رفتن به مطلب

ویندوز 10؛ مشکل تیک لحظه ای یا mini stuttering در بازی ها. ""مشکل حل شد. ریست دادن page file""

Amir4678
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام جدا از بحث یه سوال چطوری همه بازیارو تو استارت عکس دار کردی؟ فقط بازی های استور اینطوری میتونن بشن!

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، iMahyar77 گفته است :

سلام جدا از بحث یه سوال چطوری همه بازیارو تو استارت عکس دار کردی؟ فقط بازی های استور اینطوری میتونن بشن!

اول بگم که کل بازی هام کرکیه استور کجا بود از این پولا داشتیم که گرافم 1060 نبود!:4_joy::4_joy::4_joy: برای ویندوز 8.1 از obly tile و برای win10 از better start menu استفاده کن. این better start menu یه ذره پیچیدست دادا تو نت سرچ کنی میاره واست. راهنماشو بخون بعد اینارو انجام بده اینارو نگفتن: نرم افزار better start menu helper به همراه فایل dll همراهش رو بریز یجای مشخص مثل درایو c. بعد گوشه پایین سمت راست برنامه start at startup رو فعال کن. عکس ایکون خواستی بگو برات اپلود کنم.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

الان مشکلتون برطرف شده؟

نه دادا نشد.... بعد از 1 ساعت و چند بار restart دوباره لگ شروع شد.. لگش مثلا زمان حرکت سریع (لودینگ هم زمان با پلی کردن)  اتفاق میفته. 3 تا بازی تست میکنم. arkham knight و watchdogs2 و AC unity. مثلا زمانی که با ماشین میگردی تو شهر گاهی اوقات تیک میزنه

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

نقل قول

این مشکل ویندوز 10 رو خیلیا داشتن از سال 2015 تا الان فروم های سایت خارجی. هنوزم بی جواب موندن. ما هم موندیم.. فعلا ویندوز اصلیو 8.1 میزارم بمونه. درایو دوم تست ویندوز گذاشتم  کلنجار میرم با win10.. خدا کنه ماکروسافت توی fall creator update پایه و اساس وین10 رو تغییر بده:41_pensive: دوستان از همگی ممنون برای کمک. ما یکی رو کچل کرد این win10.

به قول شما پايه و اساس رو تغيير بده بهتره به هر حال در آينده بهتره كوچ كنى سمت AMD و رايزن....

شما كه سيستم به اين خفنى دارى اس اس دى ندارى؟ درست فهميدم؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، eddy گفته است :

بهتره كوچ كنى سمت AMD و رايزن

داداش i7 7700 چهار ماه پیش خریدم بعد بیام رو رایزن! میرم رو نسل 8 یا 9 در اینده. ssd رو بخاطر کمبود بودجه نتونستم. تا 2 ماه دیگه رم رو 16 میکنم با ssd 250gb سامسونگ میندازم.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

نقل قول

داداش i7 7700 چهار ماه پیش خریدم بعد بیام رو رایزن! میرم رو نسل 8 یا 9 در اینده. ssd رو بخاطر کمبود بودجه نتونستم. تا 2 ماه دیگه رم رو 16 میکنم با ssd 250gb سامسونگ میندازم.

منم منظورم همين بود روى نسلهاى بعدى مثل رايزن2 و3

به هر حال اون اس اس دى و رم رو كه تهيه كنى حتماً بازده بيشترى بدست ميارى و دنيا رو چه ديدى شايد يهو اين مشكلت با همين دو قطعه هم حل شد

لینک به دیدگاه

مشکل شما احتمالا بخاطر رم هست احتمال زیاد ارتقا بدید به 16 حل میشه خودمم استاتر تو بازی ها داشتم با رم هشت. ضمنا قبل اجرای بازی هم همه پروسس های اضافی رو ببندید

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/24, 16:47:45، ar_prv گفته است :

امتحانش کردم. بهتر از defender بود ولی باز مشکل لگ بود....

سلان ویروس کش  avg خوب هست سبک کاربردی و نسخه رایگان

فقط موقع آپدیت قند شکن می خواد

محل  استثنا هم می شه قرار داد واسه کرک بازی ها

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/25, 12:54:33، ar_prv گفته است :

سلام

این تایل هایی که در پست اول عکسش هست یه راهنمایی میکنین؟

از کجا میارین و چطور قرار میدین؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، eddy گفته است :

به هر حال اون اس اس دى و رم رو كه تهيه كنى حتماً بازده بيشترى بدست

بله ایشالا خودمم فک میکردم از رم باشه/..

