رفتن به مطلب

((( سخنان فردی که 48 سال پیش بر خاک ماه پای نهاد )))

Recommended Posts

واقعا حیفم اومد این مطلب رو به اشتراک نزارم :

« من آدم حساسی نیستم. وقتی خانه والدینم را ترک کردم گریه نکردم. وقتی در ناسا کار پیدا کردم گریه نکردم و حتی وقتی روی ماه پا گذاشتم گریه نکردم. اما وقتی از روی ماه به زمین نگاه کردم، بغضم گرفت. با تردید با پرچمی که بنا بود روی ماه نصب کنم بازی می کردم. از آن فاصله، رنگ و نژاد و ملیتی نبود.
ما بودیم و یک خانه گرد آبی…
با خود گفتم: انسان ها برای چه می جنگند؟

شست دستم را به سمت زمین گرفتم و تمام دارایی ام و کره زمین با آن عظمت پشت شستم پنهان شد و من اشک ریختم…»

گفته شده که این جمله از نیل آرمسترانگ نقل شده است. ۴۸ سال پیش در چنین روزی نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ماموریت مشهور آپولو ۱۱ ،قدم بر سطح ماه نهادند. در جریان ماموریت های آپولو ۱۱ تا ۱۷ با هزینه ای بیش از ۲۰ میلیارد دلار ۱۲ نفر روی سطح ماه گام نهادند.

2012-08-25-neil_armstrong1.jpg

earthrise.jpgschmitt_moon.jpg1384357980_015115_1384438140_noticia_nor

منبع : سایت نجومی 

https://bigbangpage.com

چهل و پنج سال پیش در ۲۱ جولای سال ۱۹۶۹ ˈنیل آرمسترانگˈ فضانورد آمریکایی به عنوان نخستین انسان پا بر کره ماه گذاشت و این سفر را که بسیاری آن را غیرممکن می دانستند، ممکن کرد.

FirstManOnMoonCollage2.jpg

نیل آرمسترانگ نخستین انسانی است که طی ماموریت آپولو ۱۱ برای اولین بار بر روی کره ماه گام نهاد.  وی در این سفر ۲ همکار دیگر به نام های باز آلدرین و مایکل کولینز به همراه داشت. نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ساعت ۲۰ و ۱۸ دقیقه جهانی روز ۲۰ ژوئیه سال ۱۹۶۹ بر کره ماه فرود آمدند و حدود ۶ ساعت بعد، آرمسترانگ در ساعت ۲و ۵۶ دقیقه جهانی روز ۲۱ ژوئیه بر کره ماه گام نهاد. آرمسترانگ در لحظه قدم گذاشتن بر روی کره ماه این جمله معروف را به زبان آورد: “این گامی کوچک برای یک انسان و جهشی بزرگ برای بشریت است.”

آرمسترانگ و آلدرین در ماموریت آپولو ۱۱به مدت ۲ ساعت و نیم روی ماه کاوش کردند، در حالی که مایکل کالینز در مدار و درون فضاپیمای فرماندهی منتظر آن‌ها بود.  در این جا باید یادآور شد که با وجود پیشرفت های بسیار زیادی که امروزه در زمینه تکنولوژی وجود دارد، راه یافتن انسان به فضا و راه رفتن وی بر روی سطح ماه در ۴۵ سال پیش بسیار حائز اهمیت است. این در حالی است که رویای پرواز در آرمسترانگ از همان ایام کودکی به قدری قوی بود که او فن پرواز را پیش از گرفتن گواهینامه رانندگی آموخت.

4455\

شاید یکی از مهمترین و در عین حال ساده‌ترین اشکالات گرفته شده به مأموریت‌های آپولو مربوط می‌شود به پرچمی از کشور آمریکا که توسط فضانوردان بر سطح ماه برافراشته شده است. خوب پاسخ خیلی ساده است. این سفر همانطور که قبلاً گفتیم بیش از اینکه یک طرح علمی باشد، یک نمایش اقتدار بزرگ بوده است. پس اصلاً دور از انتظار نیست که کارگردانان این سفر تاریخی برای هر ثانیه این سفر فکر کرده باشند مخصوصاً آن قسمتی که قرار است نماد ملت آمریکا به دنیا نشان دهد که این دانش و فناوری آمریکایی بوده که چنین کار سترگی را به سرانجام رسانده است. از این رو در قسمت افقی بالای پارچه پرچم٬ تکه میله منعطفی کار گذاشته شده بود که در اثر تکان دادن تا مدتها می‌لرزید و همچنین می‌توانستند با دست حالت باد در پرچم ایجاد نمایند تا در عکسها زیباتر دیده شود.

