رفتن به مطلب

نظرسنجی عمومی: در طی چهار سال گذشته، کیفیت کلی اینترنت برای شما چه تغییری کرد؟

اشتراک گذاری

کیفیت اینترنت در محل زندگی شما در طی چهار سال گذشته چه تغییری داشت؟  

70 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کیفیت اینترنت در محل زندگی شما در طی چهار سال گذشته چه تغییری داشت؟

• در کل بهتر شد
      29
    • در کل بدتر شد
      20
    • در کل تغییر چشمگیری نداشت
      21

Recommended Posts

سلام و درود خدمت دوستان و مهمانان لیون‌کامپیوتر

این روزها که بحث "نامحدود شدن اینترنت" و "حذف شدن اینرتنت حجمی" بر سر زبان‌ها افتاده و در کل، هر زمانی که صحبت از اینترنت ایران میشه، دوستان داغ دلشون تازه میشه و بسیار خوب از خجالت اینترنت ایران درمیارن، به این فکر افتادم که: "بعد از گذشت چهار سال که دولت یازدهم روی کار آمد و نیاز بنده به اینترنت شدید شد، کیفیت اینترنت، از قبیل سرعت، پایداری، آپشن‌های خرید، قیمت و حجم اینرتنت در طی این سال‌ها، حداقل در جایی که زندگی می‌کنم، بهتر شد، بدتر شد یا اصلاََ تغییر چشمگیری نداشت؟"

بنده هر وقت نظر کاربران رو، چه در اینجا و یا چه در هر محفلی می‌بینم، 90% آنها از کیفیت اینترنت شکایت دارن. آیا واقعاََ اینترنت ایران، حتی به اندازه یک نخود، لیاقت نداره که ازش تعریف بشه؟ مطمئناََ که هست. بنده بعد از اینکه کنکور دادم، از شرکت یوزنت 50 گیگابایت حجم گرفتم، 35 تومن (با مالیات) و مهلت استفاده اون یک ماه هست. مصرف بنده هم بین 1 الی 2 گیگابایت متغیره. یه تعرفه دیگه هم داره، 10 گیگابایت 1 تا 7 صبح، 2 هزار تومن! تأکید میکنم، 2 هزار تومن! تا همین دو سه سال پیش، به ازای هر گیگابایت، 4 هزار تومن باید میدادم و خبری از این تعرفه‌های ویژه نبود. پهنای باندم 12 مگابیت هست که برای بنده فعلاََ کافیه. بنده تا هشت ماه پیش، چون برادرم در این شرکت یوزنت کار میکرد، تعرفه کارمندی میگرفتم. به این صورت که 60 گیگابایت، 60 تومن میدادم و پهنای باند هم دست برادرم بود. دیگه خودتون تفاوت رو احساس کنید!

اینطور به شما بگم با مطرح شدن شبکه‌های 3G/4G/LTE در ایران، رقابت شرکت‌های سرویس دهنده بسیار داغ شد. شرکت‌هایی مثل ایرانسل و همراه اول در دو سه سال پیش اومدن و از شرایط بد اینترنت ADSL سود کردن و با ارائه و گسترش این شبکه‌ها، حجم کثیری از کاربران معمولی ADSL رو به خودشون جذب کردن که در این امر، فراگیر شدن دستگاه‌های همراه هوشمند (مثل اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها و غیره) و قابلیت سیّار بودن این شبکه‌ها، به آنها کمک کرد. با اطمینان می‌گم، اگه این شبکه‌ها در ایران به گستردگی امروز نمی‌رسید، مطمئن باشید شرکت‌های سرویس‌دهنده ADSL خون ما رو تو شیشه کرده بودند.

کاربران تهرانی و در کل; کلان شهرها که بستر شبکه‌های 4G و LTE در اونها بسیار گسترده و پایداره، فکر نکنم دیگه نیاز چندانی به اینترنت ADSL داشته باشند. ماشالله سرعت این شبکه‌ها اینقدر این مکان‌ها خوبه که می‌تونن اینترنتی رو مثل اینترنت اون‌ور آبی‌ها تجربه کنند!

