رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم از بین اینتل و رایزن ای ام دی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، ar_prv گفته است :

داداش قبول کن حرفت غیر منطقیه خدایی گیمر های حرفه ای که مانیتور ۲۴۰ هرتز میبندن یا روی ۳۰۰ فریم بازی میکنن چی؟ من خودمم  vsync رو روشن میکنم رو ۶۰ بازی میکنم همیشه. ولی بحث سر قدرته. چرا 7700k  دویست تا ۳۰۰ فریم بیشتر میده؟!!! اینم از watchdogs2:

دوست گرامی .

عموما زمانی که از گیمینگ صحبت میشه یعنی نهایتا 60 فریم . ( از این که کنسول بازها در بسیاری از مواقع 30 فریم بازی می کنند بگذریم ) در پست شماره 63 توضیح دادم استفاده از کارت مخصوص 4K در رزولیشن فول اچ دی ( در واقع فریم بیشتر از 60 ) غیر منطقی هست مگر بنا به دلایلی فریم بیشتر از 60 نیاز داشته باشیم .

پس فریم 300 یا مانیتور 240 یه چیز عمومی نیست . اکثریت قریب به اتفاق گیمرها در 60 فریم و کمتر بازی می کنند و این میزان فریم استاندارد محسوب میشه . درواقع وقتی میگیم کارت 1060 برای فول اچ دی ساخته شده معنیش این نیست که نمی تونه رزولیشن 2K یا 4K رو ساپورت کنه بلکه این معنی رو میده که در بازی های روز نمیتونه در این دو رزولیشن 60 فریم بده . حالا اگر برای شما فریم مهم نباشه ( حتی به زیر 30 فریم راضی باشید ) یا بازی های قدیمی و کم گرافیک رو اجرا کنید ( توجه کنید که ما همواره اجرای بازی در نهایت جزئیات گرافیکی رو در نظر می گیریم ) دیگه نمیشه گفت کارت 1060 مخصوص فول اچ دی هستش بلکه میشه باهاش 4K رو هم اجرا کرد . حالا اگر برعکس رفتار کنیم و فریم ریت مناسب رو 120 و 144 و 240 و ... قرار بدید خود به خود 1080 هم کارت 4K نیست ! چون نمی تونه توی این رزولیشن 240 فریم بده . پس وقتی میگیم گیمینگ یعنی نهایتا 60 فریم . و اگر شما منظوری غیر از این دارید باید اشاره کنید .

در مورد این که 7700K چقدر فریم میده و چرا 200 فریم بیشتر میده . یه بنچمارک معتبر قرار بدید تا بهتر بشه بحث کرد .

اما در مورد دو بنچمارکی که از Watch Dogs 2 گذاشتید .

1 این که منبعشون رو قرار بدید چون یه مقدار عجیب بود .

2 این که حتی بر فرض درست بودن بنچمارک هم اتفاق خاصی نیفتاده .

در بنچمارک های شما :

در اولی 7700K توانسته 85 فریم بگیره و 1800X هم توانسته 75 فریم بگیره

در دومی 7700K توانسته 91 فریم بگیره و 1800X هم توانسته 80 فریم بگیره .

مجموعا در هر دو تست 1800X حدود 10 فریم از 7700K عقبه .

در بنچمارک هایی که شما قرار دادید 1600 وجود نداره پس به سراغ تست هایی که من قرار دادم میریم .

در بنچمارک هایی که بنده قرار دادم 1600 تقریبا به اندازه 1800X فریم داده ( 79 در مقابل 80 ) پس میشه به جای هم دیگه قرارشون داد . در این صورت 1600 با 7700K فقط حدود 10 فریم فاصله داره ( با قیمت 220 دلاری ). در همین تست ها 1400 فقط 3 فریم کمتر از 1800X گرفته ( 77 در مقابل 80 ) پس فاصله 1400 با 7700K نهایتا 15 فریم میشه ( با قیمت 170 دلاری ) .

597c5e1726158_WatchDogs2.thumb.png.b82dc9e7a4a8e112ad073319ac96c8f0.png

و جالبه که 1300X و 1200 هم با به ترتیب 130 و 110 دلار قیمت توانسته اند 78 و 77 فریم بدهند .

به نظر من حتی در بازی Watch Dogs 2 هم اوضاع RYZEN اصلا بد نیست . ارزش خرید 1300X برای گیمینگ خیلی بیشتر از 7700K هستش.

بنده کمی سرم شلوغه . ادامه بحث ( اگر دوست دارید ادامه پیدا کنه ) برای بعد !