5873.jpg

در این تصویر باز آلدرین، فضانورد آپولو ۱۱ را  در کنار ابزار آزمایش بادهای خورشیدی مشاهده می کنید، این عکس را  نیل آرمسترانگ گرفته است. ایرادی که به این عکس وارد می شود این است که چرا سایه ها موازی نیستند، در پاسخ باید گفت: خورشید در ارتفاع پایینی قرار دارد و سایه‌های کشیده‌اند. در نتیجه مساله‌ای به نام پرسپکتیو وارد بازی می‌شود. واقعیت این است که عکس‌هایی که از ماه گرفته شده، مانند هر عکس دیگری تصویری ۳ بعدی را برروی صفحه‌ای دو بعدی به نمایش می‌گذارد برای همین اثر پرسپکتیو در آن قابل رویت می‌شود. (برای یاد آوردن اثر پرسپکتیو به ریل‌های خط آهن دقت کنید. در عکسی که از این خطوط می‌گیرید و یا زمانی که به آن نگاه می‌کنید با وجودی اینکه خطوط راهآهن موازی هستند به نظر می‌آید این دو در جایی دور به هم می‌رسند)

687-HsNLn.St.55

در تصویر بالا که به طلوع زمین نیز معروف است، لحظه برخاستن کاوشگر آپولو ۱۱  را مشاهده می کنید که در حال متصل شدن به فضاپیمای فرماندهی می باشد. این عکس از ماژول فرماندهی که مدار ماه قرار داشت، گرفته شده است.

ناسا همچنین در سالروز سفر انسان به ماه ویدئویی از مدارگرد شناسایی ماه LRO منتشر نمود که به وضوح محل‌های فرود آپولو و تجهیزات بجا مانده را نشان می دهد.  در این تصاویر رده های به جا مانده از حرکت فضانوردان و ماه‌نوردها به خوبی دیده می‌شود.

این سفر یک واقعیت غیر قابل انکار را در دل خود نهفته دارد که تحقیقات و پژوهشهای علمی در راستای این پروژه کاملا واقعی بودند. بسیاری از داشته‌های علمی و تکنولوژیکی بشریت در حال حاضر مرهون تلاشهای پژوهشی آن زمان است. افتخار سفر احتمالی انسان به تنها قمر زمین تنها از آن آمریکایی‌ها نبود،همانطور که هیچ کدام از اکتشافات و اختراعات را نمی‌توان به نام یک ملت و دایره بسته مرزهای جغرافیایی یا سیاسی محدود کرد.

ویرایش شده توسط Majidi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعضیا میگن ماه رفتن اینا ساخته هالیوودی بوده !

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بعضیا میگن ماه رفتن اینا ساخته هالیوودی بوده !

حسن جان سلام

به همگی سایت بیگ بنگ رو برای اطلاعات نجوم و فضا حتما پیشنهاد میکنم . سایتی سرشار از علم نجوم با دانلود مستندهای فضا زمان علمی و نجومی  .

https://bigbangpage.com

لینک به دیدگاه

انگار یه رکورد جهانی رو هم شکسته :35_thinking:

به 7 میلیارد نفر یکجا شست نشون داده :D

میگه کل کره زمین پشت شست من پنهان شده بود بعد بعضیا میگن دیوار چینو میشه از کره ماه با چشم غیرمسلح دید ¬¬