کاری به این ندارم که الان رتبه‌ی اینترنت ایران در دینا چقدره و کشورهای پیشرفته و همسایه ایران الان چه وضعی در حوزه اینترنت دارن، اما این قول رو بهتون میدم که حتی در کشور پیشرفته‌ای مثل انگلستان و آمریکا، مکان‌هایی هست که کیفیت اینترنتشون حتی بدتر از ماست، در حالی که اونا پول بیشتری صرف اینترنت میکنند. خیالتون راحت باشه، دزدی در همه جای دنیا هست، فقط ما دزدیای اینجا رو میبینیم و نمی‌ریم تحقیق کنیم که بقیه‌ی دنیا چه خبره. فقط اینشو می‌بینیم که "آره، فلان جا سرعت اینترنتش اینقدره و اینقدر حجم دارن و اینقدر پول می‌دن و غیره". با گفتن این حرفا، نه مشکلی حل نمیشه، نه اینترنت ایران پیشرفت میکنه. فقط برای بقیه و خودمون حسرت بوجود میاد و در یک کلام، سر خودمون و بقیه رو درد میاریم و یک جو منفی بوجود میاریم. حتی پیش اومده که متأسفانه، بخاطر این مسئله، حاضرن کشورشونو بفروشن که چی، مثلاََ بتونن در کشور غریبه با پینگ پایین بازی آنلاین انجام بدن و بصورت مستقیم بازی بخرن! مطمئن باشین که هنوز بسیار جاهایی هستن که حسرت تماشای یوتیوب با کیفیت 480p رو دارن!

پس بیایم یکبار هم شده، یکطرفه به اینترنت ایران نگاه و قضاوت نکنیم و به این فکر کنیم که آیا اینترنت ایران همیشه در سراشیبی قرار داشته؟ یا جاهایی هم پیشرفت داشته؟ بهتره مسائلی مثل قیلترینگ رو مطرح نکنیم، چرا که چیزی است که حداقل ما کاربران حرفه‌ای خیلی خیلی راحت میزاریم تو جیبمون و مسئله بزرگی برای ما محسوب نمیشه، ولی بسیار گُنده‌اش می‌کنیم تا خودمونو خالی کنیم.

اگه طرز صحبت کردنم نامناسب بود و یا در بعضی جاها سوتی دادم یا بد توضیح دادم، به بزرگی خودتون منو ببخشید.

خیلی خوشحال میشم که دوستان نظرشونو در این باره مطرح کنند و در نظرسنجی شرکت کنند.

روز خوبی داشته باشید، با تشکر.

لینک به دیدگاه

بنده از اینترنت وایرلس شرکت پیشگامان با یه واسطه محلی در شهر خودم به نام شانل استفاده میکنم 

قبل از اینکه قیمت هر گیگ به 3000تومن کاهش پیدا کنه و مثلا کاهش قیمت اینترنت داشته باشیم توی کشور من نت 512 رو با قیمت 39تومن برای هر ماه میخریدم

این اینترنت سرعت 6-8مگابایت در ثانیه به بنده سرعت میداد و شب رایگان هم داشت !!! 

بعد از کاهش قیمت ها قیمت نت 512 به 16تومن کاهش داده شد و سرعت دانلود به 3 مگابایت و سرعت دانلود شبانه روی 64کیلو قفل شد و اگر ماکسیمم سرعت 8مگابایت رو به مبلغ 35 تومن تهیه کنید میتونید سرعت دانلود شبانه 1مگابایت رو با همون 3مگابایت در روز داشته باشید 

خلاصه اینکه نت رو کاملا به فنا دادن و بدتر شدو الان هم حذف حجم ها هم به همین شکل ضرر خواهد بود و سرعتا رو بدتر خواهند کرد

در ضمن پینگ 4.2.2.4 از عدد 100-120 هم به 150-180 تغییر کرده و توی بازی هم بدتر و حتی دیگه نمیشه توی کانتر با اسنایپر زد

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

بنده از اینترنت وایرلس شرکت پیشگامان با یه واسطه محلی در شهر خودم به نام شانل استفاده میکنم 

قبل از اینکه قیمت هر گیگ به 3000تومن کاهش پیدا کنه و مثلا کاهش قیمت اینترنت داشته باشیم توی کشور من نت 512 رو با قیمت 39تومن برای هر ماه میخریدم

این اینترنت سرعت 6-8مگابایت در ثانیه به بنده سرعت میداد و شب رایگان هم داشت !!! 

بعد از کاهش قیمت ها قیمت نت 512 به 16تومن کاهش داده شد و سرعت دانلود به 3 مگابایت و سرعت دانلود شبانه روی 64کیلو قفل شد و اگر ماکسیمم سرعت 8مگابایت رو به مبلغ 35 تومن تهیه کنید میتونید سرعت دانلود شبانه 1مگابایت رو با همون 3مگابایت در روز داشته باشید 

خلاصه اینکه نت رو کاملا به فنا دادن و بدتر شدو الان هم حذف حجم ها هم به همین شکل ضرر خواهد بود و سرعتا رو بدتر خواهند کرد

در ضمن پینگ 4.2.2.4 از عدد 100-120 هم به 150-180 تغییر کرده و توی بازی هم بدتر و حتی دیگه نمیشه توی کانتر با اسنایپر زد

سلام و درود دوست عزیز، ممنون بابت نظرتون.

