رفتن به مطلب

کمک.دمای ایدل بالا!!Ryzen 1700

Cypher
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ،دوستانی که رایزن ۱۷۰۰ دارن ، دمای سیستمتون  در حالت ایدل چنده؟ تو نت دیدم باید ۳۵-۴۰ باشه .برای من ۵۰ به بالاست...

لینک به دیدگاه

ممنون.موقع بستن فن من هم مشکل داشتم یک بار هم گذاشتم رو سی پی یو دوباره برداشتم ،دوباره زدم.همین ممکنه باعثش بشه؟

لینک به دیدگاه

سلام.

دوست من تعویض خمیر دمارو کاهش میده ولی نه اینکه 50 به بالا رو بکنه 30 به پایین.

شما اول باید باز کنید کولر رو دوباره درست جا بزنید مطمعنا درست نبستینش.

خمیر خودش هم خمیر مرغوبی هست کاملا هم اندازس.

میشه بپرسم کیستون چیه و چند فن دارید و دمای اتاق چند درجس؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

دوست من تعویض خمیر دمارو کاهش میده ولی نه اینکه 50 به بالا رو بکنه 30 به پایین.

شما اول باید باز کنید کولر رو دوباره درست جا بزنید مطمعنا درست نبستینش.

خمیر خودش هم خمیر مرغوبی هست کاملا هم اندازس.

میشه بپرسم کیستون چیه و چند فن دارید و دمای اتاق چند درجس؟

به نظرم همینه .من فن و بستم رو سی پی یو بعد جا نمیرفت پیچا فک کردم اشتباه بستم .برداشتم دوباره بستم.

کیسم گرین z+  یه فن خودش داشت .دوتا کوگر هم من جلوش بستم.اتاقم ۲۷-۲۸ 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Cypher گفته است :

به نظرم همینه .من فن و بستم رو سی پی یو بعد جا نمیرفت پیچا فک کردم اشتباه بستم .برداشتم دوباره بستم.

خب شما بازش کنید و دوباره درست ببندید.

کیستون خوبه و فن هم که اضافه کردید دمای اتاق هم خوبه.

این دما احتمالا به خاطر بد بسته شدن کولر هست.

بازش کنید و ببندی اگر افاقه نکرد یه کولر ارزون تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Cypher گفته است :

ترمال پیستم دوباره بزنم  یعنی فن و از سی پیو جدا کنم  ؟

خمر سیلیکن رو نیازی نیست عوض کنید. مشکلی هم نیست که جدا کنید ولی وقتی از هم جدا میشن بهتره خمیر عوض بشه.

ولی شما برای تست بدون تعویض فقط باز کنید و درست ببندید اگر دما کمتر نشد کولر جدید بخرید و استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

خمر سیلیکن رو نیازی نیست عوض کنید. مشکلی هم نیست که جدا کنید ولی وقتی از هم جدا میشن بهتره خمیر عوض بشه.

ولی شما برای تست بدون تعویض فقط باز کنید و درست ببندید اگر دما کمتر نشد کولر جدید بخرید و استفاده کنید.

باز کردم بستم دوباره تغییری نکرد چندان  .حالا میرم خمیر جدید بگیرم شاید بهتر شه.با همین کولر Atheist    دمای ۳۱ میگیره . یا خمیر بده یا من درست نمیبندم.   

ویرایش شده توسط Cypher
لینک به دیدگاه

کیستون چیه؟ چندتا فن دارین و به چه صورت نصبه؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Cypher گفته است :

لینک به دیدگاه

استارتر گرامی عموما دما بالا در CPU  به چندتا عامل بر می گرده .

1 آپدیت نبودن بایوس ( این برای RYZEN خیلی شایع هستش ) در واقع دما بالا نیست بلکه بایوس دما رو بالا گزارش می کنه ( راه حل : بایوس را آپدیت کنید )

2 باگ در نرم افزار گزارش دما ( گاها نرم افزار هایی که دما رو گزارش می دند باگ دارن (راه حل :  از یکی دو نرم افزار معتبر  برای گزارش دما استفاده کنید و هرگز دو نرم افزار را همزمان استفاده نکنید )

3 بسته نشدن صحیح کولر روی CPU  این مورد هم برای RYZEN شایع هستش ( راه حل : از بستن درست کولر اطمینان حاصل کنید )

4 استفاده از کولر نامناسب ، گاها کولر یک سوکت رو روی یک سوکت دیگه می بندند که به علت عدم هماهنگی کافی کولر نمی تونه به خوبی CPU رو خنک کنه یا کولر توانایی  خنک کردن اون CPU رو نداره و برای اون CPU ضعیف هستش ( راه حل : از کولر مناسب استفاده کنید )

4 خمیر نامناسب یا کم و زیاد ( راه حل : از خمیر مناسب و به اندازه استفاده کنید )

5 دما محیط بالا ، دما محیط رابطه مستقیم در دمای سیستم داره ( راه حل : دما محیط را کاهش دهید )

6 تهویه ناکافی سیستم یا نا مناسب سیستم ( راه حل : از کیس و فن های مناسب استفاده کنید و فن ها را بر اساس اصول ببنید تا حداکثر بازدهی رو داشته باشید .)

حالا شما باید متوجه بشید کدوم عامل یا عوامل موجب افزایش دمای CPU شما شده بعد نسبت به از بین بردن اون عامل یا عوامل اقدام کنید .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Cypher گفته است :

باز کردم بستم دوباره تغییری نکرد چندان  .حالا میرم خمیر جدید بگیرم شاید بهتر شه.با همین کولر Atheist    دمای ۳۱ میگیره . یا خمیر بده یا من درست نمیبندم.   

دوست من شما که دارید هزینه خمیر میدید یه کولر هم بخرید با 100 تومن میتونید کولر بخرید خمیر هم خودش داره.

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/

این مدل سوکت شمارو هم ساپورت میکنه.

لینک به دیدگاه

آهان الان نگاه میکنم. اتاق و سرد کردم بهتر شد البته اومد رو ۴۰.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...