رفتن به مطلب

امان از فروشنده های...

Redwolf10
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

قصه از اینجا شروع میشه که من حدود حدوده 3 سال پیش یه لپتاپ برای بچه ی یکی از اقوام که شهرستان با حساسیت بالا خریدم که خودم 12 گیگ رم روشانداختم با بهترین قیمت و ...

داستان از این قرار بوده که حدوده 9 ماه بعد ویندوز مشکل پیدا میکنه اونا میدن دست یه ادم بلا نسبت گلابی با فرمت مزخرف هاردش ایراد پیدا میکنه ومیبرن میدنش دست یه استاد تو ایلام اون آقا هم ب طرز ناشیانه ای لپتاپ رو باز میکنه هیچ !اون 2اسلات رم رومیبره یه 2 گیگ میندازه روش و برگشته گفته گرافیک و هارد هر دو خرابن(WTF)... منم شیراز بودم کلا تو دسترس نبودم چون دانشگاه و...

حالا دیشب لپتاپ روآوردن که بعد از کلنجاره فراوان و هارد لپتاپ قدیمیم رو انداختم روش هیچ مشکلی نداشت جز هارد!!

امروز رفتم از بازار کرمانشاه هارد بخرم وای وای وای ... باید میدیدین میگی گارانتیش چیه!؟  میگن خودم!!!!(یکی نیست بگه بلا نسبت خر تو کی هستی) قیمت هم که هر که سی خودش هارد توشیبا که 205 تومن میگن 255 تازه با منت اگه گیر بیاد! Ssd که کلا سخته براشون تلفظش نمیارن!

بعد ی جوری میگن خودت میخوای بندازی با تعجب که آدم به خودش شک میکنه...!

photo_2017-07-21_21-13-51.jpg

photo_2017-07-21_21-14-01.jpg

لینک به دیدگاه

اینا اکثرشون دلالن و کارشون خرید و فروش هست حالا کامپیوتر،موبایل،نخود لوبیا و سیب زمینی فرقی نمیکنه فقط اومدن کاسبی

هیچکدوم هیچ تخصصی تو کارشون ندارن حالا این وسط مشتری باید زرنگ باشه و  قبل خرید خوب تحقیق و مشورت کنه با دیگران.

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش رفتم فروشگاه ...... گفتم اطلاع ندارین kabylake ها کی وارد ایران میشن 

یه لحظه در جا خشکش زد گفت هر وقت چیز جدیدی وارد بازار بشه ما میاریم!

¬¬

لینک به دیدگاه

دوست منم یه بار کیس برده بود طرف ببینه (البته قدیمی بود ، سلرون 2.4) طرف ضمن اینکه گفته بود خرابه ، دیگه درست نمیشه و بیا یه کیس خوب بدم بهت ، سیمهای رابط کلیدهای جلو کیس رو عمداً کشیده بود درآورده بود از رو مادربرد که کاربر عادی نتونه روشنش کنه. فقط یه پاور میخواست ، عوض کردم مشکلش حل شد

از نظر فروش قطعات، متاسفانه شهرستان ما هم اینجوریه، با وجودیکه مرکز استانه. تو کل شهر cpu بالاتر از سلرون پیدا نمیشه ، وقتی که میگی مثلاً 7100 میخام ، میگه برات میارم 500 تومن

شبا از جلوی اکثر فروشگاههای کامپیوتر که رد میشی میبینی کارتنهای دیجیکالا و بقیه فروشگاههای اینترنتی تو آشغالاشون هست.

نمیدونم چرا قطعات کامپیوتری اینجورین ، ولی مثلاً تو زمینه گوشی این مشکلو نداریم ، گوشیها فوقش 10-15 تومن گرونتر از تهران میان و اکثر مدلا هم موجودن

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

اینا اکثرشون دلالن و کارشون خرید...

دلالی یه مبحث دزدی و گنده... یه مبحثدیگه داداش بلد نیستی لپتاپو باز کنی قرار نیست جرش بدی آخه!