ISP دیگه‌ای رو امتحان نکردید؟ بنده هم وقتی دیدم اینترنت مخابرات دیگه برام مناسب نیست، به شرکت دیگه‌ای کوچ کردم و بهتر شد.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، مجتبی حیدرزاده گفته است :

سلام و درود دوست عزیز، ممنون بابت نظرتون.

ISP دیگه‌ای رو امتحان نکردید؟ بنده هم وقتی دیدم اینترنت مخابرات دیگه برام مناسب نیست، به شرکت دیگه‌ای کوچ کردم و بهتر شد.

شهر ما کوچیکه و فقط 2 شرکت محلی و شرکت گیلاس وایرلس ارائه میده 

اونا در عمل بدتر از این شرکت هستند

لینک به دیدگاه

درود

من ساکن شهرستان کوچکی هستم و کیفیت اینترنت خودم و تقریبا همه ی کسانی که می شناسم بهتر شده. مشکل اصلی یک حجم مصرفیه که همچنان نفهمیده ام با چه فرمولی حساب می شه و دو صافی سرراه اینترنته که برای هر کاربری در هر سطحی اسباب دردسر و هزینه ی اضافیه.

لینک به دیدگاه

راستش من تا چند وقت پیش خیلی راضی بودم و همش تعریف میکردم اما چند روز پیش سرعت اینترنت به شدت افت کرد.

بنده اول مخابرات بودم بعد سرویس نامحدود اونجوریی نیست که همش دانلود کنی یعنی هرگیگی که دانلود میکنی پول میندازه و ممکنه 1000 گیگ دانلود کنی (لامصبا) هرسایتی میدیدی یه گیگ مینداخت اصن جرعت دانلود نبود بعد اخر ماه اومد 130 گیگ دانلود :| بعدکه رفتیم پرداخت کنیم تازه گفت شما 170 گیگ استفاده کردید :| بماند که تو دلمون چه چیزایی گفتیم:3_grin:  اینترنت بعدی که گرفتم شاتل بود که سرویساش گرون بود برای همین عوض کردم رفتم پارس انلاین بعد پارس انلاینم متوسط بود اما وقتی یکی بهت زنگ میزد نمیدونم چرا اینترنت میرفت بعد سر همین موضوع من با دوستام انلاین بازی میکردم بعد یدفعه یکیشون زنگ میزد خونه قطع میکرد :14_relaxed::4_joy: بعد نت من میرفت ( توی بازی بین دوستان من اول بودم) بعد دوستم عکس میگرفت میگفت من امیرمحمدو بردم:4_joy: بعد سر این موضوع من کلا نابود شدم و دوباره برگشتیم شاتل که اندقعه خیلی عالی بود سرعت عالی حجم عالی کلا همه چیز عالی. بعد یدفعه چندروز پیش که داشتم دانلود میکردم یدفعه سرعت اومد رو 500 کیلوبایت بعد دیروز پریروزم دانلود میکردم سرعت همون 500 بود اگه برای دوستان هم پیش اومده لطفا بگن و اینکه دلیلش به نظرتون چیه؟

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

راستش من تا چند وقت پیش خیلی راضی بودم و همش تعریف میکردم اما چند روز پیش سرعت اینترنت به شدت افت کرد.

بنده اول شاتل بودم که سرویساش گرون بود برای همین عوض کردم رفتم پارس انلاین بعد پارس انلاینم متوسط بود اما وقتی یکی بهت زنگ میزد نمیدونم چرا اینترنت میرفت بعد سر همین موضوع من با دوستام انلاین بازی میکردم بعد یدفعه یکیشون زنگ میزد خونه قطع میکرد:14_relaxed::4_joy: بعد نت من میرفت ( توی بازی بین دوستان من اول بودم) بعد دوستم عکس میگرفت میگفت من امیرمحمدو بردم:4_joy: بعد سر این موضوع من کلا نابود شدم و دوباره برگشتیم شاتل که اندقعه خیلی عالی بود سرعت عالی حجم عالی کلا همه چیز عالی. بعد یدفعه چندروز پیش که داشتم دانلود میکردم یدفعه سرعت اومد رو 500 کیلوبایت بعد دیروز پریروزم دانلود میکردم سرعت همون 500 بود اگه برای دوستان هم پیش اومده لطفا بگن و اینکه دلیلش به نظرتون چیه؟

سلام و درود دوست عزیز.

