رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام رفقا

این سیستم رو میخوام بگیرم،۸۰ درصد گیم،۱۰ درصد فیلم دیدن و ۱۰ درصد استفاده از نرم افزار های ساده مثل word.

قطعات مورد نطرم اینا هستن

خنک کننده پردازنده: GREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVO Aio Liquid Cooler

پردازنده: Intel Core i7 6700K

کارت گرافیک: Zotac GTX 1080 AMP! Extreme

مادربرد: Asus Z170 Pro Gaming

هارد: WD Blue 2TB 7200RPM 64M

رم: 16GB 2400MHZ GSkill Or Geil Or Corsair(ارزان ترین)

پاور: GREEN GP750B-OC+ Platinum

اسپیکر: Logitech Z323

مانیتور: Samsung S24D595 Plus

کیس: Green X3 Plus Viper

کیبورد: Asus Cerberus Gaming Keyboard

موس: Asus Cerberus Gaming Mouse

هدفون: Asus Cerberus Gaming Headset

۱-بیشتر تو انتخاب خنک کننده،مادربرد و کارت گرافیک مردد هستم.

۲-اگه تجربه استفاده از این قطعات رو دارین حتما،لطفا تجربتون رو به اشتراک بزارین.

3-با توجه به روند غیرقابل پیش بینی افزایش گرافیک بازیها،شاید این سوال کمی مضحک باشه اما به نظرتون این سیستم حدودا تا چندسال میتونه بازیارو روی Full HD Ultra 60 FPS اجرا کنه؟

متشکرم?

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/03, 13:53:25، Mohammad-A گفته است :

سلام

من اگه جای شما باشم به هیچ عنوان کارت گرافیک رو از برند Zotac  نمی خرم چون قابل اعتماد نیست

با فرض GTX 1080 فکر میکنم 3 سال رو می شه تضمین کرد

داداش شما تجربه ای داری؟ اخه منم کارت زوتک دارم میخواستم ببینم شما چرا میگین قابل اعتماد نست؟

لینک به دیدگاه

از کولر سی پی یو و پاور که بگذریم که به نظرم بهتره حداقل کولر رو تجدید نظر کنی ، اما بیشتر از کولر به نظرم مانیتور انتخاب اشتباهیه با 1080 وشما عملا با این مانیتور قدرت کارتت رو نمیتونی استفاده کنی برای این مانیتور یک 1060 کافیه اما اگر میخوای برو سمت مانیتور های حداقل qhd و یا تونستی با رفرش ریت بالاتر از 60 هرتز حالا جی سینکم نشد عیبی نداره اقلا رزولیشن بالاتر باشه و به دنبال اون فرضا تو 4k بری نزدیک 60 فریم شاهد tearing کمتر خواهی بود یا با روشن کردن vsync تو بازیااصلا نخواهی بود .اصلا 1080 رو با مانیتور فول اچ دی بستن به نظر من اشتباهه و پول هدر دادنه

لینک به دیدگاه

مادربرد و پردازنده رو  از نسل جدید بردارید

در در 1396/05/03, 14:38:45، aminlion گفته است :

از کولر سی پی یو و پاور که بگذریم که به نظرم بهتره حداقل کولر رو تجدید نظر کنی ، اما بیشتر از کولر به نظرم مانیتور انتخاب اشتباهیه با 1080 وشما عملا با این مانیتور قدرت کارتت رو نمیتونی استفاده کنی برای این مانیتور یک 1060 کافیه اما اگر میخوای برو سمت مانیتور های حداقل qhd و یا تونستی با رفرش ریت بالاتر از 60 هرتز حالا جی سینکم نشد عیبی نداره اقلا رزولیشن بالاتر باشه و به دنبال اون فرضا تو 4k بری نزدیک 60 فریم شاهد tearing کمتر خواهی بود یا با روشن کردن vsync تو بازیااصلا نخواهی بود .اصلا 1080 رو با مانیتور فول اچ دی بستن به نظر من اشتباهه و پول هدر دادنه

حداقل qhd 

منظورتون باید همون 2k باشه

ویرایش شده توسط M-yousef
لینک به دیدگاه

مادربرد و پردازنده رو از نسل جدید بردارید

Wd blue 2tb نسخه 7200 نداره

کارت گرافیک و اگه بودجه اجازه میده از سری 11gbs بردارید

لینک به دیدگاه

مادربرد و پردازنده رو  از نسل جدید بردارید

حداقل qhd ????!!!!!!