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Astrix گفته است :

مشکل شما احتمالا بخاطر رم هست احتمال زیاد ارتقا بدید به 16 حل میشه خودمم استاتر تو بازی ها داشتم با رم هشت.

مرسی دادا ممنون. اولین کاری که میخوام بکنم ارتقا رم عه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلان ویروس کش  avg خوب هست سبک کاربردی و نسخه رایگان

فقط موقع آپدیت قند شکن می خواد

محل  استثنا هم می شه قرار داد واسه کرک بازی ها

داداش فعلا با همون defender تو ویندوز8.1 دارم طی میکنم. رو 10 برنمیگردم منتظر fall creator update میمونم. روی 8.1 فریم زیر 59 هم نمیاد اصلا.. ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، AmirEb گفته است :

این تایل هایی که در پست اول عکسش هست یه راهنمایی میکنین؟

داداش اون بالا توضیح دادم:

در در 1396/04/24, 17:56:46، ar_prv گفته است :

برای ویندوز 8.1 از obly tile و برای win10 از better start menu استفاده کن. این better start menu یه ذره پیچیدست دادا تو نت سرچ کنی میاره واست. راهنماشو بخون بعد اینارو انجام بده اینارو نگفتن: نرم افزار better start menu helper به همراه فایل dll همراهش رو بریز یجای مشخص مثل درایو c. بعد گوشه پایین سمت راست برنامه start at startup رو فعال کن.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ATHEIST گفته است :

page file رو کلا غیر فعال کنید بزار فقط از رم استفاده کنه ببین نتیجه چی میشه .

کلا با page file تنها کلنجاری که رفتم این بود که واسه هر درایو یه مقدار خودم تایین کردم. یبارم گذاشتم رو system managed size. کاری گفتین رو حتما انجام میدم.:x فک کنم دخیل باشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ATHEIST گفته است :

چک کنید ببینید وقتی میزارین روی مثلا درایور C بعد از ریستارت ناگهان خودش نمیپره روی یه درایور دیگه مثلا E ؟؟

کلا اول غیر فعال کنید و یه ریستارت بعد برید تو بازی ....

الان دارم سوییچ میکنم رو 10. بیشتر سایت های خارجی هم میگفتن یا از درایور های ویندوزه یا از رمه یا از page file.  موندم من چرا زیاد روش مانورو ندادم:S

بینهایت تشکر

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ATHEIST گفته است :

خواهش می کنم .

الان دارین نصب می کنید ؟ 

نصب که کردم قبلا روی پارتیشن دوممه واسه تست گذاشتم کنار. ویندوزو تازه reset کردم. مقدارش 1920mb عه. رم رو گذاشتم رو xmp روی 2400mhz. .ولی این مورد xmp توی 8.1 هم یکسان بود. یعنی نمیتونه مشکل سخت افزار باشه.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ATHEIST گفته است :

یه چیز رو هم اضافه کنم سعی کنید تنظیمات رو maxed out نکنید در وهله اول بزارید روی low ببینید پرفرومنس چجور هست

تمام این موارد رو من با 8.1 مقایسه کردم. یعنی بین 2 تا ویندوز 10 و 8.1 مقایسه ای که گذاشتم, تنظیمات بازی یکسان بود. جفت ویندوز ها اخرین اپدیتو داشتن. درایور ها یکسان بود (به جز گرافیک که مخصوص هر ویندوز رو دارم) تنظیمات ویندوز ها هم روی defult بود. همه چی یکسان. که تو این شرایط ویندوز 10 لگ داشت. اینجا فهمیدم امکان نداره مشکل سخت افزاری باشه. حتی بعد لگ win10 رو یه refresh کردم اوکی نشد.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ATHEIST گفته است :

با این حساب پس page file رو فعلا غیر فعال کنید بزارید فقط از رم استفاده کنه . 