احتمال زیاد شما بقول شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت، "از حد انصاف بیشتر مصرف داشتید" :12_slight_smile:. در اکثر موارد همینجوری بوده که یک کاربر تا مدتی سرعت دانلود بالایی، چه در روز و بویژه در شب داشته و این کاربر هم اومده و از این سرعت نهایت استفاده رو برده. اینجوری به زیرساخت‌های شرکت سرویس دهنده فشار اومده و موجب شده که کیفیت و سرعت سایر کاربران این شرکت افت پیدا کنه. بدین ترتیب، مجبور میشن از سرعت شما بزنن تا بقیه هم بتونن عادلانه استفاده کنند. برای من چندین بار همین گونه شد. چیز عجیبی نیست.

استراتژی بنده اینگونه است که از شرکتی اینترنت میگیرم که کمترین کاربر و مشترک رو داشته باشه و صد البته، کیفیت خوبی هم داشته باشه. اینطوری بنده اگه 24/7 هم دانلود کنم، هیچ ضرری به هیچکس نمی‌رسه.

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

من ساکن شهرستان کوچکی هستم و کیفیت اینترنت خودم و تقریبا همه ی کسانی که می شناسم بهتر شده. مشکل اصلی یک حجم مصرفیه که همچنان نفهمیده ام با چه فرمولی حساب می شه و دو صافی سرراه اینترنته که برای هر کاربری در هر سطحی اسباب دردسر و هزینه ی اضافیه.

سلام و درود جناب بهمنیان، تایپیک رو با حضورتون گلباران کردید :x

منظورتون از صافی، همون قیلترینگ هست؟ درضمن شما از چه شرکتی اینترنت دارید؟

لینک به دیدگاه

با توجه به نابود کردنه دانلود شبانه نت برا من بعد از چند سال بهتر نشده که هیچ بدتر شده.

جالبه که الان تو مغازه اینترنت مخابرات دارم که قطعی زیاد داره هر وقتم زنگ میزنیم میگن مودمو 20 دیقه  خاموش کن درست میشه:|

با هر بار باز کردن صفحه هم 4 مگ از حجمش کم میشه.با اینکه اصلا دانلود نمیکنم بازم حجمم تموم میشه.

تو خونه هم که های وب دارم  که از وقتی که دانلود شبانشو برداشته اونم دیگه چنگی به دل نمیزنه  اصلا برا کسایی که دانلود میکنن مناسب نیست.واقعا  گرون در میاد.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، peto گفته است :

با توجه به نابود کردنه دانلود شبانه نت برا من بعد از چند سال بهتر نشده که هیچ بدتر شده.

جالبه که الان تو مغازه اینترنت مخابرات دارم که قطعی زیاد داره هر وقتم زنگ میزنیم میگن مودمو 20 دیقه  خاموش کن درست میشه:|

با هر بار باز کردن صفحه هم 4 مگ از حجمش کم میشه.با اینکه اصلا دانلود نمیکنم بازم حجمم تموم میشه.

تو خونه هم که های وب دارم  که از وقتی که دانلود شبانشو برداشته اونم دیگه چنگی به دل نمیزنه  اصلا برا کسایی که دانلود میکنن مناسب نیست.واقعا  گرون در میاد.

چه خوششانسی شما. برای من مخابرات 1 گیگ مینداخت!

لینک به دیدگاه

من که 4 سال پیش همین مخابراط 512 نامحدود داشتم الان هم همونو دارم در کل تغیری نکرده برام حتی وقتی میخاستم به 1 مگ نا محدود تغیر بدم شرکت گفت نمیشه درحالی که 4 سال پیش که سرویس رو گرفتم حتی 2 مگ نامحدود هم میدادند پس نتیجه میگیرم  بدتر شده 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، مجتبی حیدرزاده گفته است :

سلام و درود جناب بهمنیان، تایپیک رو با حضورتون گلباران کردید :x

منظورتون از صافی، همون قیلترینگ هست؟ درضمن شما از چه شرکتی اینترنت دارید؟

روز خوش و لطف داری.

بله منظورم همون میلترینگه:D.

محل کار صبا adsl و منزل فراهوش بیسیم. اینجا موبایل پوشش خوبی نداره و برای من قابل استفاده‌ی دائمی نیست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اقای مجتبی گل ، خیلی وقت بود پست نداده بودین ، خوشحال شدم 

