رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• 2 هفته بعد...
  • ارسال 905
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان اطلاعات کامل نوت بوک مورد نظرتون رو تو این سایت جدید میتونید پیدا کنید:

wwwkalagard,ir لینک اصلی سایت

لینک مخصوص نوت بوک

لینک به دیدگاه

با سلام به همه ی عزیزان. من قصد خریدن یک نوت بک دارم . رشته ی من عمران هستش و بیششتر برای رشته خودم میخوام. دوستان لطف کنید تا مبلغ حداکثر1.200 یه مدل رو معرفی کنیدبهترین برند ها سونی و دل هستند؟؟؟(برای نقشه کشی و...) پیشاپیش از همه ی عزیزان ممنون هستم!فقط اگه میشه یه مقدار سریعتر بگید. من در اصفهان هستم ممنون از لطقتون !منتظر هستم!

لینک به دیدگاه

با سلام به همه ی عزیزان. من قصد خریدن یک نوت بک دارم . رشته ی من عمران هستش و بیششتر برای رشته خودم میخوام. دوستان لطف کنید تا مبلغ حداکثر1.200 یه مدل رو معرفی کنیدبهترین برند ها سونی و دل هستند؟؟؟(برای نقشه کشی و...) پیشاپیش از همه ی عزیزان ممنون هستم!فقط اگه میشه یه مقدار سریعتر بگید. من در اصفهان هستم ممنون از لطقتون !منتظر هستم!

برند هایی که گفتید برتری خاصی ندارن نسبت به برند ها یمعتبر دیگه.مخصوصا Dell! با این بودجه می تونید نوت بوک HP 6070 رو بگیرید که cpu i7 sandy bridge هست و 4 گیگ رم داره و 500 هارد و گرافیک 6770 dedicate.اگه بتونید کمی بیشتر هزینه کنید (فکر می کنم 30-40 تومن بیشتر از بودجتون) می تونید hp 6080 تهیه کنید که مثل همین 6070 هستش با این تفاوت که 6 گیگ رم داره و هاردش 750 هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز hp نخرید دلیلش رو در پست های شماره 14 و 18 همین تاپیک نوشتم. سراغ dell نروید چون مانیتور و باتریش در برابر asus ، sony و lenovo کیفیت چندان مطلوبی نداره. به خاطر همین مساله هم قیمت پایین تری نسبت به برندهای دیگه داره اما نوت بوک های dell یک مزیت هم داره اون هم جان سخت بودن این نوت بوکه. شما اگر ویژگی های نوت بوکی که مد نظرتون هست بیان کنید خیلی راحت تر میشه به شما کمک کرد. مثلا این که نوت بوک با چه سایزی و چه وزنی لازم دارید و ...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز hp نخرید دلیلش رو در پست های شماره 14 و 18 همین تاپیک نوشتم. سراغ dell نروید چون مانیتور و باتریش در برابر asus ، sony و lenovo کیفیت چندان مطلوبی نداره. به خاطر همین مساله هم قیمت پایین تری نسبت به برندهای دیگه داره اما نوت بوک های dell یک مزیت هم داره اون هم جان سخت بودن این نوت بوکه. شما اگر ویژگی های نوت بوکی که مد نظرتون هست بیان کنید خیلی راحت تر میشه به شما کمک کرد. مثلا این که نوت بوک با چه سایزی و چه وزنی لازم دارید و ...

