رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم از بین اینتل و رایزن ای ام دی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان لطفا کمک کنید میخوام سیستم بخرم مد نظرم رایزن اما میترسم اخه شنیدم ی خورده اذیت داره لطفا جوابمو بدید .مخصوصا کسایی که رایزن دارن

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دادا فعلا نمیتونیم بگیم در اینده کدوم بهتر خواهد بود چون اپدیت ها هنوز نیومده و هیشکی خبر نداره که برنامه ها و بازی ها تا چقدر افزایش پرفورمنس دارن با هسته های بیشتر .

در حال حاضر در گیمینگ اینتل حرف اول رو میزنه و در محیط کار رایزن البته اینطور نیست که رایزن بدرد بازی نخوره .

بنده طرفدار هیچکدوم نیستم . اگر برای گیمینگ میخواید سیستم بخرید در حال حاضر اینتل خوبه ولی اگر اینده نگر هستید بنظرم رایزن بگیرید یا برید سراغ kabylake-x خود دانید

لینک به دیدگاه

شک نکن برو سراغ رایزن نسبت قیمت به کارایی حرف ندا ه 

https://www.dfmrendering.com/fa/مازستا/dfdrendering-blogs/792-توان-حیرت-انگیز-amd-ryzen-در-رندرینگ-سه-بعدی

http://sakhtafzar.com/single-reviews/?id=35072

این پردازنده ها رقیبی ندا رن بخصوص دربحث قیمت

لینک به دیدگاه

شک نکن برو سراغ رایزن نسبت قیمت به کارایی حرف ندا ه 
https://www.dfmrendering.com/fa/مازستا/dfdrendering-blogs/792-توان-حیرت-انگیز-amd-ryzen-در-رندرینگ-سه-بعدی
http://sakhtafzar.com/single-reviews/?id=35072
این پردازنده ها رقیبی ندا رن بخصوص دربحث قیمت

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

من همیشه برای تمام دوستام تو این مدت سیستم intel بستم

ولی وقتی نوبت خودم شد ، رایزن اومد، رایزن بستم

دلایل خیلیییی زیادی هم وجود داره برای من...

شما به کاربر زیر پیام بده، یه تاپیک راه انداخته بود حسابی سر این موضوعات بحث کردیم اونجا

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/profile/29337-game_over/

لینک به دیدگاه

آقا اگه زیاد به فریم اهمیت نمیدی و حساس نیستی  بدون تردید رایزن بگیر و مطمئن باش در آینده نزدیک رایزنها افزایش پرفورمنس چشمگیری پیدا خواهند کرد و شما روز به روز با اپدیتهایی که خواهد آمد همه چیز به نفع مصرف کننده خواهد شد

لینک به دیدگاه

داداش خوبم منم میخوام سیستم گیمینگ بخرم . بعد از حدود 4ماه تحقیق میگم رایزن بهتره . اینم تاپیک من ببین چقدر بحث شده خیلی بدردت میخوره . خواستی یه نظرم تو تاپیک من بده خودتم

لینک به دیدگاه

والا اینجا هرکی هر سیستمی بسته بهترین سیستم و بهترین قطعه جهان رو انداخته روش و قاعدتا تعصب و عرق خاصیم روش داره

تو نت هم که از هر 10 تا بنچمارک و تحقیق تفحصی که نگاه میکنی تقریبا همشون دارن همدیگه رو نقض میکنن. تو یه تاپیک دیگه بود آقایی خودشون رایزن خریده بودن و جوری در مورد اینتل و 7700K گفته بودن که انگار نسل یک پنتیوم رو دارن با یه CPU های اند مقایسه میکنن

من خودم سیستمی که بستم روش 7700K هست. بسیار عالی و پر قدرت بوده و جواب تمامی کارهای من رو داده تا حالا. بحث یه مدت بالا گرفته بود که 7700K ها ذوب میشن و دما میره بالای 100 درجه و فلان و بیسال در حدی که منم ترسیده بودم میخواستم 7700 معمولی بگیرم ولی الان دمای cpu ام هیچوقت بالای 35 درجه تو حالت idle و 65 درجه تو حالت stress نرفته (اورکلاک نکردم البته)

جالبیش اینجاست که همون آقا اذعان داشتن رایزن تو تک کور هم از اینتل قوی تره و چندین تا لینک و مدرک و اینا آورده بودن :D در صورتی که single core دیگه اظهر من الشمس هست که اختلاف اینتل و رایزن فاحش هست به نفع اینتل. ولی شما دنبال این نباش ، ببین بودجت و کارایی مد نظرت چیه از سیستم . من برنامه نویسم و قدرت single core برام خیلی اهمیت داشت و اینکه پردازنده instruction set بی عیب و نقصی داشته باشه که خوب ترسیدم با رایزن به مشکل بخورم . علاوه بر اینا رم ها یه مقدار باهاش مشکل داشتن و مادبورهای درست درمونیم براش نیومده بودن و اینکه رایزن گرافیک مجتمع هم نداره (من کارت گرافیک مجزا برا سیستم نگرفتم) همه اینا من رو سوق داد به Intel .

