رفتن به مطلب

7700k VS xeon E5 1650

Recommended Posts

سلام

با یه سوال چالش دار دیگه‌ اومدم

اولا به عکس دقت کنیدScreenshot_2017-07-15-23-15-33-117_com.android.chrome.thumb.png.b6220e0982320e5a28c8ee16961e3bf2.png

دیدین؟

خوبه

حالا درحالت multi thread میبینید که پردازنده xeon با مشخصات دقیق

xeon E5 2650 V2

6CORE

3.5GHZ

SOCKET 2011.

IVY BRIDGE ..22nm

و اینا

تونسته از ،7700k جلو بزنه درحالی که الان قیمتش کمتر از 400 تومنه، استوک،

البته زمانی که اومد حدود 3 تومن بود

حالا چرا اینقدر مفت شده بماند

سوال اینه‌که ایا میشه این پردازنده رو خرید و‌باهاش گیم زد؟ یا ورک؟

و اینکه چه ویژگی داره که بدرد دسکتاپ و گیم نخوره ؟

و تفاوتش با یه پردازنده core i دسکتاپ درچیه

که باعث میشه 24 ساعت کارکنه و متمایز باشه؟

بازم یه چیزایی خودتون اضافه کنین به این سوالا

تشکر از همه عزیزان

لینک به دیدگاه

ببین این پردازنده یه سری تکنولوژیای سری دسکتاپو نداره، مادربورداشم به همین ترتیب یه سری ویژگی های مادروبردای دستکتاپو ندارن، ولی رم ecc ساپورت میکنه برای ورک استیشن خیلی خوبه

به طور کل تو کار عادی ، خیلی عقبه ، شاید در حد i3 بهت قدرت بده، ولی تو 3dsmax و اینا عالیه

البته الان هم اینتل هم رایزن رفتن سمت مولتی ترید ، به همین خاطر تو این سال ها حتما شاهد افزایش کارایی سیستم برای سیستم های مولتی ترید خواهیم بود

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amirff1 گفته است :

ببین این پردازنده یه سری تکنولوژیای سری دسکتاپو نداره، مادربورداشم به همین ترتیب یه سری ویژگی های مادروبردای دستکتاپو ندارن، ولی رم ecc ساپورت میکنه برای ورک استیشن خیلی خوبه

به طور کل تو کار عادی ، خیلی عقبه ، شاید در حد i3 بهت قدرت بده، ولی تو 3dsmax و اینا عالیه

البته الان هم اینتل هم رایزن رفتن سمت مولتی ترید ، به همین خاطر تو این سال ها حتما شاهد افزایش کارایی سیستم برای سیستم های مولتی ترید خواهیم بود

من میخوام یه سوال طرح کنم ک ذهنم رو مشغول کرده 

رم های ECC دقیقا چ تفاوت کارایی با رم معمولی دارند ؟

لینک به دیدگاه

درود

جاهایی که پایداری و بی‌ایراد کار کردن اولویت داشته باشه، این پردازنده‌‌ها و رمهای ecc برتری خودشان رو نشان می‌دن. مثلا اتوماسیون اداری، سرورها و مانند آن.

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

من میخوام یه سوال طرح کنم ک ذهنم رو مشغول کرده 

رم های ECC دقیقا چ تفاوت کارایی با رم معمولی دارند ؟

به به اقا مهرداد

اگ اجازه بدی من جواب میدم

اولا رم‌ ECC یه استاندارده که رو همون رم معمولی هستش که بهش میگن DDR

که ddr در سرور ها و دسکتاپ و لبتاپ و چیپ رم استفاده میشه

چیپ رم همون رم موبایلی هستش

ECC مخفف Error Correcting Code به معنی کد تصحیح خطا هست. در حافظه هایی که قابلیت ECC دارند، معمولا یک چیپ اضافه تعبیه شده  که مسئول کشف و تصحیح خطاهای بوجود اومده در تبادل اطلاعات است. حافظه های دارای ECC غالباً  قیمت بیشتر و سرعت کمتری نسبت به مدل مشابه بدون قابلیت ECC دارن

لینک به دیدگاه

به نظر من همون زئونو بگیر خیلیم عالیه خودم زئون دارم باهاش گیم میزنم عالیه. واقعا اگه خودم تست نمیکردم نمیگفتم اینو اما دیگه حالا که یکیشون رو سیستممه گفتم یه نظری بدم شاید به درد دوستمون بخوره. بخر همون زئونو حالشم ببر .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