لینک به دیدگاه

نه خد رو شکر تبریز این کارا تو مرکز نیست وفقط مغازه های دم دست خیابون اینجورین البته نه همشون سرم رفته که میگم ولی نه تبریز همه طعات تو ویترینه وزیاد ترین چیزه موجود هم الان تو ویترین i7 7700 و 7700 کا هست .  و این جور چیزی ندیدم تا حالا

لینک به دیدگاه

سلام 

کاملا طبیعی هست این موارد  چون اکثرا همه افراد توی این صنف بیشتر به واسطه پول و ثروت وارد این کار شدن تا تخصصشون.

هفته ی قبل بود یه سر پاساژ سهند تبریز رفتم یدونه گرافیک GTX 1050 TI ایسوز توی ویترین مغازه گذاشته بودن یه برچسب هم زده بودن روش که دس دوم و فروشیه

رفتم داخل ، دیدم یکی از مغازه دار راجع SSD و اینکه اینا حجمشون تا چقدر هست داره میپرسه که در کمال تعجب مغازه دار گفت به دلیل گرون بودن تا حالا بیشتر از 128 گیگ ساخته نشده xD خلاصه ما هم که میخواستیم گرافیک بخریم چیزی نگفتیم  تا مغازه دار نگه نمیفروشم برو بیرون : دی

نوبت که رسید بنده گفتم اقا گرافیک چند فرمودن مفت 695 تومن ! (( اکبند همون سری اون موقع  720 تومن بود )) 

بهش میگم این اکبندش این قدره چه دلیلی میتونه داشته باشه من یا هر کس دیگه بخاطر 25 تومن جنس دس دو بگیره برگشته میگه این اکبندش 1100 تومنه (( لینک دو تا فروشگاه اینترنتی رو توی گوشیم نشون دادم میگه اینا الکین و پول خریدار رو بالا میکشن ))  و برو از اونجا بخر 

خلاصه چون دیدم ایشون گوشاشون درازه و بنده  تا قیامت دلیل و برهان براش بیارم فایده نداره اومدم بیرون .

جالب اینجاست چند ماه قبل هم کارتاکبند Asus Rog RX 460 4GB که برای یکی از دوستانم بود برای فروش بردم و قیمت بازار اون موقع 780 بود رو 250 تومن خواستن !

-----------------------

دلالی کار بدی نیست و شاید شغل اکثر ماها به نوعی دلالی باشه ولی از نطر من دلال خوب کسی  که اون جنسی رو که کاملا بهش اشنایی داره با سود معقول بفروشه  

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mohammad1070 گفته است :

نه خد رو شکر تبریز این کارا تو مرکز نیست وفقط مغازه های دم دست خیابون اینجورین البته نه همشون سرم رفته که میگم ولی نه تبریز همه طعات تو ویترینه وزیاد ترین چیزه موجود هم الان تو ویترین i7 7700 و 7700 کا هست .  و این جور چیزی ندیدم تا حالا

اتفاقا زیاد هست مثل هر جایی که که توی ایران میتونه باشه

نمونش همین تاپیک زیر و خیلی از قطعاتی که بنده و دیگر دوستانم خریدن تقریبا امار اکثرا مغازه دارای سهند رو دارم

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

سلام و درود

متأسفانه شهرستان محل زندگیم بالای 95% فروشگاه‌ها همگی  بی‌سواد تشریف دارند. من سرمو ببرن، حتی پیچ هم ازشون نمی‌خرم. بلاهایی سرم اوردن که اصلاََ نمی‌خوام بیاد بیارمشون.

لینک به دیدگاه

دقیقا پاساژ تک مشهد هم همچین داستانیه!به جز چندتا مغازه

هفته پیش رفتم مادربرد برا ریزن بگیرم 95 درصد مغازه دارا نمیدونستن مادربرد x370 چیه:3_grin:

دقیقا همه جنساشون از لیون کامپیوتر از 25 تومن تا 50 تومن گرونتره!!یعنی خودم با چشمم بسته های پست لیون و دیجی کالارو دیدم ک خود اون مغازه دارام از لیون سفارش میدن!!!یعنی به معنای واقعی کلمه دلالی!!!!

