سیستم یه بند تیک میزد

اگه از هارد مطمئن شدید برید سراغ رمها ممکنه مشکل WRITE ویا READ داشته باشند

از رمها خاطر جمع شدید برید سراغ سی پی یو دماشو چک کنید اتصالات فن رو چک کنید دمای سی پی یو رو هم چک کنید

از سی پی یو خاطر جمع شدید برید سراغ گرافیک .با یه سیستم دیگه گرافیکتون رو چک کنید

مدل دقیق پاورتون رو هم بگید

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

چند نسخه از درایورها رو امتحان کنید

اها باشه داداش همه اینارو انجام میدم ممنون . درایور که با نسخه 382 هم امتحان کرده بودم. پاورم green 580 es هست. اخه من میگم وقتی سیستمم واسه جفت ویندوزا یکیه حتی تو یه درایو نصب میکنم... اگه مشکل سخت افزاری باشه باید رو 8.1 هم تیک بده. رو 8.1 اصلا فریمم از 59 و 60 پایین تر نمیاد حتی جا های شلوغ

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل که خبر نمیکنه کی قراره بیاد

بنده خودم هارد داشتم 2 ترا اکسترنال وصل سیستم بود همه چیز عادی یه دفه تصمیم گرفتم فایلهایی که تویه دسکتاپ بود رو به داخل این هارد انتقال بدم دیدم نه میزاره داخل فایل کپی کنی نه میزاره از داخل برداری بد سکتور گرفته بود در عرضه 10 دقیقه به فنا رفت

شما اگه هارد دیگه ای داری با اونم تست کن یا حتی با SSD تست کنید تا معلوم بشه از کدوم قسمت سخت افزار هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

مشکل که خبر نمیکنه کی قراره بیاد

باشه داداش حتما چک میکنم الان رفتم سراغ hdd tune. خیلی ممنون..

لینک به دیدگاه

https://soft98.ir/software/17827-destroy-win-spying.html

اینو نصب کن ببین مشکلت حل شده یا نه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

شکل که خبر نمیکنه کی قراره بیاد

داشتم الان سرچ میکردم.. یجا گفته بود windows defender رو غیر فعال کنی مشکل حل میشه! از طریق edit group policy. منم 50% بخاطر امنیتش ویندوز 10 رو قبول دارم! غیر فعال کردم فعلا لگ نداره. یبار شده بود که بعد از 1 ساعت بازی لگ شروع شد. ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

ینو نصب کن ببین

باشه دادا الان نصب میکنم. یه نرم افزار مثل این نصب کرده بودم ashampoo win10 anti spy بود فک کنم. اینم الان امتحان میکنم ممنون

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hd5870 گفته است :

چند نسخه از درایورها رو امتحان کنید

در 47 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

اینو نصب کن ببین مشکلت حل شده یا نه

دوستان واقعا ممنون مشکل فک کنم برطرف شد. از 2 تا چیز بود یکی cortana یکی هم windwos defender. بیلد.14393.1378 یا همون ورزن 1607 نسخه education رو نصب کردم که بطور کلی کورتانا رو نداره. windows defender رو هم از group policy غیر فعال کردم. نرم افزار destroy win spying هم همین کارو کرد windows defender رو غیر فعال کرد (یکی از کاراش).  میگم الان انتی ویروس رایگان یا کرک بی دردسر, سبک و اپدیت لحظه ای داشته باشه سراغ دارین؟ ممنون میشم معرفی کنین.. اپدیتشم راحت باشه از سرورش بشه گرفت

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

ورزن کریتور یا 1703 فک کنم این مشکلو داره بخاطر cortana. حالا الان نصب میکنم ببینم اوکی میشه با destroy win spying

لینک به دیدگاه

این گزینه هم بزارید رو no

this pc > prpertis>advans seting>hardwear>divice inistaling setting

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، eddy گفته است :

ويندوز رو مستقيم آبديت كردى؟

اره از خود ویندوز

لینک به دیدگاه

انتی ویروس اگه میخوای همه کاره باشه ( اینترنت حفاظت کنه و هم کامپیوتر ) Eset بگیر بعد یماه مجانی میده ایمیل وارد کنی بعد میتونی هی پاک کنی بنصبی ایمیل جدید بزنی که سختی داره و ممکنه مشکلم به وجود بیاره هم میتونی اویرا انتی ویروس فری بگیری که انتی ویروس خیلی قوی هست و مجانی.