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

متاسفانه جایی که افراد "متعصب برند" صحبت میکنن نمیشه بحث کرد

یادتون نره شما  قراره پول بدید فکر این باشید که به نسبت پولی که میدید قویترین رو انتخاب کنید

دوستانی که میخاین پردازنده برا گیم انتخاب کنید ،  این 2 پردازنده با توجه به قیمت بیشترین کارایی رو دارن

1600x  و 1300x با مادربرد GIGABYTE AB350-Gaming 3  که با توجه به قیمتش ارزش خرید بسیار بالایی داره

خودمم الان پردازنده اینتل دارم با گرافیک nvidia بعد نگید تعصبی حرف میزنه ولی به زودی پردازنده رو احتمالا به 1300x تغییر میدم(هرموقع موجود شد)

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

اتفاقا به نظر میرسه این سطح دانش شما از PC هستش که بسیار پایین  .

اولا قدرت تک هسته در CPU های مثل 1700 و 6950X تقریبا هیچ ارزشی نداره . دلیلش هم واضحه کسی نمیاد حدود 1600 دلار پول بده و یک CPU با 10 هسته و 20 ترد مثل 6950X بخره و بعد فقط از یکی از هسته هاش استفاده کنه . در این CPU ها حرف اول و آخر رو قدرت مولتی کور می زنه . ( این اشتباه اول شما )

کارهای دسکتاپ چی هستند ؟ کارهای دسکتاپ شامل فیلم دیدن ، گشت و گذار در اینترنت و اجرای یه نرم افزار  مثل Office هستش که در این کارها هم تقریبا هیچ تفاوتی بین یه i3 در حد 6100 با یه i7 در حد 6950X نیست . درواقع هیچ کسی برای این کارهای حتی 7700 یا 7600 هم نمی خره و با یه i3 کارش راه می افته . پس مقایسه 7700K با 1700 با توجه به کارهای دسکتاپ هم هیچ محلی از اعراب نداره در حالی که هیچ کدوم با این اهداف ساخته نشدن . ( این اشتباه دوم شماست )

همرده 7700K هم 1700 نیست . این دو از نظر قیمت همرده هستند اما از نظر پرفورمنس اصلا همرده نیستند . همرده 7700K در واقع CPU شش هسته ای 1600 هستش با فقط 220 دلار قیمت .

این CPU میتونه در نرم افزارها رندر گیر چند درصد قوی تر باشه و در گیم پا به پای 7700K بیاد .

در گیم ما 3 حالت کلی داریم .

یا از گرافیکی در حد 1060 و 480 استفاده می کنیم در رزولیشن فول اچ دی ، که در این صورت بین 1600 و 7700K تقریبا هیچ تفاوتی نیست ، در واقع ما از گرافیک مخصوص فول اچ دی در رزولیشن فول اچ دی استفاده می کنیم ( یک کار منطقی هستش و بیشتر گیمر ها همین کار رو می کنند )

یا از گرافیک در حد 1070 و 1080 در رزولیشن های 2K و 4K استفاده می کنیم که باز هم بین 1600 و 7700K تقریبا هیچ تفاوتی نیست . در واقع ما از کارت مخصوص رزولیشن 2K و 4K در همین رزولیشن ها استفاده کرده ایم ( یک کار منطقی هستش ولی هزینه گیمینگ 4K کمی زیاده و درصد کمتری از گیمر ها توفیق انجامش رو داشتند )

یا از گرافیکی در حد 1080 در رزولیشن فول اچ دی استفاده می کنیم . که در این هم 1600 هم 7700K می تونن بالای 60 فریم ( یا بسته به بازی بالای 100 فریم ) بدن اما بین 7700K و 1600 کمی فاصله می افته . درواقع از گرافیک مخصوص 4K در رزولیشن فول اچ دی استفاده کرده ایم . ( یک کار غیر منطقی هستش مگر این که بنا به دلایلی به فریم بیشتر از 60 نیاز داشته باشم ، تعداد بسیار کمی این کار رو انجام میدن ، اولا که هزینه 4K رو داره که خیلی از گیمر ها از پسش بر نمیان دیگه این که فریم بالای 60 به درد هر کسی نمی خوره جدا از این که مانیتور هم باید پشتیبانی کنه )

در تست گیمینگ و به طور مثال در Tomb Raider ، اگر شما با گرافیک 1080 در رزولیشن فول اچ دی بازی رو اجرا کنید :

کمی بین 1600 و 7700 فاصله می افته اما این فاصله چندان مهم نیست . چون هر دو بالای 100 فریم داده اند .

اما اگر با گرافیکی ضعیف تر در حد 1060 و 480 این کار رو انجام بدیم تقریبا هیچ تفاوتی بین این دو CPU نیست .

چنانچه اگر به رزولیشن 2K ( حتی 4K هم نه ) مهاجرت کنیم ( که با داشتن کارت 1080 کاملا منطقی هستش ) تقریبا هیچ تفاوتی بین 1600 و 7700K نیست .

چنانچه می بینیم در هر دو حالت تقریبا هیچ تفاوتی بین 7700K و 7600K نیست .

