رفتن به مطلب

یدونه 1080ti یا دو تا 1080

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

برای سیستم x99 با سی پی یو 6900 یدونه 1080 Ti ایسوس بگیرم یا دو تا 1080 ایسوس؟؟

ببینید با توجه به اینکه الان 1080 دست دومش پیدا میشه و با قیمتی حدود 2400 موجوده و 1080ti فعلا فقط آکبندش هست و قیمتی حدود 3900 موجوده ؛ بنظرتون خرید 2تا 1080 معقوله؟ رم 32گیگ 3200 و پاور 1200وات کولر مستر هست و محدودیتی پیش نمیاره . ارزش خرید یه جفت 1080 بالاتره ؟؟

کاربری بیشتر رندرینگ و در درجه بعدی گیمینگ در رزولیشن 4K هست . گیمهایی مثل mass effect andromeda و  crysis 3 و مشابه اینهاست

لینک به دیدگاه

دیشب اینارو از یه سایت گرفتم . 

همه چی به نفع دوتا 1080 هست بجز میزان مصرف برق که طبیعیه !!

حالا بنظر دوستان اهل فن کدوم بهتره؟؟شما هم نظر این سایت رو تایید میکنید؟؟

و یه سوال دیگه ؛ با دو تا 1080 میشه سه تا خروجی 4K گرفت؟؟

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۰۱-۴۴-۳۶.png

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۰۱-۴۴-۲۸.png

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۰۱-۴۴-۱۹.png

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۰۱-۴۴-۱۱.png

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۰۱-۴۴-۰۰.png

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۰۱-۴۳-۴۴.png

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۰۱-۴۳-۳۲.png

ویرایش شده توسط sepehrariaee
لینک به دیدگاه

سلام و درود دوست عزیز 

شما از سیستم برای چه کاری استفاده خواهید کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما راستش بعضی از گیم ها از sli پشتیبانی نمیکنن مشکل میخورین اما 1080 sli قویتره از یدونه 1080ti

لینک به دیدگاه

سیستم برای یکی از دوستای مهندس معمار بنده هست . کاربری در درجه اول 3D رندرینگ تو محیط مایا و 3D Home و 3D Max و ... هست . و از موتور رندرهایی مثل V ray استفاده میشه . گاها فایل هایی به اندازه چند گیگابایتی هم مجبوریم رندر بگیریم . 

و قدم بعدی کاربری معروف گیمینگ !!!بصورت حرفه ای در رزولیشن 4K شایدم 5K !!

خودم ویدئو رندرینگ میکنم و دو تا 1080ti بستم . ولی ایشون بودجه شون نمیرسه متاسفانه . در حدود 5 میلیون برای گرافیک در نظر داشتند که من پیشنهاد به دوتا 1080 کردم تا یدونه 1080ti با مبلغی حدود 3800 تا 4000 !!

لینک به دیدگاه

با توجه به این که برای شما رندرگیری مهمتر از گیمینگ هستش .

اگر فقط انویدیا میخواهید سری TITAN برای شما مناسبه .

کارتهایی مثل 1080 و 1080Ti برای گیم هستند .

کارتهای سری Quadro هم برای ورک استیشن و ... هستند

این وسط سری TITAN برای شما مناسبه هر دو رو در یک سطح قابل قبول پشتیبانی می کنند .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام خدمت شما راستش بعضی از گیم ها از sli پشتیبانی نمیکنن مشکل میخورین اما 1080 sli قویتره از یدونه 1080ti

من خودم 1080ti رو بخاطر هسته های کودای بیشتر از یدونه 1080 قویتر میدونم .ولی دوتا 1080 قویتره مسلما . 

و یه سوال ؛ گیمی هست که 1080 قادر به اجراش نباشه و با 1080ti بشه فریم ریت بیشتری ازش گرفت؟؟

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

من خودم 1080ti رو بخاطر هسته های کودای بیشتر از یدونه 1080 قویتر میدونم .ولی دوتا 1080 قویتره مسلما . 