داداش تو شکم الان فک کنم درست شده:|:| page file رو که غیر فعال کردم بازی بالا نیومد یه ری استارت کردم که کامل فایلش پاک بشه pagefile. بعد دوباره تنظیم کردم و ری استارت کردم. مشکل الان حل شدهo.O یعنی  3ماهه روزی 5 ساعت کلنجار میرفتم بخاطر یه pagefile بود؟!!!!!!:| دمت گرم خدایی داشتم دیوانه میشدم:x ایشالا که اوکی باشه همینجوری. به نظرتون حجمشو بیشتر کنم تنظیمش کنم؟

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، ATHEIST گفته است :

درایور ویندوزتون چند گیگ هست ؟ چقدرش خالی هست الان ؟ 

درایور هر ویندوز 80gb. بازی هم watchdogs2 و arkham knight و AC unity رو تست میکنم. بگم که ارکام نایت اخرین اپدیته پورتش عالیه. بالاخره درست شد:x:x:x:x

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ATHEIST گفته است :

عد از اینکه ریستارت کردید باز چک کنید ببینید یه وقت ناگهانی تغییر نکنه به یه درایور دیگه . 

داداش دمت گرم واقعا خیلی کمکم کردی. حل شده الان نیم ساعته دارم تست مکنم تو گیم لگ نداره اصلا. پس page file رو میزارم رو auto بمونه.رم رو 5 روز دیگه 12 میکنم چند هفته دیگه هم 16.

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...
در در 1396/04/24, 05:17:19، Amir4678 گفته است :

دوستان من 3 ماهه دارم با ویندوز 10 سر و کله میزنم تمام نسخه هارو امتحان کردم. از ورژن 1511 و 1607و 1703 تا ورژن های اینسایدر فال کریتور اپدیت. در مقایسه با ویندوز 8.1 تو بازی ها، کاهش فریم شدید و لگ لحظه ای و لگ صدا داره ویندوز10. همه ی کار هارو هم امتحان کردم: غیر فعال کردم game dvr و حالت game mode, غیر فعال کردن windows search و windows error reporting. غیر فعال کردن conected user experience and telementry. حتی فایل بازی رو تو قسمت compatibilty روی ویندوز 8.1 گذاشتم یاrun as admisistor. غیر فعال کردن cotana و one drive.  اپدیت درایور ها با driver pack solution........ 

خیلی کار ها کردم که یادم نیس الان واقعا دارم کلافه میشم. در مقایسه با ویندوز 8.1 زمان بوت 10 دو برابر 8.1 هستش. تو نرم افزار cpuz, بنچمارک حالت مولتی کور وقتی رو ویندوز 8.1 هستم سریع میرسه به اوجش بدون هیچ افت و خیز. ولی تو ویندوز 10 تا اخرین لحظه بنچمارک افت و خیز داره و 100 امتیاز پایین ترم نشون میده بعضی اوقات. ( رو ویندوز 8.1 میشه 2433 ولی  ویندوز10 رو 2320 تا حداکثر 2400)

این مشکلاتو فقط من دارم یا بقیه دوستان هم دارن؟سیستمم:

I7 7700

Gtx 1060 6gb

Msi b250m bazooka

RipjawsV 8Gb

SHDD 2TB seagate

واقعا عاشق ویندوز 10 ام نمیتونم بگذرم ازش واسه همینه 3 ماه یه سره دنبال مشکلشم.. از طرفی ساپورت ماکروسافت از لحاظ امنیتی روش بالاست.

595d213679e35_NewBitmapImage.jpg.15ae1072af2e3a984f8bdeaafc99bb66.jpg

بخاطر همیناست که نمیشه کذشت :)

سلام

داداش چی شد بلاخره مشکلتون حل شد؟؟؟

یکی از دوستان من هم همین مشکل شما درو داره

میشه لطف کنید راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط MK-JH
لینک به دیدگاه

درود رفیق من سر همین مشکل شما که رو بازیها داشتم تا الان کلی سیستم عوض کردم و همچنان مشکلم پابرجا هستش ولی تا اواخر بهتر شده

سیتم فعلیم 

8700k

1080

16 gig

یکی اینکه ویندوز home نصب کردم بعداز نصب انواع ورژن ویندوز خیلی برام بهتر بود خیلی بدون لگ و باگ

دوم گزینه قبل از انجام بازی حتما تو تکست منیجر گزینه های اضافیرو ببند هرچی که لازم نیست 

اینارو من رعایت کردم الان مشکلی ندارم

می دونم مثل اصلا به ویندوز home فکر نمی کردی ولی اسمش روش هستش

ویرایش شده توسط ali lotfi
لینک به دیدگاه

میتونم منم نظر بدم؟ 

شما با نرم افزار afterburner وارد بازی شو 

مصرف رم رو ببین 

اگه زیر 6گیگ بود مشکل از بازیه 

اگه بالای 6 وحتی نزدیک 7.500 بود مال کمبود رمه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...