پس مقایسه 1700 با 7700K اون هم در گیمینگ نادرسته ( این اشتباه سوم شماست )

در گیمینگ ما حتی به 1600 هم نیازی ندارم و CPU چهار هسته ای 1300X با 130 دلار قیمت میتونه به خوبی از پس اجرای بازی های روز بر بیاد :

در نهایت صحبت ها و استدلال های  شما در مورد قدرت 7700K و مقایسه اون با 1700 به شکل خنده داری نادرسته و حتی محصولات اینتل مانند 6900K که همرده 1700 محسوب میشن رو زیر سوال می بره .

اگر قرار CPU بسازه با 10 هسته که آخرش از 4 هسته ای عقب باشه چه فایده ای داره ؟

خیلی توضیحلت جامع و فوق العاده ای بود.

استفاده کردم.

من یک i5-4670 دارم که قصد ارتقاش رو دارم.

گیم هم در رزولیشن 1080@60fps بازی میکنم و سایر کارها رو هم انجام میدم .

استفاده از کامپیوتر 50% گیم و 50% سایر استفاده ها هست.

بین 7700 و 1600x مونده بودم. با توضیحات شما تصمیم خودم رو گرفتم.

ویرایش شده توسط amir_amd
لینک به دیدگاه

با توجه به همه موارد و مشروط بر اینکه قیمت رایزن تو ایران متناسب با قیمت جهانیش باشه، RYZEN در کل گزینه بهتریه.چون اولا علاوه بر عملکرد مناسب در گیم در استفاده های غیرگیم کاملا اینتل های هم رده رو OUTPERFORM میکنه و ثانیا برتری پردازنده های اینتل در گیمینگ واسه اغلب کاربرایی که گرافیکهای متوسط دارن بسیار ناچیزه.زیر 5 در صد از گیمرها گرافیک 1080 و یا بالاتر دارن و اغلب نهایت مدلهایی مثل 1060 دارن که همین موضوع باعث میشه تفاوت فریم کمتر هم بشه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Ramin Rostami گفته است :

اگه به دیاگرام مادربردهای اینتل و رایزن مراجعه کنید متوجه میشید در رایزن کارت گرافیک و ssd و ماوس مستقیم به پردازنده پردازش میشن اما در اینتل ابتدا به پل جنوبی میرن ، بخاطر این هست در گیمها تصاویر رایزن تاخیر کمتر داره و نرمتر هست 

آخه ابله وقتی نمی فهمی مجبور نیستی حرف بزنی بقیه گمراه کنی
خطوط PCI-E کارت گرافیک از خود CPU میاد و اون خطوط اضافی که از چیپست میاد یعنی رسما تنها احمقی هستی که می گی از پل جنوی! خطوط PCI-E گرافیک میاد
و در ضمن تست های فریم تایم بازی ها هم هست می تونی بری ببینی

08.jpg

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_rog_maximus_ix_extreme_motherboard_review,2.html

ویرایش شده توسط s.faghih
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Ramin Rostami گفته است :

بعدا  7 سال بعد هم خواستی بیایی رو  گیم رزولوشن 4k یا بالاتر کم نمیاره

شما که از اینده خبر داری میشه بفرمایید 7 سال دیگه زمین کجا گرون میشه ما بریم بخریم ؟

لینک به دیدگاه

7 ساااال :8_laughing:

اخه مردک تو هفت سال دیگه زنده هستی ک اومدی با قاطعیت گارانتی میکنی؟

برو جمع کن خجالت بکش تو گروه های تلگرامی مسخره و مضحکه خاص و عام شدی همه بهت میخندن 

میای با سیستم بقبه پز میدی بعد مچتو میگیریم اخه تو رایزنت کجا بود که انقد تحلیل و تفسیر میکنی؟؟؟ ترد ریپر 200 درصد قوی تره؟ 

دراگ مراگ چی میزنی اخه 

هرکس اختیار پول خودشو داره دوست داره اصلا بریزه تو جوب تو رو سننه که هی میای اعمال نظر میکنی با اون درصد های فریکت!

لینک به دیدگاه

الحمد الله فعلا یه مدت ازش راحتیم :| ایشالله کلا بن شه خلاص شیم :|

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

خیلی توضیحلت جامع و فوق العاده ای بود.

استفاده کردم.

من یک i5-4670 دارم که قصد ارتقاش رو دارم.

گیم هم در رزولیشن 1080@60fps بازی میکنم و سایر کارها رو هم انجام میدم .

استفاده از کامپیوتر 50% گیم و 50% سایر استفاده ها هست.

بین 7700 و 1600x مونده بودم. با توضیحات شما تصمیم خودم رو گرفتم.

خواهش می کنم

پردازنده شما همین الان هم بسیار خوبه .

اگر فقط گیم بود نیاز چندانی به ارتقاء نداشتید .