لینک به دیدگاه

سلام احتمال سفر ماه دروغ بودنش زیاد هست

چند وقت هست تو فیلم ها و سریال هاشون بهش تیکه می ندازن

این دو لینک رو ببینید

منابع هم نوشته شده انگلیسی سایت

http://gadgetnews.ir/1089/سفر-انسان-به-ماه-بزرگترین-دروغ-قرن-بیست/

تو این لینک پایینش منابع هم هست

http://www.mashreghnews.ir/news/109923/آیا-انسان-واقعا-بر-روی-ماه-قدم-نهاد-فیلم-و-عکس

لینک به دیدگاه

مطلب جالبی بود از استارتر محترم اما یاد آوری 2 تا نکته خالی از لطف نیست

1=اون بالا نرفتن که به بشریت کمک کنن.به ما کمک کنن! رفتن بالاتر تا از اونجا به ما نگاه کنن .چیره بشن.رفتن بالا که نذارن ما بالا بریم! خواب بمونیم.

2=دوستان اگه درست تحقیق کنید میفهمید که این همه بودجه خرج نکردن که یه مشت خاک اکتشاف کنن  ¬¬ قضیه ورااااااای این حرف هاست !

مسئله مربود به بخش"تاریک تاریخ و امت اولین"(dark history) هست اونا دنبال تکنولوژی هستند و اونم نه برای خدمت به بشریت بلکه برای  سلطه!

قرآن میگه "شهر هایی ساخته بودند که تصورش رو هم نمیکنید" و همچنین "سخر الکم ما فی السماوات و العرض" ولی آخرش چی شد؟؟؟؟ این نکته همون چیزیه که نمیخوان دلیلش رو من و شما و همه مردم جهان بدونن و اون اینه که خدا میگه من بوسیله فرشتگانم سنگ بارونشون کردم و نابود شدن چرا که"روی زمین ظلم میکردند و قصد تعدی به حریم خداوند داشتن!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، tsd137 گفته است :

1=اون بالا نرفتن که به بشریت کمک کنن.به ما کمک کنن! رفتن بالاتر تا از اونجا به ما نگاه کنن .چیره بشن.رفتن بالا که نذارن ما بالا بریم! خواب بمونیم.

2=دوستان اگه درست تحقیق کنید میفهمید که این همه بودجه خرج نکردن که یه مشت خاک اکتشاف کنن  ¬¬ قضیه ورااااااای این حرف هاست !

مسئله مربود به بخش"تاریک تاریخ و امت اولین"(dark history) هست اونا دنبال تکنولوژی هستند و اونم نه برای خدمت به بشریت بلکه برای  سلطه!

قرآن میگه "شهر هایی ساخته بودند که تصورش رو هم نمیکنید" و همچنین "سخر الکم ما فی السماوات و العرض" ولی آخرش چی شد؟؟؟؟ این نکته همون چیزیه که نمیخوان دلیلش رو من و شما و همه مردم جهان بدونن و اون اینه که خدا میگه من بوسیله فرشتگانم سنگ بارونشون کردم و نابود شدن چرا که"روی زمین ظلم میکردند و قصد تعدی به حریم خداوند داشتن!

نابودم کردی رفیق.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، micpet گفته است :

نابودم کردی رفیق.

فدای وجود روح پاک آریایی بزرگوار

لینک به دیدگاه

این که میگین سفر به ماه دروغ بوده یعنی کل تکنولوژی بشر و زیر سوال میبرید دیگه این همه آدم ساترن 5 به اون غول پیکری و دیدن که به سمت فضا پرتاب شد دیگه چی میخواید اگه چیز دیگه ای بود بقیه متوجه میشدن

شوروی رقیب فضایی آمریکا باید متوجه میشد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

سلام

دوست عزیز شما اطلاع ندارید این اظهار نظر ها برای چی هست پس؟

توی اون دوران ، دوران جنگ سرد بود و هردو طرف قدرت یعنی شوروی و آمریکا از لحاظ جنگ افزاری و پیشرفت باهم رقابت میکردند

توی این دوران اولین بار شوروی با سفینه اسپاتنیک یوری گاگارین رو به ماه میفرسته و از آمریکا جلو میزنه آمریکا هم برای اینکه عقب نمونه در این اکتشاف نیل آرمسترانگ رو با آپولو 11 میفرسته روی ماه

حالا یه سری میگن چون آمریکا نمیتونست فضانورد هارو در مدت کوتاهی پس از شوروی بفرسته بنابراین توی یک استدیو با حقه های سینمایی فضای ماه رو میسازن که بگن ماهم رفتیم روی ماه ولی این چیزی جز یک نظریه توطئه بی پایه و اساس نیست پس اگه به این باور دارید باید به بقیه نظریه های توطئه که در برخی موارد خنده دار هستن هم باور داشته باشید.