دوست عزیز اون لیست هایی که گذاشتید اعتبار نداره.نه اینکه منبع اطلاعات غلط داده باشه.بلکه حتی با فرض درست بودن اطلاعات نیز آمار 100% ناقص است.حالا می گم چرا.طبق آمار های رسمی بیشتر از 40 درصد بازار نوت بوک آمریکا رو Hp و Dell تشکیل می دهند و کمتر از 5% رو فروش نوت بوک هاس ایسوس در اختیار داره.حالا فرض کنید کیفیت ساخت همه اینها یکسان باشه و احتمال خرابی تو همشون 1 در 5 هست!اون وقت با این فرض اگه شما 100 تا دوست داشته باشید که 40 تاشون HPو Dell داشته باشند از این 40 تا دوستتون 8 نفر از خرابی نوت بوک هاشون می نالند در حالی که فقط یه نفر از مالک های نوت بوک ایسوس ناراضیه!آیا این دلیل می شه بر برتری ایسوس؟نه.اگر شما آماری دیدید که نرخ خرابی رو به صورت درصدی بیان کرده بود اون وقت استدلالتون قابل استناده نه تو شرایط فعلی!اگر گفتند که از هر 1000 نوت بوک HP که فروخته شده 50 تاش خرابه ولی از هر 1000 تا نوتبوک Asus که فروخته شده 20 تاش خراب شده اون وقت می شه گفت asus بهتره یا کیقیت ساخت بالاتری داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اون لیست هایی که گذاشتید اعتبار نداره.نه اینکه منبع اطلاعات غلط داده باشه.بلکه حتی با فرض درست بودن اطلاعات نیز آمار 100% ناقص است.حالا می گم چرا.طبق آمار های رسمی بیشتر از 40 درصد بازار نوت بوک آمریکا رو Hp و Dell تشکیل می دهند و کمتر از 5% رو فروش نوت بوک هاس ایسوس در اختیار داره.حالا فرض کنید کیفیت ساخت همه اینها یکسان باشه و احتمال خرابی تو همشون 1 در 5 هست!اون وقت با این فرض اگه شما 100 تا دوست داشته باشید که 40 تاشون HPو Dell داشته باشند از این 40 تا دوستتون 8 نفر از خرابی نوت بوک هاشون می نالند در حالی که فقط یه نفر از مالک های نوت بوک ایسوس ناراضیه!آیا این دلیل می شه بر برتری ایسوس؟نه.اگر شما آماری دیدید که نرخ خرابی رو به صورت درصدی بیان کرده بود اون وقت استدلالتون قابل استناده نه تو شرایط فعلی!اگر گفتند که از هر 1000 نوت بوک HP که فروخته شده 50 تاش خرابه ولی از هر 1000 تا نوتبوک Asus که فروخته شده 20 تاش خراب شده اون وقت می شه گفت asus بهتره یا کیقیت ساخت بالاتری داره

اشتباه من این بود که فقط نمودار آخر رو ضمیمه کردم. لطفا فایل ضمیمه رو مطالعه کنید اون وقت شاید نظرتون عوض بشه. در مورد لپ تاپ های hp در ایران هم تحقیق کردم و متاسفانه آمار خرابی بالایی داره.

SquareTrade_laptop_reliability_1109.pdf

لینک به دیدگاه

اشتباه من این بود که فقط نمودار آخر رو ضمیمه کردم. لطفا فایل ضمیمه رو مطالعه کنید اون وقت شاید نظرتون عوض بشه. در مورد لپ تاپ های hp در ایران هم تحقیق کردم و متاسفانه آمار خرابی بالایی داره.