در در 1396/04/24, 10:36:51، ar_prv گفته است :

دوستان واقعا ممنون مشکل فک کنم برطرف شد. از 2 تا چیز بود یکی cortana یکی هم windwos defender. بیلد.14393.1378 یا همون ورزن 1607 نسخه education رو نصب کردم که بطور کلی کورتانا رو نداره. windows defender رو هم از group policy غیر فعال کردم. نرم افزار destroy win spying هم همین کارو کرد windows defender رو غیر فعال کرد (یکی از کاراش).  میگم الان انتی ویروس رایگان یا کرک بی دردسر, سبک و اپدیت لحظه ای داشته باشه سراغ دارین؟ ممنون میشم معرفی کنین.. اپدیتشم راحت باشه از سرورش بشه گرفت

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ar_prv گفته است :

دوستان من 3 ماهه دارم با ویندوز 10 سر و کله میزنم تمام نسخه هارو امتحان کردم. از ورژن 1511 و 1607و 1703 تا ورژن های اینسایدر فال کریتور اپدیت. در مقایسه با ویندوز 8.1 تو بازی ها، کاهش فریم شدید و لگ لحظه ای و لگ صدا داره ویندوز10. همه ی کار هارو هم امتحان کردم: غیر فعال کردم game dvr و حالت game mode, غیر فعال کردن windows search و windows error reporting. غیر فعال کردن conected user experience and telementry. حتی فایل بازی رو تو قسمت compatibilty روی ویندوز 8.1 گذاشتم یاrun as admisistor. غیر فعال کردن cotana و one drive.  اپدیت درایور ها با driver pack solution........ 

خیلی کار ها کردم که یادم نیس الان واقعا دارم کلافه میشم. در مقایسه با ویندوز 8.1 زمان بوت 10 دو برابر 8.1 هستش. تو نرم افزار cpuz, بنچمارک حالت مولتی کور وقتی رو ویندوز 8.1 هستم سریع میرسه به اوجش بدون هیچ افت و خیز. ولی تو ویندوز 10 تا اخرین لحظه بنچمارک افت و خیز داره و 100 امتیاز پایین ترم نشون میده بعضی اوقات. ( رو ویندوز 8.1 میشه 2433 ولی  ویندوز10 رو 2320 تا حداکثر 2400)

این مشکلاتو فقط من دارم یا بقیه دوستان هم دارن؟سیستمم:

I7 7700

Gtx 1060 6gb

Msi b250m bazooka

RipjawsV 8Gb

SHDD 2TB seagate

واقعا عاشق ویندوز 10 ام نمیتونم بگذرم ازش واسه همینه 3 ماه یه سره دنبال مشکلشم.. از طرفی ساپورت ماکروسافت از لحاظ امنیتی روش بالاست.

بخاطر همیناست که نمیشه کذشت :)

سلام.

بر اساس تجربه ی خودم توی همین مشکل میگم»

اگر به جز بازی، توی خود ویندوز هم برخی اوقات این مشکل پیش میاد مثلا هنگام گشتن توی پوشه ها مکث های لحظه ای داری اونم بصورت تصادفی برخی اوقات رخ میده برخی اوقات مشکلی نیست، مشکل  میتونه از هارد باشه.

لطف بفرمائید اگر تواناییش رو دارید یک هارد گیر بیارید و همین نسخه ویندوز رو نصب کنید روی همین سخت افزار و ببینید مشکل بکلی برطرف می شه یا خیر؟

اگرم بتونید با نرم افزار DDU در حالت SafeMode درایور گرافیک رو یکبار پاک کنید و دوباره آخرین نسخه درایور گرافیک رو نصب کنید، شاید تاثیر مثبتی بزاره.