و یه سوال ؛ گیمی هست که 1080 قادر به اجراش نباشه و با 1080ti بشه فریم ریت بیشتری ازش گرفت؟؟

اصن بازی نیس 1080 نتونه اجرا کنه. کودا هم برای رندر مهمه . خب قطعا 1080ti از یدونه 1080 قویتره و مثلا اگه در اینده بازی بیاد که حداقل 1080 برای اجراش لازم باشه مثلا 10 فریم بده خب 1080 ti مثلا 25 فریم میده.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

با توجه به این که برای شما رندرگیری مهمتر از گیمینگ هستش .

اگر فقط انویدیا میخواهید سری TITAN برای شما مناسبه .

کارتهایی مثل 1080 و 1080Ti برای گیم هستند .

کارتهای سری Quadro هم برای ورک استیشن و ... هستند

این وسط سری TITAN برای شما مناسبه هر دو رو در یک سطح قابل قبول پشتیبانی می کنند .

من خودم قبل خرید 1080ti خیلی دنبال تایتان ایکس پاسکال گشتم . نایاب هست متاسفانه . سری مکسول اش هم از 1080 ضعیفتره . 

و اگر هم باشه حدود 4.5 تا 5 تومن قیمت میخوره . 1200 دلاره در حالی که سری کاستوم 1080ti از جمله استریکس ایسوس و گیگابایت حدود 700 دلار حداکثر قیمت خوردن . 

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

من خودم قبل خرید 1080ti خیلی دنبال تایتان ایکس پاسکال گشتم . نایاب هست متاسفانه . سری مکسول اش هم از 1080 ضعیفتره . 

و اگر هم باشه حدود 4.5 تا 5 تومن قیمت میخوره . 1200 دلاره در حالی که سری کاستوم 1080ti از جمله استریکس ایسوس و گیگابایت حدود 700 دلار حداکثر قیمت خوردن . 

نه داداش اون قیمتا قدیمه خودم titan x pascal پیدا کردم 1.6 میخواستم بخرم یکی زودتر خرید بگردی پیدا میشه. کاملا با دوست گرامی big vulture  موافقم titan خیلی براتون مناسبه.

لینک به دیدگاه

البته خوب مقاله هایی هست که تو بازیهای آینده با دایرکت ایکس 12 ، از SLI بیشتر پیشتیبانی میکنن .

تو آینده ای در حد یکی دو سال اینده خیلی از بازی ها از sli پیشتیبانی خواهند کرد 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

همه بازی ها با 1080 که هیچ با GTX 580 هم قابل اجرا هستند اما روی چه تنظیماتی و چه رزولیشنی مهمه .

1080Ti توی همه بازی ها از 1080 فریم بیشتری میده چون حدود 30 درصد قوی تره .

در حالت SLI اگر بازی ساپورت کنه حداقل 50 درصد افزایش فریم رو خواهیم داشت پس حتما 2 تا 1080 از 1 دونه 1080Ti در بازی قوی تره .

در 3 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

شما دنبال دسته باش

حتی تایتان Z هم برای شما بسیار خوبه .

لینک به دیدگاه

الان دیگه تمام بازی ها از SLI پشتیبانی میکنن مگر یه بازی خیلی بد باشه که نیازی هم به SLI نداره .

بزودی مجدد SLI میکنم چون در تجربه قبلیم هیچ مشکلی نداشتم .

البته اینم در نظر بگیرید گه مدل Gaming X 1080 ti قیمتش 3.300 هست فقط فک کنم الان موجود نباشه .

امیدوارم هر انتخابی که کردید حسابی ازش لذت ببرید .:x

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

نه داداش اون قیمتا قدیمه خودم titan x pascal پیدا کردم 1.6 میخواستم بخرم یکی زودتر خرید بگردی پیدا میشه. کاملا با دوست گرامی big vulture  موافقم titan خیلی براتون مناسبه.