SquareTrade_laptop_reliability_1109.pdf

پس با این حساب می شه گفته قبلیتونو تایید کرد.البته عذر می خوام که این طوری مته به خش خاش گذاشتم.بیشتر واسه این بود که اظهار نظر های مختلفی رو جاهای مختلف دیدم که همیشه اعتبارشون واسم جای سوال داشت و تا حالا انصافا تنها کسی که اطلاعات استاندارد داده شما بودید!:|من کل حرف هاتونو تو این پست و مخصوصا تجربه شخصیتونو قبول دارم.ولی شاید چون خودم تجربه متعدد خوب با این دو برند داشتم قانع نمی شم الکی گیر می دم:-?راستش من معتقدم نمی شه به کلی در مورد کیفیت یه برند صحبت کرد و باید جزئیات دیگه رو هم در نظر گرفت.مثلا نوت بوک های دل سری XPS من دیدم که خیلیا می گفتن مشکل داره.ولی کیفیت سری latitude رو انصافا کسی نمی تونه زیر سوال ببره.در مورد Hp من 4 تا نمونه از نزدیک دیدم که اعضای خانواده و دوستان نزدیکم تو این 3-4 ساله ازش استفاده می کردن و همشون کاملا راضی بودن.شاید همین باعث می شه یه خورده نظر شما واسم عجیب باشه.شایدم اشتباه می کنم.ولی در مجموع سری های DV6 و DV7 hp کیفیت معقولی دارن و معمولا سری های DM و G کیفیت پایین تری دارن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس با این حساب می شه گفته قبلیتونو تایید کرد.البته عذر می خوام که این طوری مته به خش خاش گذاشتم.بیشتر واسه این بود که اظهار نظر های مختلفی رو جاهای مختلف دیدم که همیشه اعتبارشون واسم جای سوال داشت و تا حالا انصافا تنها کسی که اطلاعات استاندارد داده شما بودید!:-?من کل حرف هاتونو تو این پست و مخصوصا تجربه شخصیتونو قبول دارم.ولی شاید چون خودم تجربه متعدد خوب با این دو برند داشتم قانع نمی شم الکی گیر می دم:-?راستش من معتقدم نمی شه به کلی در مورد کیفیت یه برند صحبت کرد و باید جزئیات دیگه رو هم در نظر گرفت.مثلا نوت بوک های دل سری XPS من دیدم که خیلیا می گفتن مشکل داره.ولی کیفیت سری latitude رو انصافا کسی نمی تونه زیر سوال ببره.در مورد Hp من 4 تا نمونه از نزدیک دیدم که اعضای خانواده و دوستان نزدیکم تو این 3-4 ساله ازش استفاده می کردن و همشون کاملا راضی بودن.شاید همین باعث می شه یه خورده نظر شما واسم عجیب باشه.شایدم اشتباه می کنم.ولی در مجموع سری های DV6 و DV7 hp کیفیت معقولی دارن و معمولا سری های DM و G کیفیت پایین تری دارن.

این مساله ای که شما بهش اشاره کردید در آمار مرکز Squaretrade هم بهش اشاره شده و مشخص شده لپ تاپ های پریمیوم درصد خرابی پایین تری دارند و یک ضرب المثل هم هست که میگه هر چه قدر پول بدی همون قدر آش می خوری.

به همه دوستان توصیه می کنم روی یک برند خاص تعصب نداشته باشند هر چند خودم هم اسوس رو خیلی دوست دارم :|

لینک به دیدگاه

با سلام به همه ی عزیزان. من قصد خریدن یک نوت بک دارم . رشته ی من عمران هستش و بیششتر برای رشته خودم میخوام. دوستان لطف کنید تا مبلغ حداکثر1.200 یه مدل رو معرفی کنیدبهترین برند ها سونی و دل هستند؟؟؟(برای نقشه کشی و...) پیشاپیش از همه ی عزیزان ممنون هستم!فقط اگه میشه یه مقدار سریعتر بگید. من در اصفهان هستم ممنون از لطقتون !منتظر هستم! (ببخشید اگه اینجا پست زدم نمیدونستم کجا بزنم)

لینک به دیدگاه

شما مشخصات حدودی چیزی که میخوای بگو . چند اینچ میخوای؟ زیاد جابه جا میکنی؟ فقط کارهای تخصصیت رو باهاش انجام میدی؟ سر پروژه میری؟ منظورم اینه که ممکنه جایی باشی که به باطری خیلی احتیاج داشته باشی و یا اینکه در معرض ضربه و آسیب باشه؟ رنگ و قیافه برات مهمه ؟