فکر کنم منظورتون 2k بود چون 1080 برای qhd باید از نهایت قدرت استفاده کنه

بله بازی هایی کم نیستند که شما حتی نیازم نداشته باشی و vsync رو آف کنی سعی میکنند بیشترین حد از gpu رو استفاده کنند تا بیشترین فریم رو بدن ولو 200 فریم 300 فریم 1080 بازی های 4k روز رو مثل تام ریدر نزریک 50 الی 60 فریم میزنه که کاملا روونه بخصوص تو حالت oc برای همین میگم حداقل 2k یا qhd هم میتونند بردارند 1080 برای این مانیتور شوخیه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، aminlion گفته است :

من بازی pof the forgetten sands رو vsync   اف کردم 2800 فریم داد!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/03, 14:49:02، Mohammad-A گفته است :

فکرمی کنم ایشون درست گفت چون برای QHD گرافیک 1070 کفایت می کنه

Uhd = 4k

ویرایش شده توسط M-yousef
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، HamedMW3 گفته است :

سلام رفقا

این سیستم رو میخوام بگیرم،۸۰ درصد گیم،۱۰ درصد فیلم دیدن و ۱۰ درصد استفاده از نرم افزار های ساده مثل word.

قطعات مورد نطرم اینا هستن

خنک کننده پردازنده: GREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVO Aio Liquid Cooler

پردازنده: Intel Core i7 6700K

کارت گرافیک: Zotac GTX 1080 AMP! Extreme

مادربرد: Asus Z170 Pro Gaming

هارد: WD Blue 2TB 7200RPM 64M

رم: 16GB 2400MHZ GSkill Or Geil Or Corsair(ارزان ترین)

پاور: GREEN GP750B-OC+ Platinum

اسپیکر: Logitech Z323

مانیتور: Samsung S24D595 Plus

کیس: Green X3 Plus Viper

کیبورد: Asus Cerberus Gaming Keyboard

موس: Asus Cerberus Gaming Mouse

هدفون: Asus Cerberus Gaming Headset

۱-بیشتر تو انتخاب خنک کننده،مادربرد و کارت گرافیک مردد هستم.

۲-اگه تجربه استفاده از این قطعات رو دارین حتما،لطفا تجربتون رو به اشتراک بزارین.

3-با توجه به روند غیرقابل پیش بینی افزایش گرافیک بازیها،شاید این سوال کمی مضحک باشه اما به نظرتون این سیستم حدودا تا چندسال میتونه بازیارو روی Full HD Ultra 60 FPS اجرا کنه؟

متشکرم?

سلام باتوجه به اینکه منم مثله شما درحال بستن یه سیستم بروز هستم یه سری نکاتو خدمتتون عرض میکنم 

اولا که واتر کولرمد نظرتون  بار ها ایراد تراوش رطوبت به قسمتای بیرونی داشته!که خیلی خطرناکه ومیدونید مایعات وبرق جماعت هیچ وقت باهم سرسازگاری نداشتن!یا ایرکولر بگیرید یا یه واتر کولر درست درمون مثله کولر مستر!

مونیتورتون یکی ازاشغالای بازاره به معنای واقعی با خرابی بسیار بالا!این همه برندخوب هست خو:43_slight_frown:(الجی بنکیو ایسوس)

گرافیکتونم اولا ۱۰۸۰ نگیرید برای فول اچ دی زیادیه حداقل باید مونیتور2kداشته باشید براش اگرم ۱۰۸۰ میخواید بگیرید همه برندا خوبن اونیرو بگیرید که قیمت کمتری داره زوتک هم هیچ مشکلی نداره فقط یکم داغ تره وباید تهویه کیستون مطلوب باشه همین

ضمنا پردازنده ومادربورد رو دلیلی نداره نسل قبل بگیرید نسل ۷ بگیرید (z270)

پاورم گرین خیلی قابل اعتماد نیست درطولانی مدت بهتره کولر مستر سری فول ماژولار بگیرید که کیفیت بالاتری داره

ssdهم فراموش نشه واقعا تاثیر داره تو سرعت لودینگ ۲۵۰ گیگ یا ۵۰۰گیگ بگیریدترجیحا سامسونگ

این سیستم با این تغییراتی که گفتم مطمئنا تا سه سال بروز هست!