از نظر adsl وضعیت بدتر شده چون من نت نامحدود میگیرم ، قبلا واسه 3 ماه 53 میدادم الان بعد مصوبه ارزان شدن اینترنت ، 93 میدم نزدیک 2 برابر ، کیفیت همون ، قطعی بیشتر شده نسبت به قبل اما تایم اوت بهتر شده بود وسطا ، الان بد نیست ، اما وضعیت 3g , 4g بهتر شده ، خونه ما یه جوری آنتن موبایل به زور میداد (نقطه کور) وقتی از خونه میومدی بیرون یا میرفتی حیاط درست میشد اما داخل خونه هیچی ، پس نت سیم کارت هم نداشتیم ، اما اومدن آنتن درست کردن و سرعت 3g تعریف نداره اما 4g ،  دو مگی میده ،همراه اول هم که آشغال با بسته شبانه 2 تا 7 ، 1 گیگ هم نمیتونم دانلود کنم ، 2 تا کوچ پایین تر سرعت 8 مگ هم دوستان گرفتن اما من هنوز وقتی 2 مگ ثابت میده خوشحال میشم ، در کل وضعیت adsl مملکت تعریفی نداره ، اما دست روحانی درد نکنه که لااقل اجازه نت 3g ,4g داد ، من بالای 1 ترا گیم با همین سرعت افتضاح دانلود کردم اما اگه این نبود باید کلی پول به سی دی بازی میدادی اونم آخرش ارور میداد !

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام اقای مجتبی گل ، خیلی وقت بود پست نداده بودین ، خوشحال شدم 

از نظر adsl وضعیت بدتر شده چون من نت نامحدود میگیرم ، قبلا واسه 3 ماه 53 میدادم الان بعد مصوبه ارزان شدن اینترنت ، 93 میدم نزدیک 2 برابر ، کیفیت همون ، قطعی بیشتر شده نسبت به قبل اما تایم اوت بهتر شده بود وسطا ، الان بد نیست ، اما وضعیت 3g , 4g بهتر شده ، خونه ما یه جوری آنتن موبایل به زور میداد (نقطه کور) وقتی از خونه میومدی بیرون یا میرفتی حیاط درست میشد اما داخل خونه هیچی ، پس نت سیم کارت هم نداشتیم ، اما اومدن آنتن درست کردن و سرعت 3g تعریف نداره اما 4g ،  دو مگی میده ،همراه اول هم که آشغال با بسته شبانه 2 تا 7 ، 1 گیگ هم نمیتونم دانلود کنم ، 2 تا کوچ پایین تر سرعت 8 مگ هم دوستان گرفتن اما من هنوز وقتی 2 مگ ثابت میده خوشحال میشم ، در کل وضعیت adsl مملکت تعریفی نداره ، اما دست روحانی درد نکنه که لااقل اجازه نت 3g ,4g داد ، من بالای 1 ترا گیم با همین سرعت افتضاح دانلود کردم اما اگه این نبود باید کلی پول به سی دی بازی میدادی اونم آخرش ارور میداد !

سلام و درود جناب، والا کنکور ما رو از دنیا عقب انداخت و دیگه مجبور شدم فروم و کار رو رها کنم. خوشحالم که از برگشتنم خوشحالید :D.

کاملاََ باهاتون موافقم. شبکه‌های 3G/4G/LTE هستند که اسم "اینترنت خوب" رو در ایران زنده نگه داشتند، وگرنه اینطور که از نظرات دوستان و نتیجه رأی‌گیری تا الان مشخص شده، بسیاری از دوستان از اینترنت ADSL دل خوشی ندارند.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت تمام عزیزان.

من از های وب استفاده میکنم . تا چن وقت پیش از اینکه این سر صدا ها درباره تغیرات در قیمت و کیفیت اینترنت مطرح شد کیفیت واقعا مناسب بود و به قولی داشتیم زندگیمون رو میکردیم^_^

از اون به بعد اینترنت شبانه رو حذف کردن و "مثلا " سرویس با سرعت 16 مگ اضافه شد . همچنین قیمت هارو یه تکونی دادن.

از اون به بعد مشکلات شروع شد . تایم اوت زیاد. گرونی سرویس ها . سرعت نامناسب .

هر کدوم از سرویس ها چه حجمی و چه غیر حجمی یه مشکلی داشتن. حالا قیمتشون بماند. سرویس های حجمی 16 مگ سرعتشون برای بنده در بهترین حالت تا 1.8 مگ میومد.ولی برای وب گردی یه صفحه رو هم که باز میکردی حجم زیادی رو میبرد و مجبور میشدم ترافیک اضافه تهیه کنم . الان که نت غیر حجمی گرفتم خیلی بد تر شده .سرعت رو روی 250 کیلو قفل کردن . یعنی عملا با 2 تا دستگاه نمیشه همزمان استفاده کرد و شبکه های اجتماعی کلا بالا نمیاد.

بنظرم یه مقدار کاهش کیفیت داشته های وب نسبت به قبل . هرچند الان دارن با دادن فشفشه رایگان دهن مردم رو میبندن ولی واقعا برای بنده ارزش موندن نداره.

شرمنده زیاده گویی کردم . :$

ویرایش شده توسط JDM
لینک به دیدگاه

اصلا هیچ پیشرفتی نبوده

شاید فکر کنین که نه پیشرفت داشته.

