رفتن به مطلب

7700k delid

Recommended Posts

خیلی جرات میخاد سی پی یو به این گرونی رو his رو بردارید -الان سی پی یو سالمه ؟  

لینک به دیدگاه

سلام بله سالم میباشد

ویرایش شده توسط reza sheydaei
لینک به دیدگاه

IMG_20170519_150457.thumb.jpg.49b53bed9d25f2dd2fadb806197cf1eb.jpgIMG_20170519_150923.thumb.jpg.804cb5f8b291440dd9b63523545dc318.jpgIMG_20170519_153233.thumb.jpg.664092d6788edd8dc37938e25c1730f2.jpgdelid Pentium E6600

ویرایش شده توسط reza sheydaei
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خیلی بهتر بود که قبل  و بعد از برداشتن IHS یه تست دما از پردازنده می گرفتید در دمای محیط تقریبا ثابت و تعویض خمیر با گریزلی یا لیکویید الترا.

لینک به دیدگاه

بعد این کار چی میشه؟
خنک کننده رو میچسبونید مستقیما روی پروسسور؟

چه قدر تفاوت دما خاهد داشت؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

بعد این کار چی میشه؟
خنک کننده رو میچسبونید مستقیما روی پروسسور؟

چه قدر تفاوت دما خاهد داشت؟

معمولا خمیر رو با یک مورد با کیفیت تعویض می کنن و ihs رو سرجاش میذارن که معمولا در پردازنده های اینتل نتایج دمایی بسیار بهتر میشه.

میشه بدون ihs هم تست گرفت ولی خطرناک هست فشارکولر رو مستقیما روی سطح die گذاشت.

من همیشه برام سوال بوده خمیری که زیر کولرهای استوک اینتل هست طبق تستی که کردم همیشه و در نسل ها و برای سازنده های مختلف کیفیت بسیار خوبی داره که فکر می کنم معیاری از سمت خود اینتل تعیین میشه!
چرا خمیر زیر IHS در اکثر موارد و بعد از سندی بریج که لحیم بودن کیفیت مناسبی نداره؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 26 دقیقه قبل، HeX گفته است :

چرا خمیر زیر IHS در اکثر موارد و بعد از سندی بریج که لحیم بودن کیفیت مناسبی نداره؟

سلام معین جان 

اصولا نمیشه گفت بی کیفیت هست .

در اصل اون خمیری که توسط کارخانه سازنده زیر IHS زده میشه با در نظر گرفتن تمامی جوانب و موارد مورد استفاده تولید شده ( به قول خودمون برای تمامی فصول و شرایط) .

قطعا یه کمپانی مانند اینتل و بعد از گذشت چند نسل اگر اشتباهی در کارش بود دیگر آنرا تکرار نمیکرد و یه فکری به حالش میکرد و حتما دلیلی داره که تغییری اعمال نکرده و همواره اصرار به استفاده از این نوع خمیرها دارد .

لینک به دیدگاه

مرسی.

در 37 دقیقه قبل، HeX گفته است :

معمولا خمیر رو با یک مورد با کیفیت تعویض می کنن و ihs رو سرجاش میذارن که معمولا در پردازنده های اینتل نتایج دمایی بسیار بهتر میشه.

میشه بدون ihs هم تست گرفت ولی خطرناک هست فشارکولر رو مستقیما روی سطح die گذاشت.

من همیشه برام سوال بوده خمیری که زیر کولرهای استوک اینتل هست طبق تستی که کردم همیشه و در نسل ها و برای سازنده های مختلف کیفیت بسیار خوبی داره که فکر می کنم معیاری از سمت خود اینتل تعیین میشه!

الان دمای 6700K من بیکار 25 و تو بازی 55 درجس تو تابستون قم و همه دورها محدود شده به کمترین نویز.

این کار رو بکنم چه عددهایی حاصل میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، Behzad Tak گفته است :

سلام معین جان 

اصولا نمیشه گفت بی کیفیت هست .

در اصل اون خمیری که توسط کارخانه سازنده زیر IHS زده میشه با در نظر گرفتن تمامی جوانب و موارد مورد استفاده تولید شده ( به قول خودمون برای تمامی فصول و شرایط) .

قطعا یه کمپانی مانند اینتل و بعد از گذشت چند نسل اگر اشتباهی در کارش بود دیگر آنرا تکرار نمیکرد و یه فکری به حالش میکرد و حتما دلیلی داره که تغییری اعمال نکرده و همواره اصرار به استفاده از این نوع خمیرها دارد .

سلام بهزاد عزیز.

منم مثل شما معتقدم که بی کفیت نیست و فقط میگم از اینتل توقع میره کیفیت بهتری داشته باشه و واقعا هم همیشه جای سوال داره برام.

تا جایی که خاطرم هست اینتل برای دویل کنیون که همون هسول رفرش ها بودند اعلام کرده بود از خمیر بهتری استفاده کرده نسبت به نسل قبل.