طرفدار هیچکدومم نیستم هیچکدومم مال پدر یا فامیلم نیست. چند سال دیگه خواستم سیستم جمع کنم ، AMD تو فاکتورهای مد نظرم بالاتر بود میرم سراغ اون

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان لطفا ار دادن نظر دریغ نکنید

لینک به دیدگاه

سلام
شما اول بودجه، نرم افزارها و گیم هایی که بازی می کنی رو مشخص کن تا بهترین قطعات برای شما در نظر گرفته بشه
سلام
بودجه 3/5 بدون هارد و کیس

لینک به دیدگاه

سیستم مد نظر خودم
1600x
Giga3
Geil evo x 16
Power:b600 cooler master
1050ti giga g1

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سامی گفته است :

سیستم مد نظر خودم
1600x
Giga3
Geil evo x 16
Power:b600 cooler master
1050ti giga g1

برای گیم ؟

اگر آره CPU رو بیارید در حد 1400 و گرافیک رو ببرید در حد 470 و 570 ( البته الان توی بازار گیرنمیان میتونید یه کارت در حد و حدود 390 و البته دسته 2 بگیرید )

ضمنن برای گیم رم 8 با یه گرافیک قوی به رم 16 و  یه گرافیک ضعیف ارجحیت داره . در گیم حرف اول و آخر رو گرافیک می زنه .

لینک به دیدگاه

یا ابر فرز رامین رستمی از Sakhtafzarmag به اینجا هم نفوذ کرد فاتحه

ویرایش شده توسط vahidc4
لینک به دیدگاه

عالیه سیستمت فقط کارت زیر پیدا کن حتی دست دو 
rx470-480-570
بعید نوش با 1100 پیدا کنی و دست دومش 700
اگه داداشم بودی میگفتم این پاور ورداز، چون کارت گرافیک وگا داره میاد که خیلی خفن و ارزون خواهد بود ، اونجا دیگه پاور عوض نکنی 
coolermaster G750M=420toman

سلام داداش ی لطف کن شما که ماشالا فعالی ی 470 برام پیدا کن خیر ببینی

لینک به دیدگاه

رامین خان نوب بزرگ انقدر طرفداری یکجانبه و افراطی نکن و مردم رو با مشاوره های ابلهانه به اشتباه ننداز

شما خودت رایزنت رو ببند برو پی کارت دیگه چی میخوای از دنیای سخت افزار هرجا میری دعوا درست میکنی اخرشم خودت خیت میشی

نکنه باز الان میخوای بگی وگا با رایزن قدرتش هفتاد برابر میشه جناب اسطوره؟!

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان بخاطر یه پردازنده به همدیگه توهین نکنیم ینی واقعا انقدر مهمه!!؟

دوستی ک دنبال پردازنده مناسب هستی

اول باید بدونی برای چی میخوای

اگه برای بازی و برای یکی دو ساله اینتل بگیر

ولی اگر برای چند سال میخوای بگیری و قصد تعویض نداری... رایزن بگیر

اینتل خودش داره هسته هاشو در مدل های جدید بیشتر میکنه پس در اینده بازی ها هم برای پردازنده های با هسته های بالا برنامه بهینه خواهند شد پس رایزن از این جهت برتری داره

من از دوستان یه تقاضا دارم

مدل Intel Core i7-6900KBroadwell-E Processor

با مدل Ryzen 7 1700 مقایسه کنید

تو همین لیون

باورتون میشه رایزن 3 میلیون ارزون تره؟؟

یا با مدل 1800x مقایسه کنید ک فرکانس بیشتری هم داره و بازم دو میلیون ارزون تر از مدل 8 هسته ای اینتل هست

ولی رایزن فوقش ده تا بیست درصد ضعیف تره ولی در عوض خیلی خیلی ارزون تره

چیزی نخرید ک تو اینده پشیمون بشید

چند سال بعد ک اینتل اومد رو 6 هسته و کم کم هم میاد رو 8 هسته البته با قیمت بیشتر از amd اون موقع احتمالا افسوس میخورید که چرا پردازنده چهار هسته ای گرفتید

نگران سرعت پردازنده هم نباشید

اگر واقعا براتون مهمه میتونید یه کولر خوب بگیرید و اورکلاک کنید

به حرف های یک یا دو نفر و حتی بنده هم اکتفا نکنید حتما فیلم هایی رو در مورد کارکرد رایزن و اینتل ببینید و بنچمارک هاشونو چک کنید و آگاهانه تصمیم بگیرید و نه بخاطر حرف چند نفر تا در آینده پشیمون نشید

چون خود منم در حال تحقیق برای خرید یک سیستم گیم هستم و حرف یک یا دو نفر هم برام سند نیست کل اینترنت رو زیر رو میکنم از افراد متخصص میپرسم تا به نتیجه برسم

با تشکر از دوستان

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ramin Rostami گفته است :

نظورم اینه ارزش این دو یکی نیست در قدرتی که کاربر لمس میکنه (20درصد مولتی کور خیلی خیلی باارزشتر از 90% تفاوت تک هسته هست ،تو سرعت اجرا و قدرت) میفهمی منظورم رو 

خوش خیال 7700k قیمتش 316 دلاره و 1700x هم 343 و 1700 هم 310. واسه همینه 7700k با 1700 مقایسه میشه اینم لینک از همون سایت cpu.userbenchmark که خودت گذاشتی.