این چندتا مقایسه از این سایته 

فقط همین یه نکته که سمت راستی مربوط به دو تا 1080 sli هست و سمت چپی تایتان XP !!!

البته اینم بگم تایتان XP تا رزولیشن 4K ساپورت میکنه . ولی دوتا 1080SLI تا رزولیشن 8K هم ساپورت میکنه !!

هم پیکسل ریت ، هم پهنای باند بیشتر و هم تکسچر ریت بیشتری داره 1080sli .

که همه اینها تو رندر مهمن 

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۱۳-۰۶-۳۷.png

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۱۳-۰۶-۲۳.png

Screenshot_۲۰۱۷-۰۷-۲۲-۱۳-۰۶-۴۷.png

ویرایش شده توسط sepehrariaee
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Monk گفته است :

الان دیگه تمام بازی ها از SLI پشتیبانی میکنن مگر یه بازی خیلی بد باشه که نیازی هم به SLI نداره .

بزودی مجدد SLI میکنم چون در تجربه قبلیم هیچ مشکلی نداشتم .

البته اینم در نظر بگیرید گه مدل Gaming X 1080 ti قیمتش 3.300 هست فقط فک کنم الان موجود نباشه .

امیدوارم هر انتخابی که کردید حسابی ازش لذت ببرید .:x

درسته 

خوب همین گیمینگ x گیگا نو 1080 اش حدود 2300 قیمت میخوره

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

همه بازی ها با 1080 که هیچ با GTX 580 هم قابل اجرا هستند اما روی چه تنظیماتی و چه رزولیشنی مهمه .

1080Ti توی همه بازی ها از 1080 فریم بیشتری میده چون حدود 30 درصد قوی تره .

در حالت SLI اگر بازی ساپورت کنه حداقل 50 درصد افزایش فریم رو خواهیم داشت پس حتما 2 تا 1080 از 1 دونه 1080Ti در بازی قوی تره .

شما دنبال دسته باش

حتی تایتان Z هم برای شما بسیار خوبه .

پیدا نمیشه متاسفانه .یبار دو سال پیش لیون آورده حدود 7 میلیون قیمت خورده بوده . 

تایتان سری مکسول اش هست تو دیوار سری فوندروس ایسوس اش رو زده 1500 که قدرتی در حد 1070 شاید داشته باشه . ارزش خرید نداره . 

منظور تنظیمات اولترا و رزولیشن 4K هست . یعنی حدکثر تنظیمات گیمینگ !!!

لینک به دیدگاه

دوست عزيز همينطور كه به نتيجه دوتا 1080 دست دو رسيدى ما هم به همون رسيديم فقط مسأله اينجاست كه چطور دوتا بتونى تهيه كنى يعنى كسى هست دوتا دست دو داشته باشه ازش بخرى و اين قضيه در آينده هم به نفع خودت هم ميشه كه بتونى تا سال 2018 بفروشيشون و يه 2080 يا 2070 بخرى جاشون...

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

پیدا نمیشه متاسفانه .یبار دو سال پیش لیون آورده حدود 7 میلیون قیمت خورده بوده . 

تایتان سری مکسول اش هست تو دیوار سری فوندروس ایسوس اش رو زده 1500 که قدرتی در حد 1070 شاید داشته باشه . ارزش خرید نداره . 

منظور تنظیمات اولترا و رزولیشن 4K هست . یعنی حدکثر تنظیمات گیمینگ !!!

تایتان Z اون اوایل خیلی گرون بود بعد انویدیا قیمت رو به شدت کاهش داد .

شاید بگردی دسته 2 خوش قیمت پیدا کنی

تایتان بلک هم میتونی SLI کنی !

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/31, 13:09:16، sepehrariaee گفته است :

این چندتا مقایسه از این سایته 

فقط همین یه نکته که سمت راستی مربوط به دو تا 1080 sli هست و سمت چپی تایتان XP !!!

