رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
قبول نیست :D :blink:

--

با گرافیک بهتر نیست ؟

--

بعدش یه سوال، باتری اینا حودودا چند ساعت کار میکنه ؟

با گرافیک بهتر هست قیمتش بالا میشه

در حالت بیکار و وایرلس خاموش 6h 03min

وبگردی با وایرلس 3h 14min

کار با دی وی دی 3h 03min

تحت فشار کامل و روشنایی حداکثر مانیتور 1h 57min  

منبع

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • ارسال 909
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود
عزیز E1 ACER عالی هست حدود1250
دوهسته ای +500گیگابایت هارد+2گیگابایت رم که قابل ارتقاهم هست!من برای چند نفر خریدم واقعا عالی بوده و همه راضی هستن  کاراشونم برنامه نویسی  وحسابداری و دستگاه دیاگ و خلاصه کارای روزمره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

هقته پیش زنگ زدم به ماتریس نمایندگی برند MSI برا اینکه بپرسم لب تاپ من GE-620-DX Plus بیشترین رمی که پشتیبانی میکنه چقدر هستش ؟؟

بعد از 3 بار پرس  و جو از کارشناس ها ، فرمودن که 16 گیگابایت رم رو پشتیبانی میکنه یعنی در هر اسلات 8 گیگ رم !!

اینم بگم که کسی که پشت تلفن با من صحبت می کرد فرمودن : من خودم اطلاع دقیق ندارم صبر کنین تا بپرسم ؛ 2 بار تاکید کرد که مهندس جان ایشون میگن که لب تاپ GE620 هستش ها !! حتماً پشتیبانی میکنه ؟؟؟  جناب کارشناس محترم هم فرمودن : آره بابا گفتم که یکبار 2 تا 8 گیگ میندازن روش ، پشتیبانی میکنه

و این شد که نامه ای برا MSI.com زدم که نتیجه رو در زیر می بینین

دوستانی که می خوان از این لب تاپ من بخرن یا دارن بدونن که بیشترین رمی که ساپورت میکنه همونی هست که در متن گفته شده ؛

من خودم که راضی هستم ازش و تنها مشکلی که داشت صدای هارد بودش که هد می زد و دیروز با یک هارد 1 ترابایت سامسونگ عوضش کردم /

مشخصات :

Model : MSI GE620DX PLUS

CPU : Intel Core i7-2670QM

VGA : Nvidia Geforce GT635M 2GB GDDR3

Ram : 8GB DDR3 1333 - 4GB * 2

H.D.D : Hitachi 750GB SATA II - 5400 rpm - 8MB Buf

که الان شده

Samsung 1TB SATA II - 5400 rpm - 8MB Buf

WiFi-BT-WebCam-Multi Touch

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

عطا جان کلا لپ تاپهایی که از پردازنده های سندی بریج استفاده میکنن و چیپ برد اونها سری 6 هست ( مثلا HM65 ) بیشتر از 8 گیگ ساپورت نمیکنن . لپ تاپیی که پردازنده آیوی بریج دارن و چیپ سری 7 از 16 گیگ پشتیبانی میکنن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عطا جان کلا لپ تاپهایی که از پردازنده های سندی بریج استفاده میکنن و چیپ برد اونها سری 6 هست ( مثلا HM65 ) بیشتر از 8 گیگ ساپورت نمیکنن . لپ تاپیی که پردازنده آیوی بریج دارن و چیپ سری 7 از 16 گیگ پشتیبانی میکنن .

سلام

ممنون @};-

علتش چیه ؟؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سلام دوستان

یک لپ تاپ با شرایط زیر نیاز دارم و بودجه ایی که در نظر گرفتم حدود 3.5 هست

1 کیفیت عالی صفحه نمایش

2 سبک بودن (14 اینچ به پایین باشه)

قرار نیست کار سنگینی با این لپ تاپ انجام بشه، صرفا برای استفاده عادی اینترنت هست و چون زیاد جا به جا میشم مهمه که سبک باشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

یکی از دوستام میخواد لپ تاپ apple بخره . بودجه اش هم نهایت تا3 تومن هست. چه مدلی میتونه بگیره؟

(*)

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون @};-

علتش چیه ؟؟

چی بگم ؟ اینطور طراحی کردن .

سلام دوستان

یک لپ تاپ با شرایط زیر نیاز دارم و بودجه ایی که در نظر گرفتم حدود 3.5 هست

1 کیفیت عالی صفحه نمایش

2 سبک بودن (14 اینچ به پایین باشه)

قرار نیست کار سنگینی با این لپ تاپ انجام بشه، صرفا برای استفاده عادی اینترنت هست و چون زیاد جا به جا میشم مهمه که سبک باشه

این مدلها رو ببین :

ASUS ZENBOOK UX31E i5 Ultrabook سایز 13.3 اینچ قیمت حدود 3650

ASUS ZENBOOK UX21 i5 Ultrabook سایز 11.6 اینچ قیمت حدود 2900

ASUS VivoBook S400CA i5 Ultrabook سایز 14 اینچ قیمت حدود 2650 - فکر کنم صفحه لمسی باشه .