کلا یه مشت دزد ریختن تو اون پاساژ من خودم یه ریالم ازاونجا خرید نمیکنم!چون توهین به شخصیت خودمه!!تنها مغازه ای ک خیلی قبولش دارم و اختلاف جنساش با لیون در حد 5یا 10 تومنه آقا رامین حاکمی طبقه پایین کنار پله برقیه (نمایندگی کولر مستر)

حالا بماند ک پارسال ک زیاد اطلاعات در مورد سیستم نداشتم بنده یه گرافیک r7 360 خریده بودم و آقای مهدی(مغازه دلفین او سی  طبقه دوم پاساژ تک فک کنم واحد 212)بهم یه پردازنده AMD A6-6400K 3.9GHz FM2   و یه مادربرد جا کرد و گفت برو برا سیستمت گلوگاه نیس!!!!با  اینکه 80 درصد نیروی گرافیکمو نمیتونستم استفاده کنم و من بعد ی ماه مجبور شدم این باندل رو بفروشم به کلی ضرر و یه باندل اینتل 1151 خریدم!!خلاصه دزدی و حق خوری تو این پاساژ زیاده

لینک به دیدگاه

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

گرگان هم تا چندوقت پیش اینجوری بود که پنتیوم بالاتر رو باید سفارشی میاوردن باز الان بهتر شدن آی سون سندی بریدج رو دارن! 

هفته پیش رفتم از یه بنده خدایی که به قول خودش متخصص هارد و اینا بود یه هارد دسته دو خریدم اومدم خونه چک کردم 1.4% دمج سکتور داشت

پس فرداش رفتم مغازه گفتم داداش این چیه دادی؟ میگه خیلی طبیعیه تو هارد نو هم بخری از این بیشتر سکتور دمج داره!

من هارد?

من که شاهد نبودم ولی بچا میگن من از مغازه رفتم بیرون هارد پیچاشو باز کرد و دیسکا زو از خودش پرت کرد رو زمین خودشم در اولین اتصال، اورولتاژ کرد به دیار باقی شتافت! 

لینک به دیدگاه

برادرا   تهران  هم  همینه

هم  از نظر تعمیر   و هم  فروش قطعه  برو پاساژ ایران ببین کارت های گرافیک  قدیمی و دست دو  را  چه قیمت های فضایی میگن

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

متاسفانه اکثر جاها وضع همینه،برای خودم هم مورد زیاد پیش اومده

خدا رو شکر الان میشه راحت قبل از خرید تحقیق و جست و جو کرد و یا از فروشگاه معتبر اینترنتی خرید تا مشکلی پیش نیاد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hamed2G گفته است :

اتفاقا زیاد هست مثل هر جایی که که توی ایران میتونه باشه

نمونش همین تاپیک زیر و خیلی از قطعاتی که بنده و دیگر دوستانم خریدن تقریبا امار اکثرا مغازه دارای سهند رو دارم

من ندیدم   شما بگو از اینا نخریم من چیزی رو که دیدم گفتم

لینک به دیدگاه

بنده هم میخوام یکم از تهران براتون بگم!

سیستمم پاورش سوخته بود بردیمش ( نمیگم کجا بود آبروش نره ) بعد رفتیم گفتیم اول چندجا بریم قیمت اینا دستمون بیاد. کیسم همراهمون بود . بردیم چندجا قیمت کردیم و انواع قیمت( مثلا یه پاور گرین 330 که همه جا داشت یکی میداد 200 ! یکی میداد 250 ! بعد رفتیم یجا یارو میگفت پاور گرین برات میندازم 280 اما سیپیوتم انگار خرابه یه core 2 quad 6600 میندازم 430 !!!!!!!!!!!!!!!

بعد درکیسو باز کرده بود نگا کرده بود 10 تومنم گرفت!!همانجا بود که گفتم برو بمیر اشغال و خداحافظ. اصن یه وضعی بود اخرش رفتیم یجا نمیدونم منصف بود یا نه پاور گرین میداد 120 و یه دونه پاور  maserati خریدم . خداییش خیلی وضع خرابه امیدوارم گیر افراد شیاد نیفتین!