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ar_prv گفته است :

wd2-fps.png

25.jpg

این عکس ها قدیمی و نامعتبر هستن

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ar_prv گفته است :

ببین سری coffe lake شده شش هسته بعد قیمت 4 هسته میشه 600 تومن؟؟؟؟ قدرت واقعی هم  تو تک هستست بالا هم تو عکس توضیح دادم تو نادانو احمقی که حرف حق رو قبول نمیکنی:) همه حرفاتم بی پایه و اساسه اون بازی ها هم هنوز 7700k  روی 5ghz از همه جلو عه. حقیقت تلخه میدونم. 18 ساله منتظری amd یه خودی نشون بده ولی پرپر شدی دیگه:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:

ببین عزیزم

اون اقای محترم

اطلاعاتش خیلی کمه

من خیلی وقته خودم دنبالش میکنم و تو خیلی جاها جلوش رو میگیرم

تنها هدفم هم اینه که حرفاش به گوش مردم و مشتری ها نرسه

من خودم رایزن زیاد پیشنهاد دادم به مردم

ولی نه به اون احمقانگی که ایشون پیشنهاد میدن

کلا ضرره این فرد

خلاصه

نکته اینه که

اون فرد نادانه، شما چرا داری تمام قوانین فیزیک و خدا و زمین و زمان رو زیر سوال میبری ؟

نمیتونی با اطلاعات درست در مقابلش حرف بزنی

نکن این کارو

بزار افراد دیگه به حسابش میرسن

شما 3 تا برنامه بعد از 2015 نام ببر که از 1 هسته بیشتر نتونن کار کنن

درسته که تک هسته مهمه

اما نه به اون طرزی که شما میگی

تک هسته زمانی مهم میشه که یه بازی مثل بتلفیلد 1 تمام thread ها رو کامل مصرف نمیکنه

بعدش شما

بازی csgo رو به طرز مسخره ای وارد داستان کردی که اشتباهه این کار اقای V بزرگ هم اشاره کردن

اون تست هایی هم که دادی و دیدی و خوندی قدیمی هستن

رایزن کلی ایراد داشت

اما تا 90 درصد رفع شدن

ولی مشکلات عمده ای ازش مونده

رایزن ایرادات زیادی بهش وارده (تاخیر و فرکانس رم)(تاخیر های ثانویه که باعث میشه با رم 3200 cl14 flare x که مخصوص رایزن طراحی شده و چیپ مرغوب b-die سامسونگ داره هم تو تست Aida تاخیر و کپی و رید و رایت رو خیلی بدتر نسبت به همین رم با همین تاخیر ها روی اینتل بزنه)

یه تجربه خیلی جالب از طرف یکی از دوستان رایزن دار: وقتی به حالت 40x100 پردازنده رو بر روی 4 گیگاهرتز اورکلاک کرده بود (با کارت 1070 رو fhd) بازی بتلفیلد 1 مثلا 120 فریم. میانگین میگرفته 

اما وقتی 35.5x110 کرد بازی 127 فریم میانگین میگرفته !!!

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Mohammad Hossein Gholinasab گفته است :

خیلی جالب

داداش من سیستممو بستم. تا الان هدفم این بود که مردم به حرفای بی اساس رستمی خام نشن و مثل من تو منجلاب نیفتن. ولی از الان هیچ برام مهم نیس ملت بخوان قبول کنن یا نکنن هر کسی خودش میدونه به قول دوستمون بحث سلیقه ایه و بین فن بوی ها باید سکوت کرد. شاید فک کنی منم یه فن متعصب اینتلم. ولی قبلنم گفتم رایزن ۵ و رایزن ۳ در مقایسه i5 و i3 هم قیمت خودش، پودرشون میکنه. اینجا رایزن بهترین cpu عه مخصوصا از لحاظ قدرت بر قیمت. ولی سری i7 و رایزن۷ من i7 رو ترجیح دادم بعد از دیدن نزدیک ۷۰ ویدیو از بنچمارک بازی ها تو یوتوب. دیگه هم برام مهم نیس ملت چه فکری میکنن یا چی میخرن. خودمم دیگه کوچیک نمیکنم که با فردی مثل رستمی بحث کنم. موفق باشین. 