البته اینم بگم تایتان XP تا رزولیشن 4K ساپورت میکنه . ولی دوتا 1080SLI تا رزولیشن 8K هم ساپورت میکنه !!

هم پیکسل ریت ، هم پهنای باند بیشتر و هم تکسچر ریت بیشتری داره 1080sli .

که همه اینها تو رندر مهمن 

دادا شما پول 1080 sli حساب کن میشه 4.8 بعد داری بایه گراف 1.6 مقایسه میکنی! شمام دوتا titan x بگیر sli کن میشه 3.2 بعد مقایسه بزن ببین کدوم قویتره!

لینک به دیدگاه

مسئله خریدش نیست . خودم دوتا 1080 دارم میخوام دوتاش رو بدم بدوستم . چون خودم هفته پیش دوتا 1080ti گرفتم . بهش میگم بیا دو تا 1080 ام رو بهت بدم نرو نو نخر . بیا مال خودم رو بردار . یه روز میگه میخوام فرداش میگه نمیخوام . وگرنه میخوام تاپیک برای فروشش بزنم . 

لینک به دیدگاه

1080ti حتی از تایتان xp خیلی ضعیفتر نیست . در حد چند درصد . ولی خوب خرید دو تا 1080 نسبت به یدونه 1080ti حرفی برای گفتن نمیزاره . اون عکسام که گذاشتی کاملا مشخصه و حرف و حدیثی نمیزاره 

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/27, 11:12:36، sepehrariaee گفته است :

سلام

برای سیستم x99 با سی پی یو 6900 یدونه 1080 Ti ایسوس بگیرم یا دو تا 1080 ایسوس؟؟

ببینید با توجه به اینکه الان 1080 دست دومش پیدا میشه و با قیمتی حدود 2400 موجوده و 1080ti فعلا فقط آکبندش هست و قیمتی حدود 3900 موجوده ؛ بنظرتون خرید 2تا 1080 معقوله؟ رم 32گیگ 3200 و پاور 1200وات کولر مستر هست و محدودیتی پیش نمیاره . ارزش خرید یه جفت 1080 بالاتره ؟؟

کاربری بیشتر رندرینگ و در درجه بعدی گیمینگ در رزولیشن 4K هست . گیمهایی مثل mass effect andromeda و  crysis 3 و مشابه اینهاست

سلام.

این بررسی رو قبلا PudgetSystems قرار داده و من براتون میزارم،شاید یکم تعجب کنید ولی خالی از لطف نیست:

( لینک اصلی )

خروجی گرفتن از کلیپ روی رزولوشن فول اچ دی - تک گرافیک

Premiere Pro Pascal GPU Performance

خروجی گرفتن از همون فایل فول اچ دی، ایندفعه بر روی 2 گرافیک

Premiere Pro Pascal Dual Video Card

توضیحش:

What is really interesting here is that if you compare these results to the results from our single GPU test in the previous section, it becomes clear that we are definitely hitting some sort of bottleneck that is preventing the workstation from exporting any faster. In most cases, a single GTX 1080 is going to be faster than any dual GPU configuration (with the exception of RED 6K where you would need a Titan X to match the performance of two GTX 1070/1080 video cards). We are confident that we are not hitting a storage bottleneck (we tested with faster storage to make sure), but it is possible we are hitting a CPU bottleneck even though we are using one of the fastest CPUs currently available for Premiere Pro. No matter what is causing us to hit this performance wall, however, our testing indicates that with current hardware there is rarely a need for a dual GPU configuration if you are primarily concerned about performance when exporting to 1080p.

در توضیحش میگه خودمون هم کف کردیم که چنین نتایجی رو دیدیم که 1 گرافیک هیچ فرقی با 2گرافیک نداره و شاید حتی 1ثانیه هم بهتر عمل کرده البته به جز 6کی که یکم فرق میکرد، ولی این نشون میده به یک گلوگاهی رسیدیم که در حال حاظر احتمالا سی پی یو 6950X اونقدر قدرت نداره که بتونه پا به پای 2عدد گرافیک 1080 عمل کنه. (نکته» سی پی یو شما 6900 هستش و عملا وضعیت وخیم تره!)