Sony VAIO S13A25 i5 سایز 13.3 اینچ قیمت حدودی 3600

درود

یکی از دوستام میخواد لپ تاپ apple بخره . بودجه اش هم نهایت تا3 تومن هست. چه مدلی میتونه بگیره؟

(*)

لپ تاپ اپل فکر نمیکنم این قیمت گیر بیاد. حدود 3800-3900 مدل MD313 i5 گیر میاد . ارزونتر فکر نمیکنم باشه .

لینک به دیدگاه

درود

بسیار ممنون.

خب پس اگه میشه در حالت عادی و ویندوزی هم اگه میشه چندتا پیشنهاد بدین.

(*)

لینک به دیدگاه

برای چه کاری میخواد ؟ چه سایزی ؟ قیافه لپ تاپ هم مهمه ؟

لینک به دیدگاه

راستش کاراایش معمولی هست و من به شخصه تا حالا ندیدم کار خاصی بخواد انجام بده. اهل بازی هم تقریبا نیست.

سایز هم هیچ نظری بهم نگفت ولی اگه ازش بپرسم احتمالا میگه هرچی بزرگتر بهتر. B)

قیافه هم زیاد مهم نیست.

راستی اولترابوک میتونه بگیره با بودجه ی نهایتا 3تومن؟

(*)

لینک به دیدگاه

من چند روزی نبودم .

الترابوک میتونه بگیره :

ASUS ZENBOOK UX21 i5 Ultrabook با قیمت حدود 2980

Samsung NP530U4C-S01 i5 Ultrabook با قیمت حدود 2880

ASUS VivoBook S400CA i5 Ultrabook با قیمت حدود 2670

اگر اولترا بوک نخوای این مدلها هست :

Asus K56CB i7 قیمت حدود 3040

Lenovo IdeaPad Z500 i7 قیمت حدود 2810

سوالی بود در خدمتم .

لینک به دیدگاه

دوستان امر کردند که اینجا بپرسم .

راهنمایی می خواستم برای خرید یه لبتاپ در حد نهایتاً 1,700,000 تومان . اولویت با کیفیت ساخت ، رم و سی پی یو لبتاپ هست .

قرار هست جهت کار با نرم افزار های رده متوسط مهندسی مکانیک و در نهایت از Pro/Engineering استفاده بشه . در نتیجه فکر نمی کنم نیازی به رندر گرفتن باشه . در مورد سایز هم فکر نمی کنم خیلی اهمیت داشته باشه . همونطوری که عرض کردم رم و سی پی یو اولویت دارند .

ممنون میشم راهنماییم کنید .

//

لینک به دیدگاه

این مدلها رو میتونم پیشنهاد بدم .

HP Pavilion 450 i5 که قیمتش حدود 1750 هست . ولی پردازنده i5 داره که نسل سوم هم هست . مشخصاتش رو تو لینک مقابل میتونی ببینی : http://lioncomputer.ir/product/2460/HP%20Pavilion%20450%20i5%20Laptop/

Acer Aspire V3-571 i3 پردازنده i3 داره . نسل دوم . قیمتش حدود 1670 هست . مشخصاتش : lioncomputer.ir/product/1452/Acer Aspire V3-571 i3 Laptop/

ASUS X55 i3 که i3 نسل دومه . قیمتش حدود 1700 . مشخصاتش هم : http://lioncomputer.ir/product/2145/ASUS%20X55%20i3%20Laptop/

Acer Aspire E1 i5 هم با قیمت حدود 1770 هست که i5 نسل سومه . مشخصات کامل ترش : http://lioncomputer.ir/product/2478/Acer%20Aspire%20E1%20i5%20Laptop/

اگر بتونی تا حدود 1900 هزینه کنی انتخابهای خیلی بهتری میتونی داشته باشی . ولی زیر 1800 همینها بهترین هستن . البته ممکنه مدلهای دیگه ای هم تو بازار باشن که کمیاب تر هستن و من دسترسی بهشون نداشتم .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

این مدلها رو میتونم پیشنهاد بدم .

HP Pavilion 450 i5 که قیمتش حدود 1750 هست . ولی پردازنده i5 داره که نسل سوم هم هست . مشخصاتش رو تو لینک مقابل میتونی ببینی : http://lioncomputer.ir/product/2460/HP%20Pavilion%20450%20i5%20Laptop/

Acer Aspire V3-571 i3 پردازنده i3 داره . نسل دوم . قیمتش حدود 1670 هست . مشخصاتش : lioncomputer.ir/product/1452/Acer Aspire V3-571 i3 Laptop/

ASUS X55 i3 که i3 نسل دومه . قیمتش حدود 1700 . مشخصاتش هم : http://lioncomputer.ir/product/2145/ASUS%20X55%20i3%20Laptop/

Acer Aspire E1 i5 هم با قیمت حدود 1770 هست که i5 نسل سومه . مشخصات کامل ترش : http://lioncomputer.ir/product/2478/Acer%20Aspire%20E1%20i5%20Laptop/

اگر بتونی تا حدود 1900 هزینه کنی انتخابهای خیلی بهتری میتونی داشته باشی . ولی زیر 1800 همینها بهترین هستن . البته ممکنه مدلهای دیگه ای هم تو بازار باشن که کمیاب تر هستن و من دسترسی بهشون نداشتم .