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان عزیز

دیدم بحث این تاپیک داغ شده گفتم این مطلب و نتیجه تست تخصصی خودم رو بزارم شاید برای دوستانی که در ضمینه کاری با ما همکارهستن یا مشاوره میدن مفید باشه

خب اول اینکه بنده مهندس معمار هستم نه یه کارشناس و مهندس سخت افزار که بخوام بحث تخصصی کنم یا بگم کدوم برند یا نوع سخت افزار بهتره چون در سواد و تخصص بنده نیست

تا به الان ما که کار مدلینگ و رندرینگ خلاصه کلا مهندسی با نرم افزاهایی مثل

Autocad 2D&3D

3Dmax  و Maya

Vray  )موتور رندرگیری برای کارهای معماری معمولا ازش استفاده میکنن (

انجام میدادیم انتخابی غیر از اینتل نداشتیم و همیشه از این پلتفرم استفاده میکردیم ولی از زمانی که AMD رایزن اومد و کمی جا باز کرد من رو ترغیب به خرید یه سیستم بر پایه رایزن کرد و حدودا 2 هفته ای که مهمان شرکت شده و شروع به کار کرده واقعا از کار با این سیستم در هفته اول حیرت زده شدم خصوصا قدرتش در رندرگیری و مدلینگ واین شد تصمیم گرفتم که بین 2 تا از سیستم های شرکت یه تستی بگیرم

مشخصات سیستم اول :

INTEL CORE I7 5820K

ASUS GTX 970

16GB RAM DDR4

SSD SAMSUNG

مشخصات سیستم دوم :

AMD RYZEN 1700X

ASUS GTX 1060 6GB

16GB RAM DDR4

SSD SAMSUNG

هر دو سیستم دارای از این خنک کننده های مایع و اورکلاک شده هستن ولی با چه مشخصاتی اوکلاک شده اطلاع دقیق ندارم چون در حیطه کاری بنده نیست و یکی از دوستان کارشناس این حوزه انجام داده اینم بگم همین دوست به من پیشنهاد خرید این سیستم رایزن رو داد

قیمت سیستم اول که پارسال گرفتم حدودا 8 میلیون و قیمت سیستم دوم که 2 هفته پیش گرفتم حدودا 6 میلیون تموم شد.

تستی که انجام دادم زمان رندر گیری یک صحنه معماری داخلی بود با حدودا 1.8 میلیون پلی گان که تقریبا از کارهای سنگین در حوزه کارما به حساب میاد با نرم افزار های زیر انجام شده

Modeling : Autocad 2d/3d – 3dmax 2016

Render : Vray  )موتور رندرگیری برای کارهای معماری معمولا ازش استفاده میکنن (

حالا نتیجه تست که جالبه

زمان رندرگیری سیستم اول   37:29دقیقه

زمان رندرگیری سیستم دوم   23:48دقیقه

خب کاملا مشخص شد که زمان رندر سیستم رایزن حدودا 40 درصد کمتر از سیستم اینتل بود و از اونجایی که نه intel و نه amd برای پسرخاله من نیست و نسبت هزینه به کارایی و پرفورمنس سیستم برای من و خیلی ها مثل من در اولویت است و نه مارک و پلتفرم مشخص شد که رایزن تو بحث نرم افزارهای مولتی کور و وورک استیشن هم سرتر و هم از لخاظ قیمتی مناسب تر است

قطعا تا چندی دیگر میتونم تصور کنم که جایگاه خوبی بین همکارهای ما و دوستانی که با این نرم افزارهای (کلا سیستم های وورک استیشن) کار میکنن پیدا میکنه وشخصا به آینده این پلتفرم رایزن خوش بینم

ولی همیشه این سوال تو ذهنم بود که چرا سیستم های intel گرون تر از amd‌هستن واقعا چرا....؟  اون گرون و این ارزون یعنی اینتل از جنس های بهتری استفاده میکنه یا نه فقط پول برند شو میگیره مثل اپل اگر دوستان این دلیل رو میدونن لطفا بگن ..؟

ممنون از توجه دوستان

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

سلام خدمت همه دوستان عزیز

دیدم بحث این تاپیک داغ شده گفتم این مطلب و نتیجه تست تخصصی خودم رو بزارم شاید برای دوستانی که در ضمینه کاری با ما همکارهستن یا مشاوره میدن مفید باشه

خب اول اینکه بنده مهندس معمار هستم نه یه کارشناس و مهندس سخت افزار که بخوام بحث تخصصی کنم یا بگم کدوم برند یا نوع سخت افزار بهتره چون در سواد و تخصص بنده نیست

تا به الان ما که کار مدلینگ و رندرینگ خلاصه کلا مهندسی با نرم افزاهایی مثل

Autocad 2D&3D

3Dmax  و Maya

Vray  )موتور رندرگیری برای کارهای معماری معمولا ازش استفاده میکنن (

انجام میدادیم انتخابی غیر از اینتل نداشتیم و همیشه از این پلتفرم استفاده میکردیم ولی از زمانی که AMD رایزن اومد و کمی جا باز کرد من رو ترغیب به خرید یه سیستم بر پایه رایزن کرد و حدودا 2 هفته ای که مهمان شرکت شده و شروع به کار کرده واقعا از کار با این سیستم در هفته اول حیرت زده شدم خصوصا قدرتش در رندرگیری و مدلینگ واین شد تصمیم گرفتم که بین 2 تا از سیستم های شرکت یه تستی بگیرم

مشخصات سیستم اول :