ویرایش شده توسط kamyar-kr
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، kamyar-kr گفته است :

سلام باتوجه به اینکه منم مثله شما درحال بستن یه سیستم بروز هستم یه سری نکاتو خدمتتون عرض میکنم 

اولا که واتر کولرمد نظرتون  بار ها ایراد تراوش رطوبت به قسمتای بیرونی داشته!که خیلی خطرناکه ومیدونید مایعات وبرق جماعت هیچ وقت باهم سرسازگاری نداشتن!یا ایرکولر بگیرید یا یه واتر کولر درست درمون مثله کولر مستر!

مونیتورتون یکی ازاشغالای بازاره به معنای واقعی با خرابی بسیار بالا!این همه برندخوب هست خو:43_slight_frown:(الجی بنکیو ایسوس)

گرافیکتونم اولا ۱۰۸۰ نگیرید برای فول اچ دی زیادیه حداقل باید مونیتور2kداشته باشید براش اگرم ۱۰۸۰ میخواید بگیرید همه برندا خوبن اونیرو بگیرید که قیمت کمتری داره زوتک هم هیچ مشکلی نداره فقط یکم داغ تره وباید تهویه کیستون مطلوب باشه همین

ضمنا پردازنده ومادربورد رو دلیلی نداره نسل قبل بگیرید نسل ۷ بگیرید (z270)

پاورم گرین خیلی قابل اعتماد نیست درطولانی مدت بهتره کولر مستر سری فول ماژولار بگیرید که کیفیت بالاتری داره

ssdهم فراموش نشه واقعا تاثیر داره تو سرعت لودینگ ۲۵۰ گیگ یا ۵۰۰گیگ بگیریدترجیحا سامسونگ

این سیستم با این تغییراتی که گفتم مطمئنا تا سه سال بروز هست!

همه ی نظرات رو خوندم و لذت بردم

همه ی حرف ها درست بود.یه دوستی گفت مانیتور ۲K بخر بهتره.خب درسته بهتره ولی قیمت میره بالا خیلی.اون دوستی هم که گفت SSD بخر،میخرم اما چندماه بعد اخه الان همه ی پولم واسه این سیستم داره میره.

در کل تو نظرات یادتون باشه،اگه بودجم نامحدود بود راهنمایی  نمیخواستم?

اون دوستانی که گفتن پاور و کولر گرین نگیر، لطفا از برندهای معروف تر مثل کولرمستر مدلهایی رو معرفی کنید بهم.(اختلاف قیمتش با مدلهای من زیاد نباشه)

در مورد مانیتور هم اگه میشه ارزون ترین مدلهای 2K رو معرفی کنید.

در کل خودم میدونم کارت 1080 برای رزولوشن فول اچدی ساخته نشده،اما به  شخصه دنبال گرافیک فضایی نیستم و اینم برام کفایت میکنه البته در مورد تاخیر ۵ میلی ثانیه ایش یکم نگرانم.

لطف کنید مادربرد Z270 مدلهای ارزون بهم معرفی  کنید

با تچکر از همه

لینک به دیدگاه

دوستان الان تو اینترتت یه چیزایی راجب

V-Sync و G-Sync و Free-Sync خوندم،اگه میشه یکم توضیح بدین.

راستش نگران شدم ،یعنی با این سیستم و بدون استفاده  از این فناوری ها تو بازیها به مشکل میخورم؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

اون 2k هستش

دوست عزیز QHD رزولیشن دقیق هست که بالا دوستمون گفتن اما 2k  در واقع اشاره به Range هست

بعضی ها میگن QHD تو رینج 2k قرار نمیگیره چون عرض بیشتر از 2000 پیکسل هست اما خوب با توجه به اینکه شرکتایی مثل سامسونگ تو همون 2k تبلیغ میکنند ماهم میگیم 2k=QHD که اصولا اینطور نیست

ضمنا تا اونجا که من مید,ونم qhd با QHD فرقی نداره ,و به 4k میگن 4k UHD یا همون ultra hd

در 1 ساعت قبل، HamedMW3 گفته است :

دوستان الان تو اینترتت یه چیزایی راجب

V-Sync و G-Sync و Free-Sync خوندم،اگه میشه یکم توضیح بدین.