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

متاسفانه یک سری افراد اطلاعات زیادی از کامپیوتر ندارن و وقتی میرن توی مغازه به عبارتی میگن آقا یه سیستم خوب بده ببریم اونا هم سوء استفاده میکنن و هر چی دلشون میخواد به مشتری میدن

اگه مردم اطلاعات سخت افزاریشون و زیاد کنن دیگه این اتفاقات پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

تهران اوضاع بدک نیست . نمیدونم کجا رو دوستان خاطره بد دارن ولی من چندباری که گذارم به پاساژ کامپیوتر ایران تو میدون ولیعصر افتاده از سطح دانشی و فنی کاسب هاش راضی بودم . البته مشخص بود خیلیاشون صرفا یه فروشنده معمولین ولی تک و توک مغازه های تخصصی خیلی خوبی داشت (مثل مغازه نامبر وان طبقه اول که کیس من رو اسمبل کردن) که آدمای فنی و خوش مرام و خوش ذاتیم توش بودن . کسی که سیستم اسمبل میکرد قشنگ معلوم بود اینکارست. دیگه بری تو مغازه دو تا سوال بکنی میفهمی چی به چیه دیگه

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/31, 00:36:38، gamer5 گفته است :

تهران اوضاع بدک نیست . نمیدونم کجا رو دوستان خاطره بد دارن ولی من چندباری که گذارم به پاساژ کامپیوتر ایران تو میدون ولیعصر افتاده از سطح دانشی و فنی کاسب هاش راضی بودم . البته مشخص بود خیلیاشون صرفا یه فروشنده معمولین ولی تک و توک مغازه های تخصصی خیلی خوبی داشت (مثل مغازه نامبر وان طبقه اول که کیس من رو اسمبل کردن) که آدمای فنی و خوش مرام و خوش ذاتیم توش بودن . کسی که سیستم اسمبل میکرد قشنگ معلوم بود اینکارست. دیگه بری تو مغازه دو تا سوال بکنی میفهمی چی به چیه دیگه

شما یه سر به جاهای دیگه هم همون اطراف بزن!!!

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

بنده هم میخوام یکم از تهران براتون بگم!

بعد درکیسو باز کرده بود نگا کرده بود 10 تومنم گرفت!!همانجا بود که گفتم برو بمیر اشغال و خداحافظ. اصن یه وضعی بود اخرش رفتیم یجا نمیدونم منصف بود یا نه پاور گرین میداد 120 و یه دونه پاور  maserati خریدم . خداییش خیلی وضع خرابه امیدوارم گیر افراد شیاد نیفتین!

تو خیلی از اصناف گرون فروشی و تو پاچه کنی   و دلال های فرصت طلب هس

البته افراد با انصاف هم پیدا میشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 36 دقیقه قبل، mohammad1070 گفته است :

من ندیدم   شما بگو از اینا نخریم من چیزی رو که دیدم گفتم

اگه از قطعات و قیمتش سر در نیاری تو سهند راحت میندازن ، پارسال بعد عید میخواستم هارد 2 ترا بگیرم ، رفتم سهند قیمت بگیرم ، وسترن لیون زده بود 240 ، ارزونترین مغازه 275 میگفت و من چون سگیت میخواستم و قیمت سگیت معمولا با وسترن یکیه ، لیون 238 زده بود اما چون گارانتی ویستا بود از دیجی 242 گرفتم ، و کل سهند زیر و رو کردم سگیت گارانتی اصلی پیدا نکردم ، 2 جا سگیت 2 ترا داشت یکی 215 یکی 205 ، اولش دیدم ارزونه گفتم گارانتی کجاست گفت تهران! خود هارد دیدم روش فقط برچست زده بود گارانتی ! یعنی مشخص بود از این تقبلی هاست ، گارانتی هم که نداشت ، اگه از قیمت و مشخصات خبر نداشتم همون هارد بهم انداخته بودن

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

شما یه سر به جاهای دیگه هم همون اطراف بزن!!!

گفتم آدمهای صرفا فروشنده و بدون اطلاعات هم زیاد توشون پیدا میشد که من یه نمونه از مغازه های درست درمونشو گفتم

خیلی از بچه های فنی اینجا هم فروشنده هستن به هر حال

من خودم یوزر خونگیم ولی اینکه همه رو به یه چشم ببینیم زیاد جالب نیست به نظرم 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

