رفتن به مطلب

تغییر مانیتور اسوس ... آری یا خیر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

بنده یه مانیتور MX279H  دارم سه سالی هست که دارمش البته خیلی کم ازش استفاده کردم

راستش داشتم تو نت سرچ میکردم چشمم خورد به مانیتور سامسونگ مدل  C27FG70

چون درگیر یکسری کار هستم کلا مغزم هنگه و وقت نمیکنم دقیق سرچ کنم و نتیجه گیری کنم

مانیتور خودم از سری خوب اسوس هست و اسپیکر داره اما 60 هرتز هست و اینکه مدل سامسونگ 144 هرتز هست

بنده فعلا گرافیک ندارم و از آنبورد مادربردم گیگا مدل GA-Z87X-UD4H استفاده میکنم و درواقع کاربری گیم اصلا ندارم (فعلا) و

بیشتر گشت و گذار تو نت خوندن مطالب و فایلهای متنی و دیدن ویدئو هست

با توضیحات بالا آیا تعویض مانتیور اسوس خودم با سامی کار عاقلانه ای هست یا نه ؟

یعنی بالاتر رفتن هرتز آیا اگر کسی کاربری گیم نداشته باشه نیازی هست ؟

تکنولوژی quantom dot و eye saver برای محافظت از چشم در مانیتور سامی آیا در عمل تاثیری برای سلامت داره یا فقط جنبه تبلیغاتیه ؟

ضمن اینکه پایه‌ی انعطاف‌پذیر این مدل از سامی هم میتونه کاربردی باشه

ممنون که وقت میزارید^_^

ویرایش شده توسط Mehdi_Full
لینک به دیدگاه

وقتی بازی نمیکنید هیچ نیازی نداری که بخوای مانیتور و عوض کنی مانیتور خودت مانیتور خوبی هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

وقتی بازی نمیکنید هیچ نیازی نداری که بخوای مانیتور و عوض کنی مانیتور خودت مانیتور خوبی هست

یعنی بالا بودن هرتز فقط و فقط برای بازی کاربرد داره ؟

هیچ تاثیری روی چشم و ساعات زیاد استفاده کاربر از مانیتور رو نداره ؟

لینک به دیدگاه

سلام شما که از انبود مادربرد میگیری و گرافیک درست درمون نداری و گیم هم نمیزنی همین مانیتور که الان داریم اضافه! اگر گیم حرفه ای میزدین اون موقع برین سراغ مانیتور جدید .

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام شما که از انبود مادربرد میگیری و گرافیک درست درمون نداری و گیم هم نمیزنی همین مانیتور که الان داریم اضافه! اگر گیم حرفه ای میزدین اون موقع برین سراغ مانیتور جدید .

بله تو پست اول نوشتم فعلا گرافیک ندارم چون فعلا وقت بازی ندارم اما به فکر یه گرافیک خوب هستم

اگر گرافیک آنبورد رو در نظر نگیرم یعن الآن مثلا بنده یه گرافیک 1060 روی سیستمم باشه اما نخوام بازی کنم؛
آیا هرتز بالاتر تاثیری روی چشم و ساعات زیاد استفاده کاربر از مانیتور رو داره یا نداره ؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/29, 11:09:25، Mehdi_Full گفته است :

بله تو پست اول نوشتم فعلا گرافیک ندارم چون فعلا وقت بازی ندارم اما به فکر یه گرافیک خوب هستم

اگر گرافیک آنبورد رو در نظر نگیرم یعن الآن مثلا بنده یه گرافیک 1060 روی سیستمم باشه اما نخوام بازی کنم؛
آیا هرتز بالاتر تاثیری روی چشم و ساعات زیاد استفاده کاربر از مانیتور رو داره یا نداره ؟

شما که خب گیم نمیزنی گرافیک 1060 بدردتون نمیخوره پولتونو میریزین دور. اون هرتزم برای گیم دوباره کاربرد داره که توی گیم تففاوتش حس میشه نه توی سایت دیدن . با اون 1060 هم همین مانیتورتون کافیه و مانیتور قویتر بدرد گیم میخوره یا اگه همینجوری دوست دارین عوض کنین بهتره یه 4k بگیرین.

لینک به دیدگاه

سلام اصولا تا اونجا که من اطلاع دارم تکنولوژی های flicker free (عدم چشمک زدن صفحه)  وlow blue light filter (فیلتر نور مضر ابی)واقعا توی سلامت چشم تاثیر دارن وحتما حتما باید مونیتورتون این دوویژگی رو داشته باشه بقیه تکنولوژی ها شاید بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته باشن یا حداقل به لحاظ علمی ثابت نشدن هنوز

اما کلا چشم  با پنل های ipsتو کاربری مالتی مدیا راحت تره بنظرم نسبت به پنل هایtnو va (amva که دلیلش دقت بالای رنگ توips هاست که مونیتور شما ازاین لحاظ از بهتریناس  جدیدا هم ipsهایی با سیستم رنگ ۸ بیتی وحتی ۱۰بیتی اومدن که فوق العاده کیفیت بالاتر ورنگ دقیق تری نسبت به ipsهای قدیمی دارن(مونیتور شما فک کنم سیستم رنگ۶ بیتی داره!)