راستش نگران شدم ،یعنی با این سیستم و بدون استفاده  از این فناوری ها تو بازیها به مشکل میخورم؟

اما در رابطه با این موضوع به صورت خلاصه و ساده این میشه که شما فرض کن کارت گرافیکت خیلی سریعه و همینطور به سرعت داره رندر میکنه تصاویر بازیو بد اون مانیتور بدبخت میمونه تو گلوش نمیتونه اون همه فریم رو با اون سرعت به شما نمایش بده در نتیجه میبینی تصویر میشه دو تیکه یه فریم از بعدی میاد تازه این قبلی رو نشون نداده کامل میشه 2 تیکه به این میگن tearing ، توgsync خودش این فریم هارو با رفرش ریت مانیتور هماهنگ میکنه (جزئیاتش رو میتونی تو مقاله ها بخونی که چطوری) در نتیجه مانیتور زمان داره فریم رو بهت کامل نشون بده بعد فریم بعدی  ، اینم بگم تا امروز 240 هرتز تا اونجا که من میدونم میتونه سینک کنه تو جدیدا ، حالا فرض کن یه همچین چیزی برای شرکت AMD هست و کارتای اون شرکت اونوقت دیگه باید مانیتور Free sync  بگیری نه G sync ، اما در مورد V sync که حتما تو بازیا دیدی تو تنظیمات گرافیکیشون این یه راه حل نرم افزاری هست که میاد فریم ریت تورا با رفرش ریت مانیتورت تنظیم میکنه یعنی  وقتی کارتت جوگیر میشه میخواد 200 فریم بده (خوب قدرتش رو داره) این V sync وقتی میبینی مانیتورت 60 هرتزیه فریم رو رو 60 قفل میکنه تا همون قضیه بالا پیش نیاد و خوب اینجا  هم tearing نداریم الان میگی خوب چه کاریه همون v sync رو استفاده میکنم پول مانیتور جی سینک هم میذارم جیبم اما نکته اینجاست که تو مانیتورای جی سینک رفرش ریت مانیتور متغیر هست یعنی مثلا اگر شما وی سینک رو روشن کنی درسته که بالای 60 فریم نمیریه ولی اگر پایین رفت چی مثلا شد 58 فریم  تو جای سنگین بازی و مانیتور توهم ثابت هست رفرش  ریتش رو 60 هرتز تکلیف اون کمبود 2 فریم چیه ؟ ، تکلیف میشه 2 بار تکرار یک فریم که بهش میگن Stuttering اما تو جی سینک اینارو نداری چون اگر FPS بیاد پایین رفرش ریت مانیتورت هم میاد پایین یعنی میشه فرضا تو 58 فریم میگیری رفرش ریتتم میشه 58 پس خداحافظ tearing خداحفظ Stuttering و خداحافظ لگای ریزه میزه اما خوب در نهایت اینارم که بهت گفتم فکر نکن خیلی فرق داره و اگر جی سینک نداشته باشی همش لگییو اینا نه اصلا  اینطور نیست اینا چیزای ریزین هر کسی انتظاراتی داره شما میتونی  با همون کارت قدرتمند و یک مانیتور با رزولیشن بالا بگیری وی سینک رو آن کنی و لذت ببری.

موفق باشی 

ویرایش شده توسط aminlion
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، aminlion گفته است :

دوست عزیز QHD رزولیشن دقیق هست که بالا دوستمون گفتن اما 2k  در واقع اشاره به Range هست

بعضی ها میگن QHD تو رینج 2k قرار نمیگیره چون عرض بیشتر از 2000 پیکسل هست اما خوب با توجه به اینکه شرکتایی مثل سامسونگ تو همون 2k تبلیغ میکنند ماهم میگیم 2k=QHD که اصولا اینطور نیست

ضمنا تا اونجا که من مید,ونم qhd با QHD فرقی نداره ,و به 4k میگن 4k UHD یا همون ultra hd

