رفتن به مطلب

راهنمایی اضطراری : لطفا دوستان خبره جواب بدن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

راهنمایی اضطراری : لطفا دوستان خبره جواب بدن

سلام دوستان و اساتید محترم

من یک دستگاه صنعتی دارم که درون دستگاه یک کامپیوتر کوچک تعبیه شده که سیستم عامل ان ویندوز ایکس پی هست.

و  ویندوز و برنامه دستگاه بر روی حافظه از نوع  msata میباشد (پایین عکس حافظه ر وگذاشتم).

چون این دستگاه نمایندگی در ایران نداره بخاطر این میترسم که روزی برنامه دستگاه به مشکل بر بخوره ...

حالا : میخوام از اطلاعات این حافظه یک کپی بگیرم.

1- اگر این حافظه بر روی سیستمی قرار بدهیم که ازش کپی بگیریم ، (که بوت ویندوزش هم در همین حافظه قرار داره!) ایا برنامه داخل حافظه به هم نمیریزه؟؟؟؟

2- من یک لب تاب dell x300 صنعتی دارم که سیستم عاملش ویندوز ایکس پی هست ، که یک ماژول وای فای داره ، اسلات این ماژول شبیه به این msata  میباشد ، ایا میتونم حافظه مورد نظر روی این اسلات قرار بدم و رید بگیرم (تو یک سایت خوندم که نوشته بود میشه!)

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تشکر از حسن توجه دوستان

photo_2017-07-18_22-57-06.jpg

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

درود

روی خود دستگاه ساتا یا usb یا درایو نوری داشته باشه، با برنامه هایی مثل پاراگون یا اکرونیس  بکاپ می تونی  از سیستم عامل یا پارتیشنها بکاپ بگیری.

پ.ن نام برنامه ی آکرونیس همانطور که دوست عزیز mac نوشته true image است.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

روی خود دستگاه ساتا یا usb یا درایو نوری داشته باشه، با برنامه هایی مثل پاراگون یا اکرونیس  بکاپ می تونی  از سیستم عامل یا پارتیشنها بکاپ بگیری.

تشکر جناب بهمنیان

مشکل اینجاست که به محض اینکه ویندوز بالا میاد برنامه خود دستگاه باز میشه و هیچ کار دیگه ای نمیشه بکنی (یه جورایی ویندوز کاستامیز شده است!)  امکان نصب برنامه وجود نداره

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

تشکر جناب بهمنیان

مشکل اینجاست که به محض اینکه ویندوز بالا میاد برنامه خود دستگاه باز میشه و هیچ کار دیگه ای نمیشه بکنی (یه جورایی ویندوز کاستامیز شده است!)  امکان نصب برنامه وجود نداره

خواهش

با نمونه هایی از این دستگاهها در صنعت چاپ چند بار سر و کار داشته ام. اگر صفحه کلید می شه بهش وصل کرد، کلیدهای میانبر ctrl+shift +scape  رو بیازما ببین کار می کنه یا نه. همچنین اگر بشه به ساتاش هارددیسک یا درایو جامد وصل  کرد روش سبستم عامل نصبید، با این سیستم عامل دومی می شه از اولی که روی msata است بکاپ گرفت.

راه دیگر اینه که مادربوردی که msata داشته باشه تهیه کنی ( گیر می آد گرچه دشوار، چند نمونه با چیپ b75 وارد بازار شد که بگردی کارکرده ش هست) , روی ساتاش ویندوز بریزی و باهاش از msata بکاپ بگیری. احتمال این که مشکلی پیش بیاد خیلی کمه، چون فایل سیستم ویندوز با این مادربوردها مشکلی نداره، و به علاوه  اگر مادربورد با ساتا بوت بشه، میشه کنترل کرد که چیزی روی درایو msata نوشته نشه.

... اون جای تراشه ی وایفای که در پست اول نوشته بودی، به احتمال زیاد m.2 است که با msata فرق داره.

لینک به دیدگاه

تشکر از جنا ب بهمنیان و MAC  عزیز

یک ویندوز بوتیبل از طرق فلش  USB  بهش وصل کردم  ویندوز بالا امد و تونستم توی حافظه msata نگاه کنم!  انگار سه تا درایو  بود . . . 