اول از همه چیز سفر های فضایی پیشرفت های بسیاری رو برای زندگی من و شما به ارمغان اورده که فکر میکنم اطلاع ندارید اصلا که اینجوری برداشت میکنید

مثل موبایل ها چون میخواستن با فضانورد ها بصورت زنده در تماس باشن - اینترنت برای فرستادن اطلاعات دست اول سفینه به پایگاه روی زمین-ماهواره ها که ازشون استفاده های بیشماری میشه از شبکه های تلویزیونی بگیر تا برخی تلفن های ماهواره ای و بررسی آب و هوا و ..... اولین بار بشر وقتی به ساخت اینها افتاد که پا به خارج از زمین گذاشت

علم نجوم میدونی چه پیشرفتی کرد؟

میدونی ما چقدر اطلاعات از اطراف خودمون کسب کردیم؟ اینکه واقعا توی این دنیا به این بزرگی تنها نیستیم  و کل کره زمین ما مثل یه دونه انگور توی یه باغ انگور هست؟

در ضمن اگه باز هم با این دلایل عقدیتون این هست که سفرهای فضایی فقط برای تسلط بر دیگران هست باید بگم خب شما تشریف ببر فضا به نفع بشریت کار کن

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

2=دوستان اگه درست تحقیق کنید میفهمید که این همه بودجه خرج نکردن که یه مشت خاک اکتشاف کنن  ¬¬ قضیه ورااااااای این حرف هاست 

خب معلومه که به خواطر قدرت نمایی و سلطه رفتن ولی ممکنه همین یه روزی باعث نجات نسل بشریت بشه

اگه کشور خودمون اولین نفر و بفرسته مثلا به مریخ به خودمون میبالیم و میگیم قدرت موشک هامون و به رخشون کشیدیم و ما خیلی قدرتموندیم ولی همین باعث شده به تکنولوژی های جدید برسیم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

خب معلومه که به خواطر قدرت نمایی و سلطه رفتن ولی ممکنه همین یه روزی باعث نجات نسل بشریت بشه

اگه کشور خودمون اولین نفر و بفرسته مثلا به مریخ به خودمون میبالیم و میگیم قدرت موشک هامون و به رخشون کشیدیم و ما خیلی قدرتموندیم ولی همین باعث شده به تکنولوژی های جدید برسیم

عزیزم بعضی مسئولین فرمودتد : انقلاب ما به موشک و غنی سازی نیست که و مقام ایران عزیز رو تا حد امارات تنزل دادن!  خبر ندارن که چین هم برنامه داره واسه نشستن رو ماه و به اطلاعتون برسونم که کشور هند با یه میلیارد فقیر طرحهای بلند پروازانه ای زده .کاوشگر به مریخ فرستاده تصویر گرفته میدونستید!!!!!!!!

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

سلام

توی اون دوران ، دوران جنگ سرد بود و هردو طرف قدرت یعنی شوروی و آمریکا از لحاظ جنگ افزاری و پیشرفت باهم رقابت میکردند

توی این دوران اولین بار شوروی با سفینه اسپاتنیک یوری گاگارین رو به ماه میفرسته و از آمریکا جلو میزنه آمریکا هم برای اینکه عقب نمونه در این اکتشاف نیل آرمسترانگ رو با آپولو 11 میفرسته روی ماه

حالا یه سری میگن چون آمریکا نمیتونست فضانورد هارو در مدت کوتاهی پس از شوروی بفرسته بنابراین توی یک استدیو با حقه های سینمایی فضای ماه رو میسازن که بگن ماهم رفتیم روی ماه ولی این چیزی جز یک نظریه توطئه بی پایه و اساس نیست پس اگه به این باور دارید باید به بقیه نظریه های توطئه که در برخی موارد خنده دار هستن هم باور داشته باشید.