اما در رابطه با این موضوع به صورت خلاصه و ساده این میشه که شما فرض کن کارت گرافیکت خیلی سریعه و همینطور به سرعت داره رندر میکنه تصاویر بازیو بد اون مانیتور بدبخت میمونه تو گلوش نمیتونه اون همه فریم رو با اون سرعت به شما نمایش بده در نتیجه میبینی تصویر میشه دو تیکه یه فریم از بعدی میاد تازه این قبلی رو نشون نداده کامل میشه 2 تیکه به این میگن tearing ، توgsync خودش این فریم هارو با رفرش ریت مانیتور هماهنگ میکنه (جزئیاتش رو میتونی تو مقاله ها بخونی که چطوری) در نتیجه مانیتور زمان داره فریم رو بهت کامل نشون بده بعد فریم بعدی  ، اینم بگم تا امروز 240 هرتز تا اونجا که من میدونم میتونه سینک کنه تو جدیدا ، حالا فرض کن یه همچین چیزی برای شرکت AMD هست و کارتای اون شرکت اونوقت دیگه باید مانیتور Free sync  بگیری نه G sync ، اما در مورد V sync که حتما تو بازیا دیدی تو تنظیمات گرافیکیشون این یه راه حل نرم افزاری هست که میاد فریم ریت تورا با رفرش ریت مانیتورت تنظیم میکنه یعنی  وقتی کارتت جوگیر میشه میخواد 200 فریم بده (خوب قدرتش رو داره) این V sync وقتی میبینی مانیتورت 60 هرتزیه فریم رو رو 60 قفل میکنه تا همون قضیه بالا پیش نیاد و خوب اینجا  هم tearing نداریم الان میگی خوب چه کاریه همون v sync رو استفاده میکنم پول مانیتور جی سینک هم میذارم جیبم اما نکته اینجاست که تو مانیتورای جی سینک رفرش ریت مانیتور متغیر هست یعنی مثلا اگر شما وی سینک رو روشن کنی درسته که بالای 60 فریم نمیریه ولی اگر پایین رفت چی مثلا شد 58 فریم  تو جای سنگین بازی و مانیتور توهم ثابت هست رفرش  ریتش رو 60 هرتز تکلیف اون کمبود 2 فریم چیه ؟ ، تکلیف میشه 2 بار تکرار یک فریم که بهش میگن Stuttering اما تو جی سینک اینارو نداری چون اگر FPS بیاد پایین رفرش ریت مانیتورت هم میاد پایین یعنی میشه فرضا تو 58 فریم میگیری رفرش ریتتم میشه 58 پس خداحافظ tearing خداحفظ Stuttering و خداحافظ لگای ریزه میزه اما خوب در نهایت اینارم که بهت گفتم فکر نکن خیلی فرق داره و اگر جی سینک نداشته باشی همش لگییو اینا نه اصلا  اینطور نیست اینا چیزای ریزین هر کسی انتظاراتی داره شما میتونی  با همون کارت قدرتمند و یک مانیتور با رزولیشن بالا بگیری وی سینک رو آن کنی و لذت ببری.

موفق باشی 

ممنون مفید بود?

رفقا شرمنده ولی اینجا تاپیک راهنمای خرید سیستمه نه بحث راجب QHD?

)شوخی)

لینک به دیدگاه

1- همون تستی که زدین دما 85 درجه هست نه 95

2-ما الان 10 سال هست که از همون سیپیویی که مارکش اینتل بود و شما فوتش کردین رفت سطل اشغال استفاده میکنیم

3- دمای بالا به خاطر کیفیت فوق پایین فن های استوک اینتل هست و ربطی به نیاز بودن واتر 500 هزاری نداره.

4-شما با همون رم جی اسکیل تست کردی که اینتل همش بلو اسکرین میده؟ یا رایزنو شما 5 ساله داری یه بار بلو اسکرین داده؟

5-شما که که 7700K رو تنهایی با رایزن مقایسه کردی نرم تر بود؟ یا ساخته ذهنتون هست؟

6-شما که میگین همه چیزا بره روی سیپیو خوبه خب اینجوری همه فشار میره روی سیپیو پس نمیتونید اینو یک برتری بزارین

7-شما ده سال از رایزن فکر میکنم دارید استفاده میکنید که میگید طول عمرس از اینتل بیشتره

8-فکرمیکنم شما مادربرد 423 تومنی رایزنو با 218 تومنی 1151 اینتل مقایسه کردید خیلی ارزونتر بود

9- اینتل هر سیپیو رو فقط برای کار مخصوص میزنه مثلا core i فقط برای گیم هست نه رندر بجاش زئون رو گذاشته اما رایزن هردو دو باهم داره.

10-ما فن های اینتل نیستیم فقط چیزایی که شما داری اشتباه میگی و توش مبالغه میکنی رو تصحیح میکنیم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

2-ما الان 10 سال هست که از همون سیپیویی که مارکش اینتل بود و شما فوتش کردین رفت سطل اشغال استفاده میکنیم

3- دمای بالا به خاطر کیفیت فوق پایین فن های استوک اینتل هست و ربطی به نیاز بودن واتر 500 هزاری نداره.