=========================

حالا» برای خروجی گرفتن از یک کلیپ  4کی چطور؟

در رزولوشن 4کی، در تک گرافیکه نتایج بدین شکله:

Premiere Pro Pascal 4K performance

در حالت رزولوشن 4کی، 2گرافیکه نتایج بدین شکله:

pic_disp.php?id=40575&width=647

توضیح اصلیش:

However, if you again compare the single GPU results to the results in this section, you will notice that using two cards is rarely faster than using a single card. In fact, the only time it is faster is if you are using RED 6K footage. Even then, a single Titan X is as fast as any dual GPU configuration - even two Titan X's. Technically, two GTX 1070 cards would be cheaper than a single Titan X so there may be a cost reason to go with dual cards if you work with 6K+ footage, but at that resolution the additional VRAM on the Titan X is likely to be very useful. In addition, single GPU configurations tend to be more stable in the long term with fewer driver or software bugs popping up at random times

با مقیاسه هم میشه متوجه شد که تقریبا هیچ تفاوتی بین 1گرافیک و 2گرافیک برای خروجی گرفتن وجود نداره. و اگر تفاوتی هم وجود داشته باشه،توی 6کی هست،که در اون صورت باز هم 1گرافیک قدرتمند Titan بهتر از 2گرافیک 1080 یا حتی 2گرافیک تایتان عمل میکنه!

======================

نتیجه گیری نهایی:

In most situations, there is no need to use a dual GPU configuration. In some situations, dual GPUs can be faster than a single card, but we found that a single higher-end card (typically a Titan X) was able to match any dual GPU configuration we tested. If you happen to work with the type of footage where we saw a benefit to multiple video cards and are on a tight budget, you may consider using two GTX 1070's over a single Titan X. However, at that price point you are likely to find the additional VRAM on the Titan X to be very useful. In addition, single GPU configurations tend to be more stable in the long term with fewer driver or software bugs popping up at random times.

در اکثر اوقات، هیچ نیازی به 2گرافیک برای رندرینگ وجود نداره.

===================================================

در ارتباط با گیمینگ هم همونطور که میدونید، خیلی از بازی ها با Sli مشکل دارن، و اونهایی هم که مشکل ندارن، معمولا نمیتونن بخوبی از 2گرافیک استفاده کنن. و همیشه 1گرافیک قدرتمند، بهتر از 2گرافیک ضعیف SLI شده در بازی ها عمل میکنه.

( صفحه اصلی منبع )

دو گرافیک 970 در مقابل 1گرافیک 980Ti

sli-970-fallout4-1080

sli-970-acs-1440

sli-970-mll-1080

با توجه به هزینه ای که بابت 2عدد 1080 پرداخت میکنید و نتیجه ای که میگیرید و کانفیگی که باید ببندید، عملا خرید 1عدد 1080Ti به نظر بنده با توجه به مطالعه ای که داشتم، معقولانه تر و بهتر هستش.

موفق باشید.:100_pray:

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.

این بررسی رو قبلا PudgetSystems قرار داده و من براتون میزارم،شاید یکم تعجب کنید ولی خالی از لطف نیست:

( لینک اصلی )

Premiere Pro Pascal GPU Performance

خروجی گرفتن از همون فایل فول اچ دی، ایندفعه بر روی 2 گرافیک

Premiere Pro Pascal Dual Video Card

توضیحش:

What is really interesting here is that if you compare these results to the results from our single GPU test in the previous section, it becomes clear that we are definitely hitting some sort of bottleneck that is preventing the workstation from exporting any faster. In most cases, a single GTX 1080 is going to be faster than any dual GPU configuration (with the exception of RED 6K where you would need a Titan X to match the performance of two GTX 1070/1080 video cards). We are confident that we are not hitting a storage bottleneck (we tested with faster storage to make sure), but it is possible we are hitting a CPU bottleneck even though we are using one of the fastest CPUs currently available for Premiere Pro. No matter what is causing us to hit this performance wall, however, our testing indicates that with current hardware there is rarely a need for a dual GPU configuration if you are primarily concerned about performance when exporting to 1080p.