اگه از قطعات و قیمتش سر در نیاری تو سهند راحت میندازن ، پارسال بعد عید میخواستم هارد 2 ترا بگیرم ، رفتم سهند قیمت بگیرم ، وسترن لیون زده بود 240 ، ارزونترین مغازه 275 میگفت و من چون سگیت میخواستم و قیمت سگیت معمولا با وسترن یکیه ، لیون 238 زده بود اما چون گارانتی ویستا بود از دیجی 242 گرفتم ، و کل سهند زیر و رو کردم سگیت گارانتی اصلی پیدا نکردم ، 2 جا سگیت 2 ترا داشت یکی 215 یکی 205 ، اولش دیدم ارزونه گفتم گارانتی کجاست گفت تهران! خود هارد دیدم روش فقط برچست زده بود گارانتی ! یعنی مشخص بود از این تقبلی هاست ، گارانتی هم که نداشت ، اگه از قیمت و مشخصات خبر نداشتم همون هارد بهم انداخته بودن

اسم مغازه بده داداش من پارسال یعنی چن ماه گیش سیستم بستم تو سهند که قطعات تا اینجا عالیع وقیمت  مناسب . ولی ولی .یه مغازه هست فقط دیپ کول میفروشه خیلی گرون فروشه پاور رو  100 تومن گرون میگه بعد میگه لیون پاورارو داده بده اورر کنا اوا هستن کلا همه چی  چرت میگفت من هاردرو با گارانتی سازگار ارقام . سیگیت گرفتم 200 زمانی که لیونم 200 بود از مغازه یگانه

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، gamer5 گفته است :

گفتم آدمهای صرفا فروشنده و بدون اطلاعات هم زیاد توشون پیدا میشد که من یه نمونه از مغازه های درست درمونشو گفتم

خیلی از بچه های فنی اینجا هم فروشنده هستن به هر حال

من خودم یوزر خونگیم ولی اینکه همه رو به یه چشم ببینیم زیاد جالب نیست به نظرم 

نه بنده هم نگفتم همه بد هستن. اتفاقا برای تعویض سیپیو یه اقای بسیار محترم و درستکار بودن که اولش برای خرید مدل بالاتر رفته بودم که کامپیوتر سیپیو رو نشناخت ( یعنی کامل نمیتونست ازش استفاده کنه گرنه شناخت) بعد ایشون به جای اینکه تا ویندوز بالا اومد بگن بیا اینم سیپیو پولو بده قشنگ توضیح دادن که کامپیوتر نمیتونه کامل استفاده کنه و نت خودشونو وصل کردن درایور اپدیت کردن و... اما جواب نداد رفتن و یه مدل ضعیف تر اوردن بدون گرفتن هیچ پول اضافه ای !

لینک به دیدگاه

خب دوستان از این موارد زیاده بنظرتون دلیلش چی هست؟

در یک کلام وجود نداشتن هیچ گونه قانون سفت و سخت

ببینید توی شرایط خیلی سخت باور کنید 99درصد افراد منحرف میشن و فقط اون 1درصد هستن که راه خودشون رو (راه درست) رو میرن

و اون 99درصد فقط بر انحرافات راه میرن

خب اینجا چی میتونه این وضع رو کنترل کنه؟ مسلما قانون و اگه قانون سخت نباشه وضع هیمینی هست که دارید مشاهده میکنید

بعنوان مثال همه ما دیدیم وقتی اون شخص بلیط گیر اتوبوس نیست (در حالی که دستگاهش هست) هیچکس کارت نمیزنه و وقتی اون شخص بلیط گیر باشه کارت میزنن

بنظر من قانون باعث بوجود اومدن فرهنگ میشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

خب دوستان از این موارد زیاده بنظرتون دلیلش چی هست؟

در یک کلام وجود نداشتن هیچ گونه قانون سفت و سخت

ببینید توی شرایط خیلی سخت باور کنید 99درصد افراد منحرف میشن و فقط اون 1درصد هستن که راه خودشون رو (راه درست) رو میرن

و اون 99درصد فقط بر انحرافات راه میرن

خب اینجا چی میتونه این وضع رو کنترل کنه؟ مسلما قانون و اگه قانون سخت نباشه وضع هیمینی هست که دارید مشاهده میکنید

بعنوان مثال همه ما دیدیم وقتی اون شخص بلیط گیر اتوبوس نیست (در حالی که دستگاهش هست) هیچکس کارت نمیزنه و وقتی اون شخص بلیط گیر باشه کارت میزنن

بنظر من قانون باعث بوجود اومدن فرهنگ میشه

عجب مثالی زدی داش خدایی عالی بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...