4-شما با همون رم جی اسکیل تست کردی که اینتل همش بلو اسکرین میده؟ یا رایزنو شما 5 ساله داری یه بار بلو اسکرین داده؟

5-شما که که 7700K رو تنهایی با رایزن مقایسه کردی نرم تر بود؟ یا ساخته ذهنتون هست؟

6-شما که میگین همه چیزا بره روی سیپیو خوبه خب اینجوری همه فشار میره روی سیپیو پس نمیتونید اینو یک برتری بزارین

7-شما ده سال از رایزن فکر میکنم دارید استفاده میکنید که میگید طول عمرس از اینتل بیشتره

8-فکرمیکنم شما مادربرد 423 تومنی رایزنو با 218 تومنی 1151 اینتل مقایسه کردید خیلی ارزونتر بود

9- اینتل هر سیپیو رو فقط برای کار مخصوص میزنه مثلا core i فقط برای گیم هست نه رندر بجاش زئون رو گذاشته اما رایزن هردو دو باهم داره.

10-ما فن های اینتل نیستیم فقط چیزایی که شما داری اشتباه میگی و توش مبالغه میکنی رو تصحیح میکنیم.

:D

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Mohammad-A گفته است :

2K=2048×1080

اون رزلوشنی که نوشتید رزلوشن درستی برای تهیه نمایشگر نیست برای همین رزلوشن 2k در نمایشگر ها 1440×2560 هست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

این رامین رستمی یه آدم روانی که دیگه همه می شناسنش
نه دانشی داره و نه تجربه یه آدم عقده توجه
اینور اونور بقیه گمراه می کنه
ریاضی اول دبستان هم بلد نیست (به درصد هایی که می گه توجه کنید)
تو فروم های خارجی و اینستا جملات انگلیسی خنده دار با غلط املایی و گرامری و جمله بندی می نویسه یه بچه الان بهتر می تونه بنویسه
بهش توجه نکنید این همین توجه می خواد تو دنیای واقعی کسی بهش توجه نمی کنه اومده دنیای مجازی دنبال توجه می گرده
از مدیران خواهش دارم ایشون اخراج کنند

ویرایش شده توسط s.faghih
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Ramin Rostami گفته است :

Ramin Rostami:
1-اینتل دیگه هیچ گارانتی نداره،کوچکترین ایرادی داد کل 1.5 ملیون باید بره سطل اشغال ، رایزنها سه سال گاراننی تعویض دارن

2- 7700k  دمای خیلی بالا داره با فن بادی و ویط گیم تا 95 درجه میره اما رایزن به ندرت 55 درجه میرسه پس استحلاک بالا و پونصدتومن اضافه پول واترکولر میخواد

سند= دمای اثبات شده 7700k  توسط مهندسین معتبرترین ;سایت دنیا

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-kaby-lake-core-i7-7700k-i7-7700-i5-7600k-i5-7600,4870-9.html

3- گیمها (فعلا البته) رو تک یا دو هسته هستن  و از طرفی 90% پردازششون رو کارت گرافیک هست پس  پیدا کردن پردازنده  بهینه با گیم  اشتباهه ، باید به نتایج تست cinebench multicore  مراجه کنید نه گیم 

4- من تو سه ماه  یازده تا رایزن و یک اینتل 7700 k  جمع کردم ، تو قدرت و سرعت (گیم بزاریم کنار)  رایزن 1700x  دقیقا96% قویتره  یعنی دو برابر سریعتر و قویتره  و نسبت  قدرت بر قیمتش بالاتره ، ویندوز 10 رو در سه ثانیه و اینتل در  8 ثانیه لودکامل میکنه

5- تو تک هسته single core  اینتل 5% قویتره به لطف اورکلاک تا خرخره اما  همه گیمها دارن میان رو  مولتی کور   نتیجه  افزایش فریم دهی رایزن تا 50 تا 100% و  افت شدید کابیلیکها (تو دوماه هفت بازی اومدن و رایزن اضافه کردن)  مثل  dirt rally    و  ash of singularity   و تمام بازیهای جدید و دایرکت ایکس جدید

سند=https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/06/23/even-more-performance-updates-for-ryzen-customers

هرچی کیفیت بالاتر میره  رایزن برنده تر میشه مثلا در کیفیت 4 کی  رایزن فریم دهیش از اینتل بیشتر میشه ، به تستهای 4k  رایزن مراجعه کنید