INTEL CORE I7 5820K

ASUS GTX 970

16GB RAM DDR4

SSD SAMSUNG

مشخصات سیستم دوم :

AMD RYZEN 1700X

ASUS GTX 1060 6GB

16GB RAM DDR4

SSD SAMSUNG

هر دو سیستم دارای از این خنک کننده های مایع و اورکلاک شده هستن ولی با چه مشخصاتی اوکلاک شده اطلاع دقیق ندارم چون در حیطه کاری بنده نیست و یکی از دوستان کارشناس این حوزه انجام داده اینم بگم همین دوست به من پیشنهاد خرید این سیستم رایزن رو داد

قیمت سیستم اول که پارسال گرفتم حدودا 8 میلیون و قیمت سیستم دوم که 2 هفته پیش گرفتم حدودا 6 میلیون تموم شد.

تستی که انجام دادم زمان رندر گیری یک صحنه معماری داخلی بود با حدودا 1.8 میلیون پلی گان که تقریبا از کارهای سنگین در حوزه کارما به حساب میاد با نرم افزار های زیر انجام شده

Modeling : Autocad 2d/3d – 3dmax 2016

Render : Vray  )موتور رندرگیری برای کارهای معماری معمولا ازش استفاده میکنن (

حالا نتیجه تست که جالبه

زمان رندرگیری سیستم اول   37:29دقیقه

زمان رندرگیری سیستم دوم   23:48دقیقه

خب کاملا مشخص شد که زمان رندر سیستم رایزن حدودا 40 درصد کمتر از سیستم اینتل بود و از اونجایی که نه intel و نه amd برای پسرخاله من نیست و نسبت هزینه به کارایی و پرفورمنس سیستم برای من و خیلی ها مثل من در اولویت است و نه مارک و پلتفرم مشخص شد که رایزن تو بحث نرم افزارهای مولتی کور و وورک استیشن هم سرتر و هم از لخاظ قیمتی مناسب تر است

قطعا تا چندی دیگر میتونم تصور کنم که جایگاه خوبی بین همکارهای ما و دوستانی که با این نرم افزارهای (کلا سیستم های وورک استیشن) کار میکنن پیدا میکنه وشخصا به آینده این پلتفرم رایزن خوش بینم

ولی همیشه این سوال تو ذهنم بود که چرا سیستم های intel گرون تر از amd‌هستن واقعا چرا....؟  اون گرون و این ارزون یعنی اینتل از جنس های بهتری استفاده میکنه یا نه فقط پول برند شو میگیره مثل اپل اگر دوستان این دلیل رو میدونن لطفا بگن ..؟

ممنون از توجه دوستان

شما مقایسه ات از چند جهت غلط، یکی اینکه نسل Haswell-E قدیمی شده با Ryzen مقایسه می کنی، یکی اینکه 6 هسته ای در مقابل 8 هسته ای، باید با 6900K یا 7820X مقایسه بشه.
در ضمن هیچکس نگفته برای رندر مناسب نیست Ryzen، بحث مناسب نبودنش برای بازی بوده. که اونم خیلی اختلاف وجود نداره به خصوص تو رزولوشن های بالا.
بحث اصلی اینجاست که رامین رستمی روانی اطلاعات غلط می ده و یه چیزایی می گه که برای همه عجیب از جمله اتصال PCI-E گرافیک به پل جنوبی! که خب چندین سال گرافیک مستقیم به CPU وصل و این نفهم اطلاعات غلط می ده، کسی که به Latency می گه Legacy !!!

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، s.faghih گفته است :

شما مقایسه ات از چند جهت غلط، یکی اینکه نسل Haswell-E قدیمی شده با Ryzen مقایسه می کنی، یکی اینکه 6 هسته ای در مقابل 8 هسته ای، باید با 6900K یا 7820X مقایسه بشه.
در ضمن هیچکس نگفته برای رندر مناسب نیست Ryzen، بحث مناسب نبودنش برای بازی بوده. که اونم خیلی اختلاف وجود نداره به خصوص تو رزولوشن های بالا.
بحث اصلی اینجاست که رامین رستمی روانی اطلاعات غلط می ده و یه چیزایی می گه که برای همه عجیب از جمله اتصال PCI-E گرافیک به پل جنوبی! که خب چندین سال گرافیک مستقیم به CPU وصل و این نفهم اطلاعات غلط می ده، کسی که به Latency می گه Legacy !!!

بله 100درصد حق با شماست قطعا دوستانی مثل شما که حوزه تخصصی در ضمینه دارین باید تست های تخصصی انجام بدین  

خب بنده از این که کدوم سی پی یو از کدوم نسل یا کدوم با کدوم باید مقایسه شه رو زیاد تخصص ندارم و قصدم اطلاعات غلط دادن نبود و اگر این تست اشتباه گرفته شده دوستان ببخشن دیگه :x

ما همین دوتا سیستم رو تو شرکت داشتیم و با وضع موجدمون این تست رو گرفتیم  و تو بحث گیم که  اصلا هیچ حرفی برای گفتن ندارم  (ما کلا فقط clash of royal میزنیم :D:4_joy:)

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

درود برشما .