شما به چی میگن پیشرفت؟ من به این میگم که 4 سال پیش نسبت به تمام کشور های جهان رتبه های اخر و داشتیم الانم همونیم پس هیچ پیشرفتی نداشتیم.

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش مخابرات گرفتم یه هفته طول کشید وصلش کنن

بعدشم انقدر داغون بود که عوضش کردم هر چند دقیقه چراغ adsl  خاموش میشد دوباره روشن میشد

به 2020 هم که زنگ میزدم  نمیتونستن درست کنن قبل تر ها هم یه بار 512 شو گرفته بودم 

یوزر پسوردو گم کرده بودم تا چند روز که زنگ میزدم کدو بگیرم که اینترنتو وصل کنم بهم اشتباه میدادن

تا اینکه یه روز یه از خداباخبری درستشو گفت گفتش که قبلا بهت اشتباه میدادن حیف اون همه وقتی که میزاشتم  و زنگ میزدم

حجمها رو هم خیلی بد حساب میکنن جوری که هر ماه شوکه میشدم از هزینه قبض هام :3_grin:

الانم صبانت دارم به نظرم متوسطه چوون مزایایی نسبت به بقیه شرکتا نداره ولی خدایی پینگش عالیه

حجمش که تموم شه عوضش میکنم دارم شرکتای مختلفو تست میزنم:4_joy:

بعد دقت کردین؟ هر موقع هم  صحبت از ارزونی شده اینترنت داغون شده ؟

لینک به دیدگاه

حقیقتش اینترنت من بهتر شده . اصلا برام قابل تصور نبود بتونم فیلم ها و نرم افزارهای حجیم خودم رو از اینترنت بگیرم. اما الان با پرداخت 2 هزار تومن حدودا 40 الی 50 گیگ می تونم دانلود کنم. سرعت اینترنت هم بهتر شده چون در جایی هستم که فقط مخابرات می تونه اینترنت بده که واقعا سرعت پایینه در نتیجه اینکه اینترنت همراه پر سرعت تر شده به نفع من شده.

مشکل اصلی حجمی و گران قیمت بودن اینترنت هست . این مشکل باید حل بشه وگرنه سرعت اینترنت واقعا بهتر شده و نمیشه این رو کتمان کرد.

لینک به دیدگاه

من قبل 4 سال تجربه ای که داشتم محدود شدن سرعت شبانه بود. سر این قضیه شاتل و پارس آملاین خیلی اذیت کردند

الان مشترک آسیاتک هستم و به نسبت راضیم هر چند سرعتم بالاتر از 6 مگ نمی ره آخرشم نفهمیدم این وسط کی مقصره! (سیم کشی خونه!؟ مخابرات!؟ شرکت!؟) . شبانه هم محدودم نکردند تا حالا

وضعیت پینگ تایم هم به نظرم این 4 سال بهتر شده. حداقل برای من که ساکن کلان شهر نیستم

اینترنت LTE+/LTE//3G . واقعا اینترنت همراه ما رو یک تکون حسابی دادند. حداقل با چند تا کشور آسیایی به شخصه امتحان کردم یکسری جاها سرعت ایرانسل نسبت بهشون بیشتر بود

ولی محسوس ترین تغییری دیدم قطع نشدن کابل ها به وسیله کوسه ها و لنگر کشتی بود! انصافا این یک مورد شدیدا محسوس بود

در مورد پست اول این قسمتش "، فلان جا سرعت اینترنتش اینقدره و اینقدر حجم دارن و اینقدر پول می‌دن و غیره. با گفتن این حرفا، نه مشکلی حل نمیشه، نه اینترنت ایران پیشرفت میکنه. "

اولا برای پیشرفت باید بالا دست رو نگاه کرد. دوما ما می خواهیم شرایط خودمون رو بهتر کنیم برای همین اعتراض می کنیم مگر نه  صحبت نکردن رو حمل بر راضی بودند می ذارند. گینه بیسائو اینترنت دیال آپ داره. عراق اینترنت فلان داره یوتیوب ندارند آرزو ندارند مشکل ما نیست. ما به فکر پیشرفت خودمون هستیم

ویرایش شده توسط T_L_O_T_D
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، T_L_O_T_D گفته است :

من قبل 4 سال تجربه ای که داشتم محدود شدن سرعت شبانه بود. سر این قضیه شاتل و پارس آملاین خیلی اذیت کردند

الان مشترک آسیاتک هستم و به نسبت راضیم هر چند سرعتم بالاتر از 6 مگ نمی ره آخرشم نفهمیدم این وسط کی مقصره! (سیم کشی خونه!؟ مخابرات!؟ شرکت!؟) . شبانه هم محدودم نکردند تا حالا