این وسط مدل های Acer و HP با خاطر سی پی یو اشون اولویت دارند . کانفیگ Acer یکم بهتر هست ، به خاطر 2GB رم بیشتر و صفحه بزرگتری که داره ، ولی از لحاظِ کیفیت خیلی از Acer خوب نشنیدم .

نظر خودتون راجع به کیفیت ساخت این دو مدل چی هست ؟؟ در کل HP رو نسبت به Acer پیشنهاد می کنید ؟؟ و اندازه صفحه به کنار ، قیمت رم 2GB DDR3 لبتاپی برای اضافه کردن به مدل HP چقدر هست حدوداً ؟؟

شرمنده زیاد سوال پرسیدم .

//

لینک به دیدگاه

ایسر برند خوبیه . تو لپ تاپ های میان قیمت جزو خوبهاست . کیفیت ساختش خوبه . شاید خیلی بدنه محکمی نداشته باشه . ولی بد هم نیست . سری E1 جزو سری های جدیدشه . بدنه این سری پلاستیکیه . گرافیک جدا داره .

HP هم خوبه . سری پاویلیون 450 بدنه آلومینیومی داره . کمی هم گرم کار میکنه و باید براش فن بذاری حتما . گرافیک جدا نداره. کیفیت بدنه بهتره از ایسر .

هر 2 رم 4 گیگ دارن که میشه تا 8 گیگ هم ارتقاء داد .

من برای خودم ایسر رو ترجیح میدم . HP اگر بخوام بگیرم سری های بالاترش رو ترجیح میدم .

لینک به دیدگاه

ممنون برای توضیحاتتتون .

فقط یه موضوعی هست سر این قضیه گرافیک جدا . توی سری MSi FX603 که دو تا گرافیک داره دکمه P1 عملاً برای بیشتر دستگاه ها از روز اول خراب میشه . دکمه ای هست که گرافیک دوم رو فعال می کنه که با از کار افتادنش میشه از طریق تنظیماتِ نرم افزارِ خودِ Nvidia تنظیم کرد . ولی برای کسی که قرار هست این دستگاه خریده شه بعید می دونم خیلی ... با این اوصاف باز نظرتون روی ACER هست ؟؟ نوعِ تنظیم برای انتخابِ گرافیک به صورت دائم هست ؟؟ چون عملاً قرار هست از لبتاپ به جای یک دسکتاپ استفاده بشه .

//

لینک به دیدگاه

تو نسلهای جدید سوئیچ بین گرافیک اتومات هست . کلیدی برای سوئیچ کردن نیست . البته تو کارتهای انویدیا . هر موقع سیستم تشخیص بده که نیاز به گرافیک اصلی داره اون رو فعال میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

می شه یه کمکی به من بکنید :

من بین asus n46 vm , asus n46 nz که جفتشون به غیر از گرافیم بقیه چیزهاشون شبیه و لنوو z500 موندم و تنها دلیلش هم 10 درصد قیمتش و 90 درصد تفاوت در باریکی و زیبایی هست ، نظر شما ها چی هست؟

یه سوال مهم این که ایا اسوس  داخل جعبش ساب سونیک مستر رو داره یا نه؟

خیلی خیلی ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

اگر هزینه برات مهم نیست ایسوس رو که گرافیک بهتر داره بردار . ولی اگر اختلاف قیمت بین دو مدل ایسوس زیاده و خیلی به گرافیک احتیاج نداری ، گرافیک پایینتر رو بگیر . اگر هزینه برات مهمه و میخوای پرفورمنس مناسب با هزینه مناسب داشته باشی لنووو رو بگیر . لپ تاپ خوبیه . ولی از نظر زیبایی و کیفیت ساخت به پای ایسوس نمیرسه .

اون اسپیکر فکر نکنم تو پک ها باشه . مدتیه من ندیدم . شاید شرکتهای گارانتی کننده مختلف بذارن یا نذارن .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام

دوستان تا 1800 چی پیشنهاد میدید؟؟؟

کاربرد تقریباً فقط فیلم دیدن هست

ضمناً لپ تاپی وجود داره که جای 2 تا هارد داشته باشه؟؟

منظورم این هست که هارد خودش باشه و یه جای خالی دیگه هم داشته باشه بشه کنارش Ssd انداخت؟؟؟

البته تو همین رنج قیمت

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

یه لپ تاپ خوب تا 2 میلیون به من معرفی میکنید؟

برای برنامه نویسی ، نصب سیستم عامل مکینتاش (هکینتاش) و همچنین قابلیت بوت دوگانه رو هم داشته باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...