امیدوارم مشکلتون حل بشه جناب.:100_pray:

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، miladtps گفته است :

windows 8.1 مگه با cpu 7700 كار ميكنه؟

اره دادا: لینک توضیح    لینک دانلود zeffy patch

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

انتی ویروس اگه میخوای همه کاره باشه ( اینترنت حفاظت کنه و هم کامپیوتر ) Eset بگیر

امتحانش کردم. بهتر از defender بود ولی باز مشکل لگ بود....

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.

بر اساس تجربه ی خودم توی همین مشکل میگم»

اگر به جز بازی، توی خود ویندوز هم برخی اوقات این مشکل پیش میاد مثلا هنگام گشتن توی پوشه ها مکث های لحظه ای داری اونم بصورت تصادفی برخی اوقات رخ میده برخی اوقات مشکلی نیست، مشکل  میتونه از هارد باشه.

لطف بفرمائید اگر تواناییش رو دارید یک هارد گیر بیارید و همین نسخه ویندوز رو نصب کنید روی همین سخت افزار و ببینید مشکل بکلی برطرف می شه یا خیر؟

اگرم بتونید با نرم افزار DDU در حالت SafeMode درایور گرافیک رو یکبار پاک کنید و دوباره آخرین نسخه درایور گرافیک رو نصب کنید، شاید تاثیر مثبتی بزاره.

امیدوارم مشکلتون حل بشه جناب.

ممنون دادا  انجامش میدم ddu رو.. والا فک کنم از ویندوزه.. چون ویندوز 10 رو که نصب کردم این مشکل بود. بعد رو همون درایو 8.1 ریختم دیدیم هیچ مشکلی نیس. دوباره همونجا 10 ریختم دیدم لگ هست. هر دفعه هم درایور مخصوص هر ویندوز رو ریختم. نرم افزارای بازی ها هم یکسان ریختم. پی بردم که مشکل از ویندوزه. این پروسه رو 2 بار امتحان کردم در کل.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

درود

در 40 دقیقه قبل، miladtps گفته است :

مگه

در 45 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

انتی ویروس

در 4 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

این

این مشکل ویندوز 10 رو خیلیا داشتن از سال 2015 تا الان فروم های سایت خارجی. هنوزم بی جواب موندن. ما هم موندیم.. فعلا ویندوز اصلیو 8.1 میزارم بمونه. درایو دوم تست ویندوز گذاشتم  کلنجار میرم با win10.. خدا کنه ماکروسافت توی fall creator update پایه و اساس وین10 رو تغییر بده:41_pensive: دوستان از همگی ممنون برای کمک. ما یکی رو کچل کرد این win10.

تم جدید ایکونای 8.1 ساختم 1 ساعت پیش^_^:D:

New Bitmap Image.jpg

لینک به دیدگاه

سلام داداش 

اون گیمdvr رو منم غیر فعال کردم ولی نمیتونم پیداش کنم و از صفحه فیلمبرداری کنم میشه اینو توضیح بدی؟چطور درستش کنم؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، sia@ گفته است :

اون گیمdvr رو منم غیر فعال کردم ولی نمیتونم پیداش کنم و از صفحه فیلمبرداری کنم میشه اینو توضیح بدی؟چطور درستش کنم؟

سلام دادا. اگه ورزن ویندوزت 14393xxx  یا همون بیلد 1607 هستش برو نرم افزار xbox game app. اونجا از ستینگ برو game dvr و تیکشو فعال کن.

اگه  15063xxx یا بیلد 1703 هستش برو ستینگ windows10 و بخش gaming تیک DVR رو فعال کن.

توی گیم start+g روبزن. گیم نباید روی full screen باشه بزارش روی windowed no border یا windowed یا windowed border.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...