وضعیت پینگ تایم هم به نظرم این 4 سال بهتر شده. حداقل برای من که ساکن کلان شهر نیستم

اینترنت LTE+/LTE//3G . واقعا اینترنت همراه ما رو یک تکون حسابی دادند. حداقل با چند تا کشور آسیایی به شخصه امتحان کردم یکسری جاها سرعت ایرانسل نسبت بهشون بیشتر بود

ولی محسوس ترین تغییری دیدم قطع نشدن کابل ها به وسیله کوسه ها و لنگر کشتی بود! انصافا این یک مورد شدیدا محسوس بود

در مورد پست اول این قسمتش "، فلان جا سرعت اینترنتش اینقدره و اینقدر حجم دارن و اینقدر پول می‌دن و غیره. با گفتن این حرفا، نه مشکلی حل نمیشه، نه اینترنت ایران پیشرفت میکنه. "

اولا برای پیشرفت باید بالا دست رو نگاه کرد. دوما ما می خواهیم شرایط خودمون رو بهتر کنیم برای همین اعتراض می کنیم مگر نه  صحبت نکردن رو حمل بر راضی بودند می ذارند. گینه بیسائو اینترنت دیال آپ داره. عراق اینترنت فلان داره یوتیوب ندارند آرزو ندارند مشکل ما نیست. ما به فکر پیشرفت خودمون هستیم

سلام و درود دوست عزیز. ممنون بابت نظردهی.

منظور بنده از جمله‌ی فوق، دوستانی بودند که: 1- اینترنت ایران رو با یک کشور جهان اولی مثل ژاپن یا کره جنوبی مقایسه می‌کنند و توقع دارند که در خوش بینانه‌ترین حالت ممکن، در عرض یک دوره‌ی چهار ساله به همچین سطحی برسه. 2- دوستانی که همچین شکایاتی رو در جا و مکان مناسب خودش مطرح نمی‌کنند.

وگرنه بنده کاملاََ با این موضوع موافقم که با نقد درست، بجا و عادلانه است که پیشرفت در هر زمینه‌ای، و نتنها در زمینه اینترنت حاصل می‌گردد.

از سایر دوستان هم خیلی خیلی ممنونم که وقتشونو صرف ارسال نظر و رأی دادن در تایپیک بنده حقیر صرف کردند ^_^.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، JDM گفته است :

سلام خدمت تمام عزیزان.

من از های وب استفاده میکنم . تا چن وقت پیش از اینکه این سر صدا ها درباره تغیرات در قیمت و کیفیت اینترنت مطرح شد کیفیت واقعا مناسب بود و به قولی داشتیم زندگیمون رو میکردیم^_^

از اون به بعد اینترنت شبانه رو حذف کردن و "مثلا " سرویس با سرعت 16 مگ اضافه شد . همچنین قیمت هارو یه تکونی دادن.

از اون به بعد مشکلات شروع شد . تایم اوت زیاد. گرونی سرویس ها . سرعت نامناسب .

هر کدوم از سرویس ها چه حجمی و چه غیر حجمی یه مشکلی داشتن. حالا قیمتشون بماند. سرویس های حجمی 16 مگ سرعتشون برای بنده در بهترین حالت تا 1.8 مگ میومد.ولی برای وب گردی یه صفحه رو هم که باز میکردی حجم زیادی رو میبرد و مجبور میشدم ترافیک اضافه تهیه کنم . الان که نت غیر حجمی گرفتم خیلی بد تر شده .سرعت رو روی 250 کیلو قفل کردن . یعنی عملا با 2 تا دستگاه نمیشه همزمان استفاده کرد و شبکه های اجتماعی کلا بالا نمیاد.

بنظرم یه مقدار کاهش کیفیت داشته های وب نسبت به قبل . هرچند الان دارن با دادن فشفشه رایگان دهن مردم رو میبندن ولی واقعا برای بنده ارزش موندن نداره.

شرمنده زیاده گویی کردم . :$

تایید میکنم.

منم یه مدته خونمو عوض کردم و خطم رو هم انتقال دادم به خونه ی جدید.و اینترنتمم همراه خط انتقال پیدا کرد.

الان دو ماه هست های وب قطع و وصل زیاد میشه مخصوصا شبا.قبلااینجوری نبود.