چه برنامه ای پیشنهاد میدین که از کل این حافظه بکاپ کامل بگیره (حتی اگه فایلی هم هیدن باشه هم بکاب بگیره)

اکرونیس هم باهاش کار کردم ولی تو محیط ویندوز بوده . . . 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

تشکر از جنا ب بهمنیان و MAC  عزیز

یک ویندوز بوتیبل از طرق فلش  USB  بهش وصل کردم  ویندوز بالا امد و تونستم توی حافظه msata نگاه کنم!  انگار سه تا درایو  بود . . . 

چه برنامه ای پیشنهاد میدین که از کل این حافظه بکاپ کامل بگیره (حتی اگه فایلی هم هیدن باشه هم بکاب بگیره)

اکرونیس هم باهاش کار کردم ولی تو محیط ویندوز بوده . . . 

با برنامه ی پاراگون می تونی این کار رو بکنی. 

اول روی یک رایانه ی دیگر با پاراگون روی فلش دیسک بوت بساز. بعد با این دیسک بوت دستگاه رو بوت کن. اگر دستگاهت ساتا داره  با داشتن هارددیسک یا ssd ساتا از بخش copy and migratsion دو کار می تونی بکنی:

از سیستم عامل و برنامه ها شامل همون پارتیشنهای اضافی با گزینه ی migrate os یک کلون بگیری.

با گزینه ی copy partition کل ssd msata رو روی هارددیسک یا ssd ساتا کپی کنی.

اگر دستگاه ساتا نداره، از بخش backup and restore,با گزینه ی backup to vd از کل سیستم عامل یا کل msata روی usb بکاپ بگیری.

با آکرونیس هم می تونی همین کار رو بکنی، یعنی دیسک بوت بسازی و الخ، منتها مراحلش رو دقیق حفظ نیستم، وقت بگذاری کار دشواری نخواهد بود،

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

با برنامه ی پاراگون می تونی این کار رو بکنی. 

اول روی یک رایانه ی دیگر با پاراگون روی فلش دیسک بوت بساز. بعد با این دیسک بوت دستگاه رو بوت کن. اگر دستگاهت ساتا داره  با داشتن هارددیسک یا ssd ساتا از بخش copy and migratsion دو کار می تونی بکنی:

از سیستم عامل و برنامه ها شامل همون پارتیشنهای اضافی با گزینه ی migrate os یک کلون بگیری.

با گزینه ی copy partition کل ssd msata رو روی هارددیسک یا ssd ساتا کپی کنی.

اگر دستگاه ساتا نداره، از بخش backup and restore,با گزینه ی backup to vd از کل سیستم عامل یا کل msata روی usb بکاپ بگیری.

با آکرونیس هم می تونی همین کار رو بکنی، یعنی دیسک بوت بسازی و الخ، منتها مراحلش رو دقیق حفظ نیستم، وقت بگذاری کار دشواری نخواهد بود،

تشکر جناب بهمنیان 

با نرم افزار Active@ Boot Disk  یک ویندوز پرتابل است که ریختم روفلش و به دستگاه وصل کردم ، وقتی بالا امد یک برنامه مربوط به پارتیشن ریکاوری  توش بود که من با اون یک ایمیج از خود ssd  گرفتم ، و بعد سایز ایمج گرفته شده را با سایز ssd مطابقت دادم ، دقیقا یکی بود.

حالا میخوام این ایمیج رو  یجوری روی این دستگاه run  کنم ، البته نمیخوام روی SSD خود دستگاه برگردونم ، بلکه میخوام روی چیز دیگه بر گردونم.

سوال اینجاست: روی چه چیزی میشه این ایمیج ریخت که ویندوز بالابیاد و مثل همون SSD  خودش همه چیز سر جاش باشه (تو SSD  سه تا درایو بود ، C ,,D ,X).

ایا میشه روی فلش USB ریخت و  اجرا کرد؟؟

یا روی هارد ، یا روی SSD??