حالا آخرش بین رایزن و اینتل کدوم باسه گیمینگ بهتره و آینده بهتری داره  در  روزولوشن بالای 2K

???????

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

درود برشما .

حالا آخرش بین رایزن و اینتل کدوم باسه گیمینگ بهتره و آینده بهتری داره  در  روزولوشن بالای 2K

???????

در قیمت برابر RYZEN .

به طور کلی اینتل برای گیم بهتره اما این برتری در رزولیشن های بالا بسیار ناچیز میشه و تقریبا از بین میره .

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

در قیمت برابر RYZEN .

به طور کلی اینتل برای گیم بهتره اما این برتری در رزولیشن های بالا بسیار ناچیز میشه و تقریبا از بین میره .

سپاس بابت کمکتون

چقدر دیگه  سری Ryzen Proمیاد

منتظر بمونم بهتر نیست چون فکر میکنم از لحاظ سخت افزار بیشتر عیب و نقص هاش رفع شده باشه درسته ؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

سپاس بابت کمکتون

چقدر دیگه  سری Ryzen Proمیاد

منتظر بمونم بهتر نیست چون فکر میکنم از لحاظ سخت افزار بیشتر عیب و نقص هاش رفع شده باشه درسته ؟

راستش احتمالا باقی نقص ها رو هم برطرف کنند .

در هر صورت فعلا هم RYZEN به خوبی کار می کنه .

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/07, 21:04:45، ar_prv گفته است :

بعد از دیدن نزدیک ۷۰ ویدیو از بنچمارک بازی ها تو یوتوب.

گفتی که سیستمو بستی

یعنی اگه درست متوجه شده باشم به گفته رامین رستمی

رایزن بستی

و اگه رایزن 7 داری و ناراضی ای 

با دوستان اورکلاکر یه سری راه حل های جالب پیدا کردیم که قدرتش تو تک هسته رو هم حتی از 7700k بیشتر افزایش بدیم

چه بسا با فرکانس پایینتر !!!

در اصل نقصش تو لینک ارتباطی dmi (فرضیتا) و تاخیر رم رو تا مقداری تونستیم رفع کنیم و نتایج خیلی خوبی تو گیم ها گرفتیم

اگه خواستی

خصوصی بهت بگم که مشکلت حل بشه فقط

وگرنه که از بهینه بودن اینتل نهایت لذت رو ببر

لینک به دیدگاه

درود

حقیقتش اینه که این  amd مشخصات سخت افزاری محصولاتی که میده بیرون یه مقدار دهن پرکنه و یکجورایی بازی با اعداد میمونه و کاربرا یکجورایی سر در گم میشن... مثال مقایسه مشخصات سخت افزاری 1060 با 480 ....اما در اصل یا خیلی به اینتل یا انویدیا نزدیک شده یا حداکثر 10 درصد ازشون ضعیفتره تو کارایی.. ولی تو مصرف برق چندان جالب نیست اوضاش .... درایورهاش مشکل داشتن چندین سال تا بالاخره با سری کرایمسون یک جهشی به جلو داشت.. من واقعا از سری رایزن متعجب شدم واقعا جهش خوبی به جلو هستش و خیلی خوب کار کردن ... بازار تک قطبی خیلی بده که فقط اینتل یا انویدیا باشه.... این رامین رستمی رو منم خیلی جاهادیدم اما اینکه بیاد به جی توسنس ایراد بگیره دیگه واقعا.... اون تو کشوری زندگی میکنه که مهد تکنولوژیه و امکان تهیه سخت افزار 100 برابر راحتره  براش از هر لحاظ... این رامین رستمی معلومه فنه  amd هست و با مغلطه و سفسطه میخواد بگه amd بهتره... اینتل و انویدیا  امتحانشونو پس دادن بیشتر مردم دنیا اینتل و انویدیا  میبندن ... بهتره قطعه مورد نظر در زمان حال بهترین کارایی رو داشته باشه والا کسی از اینده خبرنداره... مثل کسی که یک 1070 گرفته و باخودش میگه من چند سال دیگه میخوام با خرید یک 1070 دیگه  قدرت گرافیکیم رو زیاد کنم ولی تا چند سال دیگه با اومدن گرافیکای قویتر دیگه 2تا 1070معنی نداره و مثلا تک 2060 از 2تا 1070 قویتره و اگه خبر ندارید واسط گرافیک ورژن 4 ساختش تموم شده و تازه اومدن گفتن ورژن 5 تا 2019 اماده استفاده میشه...