در توضیحش میگه خودمون هم کف کردیم که چنین نتایجی رو دیدیم که 1 گرافیک هیچ فرقی با 2گرافیک نداره و شاید حتی 1ثانیه هم بهتر عمل کرده البته به جز 6کی که یکم فرق میکرد، ولی این نشون میده به یک گلوگاهی رسیدیم که در حال حاظر احتمالا سی پی یو 6950X اونقدر قدرت نداره که بتونه پا به پای 2عدد گرافیک 1080 عمل کنه. (نکته» سی پی یو شما 6900 هستش و عملا وضعیت وخیم تره!)

=========================

حالا» برای خروجی گرفتن از یک کلیپ  4کی چطور؟

در رزولوشن 4کی، در تک گرافیکه نتایج بدین شکله:

Premiere Pro Pascal 4K performance

در حالت رزولوشن 4کی، 2گرافیکه نتایج بدین شکله:

pic_disp.php?id=40575&width=647

توضیح اصلیش:

However, if you again compare the single GPU results to the results in this section, you will notice that using two cards is rarely faster than using a single card. In fact, the only time it is faster is if you are using RED 6K footage. Even then, a single Titan X is as fast as any dual GPU configuration - even two Titan X's. Technically, two GTX 1070 cards would be cheaper than a single Titan X so there may be a cost reason to go with dual cards if you work with 6K+ footage, but at that resolution the additional VRAM on the Titan X is likely to be very useful. In addition, single GPU configurations tend to be more stable in the long term with fewer driver or software bugs popping up at random times

با مقیاسه هم میشه متوجه شد که تقریبا هیچ تفاوتی بین 1گرافیک و 2گرافیک برای خروجی گرفتن وجود نداره. و اگر تفاوتی هم وجود داشته باشه،توی 6کی هست،که در اون صورت باز هم 1گرافیک قدرتمند Titan بهتر از 2گرافیک 1080 یا حتی 2گرافیک تایتان عمل میکنه!

======================

نتیجه گیری نهایی:

In most situations, there is no need to use a dual GPU configuration. In some situations, dual GPUs can be faster than a single card, but we found that a single higher-end card (typically a Titan X) was able to match any dual GPU configuration we tested. If you happen to work with the type of footage where we saw a benefit to multiple video cards and are on a tight budget, you may consider using two GTX 1070's over a single Titan X. However, at that price point you are likely to find the additional VRAM on the Titan X to be very useful. In addition, single GPU configurations tend to be more stable in the long term with fewer driver or software bugs popping up at random times.

در اکثر اوقات، هیچ نیازی به 2گرافیک برای رندرینگ وجود نداره.

===================================================

در ارتباط با گیمینگ هم همونطور که میدونید، خیلی از بازی ها با Sli مشکل دارن، و اونهایی هم که مشکل ندارن، معمولا نمیتونن بخوبی از 2گرافیک استفاده کنن. و همیشه 1گرافیک قدرتمند، بهتر از 2گرافیک ضعیف SLI شده در بازی ها عمل میکنه.

( صفحه اصلی منبع )

دو گرافیک 970 در مقابل 1گرافیک 980Ti

sli-970-fallout4-1080

sli-970-acs-1440

sli-970-mll-1080

با توجه به هزینه ای که بابت 2عدد 1080 پرداخت میکنید و نتیجه ای که میگیرید و کانفیگی که باید ببندید، عملا خرید 1عدد 1080Ti به نظر بنده با توجه به مطالعه ای که داشتم، معقولانه تر و بهتر هستش.

موفق باشید.:100_pray:

به نظر میاد اون تست مشکل داره !!!