به به اقا مهرداد

اگ اجازه بدی من جواب میدم

اولا رم‌ ECC یه استاندارده که رو همون رم معمولی هستش که بهش میگن DDR

که ddr در سرور ها و دسکتاپ و لبتاپ و چیپ رم استفاده میشه

چیپ رم همون رم موبایلی هستش

ECC مخفف Error Correcting Code به معنی کد تصحیح خطا هست. در حافظه هایی که قابلیت ECC دارند، معمولا یک چیپ اضافه تعبیه شده  که مسئول کشف و تصحیح خطاهای بوجود اومده در تبادل اطلاعات است. حافظه های دارای ECC غالباً  قیمت بیشتر و سرعت کمتری نسبت به مدل مشابه بدون قابلیت ECC دارن

من یه تفاوت عجیب بین نسل 1150 و 1151 و 1155 دیدم

در بازی دوتا2 فریم ریت این 3 پلتفرم با هم تفاوت داره

اول 1155 با سی پی یو ای3 و گرافیک 460 4 گیگ در 1080 فریم 60 رو میگیره بدون وی سینک و گلوگاهی برای سی پی یو نیست

روی 1150 عدد به 75 الی 80 میرسه ک روی 4790کا بوده

و روی 1151 روی سی پی یو 4560 بوده ک الان 85 الی 90 شده

گرافیک ها یکی هستن و تمام سیستم ها رم 8 گیگ هستن

نسل رو هرچقد جدیدتر بگیرید توی برخی بازی ها بهینه تر شده است

پس اینم در نظر بگیرید

این رو توی 4790 با 8120 ای ام دی هم دیدم 

البته با گرافیک 480 ک فریم 8120 در حدود 130-140 هست ولی 4790 روی 200 و هیچ گلوگاهی هم نیست توی بازی دوتا 2 با سی پی یو

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

به نظر من همون زئونو بگیر خیلیم عالیه خودم زئون دارم باهاش گیم میزنم عالیه. واقعا اگه خودم تست نمیکردم نمیگفتم اینو اما دیگه حالا که یکیشون رو سیستممه گفتم یه نظری بدم شاید به درد دوستمون بخوره. بخر همون زئونو حالشم ببر .

من 6600 دارم

قصد خریدن و معاوضه هم ندارم

فقط برام سوال پیش اومد

البته قیمتشون خیییلی مفت شده

لینک به دیدگاه

سوال جالبیه

حالا جدی برا همه کارهای یه ورک استیشن جوابگو هست؟مصرف انرژیش چطوریاست؟

لینک به دیدگاه

راستش در نسل های قدیمیتر سه سری بود که اینجوری بود که به ترتیب کم مصرف  و قدرت کمتر(w) مصرف متوسط و قدرت متوسط(e) و مصرف زیاد و قدرت زیاد(x) که تنوع خوبی به خریدار میداد . اما از این سری e3-e5-e7 زیاد اطلاعی ندارم.

در 1 دقیقه قبل، gamer5 گفته است :

سوال جالبیه

حالا جدی برا همه کارهای یه ورک استیشن جوابگو هست؟مصرف انرژیش چطوریاست؟

برای ورک استیشن و سروز اینا اصن ساخته شدن که عالین. حالا که قیمتاشون خیلی کم شده خیلی ارزش زیادی دارن. 

لینک به دیدگاه

البته اینم بگم که رم های ecc کند تر نیستن، مثلا من تازگیا فهمیدم یه رم هایی هست که بهش میگن سوپر فست یا همچین چیزی، که 4 برابر از ddr4  سریع تره، ولی فکر کنم ecc های معمولی ، استاندارد ddr3 دارن، شاید ddr4 هم اومده باشه

بهرحال اینا برای سرور ها خیلی حساس و مهمن، چون اطلاعات پردازش های بانکی یا دیتابیس ، میرن تو رم، اگر خطا پیش بیاد ممکنه اتفاق ناگواری بیفته ، یا ممکنه توی اون حجم بالا از پردازش، ارور صفحه ی آبی پیش بیاد که از مشکلات رم های عادی هست، ولی برای ecc پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...