در رایزن کارت گرافیک و m2 و ماوس کیبورد مستقیما به پردازنده میرود اما در تمام اینتلها  به پل جنوبی بنابر این تصویر نرمتری در رایزن داریم و تاخیر کمتر 

در اینتل با یک رم درجه یک مثل ( جی اسکیل ) اقلا ماهی  دو بار هنگ ، فریز، ارورر  و صفحه ابی هست (کارهای سنکین مثل  رندر سه بعدی) اما با همون رم در رایزن هرگز  هنگ نمیبینید شاید پنج سال یکبار

amd قول داده تو کنفرانس و سایتشون  تا ده سال اینده در کلاس دسکتاپ  سوکت اش عوض نکنه و مادربردها رو، تنها پردازنده های جدیدتر  AM4  بده  ، یعنی ده سال لعد کافی رایزن 5 بهری بندازی رو همین مانیتور که سیستمت بروز بشه ( تو اینتل کل کیس باید عوض کنی)

جمع بندی =یک 1700x  با گاراننی ماتریکس و فن خود رایزن با یک مادربرد گیگابایت  giga ax370 gaming 5  که دوتا کارت صوتی و بایوس داره  و رم  rgb  جی اسکیل بخر قول شرف میدم 15 سال کافیته و  خوشحال خواهی بود و هرگز کم نخواهد اورد

سیستم زیبای اقای امیر 

https://youtu.be/Ra3lXFeLoQE

عافلان را اشارتی کاغیست

اینتل ی ها ناراحت نشن، حقیقت حقیقته، و تلخه همونطور که پردازنده ده هسته دوهزاردلاری  6960X  اینتل هم از رایزن قویتره ، حقیفت حقیقته ، خوشت بذاد یا نیاد عوض نمیشه =در یک قیمت مساوی رایزنها در مولتی کور  بیش از 70% قویترن

خدا میدونه که من هم سیستم اینتل دارم هم amd ، در قیمت مساوی مثلا 1 ملیون تومن  رایزن از هر نظر قویتره،طول عنرش بالاتره،مادربردش  هم ارزونتره

تمام عکسهای زیر سند دار معتبر هستن، برای شلوغ نشدن نزاشتم ، کسی شک داشت بگه لینک بدم

نکته = عکس شش ضلعی زیر مهمترین عکس منتشر شده در سایت amd ، لطفا بهش دقت کن

سیستم اگه جنع کردی خوشت از قدرت و سرعتش  نیومد به قیمت  خریدت ازت میخرم !!!! 

عاقلان را اشارتی کافیست 

untitled-14 (1).png

cinebench-1600x-oc (1).jpg

Ryzen-vs-Intel-Charts-Hitman-v3.jpg.542d2be06d49e4d5f869b6eb10589bd9.jpg

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9VL0kvNjQwMDI2L29yaWdpbmFsLzAzLVBvd2VyLUNvbnN1bXB0aW9uLUZQVS5wbmc=

IMG_20170705_184017_591.jpg

IMG_20170703_231617_906.jpg

IMG_20170530_003931_045.jpg

IMG_20170517_022734_583.jpg

IMG_20170709_013838.jpg

IMG_20170708_200529.jpg

19722338_1926617464252717_6386307926075637760_n.mp4.mp4

فارغ از صحت حرف هاتون،از وقتی که گذاشتید بسیار متشکرم?

اما  به نظرم کمی جانب دارانه برخورد کردین

۱_طبق نظر دوست عزیزمون آقای Mohammad-A پردازنده در استفاده ی عادی و بدون اورکلاک احتمال خرابیش بسیار پایینه،استفاده ی منم سبکه تقریبا.
۲_اگه با هیچکدوم از حرف هاتون موافق نباشم،با این یکی هستم.تقریبا تو تمام مقایسه های یوتیوب دمای رایزن به طرز محسوسی کمتره.
۳_با این حرفتون مخالفم،من میخوام سیستم برای گیم بگیرم،پس باید قطعات بهینه با گیم رو انتخاب کنم.بخش نهم(۹) نظر دوست عزیزم GRANDAM مثال خوبیه.
۴_نظری ‌ندارم.
۵_نظری ندارم.
۶_درست میفرمایید هرچی رزولوشن بالاتر میره رایزن بیشتر خودشو نشون میده،اما بنده تنها در رزولوشن Full HD بازی میکنم.
۷_تخصصی در این باره ندارم.
۸_تست نکردم تا حالا پس نظری ندارم.
اما میرسیم به کامنت بعدیتون که در یک قسمتش گفتین"اگه  کوچکترین فوتش کنی کل پولت میره تو سطل اشغال"
این جمله ی شما بقیه نظرات خوبتون رو زیر سوال برد اخه بعید میدونم پردازنده با یک فوت راهی سطل زباله بشه‌.
در مجموع نظرتون سخت منو به فکر فرو برد و حالا یک دوراهی جدید به مسیرم اضافه شد‌.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Ramin Rostami گفته است :