لینک به دیدگاه

درود

من خودم 7700 معمولی گرفتم.. رایزن مثل هندونه در بسته میمونه... بنظرم از 1700x یا بالاترارزش خرید پیدا میکنه... رایزن اتفاقا خودم بین این 2تا گیر کرده بودم وقتی خبر عرضه روش رو شنیدم گفتم یکم صبر کنم ریویوهاش بیاد بیرو بعد...دیدم مشکل رم دارن بعد سرعت تک هستهشون کمتره و همینطور به مشکلاتش اضافه میشدکه دیگه بیخیالش شدم...  نمیشد که ببینم ایا رایزن خوب کار میکنه یا نه تازه اگه میگرفتم و بد بود نتیجه اش اونوقت مجبور میشدم بفروشم که اونموقع قطعات دسته 2 حساب میشد ونصف قیمت میخریدن تازه اگه میخریدن... چون می دیدن رایزن نو رو گذاشتم برا فروش و از خودشون سئوال میکردن اگه رایزن خوبه پس دیگه چرا گذاشته برا فروش؟؟؟ ..هزینه همین سیستم رو بزحمت تهیه کردم....  اصلا مقایسه این 2 تا اصلا درست نیت.. چرا؟ چون کبیلیک 4هسته ولی رایزن 6 تا 8هسته داره..  amd اصلا چرا نیومد 4هسته ایی نزد؟؟چون این اولا خودش یک بازی رقابتیه و ثانیا تو 4 هسته ایی مسلما کم میاورد الانشم با هسته بیشتر باز یکجورایی جلوی کبیلیک کم اورده اگه بخواد مقایسه بشه باید با کافیلیک مقایسه بشه... اومد رایزنو با هسته بیشتر معرفی کرد که مثلا انتخابو بذاره با خریدارکه این هسته بیشتر یکجور دهن پرکنیه و کاربرا رو گیج میکنه که کرده تا به الان حتی خارجیها هم تو انتخاب بین کبیلیک و رایزن مشکل دارن چون گیج شدن... اینهمه تاپیک ایرانی و خارجی با عنوان سئوال رایزن یا کبیلیک برا چی ایجاد شده؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، evga1060 گفته است :

درود

من خودم 7700 معمولی گرفتم.. رایزن مثل هندونه در بسته میمونه... بنظرم از 1700x یا بالاترارزش خرید پیدا میکنه... رایزن اتفاقا خودم بین این 2تا گیر کرده بودم وقتی خبر عرضه روش رو شنیدم گفتم یکم صبر کنم ریویوهاش بیاد بیرو بعد...دیدم مشکل رم دارن بعد سرعت تک هستهشون کمتره و همینطور به مشکلاتش اضافه میشدکه دیگه بیخیالش شدم...  نمیشد که ببینم ایا رایزن خوب کار میکنه یا نه تازه اگه میگرفتم و بد بود نتیجه اش اونوقت مجبور میشدم بفروشم که اونموقع قطعات دسته 2 حساب میشد ونصف قیمت میخریدن تازه اگه میخریدن... چون می دیدن رایزن نو رو گذاشتم برا فروش و از خودشون سئوال میکردن اگه رایزن خوبه پس دیگه چرا گذاشته برا فروش؟؟؟ ..هزینه همین سیستم رو بزحمت تهیه کردم....  اصلا مقایسه این 2 تا اصلا درست نیت.. چرا؟ چون کبیلیک 4هسته ولی رایزن 6 تا 8هسته داره..  amd اصلا چرا نیومد 4هسته ایی نزد؟؟چون این اولا خودش یک بازی رقابتیه و ثانیا تو 4 هسته ایی مسلما کم میاورد الانشم با هسته بیشتر باز یکجورایی جلوی کبیلیک کم اورده اگه بخواد مقایسه بشه باید با کافیلیک مقایسه بشه... اومد رایزنو با هسته بیشتر معرفی کرد که مثلا انتخابو بذاره با خریدارکه این هسته بیشتر یکجور دهن پرکنیه و کاربرا رو گیج میکنه که کرده تا به الان حتی خارجیها هم تو انتخاب بین کبیلیک و رایزن مشکل دارن چون گیج شدن... اینهمه تاپیک ایرانی و خارجی با عنوان سئوال رایزن یا کبیلیک برا چی ایجاد شده؟؟؟؟

این ویدیو واسه 4 روز پیشه از gamer nexus پیشنهاد میکنم ببینی. لینک: R7 1700 & i7-7700K for 144Hz Gaming at 1440p, 1080p, 4K      اخرین اپدیت بایوس رایزن تا 4 روز پیش رو داره.

اینم نتایج 1440p و 1080p از همین ویدیو:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

که قضاوت با خود شما دوست عزیز.:14_relaxed: منم i7 7700 گرفتم دقیقا هم عقیده شما بودم 4 ماه پیش. خیلی هم راضی ام

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...