اول از همه چیز سفر های فضایی پیشرفت های بسیاری رو برای زندگی من و شما به ارمغان اورده که فکر میکنم اطلاع ندارید اصلا که اینجوری برداشت میکنید

مثل موبایل ها چون میخواستن با فضانورد ها بصورت زنده در تماس باشن - اینترنت برای فرستادن اطلاعات دست اول سفینه به پایگاه روی زمین-ماهواره ها که ازشون استفاده های بیشماری میشه از شبکه های تلویزیونی بگیر تا برخی تلفن های ماهواره ای و بررسی آب و هوا و ..... اولین بار بشر وقتی به ساخت اینها افتاد که پا به خارج از زمین گذاشت

میدونی ما چقدر اطلاعات از اطراف خودمون کسب کردیم؟ اینکه واقعا توی این دنیا به این بزرگی تنها نیستیم  و کل کره زمین ما مثل یه دونه انگور توی یه باغ انگور هست؟

در ضمن اگه باز هم با این دلایل عقدیتون این هست که سفرهای فضایی فقط برای تسلط بر دیگران هست باید بگم خب شما تشریف ببر فضا به نفع بشریت کار کن

فرمایشات شما صحیح هست و کسی از پیشرفتهای تکتولوژیک بدش نمیاد! ولی مسئله فقط اینه که "آیا ما اجازه داریم" پیشرفت کنیم؟ یا با همون تاکتیک انداختن نبردبان جلومون رو میگیرن مثل تحریم و.....هزار تا بهانه دیگه

مسئله اینه که کی میشه گفت یه کشور مستقل هست؟ آیا ژاپن با اون همه علم و فن آوری کشوری مستقل هست که قانون اساسیش هنوز همونه که آمریکا بعد پیروزی نوشته براش؟ََ؟ یا دنباله رو آمریکا ؟

شما میتونید هند و چین و روسیه رو مثلا با آلمان و ژاپن مقایسه کنید یا کشور های دیگه اروپایی که هک شدن!

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

عزیزم بعضی مسئولین فرمودتد : انقلاب ما به موشک و غنی سازی نیست که و مقام ایران عزیز رو تا حد امارات تنزل دادن!  خبر ندارن که چین هم برنامه داره واسه نشستن رو ماه و به اطلاعتون برسونم که کشور هند با یه میلیارد فقیر طرحهای بلند پروازانه ای زده .کاوشگر به مریخ فرستاده تصویر گرفته میدونستید!!!!!!!!

یا شما جمله بندی اشتباهی دارین یا من منظور و متوجه نمیشم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، M-yousef گفته است :

یا شما جمله بندی اشتباهی دارین یا من منظور و متوجه نمیشم

عزیزم براتون خلاصه کنم بی خیال جمله بندی !!!

ما هیچ جایی نمیریم! برامون تعریف میکنن!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

من میدونستم  الان همه اومون از بین میریم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، persian led گفته است :

من میدونستم  الان همه اومون از بین میریم

اگه واقعا تاریخ داره تکرار میشه شما نترس عمر من و شما پاینده هست ^_^ هنوز به جایی نرسیده بشر! هنوز ملت کف آسفالت دارن قلط میزنن با اتولاشون! :D

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

اگه واقعا تاریخ داره تکرار میشه شما نترس عمر من و شما پاینده هست ^_^ هنوز به جایی نرسیده بشر! هنوز ملت کف آسفالت دارن قلط میزنن با اتولاشون! :D

توجیه راحت ترین کاره  و ایرانیا متخصص توجیه            حالا که ما به علم و دانش اونا نمیرسیم تنها راه کوبیدنشونه   کفار غربگرای  بدبخت

لینک به دیدگاه

راستش در مورد این که ارم استرانگ رفته ماه خود امریکایی ها یه اهنگ ساختن که کلیپش تمسخر رفتن ارمسترانگ به ماه بوده اینم اسم اهنگ ببینید.

on of top the world

imagine dragon

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

سلام

صحبت های دوستمون تایید میشه

خیلی تاثیر گذار بود ممنون از استارتر عزیز

البته منم خیلی شنیدم که این پروژه یه دروغ بوده حتی توی فیلم اینتراستلار نولان بصورت خیلی صریح این موضوع گفته میشه  (که البته اون فیلم درمورد تلاش بیهوده امریکا و دیگر کشورهاس و....) 

