رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دست دومه ؟ اگر نو باشه بد نیست . ولی بتونی کمتر بخری بهتره . ببین میشه 2 گیگ دیگه رم روش انداخت . چون برای ویندوز 7 ممکنه اذیت کنه تو بعضی کارها .

لینک به دیدگاه

• ارسال 909
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

به نظر من برای لپتاپ با این مشخصات و 5 ماه کارکرده کمی زیاده . بهتره از آقای حسینی هم قیمت بگیری . من میگم 400-450 آخرشه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

این مدل لپ تاپ 4ماه کار کرده چند می ارزه؟

MACBOOK MB451

CPU:2.5 dual core dou/

RAM:4G DDR3/

HDD:250GB

/VGA:intel 128/

LCD Display=13.3''/

WEB,MODEM,BT,OS:MAC+WIN/2KG

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من چیزی در این مورد نمی دونم ولی کلا قیمت های اپل یه طورایی فضایی هست.

لینک به دیدگاه

اره قیمتاش نجومیه.ولی این می خواد 750 بفروشه مصرف کنندس .به نظرم قیمتش بیش از این باشه که این طرف داره اینقدر ارزون می فروشه و خودش خبر نداره!اگه پولشو داشتم می خریدم :D

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام بر شما

میشه دوستان یه لپ تاپی برام معرفی کنن که تا 1700 قیمتش باشه ولی

Cpu : core i7

VGA : Nvidia DDR5

حافظه کارت گرافیکی حداقل 1 گیگ و رم 6 گیگ و ال سی دی یا ال ئی دیش حداقل 15 اینچ باشه و هاردش 7200 دور باشه

کارم که مهندسی عمران هستش و با برنامه هایی همچون spss - ArcGis هم کار خواهم کرد /

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

سلام عطا جان . عزیز این مشخصاتی که شما گفتی خیلی سخت گیر میاد . اون هم با این قیمت . بهترین چیزی که تونستم برات پیدا کنم HP DV6 6180 با 2 سال گارانتی و قیمت 1850000 تومان بود .البته ممکنه تغییر کرده باشه . این هم بخشی از مشخصاتش :

CPU :: Intel®Core™ i7-2670M 2.2Ghz . with Turbo Boost up to 3.1 GHz / 6M

Ram :: 6GB DDR3

VGA :: AMD Radeon 6770M 2.5GB DDR5 میدونم انویدیا میخواستی ، ولی انویدیا گرافیکهای موبایلش GDDR3 هستن .

HDD :: 750GB مدل 6190 که هارد 1 ترا داره زده 7200 . ولی این رو نمیدونم .

Monitor :: 15.6 LED

اگر گرافیک انویدیا میخوای باید به GDDR3 راضی بشی . اگر خواستی مدلهای زیادی هست . البته اکثرا هاردشون 5400 هست .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دست حامد گل درد نکنه/ @};-

با این حساب باید برم رو 2 میلیون

لینک به دیدگاه

بالاتر هم بری زیاد نمیتونی روی داشتن تمام مشخصاتی که گفتی حساب کنی . هر کدوم یه جاشون میلنگه .

یک موردی رو بگم ، برای استفاده از اون نرم افزارها که گفتی ، کارت گرافیک زیاد اهمیت نداره . بیشتر تاثیر رو پردازنده و رم دارن . به نظر من روی یک لپ تاپ با رم و پردازنده خوب تمرکز کنی خیلی بهتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره حامد جان / برا اینکه cpu رو میخوام حتماً core i7 رم حداقل 6 باشه بردارم/

بازم اگه نظری داری بگو بهم / گرافیک رو هم برا اتوکد بیشتر نیاز دارم

مرسی

لینک به دیدگاه

فقط دقت کن که پردازنده i7 که میگیری از سری QM باشه .این سری 4 هسته و 8 ترید داره . سری M فقط 2 هسته و 4 ترید داره و عملا i5 هستش . گرافیک تاثیر چندانی تو کارت نداره . من سری N55 یا N53 ایسوس رو ترجیح میدم . گرافیکشون Nvidia هست . N55 گرافیک 555 داره و N53 گرافیک 540 یا 550 . زیاد تفاوت ندارن . بیشتر تو ظاهر متفاوتن .البته N55 با پردازنده 2670QM هم هست که N53 فقط 2630QM داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه اساتید ، این صحبت که گرافیک تو محاسبات مهندسی تاثیر زیادی نداره برای چند سال پیش بود نسخه های بروز نرم افزار های کد و مهندسی کاملا از امکانات محاسباتی کارت گرافیک استفاده میکنند CUDA و OpenCL

===

مثلا پیشنهاد اتوکد برای گرافیک سری Quadro هست یه سایت برای انتخاب سخت افزار و گرافیک داره اتوکد که یه سری بزنی بد نیست.