چون تو تموم تستهایی که انجام داده 1070 سریعتر از 1080 عمل کرده . در صورتی که عملا همچین چیزی غیر ممکنه . در هر صورت و با هر تستی که استاندارد انجام بشه باید 1080 سریعتر باشه . 

تازه تایتان ایکس پاسکال از 980ti ضعیفتر عمل کرده که با توجه به رم بیشتر و پهنای باند بهتر و ... غیر ممکنه !!!

لینک به دیدگاه

داداش این فازش چیه چطوری 1060 رو sli کرده؟o.O:| هیچ 1060 قابلیت sli نداره بعد ایشون چجوری sli کردنش؟؟؟؟؟؟

در در 1396/04/31, 21:25:48، TechBaMohsen گفته است :

لینک اصلی )

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، dr_saman گفته است :

به نظر میاد اون تست مشکل داره !!!

چون تو تموم تستهایی که انجام داده 1070 سریعتر از 1080 عمل کرده . در صورتی که عملا همچین چیزی غیر ممکنه . در هر صورت و با هر تستی که استاندارد انجام بشه باید 1080 سریعتر باشه . 

تازه تایتان ایکس پاسکال از 980ti ضعیفتر عمل کرده که با توجه به رم بیشتر و پهنای باند بهتر و ... غیر ممکنه !!!

فکر میکنم متوجه رنگ ها نشدید، رنگ بنفش 1080 هست. رنگ سبز 1070 هست.توی اکثر تست ها بین 0.1 ثانیه تا 1ثانیه،گرافیک 1080 بهتر از 1070 عمل کرده. (دقت کنید تست هایی که فرستادم،تست های "ثانیه" هستند.هرچقدر کمتر یعنی قوی تر.

یک بار دیگه نگاه بندازید. تفاوت ها در حد یک دهم ثانیه هست.

دقت کنید سی پی یو 6950ایکس داره برای گرافیک ها گلوگاه ایجاد میکنه.یعنی عملا شما بالاتر از یک قدرت گرافیکی ای، به شدت دچار Diminishing Returns میشید، یعنی تفاوت مثلا 1050 تا 1060 مثلا 2برابره، تفاوت 1060 تا 1070 مثلا 1.5 برابره، تفاوت 1070 تا 1080 تقریبا هیچه، تفاوت 1080 و بالاتر تقریبا هیچه. چرا؟ بخاطر قضیه ی کاهش تصاعدی. اگر دیدید مثلا یک دهم ثانیه تفاوت هست،اونهم بخاطر بامپ و بووست های سی پی یو هست که مثلا شاید یکم یلحظه یک کوچولو مگاهرتزش بالاتر رفته، یک دهم سریعتر تونسته عمل کنه.خود کارت گرافیک ها از یه قدرتی به بعد دیگه نقششون رو از دست میدن و منتظر سی پی یو میمونن.

به این نمودار دقت کنید،یک مدل از Diminishing Returns هست:

Diminishing-Returns.jpg

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

داداش این فازش چیه چطوری 1060 رو sli کرده؟o.O:| هیچ 1060 قابلیت sli نداره بعد ایشون چجوری sli کردنش؟؟؟؟؟؟

عزیز، برای کارهای رندرینگ به کل SLI نمیکنن. فقط بازی نیاز به SLI داره، چرا؟ که تمام اطلاعات حافظه ی گرافیکی بین دو گرافیک، سینک و شیر بشن.

ولی برای کارهای مهندسی،رندرینگ،ساخت انیمیشن و غیره، نیازی به SLI نیست. فقط کارت های گرافیکی رو به مادربورد متصل میکنید و مقدار حافظه هاشون با هم جمع میشن. (برعکس SLI که مقدار حافظه جمع نمیشه)

اسم این Dual GPU هست، نه SLI

(قربون ایرانی ها برم که از پوجت سیستمز و گیمر نکسوز هم ایراد میگیرن:3_grin:) موفق باشین عزیزان.:100_pray:

ویرایش شده توسط TechBaMohsen
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...