توی کار ویندوز و گیم بین این 2 cpu قدرت تک هسته غلبه میکنه. اینم سند به قول خودت از همونcpu.userbenchmark !!!!!!!!!!!! 

7700k vs 1700 توی مقایسه همون اول پارامتر گذاشته واسه desktop و gaming. اینم عکسش:

New Bitmap ]].jpg

از این به بعد با عکس و لینک جوابتو میدم ببینم چه بهونه ای داری. حالا جواب منو بده اینم انکار کن:4_joy::4_joy::4_joy:

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ramin Rostami گفته است :

ه امتیعز مولتی کور  تو همون سایت دقت کنی رایزن 80% قویتره و 80%  قویتر  تو مولتی کور خیلی باارزشتر، قویتر  از 80% تک هسته هست فکر کن

شعورت در همین حده که این سایتم انکار میکنی. دیگه من هیچ حرفی ندارم:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ramin Rostami گفته است :

واقعا نمیبینی  رایزن 1700x  تو همون سایت 7700k  ،،، دقیقا 74% قویتره؟ تو مولتی کور؟؟؟

ببین تک هسته روی dekstop  و gaming تاثیر داره و مولتی کور هم روی workstation. کار هرکسی desktop و gaming باشه میره سر 7700k بدون هیچ چونو چرایی. بالا هم عکس بنچمارک هس نمیتونی انکارش کنی. حقیقت اینه که تعصب کورت کرده همین عمویی:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Ramin Rostami گفته است :

دیگه استدلال و اثبات محکم، واقعی تر ازین نمیشه ، هرکی نپزیره باید سری به روانشناس بزنه

وقتی speed rank رو داری انکار میکنی باید بری روانشناس. رنک 7700k شش شده 1700 هم 24. در ضمن اون پارامترارو افراد نرم افزار سایتو (cpu.userbenchmark) نصب کردن و نتایج با اون نرم افزار ثبت شده. بهترین مقایسه به این میگن. مجموع افرادم تو عکس ببینی 70000 نفره. ببین کار دسکتاپ (و گیم)با توجه به عکس اینتل بهتره حالا خودتو بکش. تا الان 200 تا عکس اپلود کردی. من با همین یه عکس دهنتو بستم:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:. اگه اینم انکار کنی باید سر بزنی روانپزشک

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نمیدونم چرا الکی خودتونو خسته می کنید سر یه بحثی که کاملا به سلیقه اشخاص ربط داره که چه اندیشه ای دارند برای خودشون و همه محترم هست، amd پردازنده هاش تازه ارائه شده و هنوز هیچ برنامه ای حتی ویندوز هم پشتیبانی کاملی از این پردازنده ها نداشته برای همینه فعلا قدرت تک هسته در برنامه ها میچربه به قدرت مولتی کور و فقط در برنامه های ورک استیشنی از مولتی کور بخوبی ساپورت میشه که اونها هم هنوز بهینه سازی های لازم رو برای amd ندارن با اینحال amd در این موارد جلو هست... خب شما اگه یک نگاه اینده نگرانه داشته باشی تا چند سال دیگه این شمایی که الان سیستم خریدی میبینی که رایزن پیشرفت عملکرد داشته اما اینتل افزایش پرفومنس محسوسی نداشته و اون موقع هست که ضرر می کنی،همون بحث سر دایرکتس 11 و 12 سر کارت های انویدیا و amd بود که همه چسبیده بودن به یمشت بازی قدیمی که اقا کارت های انویدیا تو اونها سر هست اما با اومدن بازی های جدید دیدن amd افزایش پرفومنس و عملکرد خوبی رو از خودش نشون داده اما انویدیا داره درجا میزنه اگه عقب گرد نکرده باشه... ^_^

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Ramin Rostami گفته است :

سالهاست تو قیمت مساوی ، ای ام دی amd برنده هست

ببین با توجه به اون عکس که قدرت تک هسته روی کار دسکتاپ و گیم تاثیر میزاره و اینتل اوله. حالا تو خودتو اینجا بکش زورتو بزن. نمیتونی حقیقتو تغییر بدی. جواب منم اونجا ندادی چون هیچ توجیهی نمیتونی داشته باشی. در ضمن کل حرفات مضخرفه از کلمه اول تا اخر. Amd سال هاست برندست؟؟؟؟ :))))))))) باعث خنده میشی همیشه. ۲۰ ساله سیستم amd داری به اندازه ۱ سال اطلاعات نداری. ۱۸ سال فک کنم athlone داشتی :)))))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...