نمیدونم شاید 20-15 درجه کمتر در لود برای یه اورکلاک 24/7  و البته اندکی  کاهش ولتاژ لود شاید برای یک اورکلاکر خیلی مهم باشه و نه برای همه کاربرا. 

زیر نیتروژن مایع عملکرد خمیرهای زیر IHS اینتل چطور هست؟ یعنی با یه نمونه مناسب برای این منظور مثل Gelid Extreme تعویض بشه نتایج بهتری میشه گرفت؟

تنها چیزی که به ذهنم میرسه شاید ماندگاری بالایی دارند و یا کاهش هزینه تولید قابل توجهی با این مدل دارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

مرسی.

الان دمای 6700K من بیکار 25 و تو بازی 55 درجس تو تابستون قم و همه دورها محدود شده به کمترین نویز.

این کار رو بکنم چه عددهایی حاصل میشه؟

درود

من نمیتونم بگم که چقدر میتونید کاهش داشته باشین(چون به خیلی چیزا وابسته هست، مثل نوع خمیر جایگزین، ولتاژ لود، نوع خنک کننده و ...) و برای شما توصیه به همچین کاری نمیکنم. با توجه به اینکه میدونم کاربریتون گیم هست و از طرفی دماهای ایده آلی دارین.

این کار اگر با تیغ مثل دوستمون  انجام بشه ریسک از دست دادن پردازنده رو داره. ضمن اینکه بعدا اگر قصد فروش یا ارتقا داشته باشین هم در فروش اینطور پردازنده ها هم به مشکل میخورین.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

سلام

i7 7700k  دمای حالت بیکار 60 تا 68 و با واتر کولر داخل بازی تا 83 درجه هم میرسه ( البته کرمانشاه شده جهنم در کنار r9 290  )

میخوام اخر هفته خمیر cpu  چک کنم ولی فکر کنم واتر کولر گرین زیاد از پس دما بر نمیاد ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، miladgamer2012 گفته است :

سلام

i7 7700k  دمای حالت بیکار 60 تا 68 و با واتر کولر داخل بازی تا 83 درجه هم میرسه ( البته کرمانشاه شده جهنم در کنار r9 290  )

میخوام اخر هفته خمیر cpu  چک کنم ولی فکر کنم واتر کولر گرین زیاد از پس دما بر نمیاد ....

مشکل شما باید از جای دیگه باشه دمای بیکار 60-68 درجه با واترکولر منطقی نیست!

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، HeX گفته است :

سلام بهزاد عزیز.

منم مثل شما معتقدم که بی کفیت نیست و فقط میگم از اینتل توقع میره کیفیت بهتری داشته باشه و واقعا هم همیشه جای سوال داره برام.

تا جایی که خاطرم هست اینتل برای دویل کنیون که همون هسول رفرش ها بودند اعلام کرده بود از خمیر بهتری استفاده کرده نسبت به نسل قبل.

نمیدونم شاید 20-15 درجه کمتر در لود برای یه اورکلاک 24/7  و البته اندکی  کاهش ولتاژ لود شاید برای یک اورکلاکر خیلی مهم باشه و نه برای همه کاربرا. 

زیر نیتروژن مایع عملکرد خمیرهای زیر IHS اینتل چطور هست؟ یعنی با یه نمونه مناسب برای این منظور مثل Gelid Extreme تعویض بشه نتایج بهتری میشه گرفت؟

تنها چیزی که به ذهنم میرسه شاید ماندگاری بالایی دارند و یا کاهش هزینه تولید قابل توجهی با این مدل دارند.

اینتل شریک های تجاری زیادی داره و بالاخره این شرکا باید از نظر مالی تامین بشن و به نظر من هدف اصلی شرکت های بزرگ همچون اینتل و amd استفاده از حداکثر کیفیت قطعات نیست. بالاخره اون شرکت هایی که کارشون تولید تجهیزات کولینگ هست هم باید یه نونی بخورند. amd هم چون بعد از چند سال میخواست استارت بزرگی بزنه امد از طلا استفاده کرده و یجور کسب اعتماد هست وگرنه اونم تا یه مدت دیگه میشه مثل اینتل.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

What???

داداش پست اول رو با همه عکس ها در پست دوم نقل قول کردی که چی بشه ؟؟؟

شما همین what  رو توی پست دوم و بدون نقل قول می گفتی کامل میرسوندی که چی میخوای بگی .

لطفا عکس های نقل قول رو پاک کن . ملت با موبایل میان سایت براشون سخته کلی بیان پایین تا آخرش یه what بخونن !

مرسی

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

داداش پست اول رو با همه عکس ها در پست دوم نقل قول کردی که چی بشه ؟؟؟

شما همین what  رو توی پست دوم و بدون نقل قول می گفتی کامل میرسوندی که چی میخوای بگی .

لطفا عکس های نقل قول رو پاک کن . ملت با موبایل میان سایت براشون سخته کلی بیان پایین تا آخرش یه what بخونن !

مرسی

چشم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...