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

تشکر جناب بهمنیان 

با نرم افزار Active@ Boot Disk  یک ویندوز پرتابل است که ریختم روفلش و به دستگاه وصل کردم ، وقتی بالا امد یک برنامه مربوط به پارتیشن ریکاوری  توش بود که من با اون یک ایمیج از خود ssd  گرفتم ، و بعد سایز ایمج گرفته شده را با سایز ssd مطابقت دادم ، دقیقا یکی بود.

حالا میخوام این ایمیج رو  یجوری روی این دستگاه run  کنم ، البته نمیخوام روی SSD خود دستگاه برگردونم ، بلکه میخوام روی چیز دیگه بر گردونم.

سوال اینجاست: روی چه چیزی میشه این ایمیج ریخت که ویندوز بالابیاد و مثل همون SSD  خودش همه چیز سر جاش باشه (تو SSD  سه تا درایو بود ، C ,,D ,X).

ایا میشه روی فلش USB ریخت و  اجرا کرد؟؟

یا روی هارد ، یا روی SSD??

قاعدتا روی هارددیسک یا ssd ساتا باید بشه این کار رو کرد، اما این ملاحظه ها رو در نظر بگیر:

بوت کماکان روی msata است. نمی دونم امکان بوت شدن با ساتا هم هست یانه. اصلا چیزی شبیه بایاس داره که بتونی اولویتهای بوت رو دستکاری کنی؟ اگر نه اگر msata رو جدا کنی با  sata بوت می شه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

قاعدتا روی هارددیسک یا ssd باید بشه این کار رو کرد، اما این ملاحظه ها رو در نظر بگیر:

بوت کماکان روی msata است. نمی دونم امکان بوت شدن با ساتا هم هست یانه. اصلا چیزی شبیه بایاس داره که بتونی اولویتهای بوت رو دستکاری کنی؟ اگر نه اگر msata رو جدا کنی با  sata بوت می شه؟

بله میشه تو بیوس تنظیم کرد که بوت از چه دیوایسی انجام شه

ایا امکانش هست که رو فلش بریزم و اجرا بشه؟؟؟ چون خود دستگاه برق برای ساتا نداره فقط پورت ساتا داره (البته میشه یک پاور کامپیوتر کمک گرفت)

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

ایا امکانش هست که رو فلش بریزم و اجرا بشه؟؟؟ چون خود دستگاه برق برای ساتا نداره فقط پورت ساتا داره (البته میشه یک پاور کامپیوتر کمک گرفت)

چنین موردی رو نیازموده ام.

پاور رایانه از نظر همزمانی روشن شدن با دستگاه مشکل ساز نمی شه؟

لینک به دیدگاه

اوکی.

اگر بخوایم رو همون هارد ساتا بخوایم بریزیم ، ایا باید پارتیشن هارد را هم مطابق با پارتیشن ssd پارتیشن بندی کرد؟؟

چون خود ssd سه تا پارتیشن داخلش هست

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

اوکی.

اگر بخوایم رو همون هارد ساتا بخوایم بریزیم ، ایا باید پارتیشن هارد را هم مطابق با پارتیشن ssd پارتیشن بندی کرد؟؟

چون خود ssd سه تا پارتیشن داخلش هست

با اکرونیس اگر کل msata رو بکاپ گرفته باشی می شه کلش رو به همون شکل برگرداند. احتیاطا درایو مقصد کم حجم تر از msata نباشه.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

با اکرونیس اگر کل msata رو بکاپ گرفته باشی می شه کلش رو به همون شکل برگرداند. احتیاطا درایو مقصد کم حجم تر از msata نباشه.

اوکی .

تست میکنم نتیجه اعلام میکنم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

بله میشه تو بیوس تنظیم کرد که بوت از چه دیوایسی انجام شه

دوست عزیز من یکبار اینکارو کردم و ی هارد سالم وتازه نفس رو به فنا داد 

خواستم هارد رو تست کنم و از ی پاور دیگه برقشو گرفتم بدون معطلی به فنا رفت

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، sajad25 گفته است :

دوست عزیز من یکبار اینکارو کردم و ی هارد سالم وتازه نفس رو به فنا داد 

خواستم هارد رو تست کنم و از ی پاور دیگه برقشو گرفتم بدون معطلی به فنا رفت

اوکی.

ممنون از راهنماییت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...