لینک به دیدگاه

شما مشخصات حدودی چیزی که میخوای بگو . چند اینچ میخوای؟ زیاد جابه جا میکنی؟ فقط کارهای تخصصیت رو باهاش انجام میدی؟ سر پروژه میری؟ منظورم اینه که ممکنه جایی باشی که به باطری خیلی احتیاج داشته باشی و یا اینکه در معرض ضربه و آسیب باشه؟ رنگ و قیافه برات مهمه ؟

من 2مدل چشم رو گرفته DELL - XPS L502X و SONY VAIO F Series VPC-F13 UFX

هم کارا ی تخصصی هم بعضی وقتا یه بازی هم بشه باش کرد! نه ضربه اینا نداره ولی باطری رو فکر کنم اره! ممنون میشم راهنمایی کنید این 2 مدل چطور هستند>>؟

لینک به دیدگاه

اون مدل سونی لپ تاپ بزرگ و سنگینیه . حمل و نقلش مشکله . XPS لپ تاپ بدی نیست . ولی مشکل دار توش زیاد بوده . این مدلها رو ببین . قیمتها دور و بر 1200000 هستن .

ASUS N53SV حدود 1200000

ASUS U30JC حدود 1050000

Asus K42JY حدود 1200000

Asus K53SV حدود 1250000

MSI GE620 حدود 1250000

Dell Latitude E5420 حدود 1250000

به نظر من اولی از همه بهتره . ولی اگر یک لپ تاپ سگ جون با کارایی خیلی خوب تو کارهای مهندسی خواستی که تقریبا ضد ضربه هم باشه آخری رو پیشنهاد میکنم . مشخصات کامل این لپ تاپ ها رو میتونی از سایت تولید کننده بگیری . البته چون لپ تاپ ها با مشخصات مختلفی عرضه میشن قیمتهای متفاوتی دارن . ممکنه هر کدوم از این مدلها با چند کانفیگ و قیمت عرضه شده باشن . پس شما اول مشخصات کلی هر کدوم رو در نظر بگیر . اگر از بین اینها انتخاب کردی بگو تا کانفیگ دقیقش رو برات در بیارم .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان

دوستان نظرشون در رابطه با لب تاپ های سامسونگی چی هست ؟

باتشکر @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من میخوام یه لپتاپ بخرم

1-هاردش حداقل 500

2-یو اس بی 3 حتما داشته باشه

3-تا سقف 850

4-کارم بیشتر فیلم دیدنو اینترنته

به نظرتون dell 5110 که تو سایت لیون 770 تومانه خوبه؟؟؟یو اس بی 3 داره؟!!

منظور از سیستم عامل dos چیه؟

ببخشید سوالام ابتدایی بودن !

ممنون

ویرایش شده توسط makoo_city
لینک به دیدگاه

من این مدل رو پیشنهاد میدم : ASUS K43SJ با قیمت 845000 تو سایت لیون هست . این هم لینک اصلی :

http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K43SJ/#specifications

تمام مواردی که میخوای رو با کیفیت خوبی داره . در مورد DOS یعنی اینکه سیستم عامل اورجینال همراهش نیست و خودت باید براش ویندوز نصب کنی . اون مدل 5110 هم که گفتی خوبه . ولی نمیدونم USB3 داره یا نه . در کل من ایسوس رو بیشتر پیشنهاد میدم .

لینک به دیدگاه

ممنون

تو این سایتی که شما قرار دادین نوشته Blu-Ray DVD Combo !

این یعنی چی؟؟یعنی بلوری رو هم باز میکنه؟؟؟تو سایتش که ننوشته usb3 داره!

5110 دل usb3 داره تو سایتای دیگه !