درپایان بنظرم اصلا مانیتور۱۴۴هرتزی نگیرید مگه اینکه حداقل یدونه ۱۰۸۰tiداشته باشی که بتونه اینقد فریم دهی داشته باشه وگرنه اشتباه محضه این همه هزینه اصولا ۱۷۰۰ ۸۰۰پای مونیتورفول اچ دی اشتباهه درکل چون میشه به راحتی مونیتور۲kگرفت(دیگه کم کم باید با۱۰۸۰pخداحافظی کرد که دورش سر اومده)

ویرایش شده توسط kamyar-kr
لینک به دیدگاه

در اخر اگر هم خواستی گرافیک بخری از AMd بگیر که اون مانیتور free Synd داره نه G-sync پس کلا هم مانیتور رو بیخیال شو هم گرافیک 1060 رو

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، kamyar-kr گفته است :

یستم رنگ ۸ بیتی وحتی ۱۰بیتی اومدن که فوق العاده کیفیت بالاتر ورنگ دقیق تری نسبت به ipsهای قدیمی دارن(مونیتور شما فک کنم سیستم رنگ۶ بیتی داره!)

سلام من یه مانیتور قدیمی دارم فک کنم رنگ16 بیت داره یعنی بهتره؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام من یه مانیتور قدیمی دارم فک کنم رنگ16 بیت داره یعنی بهتره؟

درود منظورتونو از رنگ ۱۶ بیت متوجه نشدم مدل مونیتور رو میشه بگید؟

چیزی که من گفتم منظور سیستم پردازش رنگ پیکسل هاست که هرچی بالاتر باشه کیفیت ودقت رنگ مونیتور بیشتره به عنوان مثال مانیتورbenq ew2775zh سیستم پردازش ۸ بیتی داره ولی مونیتورای قدیمی معمولا کمتره اون چیزی که شما میگید مربوط به این قضیه نیست احتمالا...

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/29, 14:28:03، kamyar-kr گفته است :

درود منظورتونو از رنگ ۱۶ بیت متوجه نشدم مدل مونیتور رو میشه بگید؟

چیزی که من گفتم منظور سیستم پردازش رنگ پیکسل هاست که هرچی بالاتر باشه کیفیت ودقت رنگ مونیتور بیشتره به عنوان مثال مانیتورbenq ew2775zh سیستم پردازش ۸ بیتی داره ولی مونیتورای قدیمی معمولا کمتره اون چیزی که شما میگید مربوط به این قضیه نیست احتمالا...

آینو میگم زده رنگ 32 بیت

12341.JPG.4637995c600ab015ddb0501ee3b18f14.JPG

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

آینو میگم زده رنگ 32 بیت

12341.JPG.4637995c600ab015ddb0501ee3b18f14.JPG

خیر فرق میکنن این مربوط به ترکیب رنگ ها تو محیط سیستم عامله(نرم افزاری) چیزی که بنده گفتم سیستم پردازشسخت افزاریه ونیازبه یه  سری تدابیر فیزیکی تو پیکسل ها داره ....

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/29, 10:29:59، Mehdi_Full گفته است :

یعنی بالا بودن هرتز فقط و فقط برای بازی کاربرد داره ؟

هیچ تاثیری روی چشم و ساعات زیاد استفاده کاربر از مانیتور رو نداره ؟

برای کار زیاد با مانیتور فقط تکنولوژی های محافظت از چشم موثر هست مثل کاهش نور آبی یا ضد چشمک زدن هرتز بالا برای تصاویری که سریع حرکت میکنند خوبه مثل بازی ها یا مسابقات ورزشی

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی دوستان و نظراتشون که بسیار مفید بود^_^

لینک به دیدگاه

نکته اول اینکه گرافیک انبورد ، برای سی پی یو هست ربطی به مدل مادربورد نداره

دوم اینکه اصلا نیازی به تغییر نیست چون رفرش ریت بالای 30-40 فریم رو شما متوجه نمیشین ، تا وقتی که بازی که میکنین، یه صحنه با سرعت بالا داشته باشه، اونوقت متوجه میشین... و ربطی به سلامتی چشم نداره

سوم اینکه کوانتوم دات ربطی به سلامتی چشم نداره، یه تکنولوژی برای ساخت پیکسل هست که مزایای رنگی و نور پس زمینه و ... از این چیزا داره،

پس هزینه ی الکی نکنین، برای سلامتی، به فکر صندلی و کیبرد و موس استاندارد باشین....

لینک به دیدگاه

رفیق کاربرد گیم نداری همون flicker free بودن مانیتور و low blue light filter بودن مانیتور برای سلامت چشمتون کفایت میکنه و نیاز به هزینه زیاد برا مانیتور جدید نیست

refresh rate بالا فقط برا کاربرد گیم با کیفیت هست که معنا پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...