ولی اگه این پروژه دروغ بود اولین کسی که میفهمید شوری  بود  .

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، zanyar11 گفته است :

البته منم خیلی شنیدم که این پروژه یه دروغ بوده حتی توی فیلم اینتراستلار نولان بصورت خیلی صریح این موضوع گفته میشه  (که البته اون فیلم درمورد تلاش بیهوده امریکا و دیگر کشورهاس و....) 

تو اون فیلم اتفاقا به این اعتراض میکنه که چرا بعضی ها فکر میکنن رفتن به ماه دروغ بوده

لینک به دیدگاه

Voyager 1 الان چند ساله از منظومه شمسی خارج و وارد فضای بین ستاره ای شده بعد شمادرباره دروغ بودن رفتن یا نرفتن به ماه بحث میکنین اونایی که میگن دروغه شاید 15 تا 20 درصد باشن این مطلب هم خوبه : 

http://pourianazemi.com/1392/12/پاسخ-هایی-برای-شکاکان-سفر-انسان-به-ماه/

لینک به دیدگاه

عزیزان بحث نکنید با هم این اطلاعاتی که نمیدونم از ناسا و حال چمیدونم منطقه 51 و هر کوفت و زهر مار دیگه که میاد بیرون یه چکیده ای از کل پیشرفت ها و واقعیاته!!!!

آیا جایی تو اخبار میگن سال 2007 به دستور اوباما تو کره ماه بمب اتم منفجر شد؟ و اصلا چرا؟ .!! وقتی گندش رو ماهواره های روسی لو دادن گفتن برای اکتشاف آب روی کره ماه بوده در حالی که هوا فضای هند سالها قبل وجود آب بصورت جامد رو رو سطح ماه اثبات کرده بود! بعضی محققها میگن برای از بین بردن بقایای تکنولوژی بوده که 2 تا ابر قدرت زمان جنگ سرد به خاطرش آپولو هوا کردند! چون چینی ها برنامه سفر به ماه برن و سالهاست که دارن برنامه ریزی میکنن!

یا مثلا نسل جدید موتورهای گرانشی آمده که از سوخت فسیلی و برق  وهر چیزی که فکرش رو بکنید پیشرفته تره ولی به دلایلی هنوز نفت استخراج میشه .اون اصلا انرژی از هیچ گرفته میشه و اگه رو بشه کلی شرکتهای بزرگ نفتی ضرر میکنن که بماند کل دنیا فلج میشه/ "البته ما که به فنا میریم!! :D ولی از این نسل جدید انرژی کجا استفاده میشه خودتون بگید برای جاسوسی! الان مثال میزنم این همون چیزیه که بهش میگیم ufo(unindentify flying object) 

------------------------------------

یه مثال برای کشور خودمون میزنم شما ببینید تو اخبار چی گفتن و تو سایتهای خارجی چی گفتن!!!

سال2009  رادار پدافند هوایی شیراز وجود شیئ ناشناس بالای نیروگاه اتمی بوشهر رو گزارش میده که یک فروند هواپیمای شکاری f-14 از پایگاه هوایی شیراز به پرواز در میاد ولی بعد 5 دقیقه سقوط میکنه و خدمه به شهادت میرسن!!!

این چیزی بود که تو اخبار گفتن!

--------------------------

حالا سایتهای تحلیل نظامی گفتن شی ناشناس سرعتی meteoric (شهابسنگی) داشته یعنی از صفر کیلومتر حالت ایستا تا بالای 12 ماخ متغییر بوده و اینکه چطور  جنگنده ای که هنوز هم به گفته کارشناسهای نظامی توانایی بالایی داره سقوط نمیکنه بلکه توی هوا با مهماتش منفجر میشه! جای سوال داره؟ آیا آدم فضایی ها به ما حمله کردن ؟ یا معقوله بگیم آمریکا بوده!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...