لینک به دیدگاه

معذرت میخوام . حق با شماست . در مورد USB3 اشتباه کردم . نداره . Blu-Ray DVD Combo تو بعضی از کانفیگ ها هست . یعنی بعضی ها ممکنه داشته باشن و بعضی ها نه . البته باعث اختلاف قیمت در حدود 50-60 تومان میشه . ل تاپ های دل دیگه مثل قدیم نیستن . مدلهای ارزون قیمتش اون کیفیت رو ندارن . ولی اگر با این مشخصات و این قیمت لپ تاپ میخوای بهترین گزینه میشه . البته اگر USB3 رو میخوای دقیق بودنی زنگ بزن بخش لپ تاپ لیون سوال کن . موفق باشی .

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=3421

ACER 5742/CPU i5 2.66 3m/RAM 4GB/HDD 500GB/DVD RW /VGA GF 2GB/15.6"/DOS

سلام این الان کارت گرافیکش چی هست؟ گارانتیش چطور؟؟

لینک به دیدگاه

فکر میکنم گرافیکش اشتباه نوشته شده . چون تو سایت خودش زده گرافیکش اینتل آنبورده . البته شاید کانفیگ دیگه ای باشه . باید با فروشگاه لیون تماس بگیرید و بپرسید .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان عزیز . من برای یکی از دوستانم نیاز به یک لپ تاپ تا قیمت حداکثر 750 - 800 دارم . 15 اینچ باشه و CPU سندی بریج باشه بهتره . اگر نبود Core i هم خوبه . برای کارهای مهندسی میخواد . ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان عزیز . من برای یکی از دوستانم نیاز به یک لپ تاپ تا قیمت حداکثر 750 - 800 دارم . 15 اینچ باشه و CPU سندی بریج باشه بهتره . اگر نبود Core i هم خوبه . برای کارهای مهندسی میخواد . ممنون

حامد جان یه نگاهی به این لینکا بنداز!

فقط اون ایسر مشکل اساسیش نداشتن ویندوز ارجینال هست که ضعف بسیار بزرگی هست ولی سخت افزار بسیار قویی دارد به خصوص کارت گرافیکش!

ACER

با یکم هزینه ی بیشتر دل 5110 که کانفیگ لینک زیر هست مناسب هست!

Dell

از ایسوز هم یه مدل بود ولی خوب خیلی سخت افزارش پایین بود خودت یه گشتی توی همون لینکا بزنی پیدا میکنی با توجه به خرابی پایینی که داره!ولی خوب همین دل بسیار عالیست فقط غیر از مشکل خرابی و اینا جنس بدنش از پلاستیک فشرده ی قویه براق هست و کیفیت ساخت اون ایسر بسیار عالیست!wink.gif

لینک به دیدگاه

ممنون دانیال جان . ولی این دو برند انتخابهای اخر هستن . اچ پی هم که اصلا انتخاب نیست @};- اگر چیز دیگه ای پیدا نکردم باید برم سراغ ایسر و دل.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دانیال جان . ولی این دو برند انتخابهای اخر هستن . اچ پی هم که اصلا انتخاب نیست @};- اگر چیز دیگه ای پیدا نکردم باید برم سراغ ایسر و دل.

بنظر من اگه همون لحضه تست کنی و از فروشنده 24تا 48 ساعت مهلت تست بخوای مشکلی نخواهد داشت!او ایسوز هم همونی که اول صفحه ی همین تاپیک پیشنهاد دادین هست و 5110 دارای USB 3 هم هست!1 عدد همچنین HDMI و دو عدد USB 2

لینک به دیدگاه

بنظر من اگه همون لحضه تست کنی و از فروشنده 24تا 48 ساعت مهلت تست بخوای مشکلی نخواهد داشت!او ایسوز هم همونی که اول صفحه ی همین تاپیک پیشنهاد دادین هست و 5110 دارای USB 3 هم هست!1 عدد همچنین HDMI و دو عدد USB 2

اون ایسوس 14 اینچه . من 15 میخوام . میدونم دل این امکانات رو داره . ولی میخوام تا جایی که امکان داره ایسوس باشه . بعد کم کم بیام برند های بعدی . @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...