لطفا من ادد کن  تا هم سیستم  7700k   و رایزنم نشونت  بدم ، اصلا فرق بین  موتور و بنز کلاس c  هست 

www.telegram.me/ramin_rostami_trader

اگرچه موتور هوندا ممکنه ابتدا شتابش ام بیشتر باشه اما هرگز راحتی،دوام،طول عمر و آینده بنز نداره  و مهمتر از همه قدرت موتور هوندا توخالیه و بنز توپر 

کی می خوای آدم شی؟
پی وی هات فروارد می کنند اینور اونور بهت می خندند، حتی اونایی که خودشون Ryzen دارند، ملت همه دستت انداختند انقدر هم نمی فهمی!
بس کن دیگه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ramin Rostami گفته است :

زنگ بزن اقا مهدی لیون ببین چند تا سیستم قطعه و رایزن فقط تو لیون  بستم استاد بیشتر از 7 تا تو دو ماه

100% مطمعنم یدونه سیستمم نبستی اقای مهدی هم نمیشناستت اونجوری که تعریف میکنی.:D

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ramin Rostami گفته است :

نادان چون تبل  غازی    بلند اواز میان تهی

اره فقط تو میفهمی و کامپوتر دیدی ؟؟  ،  18 سال پیش تو چهاردست و پا راه میرفتی من قطعه میبستم 

وقتی ادم نتونه با سند و لینک محکم  جواب بده ، چاره ای جز تهمت و توهین نداره نه؟ 

یا سند بده یا حرف و تهمت نزن

زنگ بزن اقا مهدی لیون ببین چند تا سیستم قطعه و رایزن فقط تو لیون  بستم استاد بیشتر از 7 تا تو دو ماه

تو از کجا می دونی سن من چقدره؟ اتفاقاً با بد کسی داری راجع به این چیزا صحبت می کنی که از زمان 486 کامپیوتر داشته.
مغازه دارا هم 20 سال دارند کامپیوتر می بندند هنوز ماژول های رم درست نمی بندند و کارت گرافیک با مموریش می گند، دلیل نمی شه، شما هم از اون دسته ای، البته خیلی بد تر از اونا!
بعد این همه سال به Latency یعنی تاخیر می گی Legacy !!!
شات های حرف های مزخرفت همه جا پر شده.
تو سند مدرک هات برداشت اشتباهی ازشون می کنی، اونا همه دیدند، درصد دادن هات خیلی جالبه که معلوم نیست رفرنسش چیه، فرکانس رم 4300 همش می گی نمی دونی تک کانال تو چه شرایطی بوده به همه پیشنهاد می کنی 24/7 استفاده کنند، عدد 6000MHz برای رم می گی که هیچکسی هیچ جایی نگفته و نمی گه و بعد تو ابله از خودت درآوردی کاملاً مشخص هیچی نمی دونی!
تو لیون هم کسی تو نمی شناسه. ولی تو این فروم و جاهای دیگه به عنوان یه آدم مشکل دار می شناسنت.
بنده خودم برای شرکت سیستم برای پایه 1600X بستم. و کسانی دیگه هم که خودشون Ryzen دارند یا پیشنهاد می دن با شما شدیداً مشکل دارند، چون حرف هات بر اساس سواد کم.

لینک به دیدگاه

دوستان دعوا نکنید

من به حرف هیچکس مستقیما گوش نمیکنم

پیشنهاد هرکس رو کلی راجبش تحقیق میکنم خوشم اومد قبول میکنم

مثلا یه دوستی گفت پردازنده نسل هفت ببند و مادربرد Z270

تحقیق کردم دیدم اختلاف قیمتش با نسل ۶ خیلی کمه پس به حرفشون عمل کردم

این اقای رستمی هم گفت رایزن بگیر،بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم راندمانش تو بازیها زیاد جالب نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...