نمیدونم ایراد از خط خونست یا از خود های وب.اصن حالو حوصله زنگ زدن به های وبم  ندارم چون میدونم 20 دیقه پشت خط باید بمونم آخرم جواب سربالا بششنوم

لینک به دیدگاه

در کل من از اینترنتی که دارم راضی هستم ولی جوابم به نظر سنجی شما " درکل تغییر چشمگیری نداشته" هست

من فکر کنم 8-7 سالی هست که هم اینترنت adsl صبا و هم مخابرات دارم. نظرم رو در مورد هر دوشون میگم

1- صبا نت:تغییر خاصی که تو این 4 سال کرده کمی سرعت دانلود بالا رفته. قبلا با 150 کیلوبایت دان می کردم الان با 230. ولی مشکل اصلی همچنان همون محدودیت دانلوده .من قبلا سرویس ماهیانه 5 گیگ رو میخریدم و الان همون سرویس رو با قیمت بیشتر نسبت به 4 سال پیش میفروشن با این تفاوت  که الان مصرف  اینترنت نسبت به گذشته بیشتر شده پس عملا یک نوع پسرفته. در ضمن دانلود شبانه رو هم که نامحدود بود اول کردن 10 گیگ بعد هم به کلی  حذف کردن. افزایش ناچیز سرعت هم با پابرجا بودن محدودیت حجمی به نظرم دستاورد مناسبی برای چهار سال نیست .

2- اینترنت مخابرات: اگر وضعیت اینترنت بهتر شده پس این همه اصرار و پافشاری مخابرات برای محدود کردن اینترنت های نا محدود چیه؟ به هر بهانه ای دارن تبلیغ میکنن که بیاین اینترنت هاتون رو محدود و حجمی کنید.   در ضمن تو این چهار سال افزایش سرعت کمی داشته ولی قطعی هاش بیشتر شده و قیمتش هم حداقل 40-30 درصد بالا رفته.

الان من هم اگه دانلود حجم بالا داشته باشم از طرح شبانه ایرانسل میخرم .از ایرانسل راضی هستم  ولی اگر اون هم دانلود های شبانه رو برداره که کلا دیگه به هیچ دردی نمیخوره.

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

به نظر من

Adsl : 

کیفیت یکم تا حدودی بهتر 

سرعت بالاتر

قیمت بالاتر

تنوع تعرفه ها بیشتر

تولید محتوا بیشتر

پشتیبانی بهتر

وضعیت تعرفه ای نامحدود افتضاح

شبکه های مبایل :

سرعت بالاتر

کیفیت بیشتر

تنوع بیشتر

در کل به نظر خودم بهتر شده. یادتون نره قبلا 256 رو باکارت دانشجویی میدادن.

لینک به دیدگاه

اینترنت من 8 برابر بهتر شد ! سرعت دانلود از 2 مگابیت تا 16 مگابیت بالا رفت

دانلود شبانه هم سرعت روی 64 کیلو بایت محدود بود که اونم برداشته شده

یعنی تا 3 سال پیش ماهی حدود 20 گیگ می تونستم دانلود کنم که تازه اگه می شد 21 گیگ ده شب سرعت روی 2 3 کیلو بایت محدود می شد

الان سرعت شبانه هم به غیر از ساعت یک تا سه، روی همون 16 مگابیت یا همون 2 مگا بایته و دیگه محدودیت تنبیهی هم ندارم

محدودیت به شدت مزخرف ساعت 1 تا 3 شب هم که معلومه مال کدوم شرکته !

یعنی با این همه ادعا شبانه روزی 22 ساعت سرویس می ده و هر سال به عنوان بهترین آی اس پی کشور هم انتخاب می شه و تقدیر نامه می گیره !

بله این از تغییرات محسوس دولت یازدهمه که پهنای باند کشور رو چندین برابر افزایش داد

دولت قبلی که یادتونه می گفت اینترنت 128 کیلو بیت واسه منازل کافیه !

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اینترنت من 8 برابر بهتر شد ! سرعت دانلود از 2 مگابیت تا 16 مگابیت بالا رفت

دانلود شبانه هم سرعت روی 64 کیلو بایت محدود بود که اونم برداشته شده

یعنی تا 3 سال پیش ماهی حدود 20 گیگ می تونستم دانلود کنم که تازه اگه می شد 21 گیگ ده شب سرعت روی 2 3 کیلو بایت محدود می شد

الان سرعت شبانه هم به غیر از ساعت یک تا سه، روی همون 16 مگابیت یا همون 2 مگا بایته و دیگه محدودیت تنبیهی هم ندارم

محدودیت به شدت مزخرف ساعت 1 تا 3 شب هم که معلومه مال کدوم شرکته !

یعنی با این همه ادعا شبانه روزی 22 ساعت سرویس می ده و هر سال به عنوان بهترین آی اس پی کشور هم انتخاب می شه و تقدیر نامه می گیره !

بله این از تغییرات محسوس دولت یازدهمه که پهنای باند کشور رو چندین برابر افزایش داد

دولت قبلی که یادتونه می گفت اینترنت 128 کیلو بیت واسه منازل کافیه !

دادا شما هم مخابراتی ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...