سری Quadro رو تو لپ تاپ های دل و HP من دیدم.

سایت هاردور ریکامن اتوکد:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/syscert?id=18844534&siteID=123112

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

حرف شما درست . ولی باز هم تاثیر کارت گرافیک توی این نرم افزارها خیلی کمتر از پردازنده و رم هست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
صحبتی که انویدیا کرده در مورده سری Quadro این هست که of up to 10X on some tests برای این کار درایور مخصوص هم بیرون داده. سری موبایل Quadro همونطور اشاره شد روی سری ورک استیشن بعضی برند های لپ تاپ هست.
لینک به دیدگاه

در مورد کوادرو بحث فرق میکنه . این کارت روی لپ تاپ های خیلی گرونتر بسته شده . البته سریهای ضعیفش . کارتهای پرقدرتش نیست . مثلا روی لپ تاپ ورک استیشن دل هست . ولی قیمتش حداقل 2400-2500 هست الان .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته باید به بودجش هم نگاه بکنه در کل بهتره یه موازنه ای بین CPU و گرافیک باشه تو این کارها با بودجه محدود حداقل سراغ CUDA میشه رفت.

یادش بخیر سری 4600 فول رو 1600 خریدیم.

لینک به دیدگاه

واقعا یادش به خیر . چه دورانی بود چند ماه پیش :unsure: :wacko: :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه تجربه هست شاید به کار کسی بیاد:

یه سایتی هست که لوازم الکترونیک و غیره رو به صورت نو و کارکرده کاربرا و شرکتها رو با قیمتهای مناسب برای فروش تو امارات لیست کرده تقریبا یه چیزی مثل ebay اما نه در حدش .تو محدوده دبی من چند بار لپ تاپ های کارکرده با وضعیت عالی خرید کردم.

با قیمت های نصف شاید کمتر. باید سر بزنید بعضی مواقع استوک های واقعا با قیمت و شرایط عالی توش پیدا میشه. البته من همیشه کالا رو انتخاب میکنم و تماس میگیرم و حضوری خرید میکنم. مشکلی هم برای ورود هر سری تا چند تا نداشتم.

لینک سایت برای قسمت لپ تاپ:

http://dubai.dubizzle.com/classified/computers-networking/computers/laptop-computers/

قیمت ها به درهم هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ^_^

دوست من میخواد یه لپ تاپ واسه کارای مهندسی بگیره مثل اتوکد و3d و ازینا... تا 1.400 هم میتونه هزینه کنه :)

یکی بهش پیشنهاد خرید asus k53 رو داده. خواستم نظرتونو بدونم واسه کمک بهش :blush: البته خودش از سونی خوشش میاد حالا بنظرتون چی بگیره؟؟؟ :-?

لینک به دیدگاه

سری K ایسوس زیاد لپ تاپ های جالبی نیستن . مشخصات خوبی دارن ، ولی کیفیت ساختشون کمی ضعیفه . سونی هم با این قیمت نمیتونه مدل مناسبی بگیره . بهترین انتخابهاش بین ایسر و HP میتونه باشه . اگر خواستی بگو تا چند تا مدل در بیارم .

لینک به دیدگاه

سری K ایسوس زیاد لپ تاپ های جالبی نیستن . مشخصات خوبی دارن ، ولی کیفیت ساختشون کمی ضعیفه . سونی هم با این قیمت نمیتونه مدل مناسبی بگیره . بهترین انتخابهاش بین ایسر و HP میتونه باشه . اگر خواستی بگو تا چند تا مدل در بیارم .

سلام آقا حامد . بله اگه مدل مناسبی برای اینکارا هست بهم معرفی کنی ممنون میشم ^_^ لطف میکنی مشخصاتشم برام بگی :blush: برای مقایسه میخوام که به دوستم بگم، مرسی @};-

لینک به دیدگاه

من هنوز منتظر جواب دوستان هستم !!! :| |-) اگه میتونید راهنماییم کنید :ph34r:

لینک به دیدگاه

اینها رو ببین :

MSI CX640 Ci5-4DD3-500Gb-GF520M-15.6 inch قیمت حدود 1400

Acer Aspire 5755G-Core i5-6GB-640GB-GF540M-15.6 inch قیمت حدود 1400

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...